Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM Sport Vintercup #4 final

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM Sport Vintercup #4 final
Arrangörsorganisation: Göteborg-Majorna OK
Datum: lördag 25 februari 2017

Klasser: Visa alla | Lång | Mellan | Mot/Ung

Göteborg-Majorna OK

37 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Lina StrandMellan (51)40:17+0:588:02
3Jennie AnderssonMotion/Ungdom (26)34:04+2:2810:11
6Mikael EliassonLång (38)39:37+4:196:52
7Anders HedbergLång (38)39:59+4:416:56
8Mats StrandhagenMotion/Ungdom (26)38:13+6:3711:26
8Joakim EliassonLång (38)40:20+5:027:00
9Per GustavssonMellan (51)47:22+8:039:27
9Viktor LyxellMotion/Ungdom (26)39:10+7:3411:43
10Jonas LundbergMellan (51)49:30+10:119:52
12Rolf EckermarkMotion/Ungdom (26)43:26+11:5013:00Ladda ner rutt i gpx-format
13Sofia LundbergMotion/Ungdom (26)43:33+11:5713:02
14Joakim KaminskyLång (38)44:49+9:317:46
14Thomas GustafssonMotion/Ungdom (26)47:36+16:0014:15Ladda ner rutt i gpx-format
15Måns ÖstmanLång (38)44:50+9:327:47
17Lena HermanssonMotion/Ungdom (26)51:10+19:3415:19
19Daniel MartinssonLång (38)46:06+10:488:00
19Louise GötforsMellan (51)52:06+12:4710:23
20Wojciech WiktorMellan (51)52:15+12:5610:25
21Frida LyxellMotion/Ungdom (26)1:01:24+29:4818:22
22Christer BorgMellan (51)52:53+13:3410:33
23Ann-Louise EliassonMotion/Ungdom (26)1:05:58+34:2219:45
23Martin Jellvert BörjesonLång (38)47:58+12:408:19
24Bo HermanssonMotion/Ungdom (26)1:17:36+46:0023:14
24Jimmy PetterssonMellan (51)53:24+14:0510:39
27Patrik FalkMellan (51)54:41+15:2210:54
29David AndréMellan (51)55:00+15:4110:58
29Anders HöijeLång (38)51:59+16:419:01
30Kristine BergliaMellan (51)55:29+16:1011:04
33Jens KaminskyMellan (51)56:31+17:1211:16
35Albert JohannessonLång (38)1:08:24+33:0611:52
36Hanna PerssonMellan (51)57:58+18:3911:34
37Andrew LagoMellan (51)58:09+18:5011:36
43Ola JodalMellan (51)1:02:50+23:3112:32
45Jolanta KolosinskaMellan (51)1:07:04+27:4513:23
49Isabella LagoMellan (51)1:51:38+1:12:1922:16
Henrik HåkanssonLång (38)ej godkänd
Lucyna DrewniowskaMellan (51)utgått
Stig LarssonMellan (51)ej start
Liselotte FalkMellan (51)ej start
Jonas MerzLång (38)ej start
Malin ÅrebäckMotion/Ungdom (26)ej start
Moa SjöbergMellan (51)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila