Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vildmarksfejden

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vildmarksfejden
Arrangörsorganisation: FK Göingarna
Datum: lördag 1 april 2017

D21

7 190 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL1:00:408:26
2Magdalena OlssonStora Tuna OK1:04:13+3:338:55
3Sara Snogerup LinseLunds OK1:10:21+9:419:47
4Annie LennartssonSkåneslättens OL1:19:05+18:2510:59
5Maria ArvidssonKalmar OK1:20:01+19:2111:07
6Stina PerssonEmmaboda Verda OK1:20:23+19:4311:10 Ladda ner rutt i gpx-format
7Sophie GruschkaLunds OK1:23:50+23:1011:39
8Anna LööfOK Pan-Kristianstad1:26:02+25:2211:57
9Caroline LindelöwHärlövs IF1:27:17+26:3712:08
10Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad1:29:26+28:4612:26
11Erica ErikssonHjärnarps OL1:29:34+28:5412:27
12Anna HellnerLunds OK1:31:42+31:0212:45
13Maria LönnHalmstad OK1:46:53+46:1314:51
14Wiviann OttossonMalmö OK2:00:45+1:00:0516:47
Gabriella S BerganderEksjö SOKej godkänd
Maria JohanssonTorsås OKej start

H21

10 770 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan ModigOK Pan-Kristianstad1:20:177:27
2Torgny LindströmRonneby OK1:21:56+1:397:36
3Isak BergmanOK Skogsfalken1:22:19+2:027:38
4Niclas TjernlundSkåneslättens OL1:27:59+7:428:10
5Simon HardenFK Boken1:32:03+11:468:32
6Daniel MillbournOK Skogsfalken1:33:55+13:388:43
7Henrik EklundVäxjö OK1:35:48+15:318:53
8Simon RuneforsVäxjö OK1:38:49+18:329:10
9Oscar ModigOK Pan-Kristianstad1:38:50+18:339:10
10Niklas KarlssonVäxjö OK1:41:39+21:229:26
11Fredrik JohanssonBredaryds SOK1:43:26+23:099:36
12Moltas ViebkeMalmö OK1:44:29+24:129:42
13Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK1:47:08+26:519:56
14Ulrik MagnussonHalmstad OK1:48:03+27:4610:01
15Björn AnderssonKarlskrona SOK1:48:19+28:0210:03
16Ludvig HallabroHässleholms OK1:48:22+28:0510:03
17Johan EklundVäxjö OK1:57:15+36:5810:53
18Patrik JohanssonKexholms SK1:57:31+37:1410:54
19Rasmus GöthbergIFK Mora OK2:17:18+57:0112:44
20Anders PerssonVäxjö OK2:19:08+58:5112:55
Lukas LundgrenVäxjö OKej godkänd
Filip BengtssonOK Lindénaej godkänd
Isak PrellnerSkåneslättens OLej godkänd

D21 Kort

4 830 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ester BirgerssonHärlövs IF1:39:3620:37

H21 Kort

7 680 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Karl UtterbackMalmö OKej start

H20

7 460 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Alexander GraadRonneby OKej start

D18

4 960 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna53:4510:50
2Irmalinn NilssonHärlövs IF55:57+2:1211:16
3Ebba JensenSkåneslättens OL1:07:47+14:0213:39
4Elvira WildheimFK Friskus-Varberg1:10:44+16:5914:15
5Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK1:25:51+32:0617:18

H17-20 Kort

5 050 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonathan LjungbergOK Skogsfalken1:58:2723:27

D16 Kort

3 540 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nelli OlvegårdFK Göingarna42:5112:06
2Alva SvenssonFK Åsen45:46+2:5512:55
Agnes KnutssonÖrkelljunga FKej godkänd

D14 Kort

2 970 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilda SvenssonOK Vilse 8759:4120:05
1Tilda SvenssonOK Vilse 8759:4120:05

H14 Kort

2 970 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav NilssonHärlövs IF34:2111:33
2Gustav ÅkessonSkåneslättens OL38:27+4:0612:56
3Felix ThomassonFK Göingarna40:11+5:5013:31
4Erik OlssonFK Åsen40:34+6:1313:39
5Elias NilssonTormestorps IF40:39+6:1813:41
6Svante LorentzsonStigmännen Karlshamns OK48:42+14:2116:23

D12

2 970 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma ZettervallKarlskrona SOK24:268:13
2Tuva ÖstangårdGamleby OK25:03+0:378:26
3Sandra LingIK Hakarpspojkarna26:15+1:498:50
4Hanna MorénHjärnarps OL26:53+2:279:03
5Lina ÅsLunds OK27:23+2:579:13
6Tuva SelinFK Göingarna27:26+3:009:14
7Anna BenattiSkåneslättens OL29:10+4:449:49
8Emma LarssonKarlskrona SOK32:51+8:2511:03
9Alice JohanssonFK Boken42:27+18:0114:17
10Elin SaleskogRonneby OK51:50+27:2417:27
11Ida BenattiSkåneslättens OL54:09+29:4318:13

H12

2 970 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilmer SelinFK Göingarna21:017:04
2Hjalmar AxelssonFK Göingarna23:48+2:478:00
3Svante SelinFK Göingarna25:52+4:518:42
4Edwin FalkstrandTormestorps IF26:46+5:459:00
5Elia KämpeÖrkelljunga FK27:17+6:169:11
6Emil AlbinssonOK Skogsfalken27:40+6:399:18
7Wilhelm KarmetunOK Njudung29:06+8:059:47
8Wille VernströmRonneby OK31:27+10:2610:35
9Olle PetersénOK Njudung32:25+11:2410:54
10Edvin SanderSkåneslättens OL32:58+11:5711:05
11Matti JohanssonOK Njudung34:27+13:2611:35
12Ville EkstrandHässleholms OK42:13+21:1214:12
13Emil AnderssonLunds OK49:10+28:0916:33
14William SteffertOK Tyringe51:02+30:0117:10
15Arvid AlbinssonHjärnarps OL53:40+32:3918:04
Casper TuressonHärlövs IFej start
Noah KrikströmHjärnarps OLej start
Victor JosefssonOK Skogsfalkenej start

D12 Kort

2 570 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Clara SvenssonHässleholms OK25:4710:01
2Emelia CarlströmFK Boken29:31+3:4411:29
3Linnéa BjärbyFrosta OK44:32+18:4517:19

H12 Kort

2 570 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kasper FagerKarlskrona SOK24:039:21
2Jakob ÅkessonSkåneslättens OL36:21+12:1814:08
3Casper PegardOK Gynge46:51+22:4818:13

D10

2 570 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hannah JosefssonOK Skogsfalken23:239:05
2Julia LönnHalmstad OK23:44+0:219:14
3Ellen MobergFK Göingarna25:40+2:179:59
4Inez OlssonOK Skogsfalken30:24+7:0111:49
5Frida EmilssonFK Åsen33:15+9:5212:56
6Smilla ThomassonFK Göingarna34:41+11:1813:29
7Emma PerssonHalmstad OK41:15+17:5216:03
My WallenborgOK Kontinentej start

H10

2 570 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna20:448:04
2Ville LindskogOK Älme23:26+2:429:07
3Alvin LundgrenVäxjö OK23:42+2:589:13
4Arvid ErikssonRonneby OK25:17+4:339:50
5Emil LingIK Hakarpspojkarna25:39+4:559:58
6Kurt SjöbergHelsingborgs SOK27:16+6:3210:36
7Valter SanderSkåneslättens OL30:43+9:5911:57
8Milton GunnarssonÖrkelljunga FK31:50+11:0612:23
9Albin GranqvistFK Göingarna32:21+11:3712:35
10Arvid FalkstrandTormestorps IF33:07+12:2312:53
11Erik ZettervallKarlskrona SOK36:10+15:2614:04
12Nils PerssonOK Tyringe38:29+17:4514:58
13Leo MårtenssonStigmännen Karlshamns OK1:07:01+46:1726:04
Love EnerothLunds OKej godkänd

D35

5 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna WikströmHästveda OK1:37:2717:05
2Marie SvenssonFK Åsen1:45:39+8:1218:32

D40

4 960 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida PalmFK Boken53:5710:52
2Linda LarssonKarlskrona SOK1:05:09+11:1213:08
3Karin LindqvistStigmännen Karlshamns OK1:08:58+15:0113:54
4Malin LeijonHärlövs IF1:11:12+17:1514:21
5Marie NilssonHärlövs IF1:18:39+24:4215:51
6Lotta EkbergÖrkelljunga FK1:20:21+26:2416:11
7Cecilia KarmetunOK Njudung1:28:47+34:5017:53
8Eva PerssonVäxjö OK1:30:08+36:1118:10
Louise PihlOK Pan-Kristianstadej godkänd
Kajsa BenattiSkåneslättens OLej godkänd

H40

7 460 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik ModigOK Pan-Kristianstad59:307:58
2Mikael PihlOK Pan-Kristianstad1:00:37+1:078:07
3Conny RaskHjärnarps OL1:03:30+4:008:30
4Joakim KarmetunOK Njudung1:06:02+6:328:51
5Fredrik HugossonLunds OK1:06:18+6:488:53
6Ingemar ErikssonRonneby OK1:09:51+10:219:21
7Jonas PrellnerSkåneslättens OL1:11:02+11:329:31
8Johan SanderSkåneslättens OL1:11:36+12:069:35
9Erik BengtssonFK Åsen1:12:44+13:149:44
10Erik ÅsLunds OK1:13:52+14:229:54
11Magnus EmilssonFK Åsen1:16:35+17:0510:15
12Fredrik StåhlHjärnarps OL1:19:49+20:1910:41
13David EkstrandHässleholms OK1:22:15+22:4511:01
14Patrik IngelströmOK Gynge1:24:30+25:0011:19
15Jon LindskogOK Älme1:28:42+29:1211:53
16Johan AxelssonOK Älme1:28:50+29:2011:54
Fredrik PerssonHalmstad OKej godkänd

D45

4 590 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina SmedbergOK Skogsfalken46:1510:04
2Susanne WallenborgOK Kontinent50:07+3:5210:55
3Josefine AlbinssonOK Skogsfalken54:01+7:4611:46
4Susanna DjurstedtEksjö SOK55:28+9:1312:05
5Berit BengtssonOK Lindéna55:37+9:2212:07
6Ingela ThoressonAndrarums IF57:03+10:4812:25 Ladda ner rutt i gpx-format
7Anna PrellnerSkåneslättens OL58:45+12:3012:47
8Jessica BjörckOK Älme59:52+13:3713:02
9Marie AlbinssonHjärnarps OL1:00:44+14:2913:13
10Åsa EnerothLunds OK1:04:39+18:2414:05
11Åsa EricssonLunds OK1:08:55+22:4015:00
12Maria TuressonHärlövs IF1:13:13+26:5815:57
13Camilla CarlssonHärlövs IF1:14:17+28:0216:11
14Lotta MorénHjärnarps OL1:17:23+31:0816:51
15Emma BirgerssonHärlövs IF1:21:28+35:1317:44
16Josefina BerglundFK Boken1:26:25+40:1018:49
17Carina ErikssonHjärnarps OL1:29:20+43:0519:27
Susanne LundgrenVäxjö OKej godkänd

H45

6 400 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yuri OmelchenkoOK Orion51:107:59
2Håkan PalmFK Boken53:41+2:318:23
3Jan LagerHalmstad OK54:25+3:158:30
4Michael LönnHjärnarps OL54:32+3:228:31
5Pontus GustavssonOK Kontinent1:00:23+9:139:26
6Magnus LarssonKarlskrona SOK1:01:36+10:269:37
7Magnus LarsenFK Boken1:04:04+12:5410:00
8Magnus TenghagenHärlövs IF1:06:35+15:2510:24
9Thomas LåstbomHärlövs IF1:09:10+18:0010:48
10Jonas HöstHjärnarps OL1:09:33+18:2310:52
11Magnus WallenborgOK Kontinent1:09:58+18:4810:55
12Magnus GraadRonneby OK1:11:38+20:2811:11
13Dan JohanssonFK Boken1:12:38+21:2811:20
14Ola OlssonOK Skogsfalken1:13:47+22:3711:31
15Lennart MorénHjärnarps OL1:21:04+29:5412:40
16Ulf ÅmanOK Vilse 871:25:36+34:2613:22
17Filip SjöforsOK Älme1:25:57+34:4713:25
18Pierre DanielssonOK Skogsfalken1:30:30+39:2014:08
19Mats OrrhedeHelsingborgs SOK1:30:35+39:2514:09
20Jonas K JohanssonOK Skogsfalken1:31:19+40:0914:16
21Niklas WelanderÖrkelljunga FK1:36:07+44:5715:01
Nils HelmerssonHässleholms OKej godkänd
Anders LingIK Hakarpspojkarnaej start

D50

4 110 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanne FoghFSK Orientering44:2510:48
2Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK49:46+5:2112:06
3Marie OlssonÖrkelljunga FK50:55+6:3012:23 Ladda ner rutt i gpx-format
4Christel OlssonFK Åsen53:15+8:5012:57
5Caroline LiljebjörnNybro OK1:00:09+15:4414:38 Ladda ner rutt i gpx-format
6Gunilla GustafssonOK Orion1:01:26+17:0114:56
7Karin JägrydSkåneslättens OL1:02:11+17:4615:07

H50

5 870 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan PålssonSkåneslättens OL51:508:49
2Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna52:32+0:428:56
3Anders JägrydSkåneslättens OL56:39+4:499:39
4Thomas JohannessonRonneby OK57:41+5:519:49
5Johan AnderssonOK Skogsfalken1:02:28+10:3810:38
6Bengt OlssonEslövs FK1:02:29+10:3910:38
7Anders BlomqvistOK Skogsfalken1:02:39+10:4910:40
8Lars HallabroHässleholms OK1:07:00+15:1011:24
9Ulf LinderfalkSkåneslättens OL1:11:11+19:2112:07
10Johan BökmanHelsingborgs SOK1:12:34+20:4412:21
11Ola JönssonOK Vilse 871:20:27+28:3713:42
12Jan JohanssonSkåneslättens OL1:29:08+37:1815:11
13Olof BarrSkåneslättens OL1:32:47+40:5715:48
14Lars ErikssonHjärnarps OL1:54:55+1:03:0519:34
Jonas PerssonTorsås OKej start
Magnus JohanssonOK Löftanej start

D55

3 990 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena OlssonSkåneslättens OL52:0513:03
2Kerstin TjernlundOK Vilse 8754:46+2:4113:43
3Karin ForsbergTullinge SK58:48+6:4314:44
4Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstad58:51+6:4614:44
5Kristina JohanssonKalmar OK1:06:17+14:1216:36
6Eva EklundVäxjö OK1:09:06+17:0117:19
7Tina HagårdRävetofta OK1:10:40+18:3517:42
8Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK1:16:45+24:4019:14

H55

5 580 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ove LernåKalmar OK49:218:50
2Elis BengtssonOK Norrvirdarna49:45+0:248:54
3Ulf JungstrandOK Skogsfalken53:22+4:019:33
4Thomas HenmyrOK Vilse 871:01:14+11:5310:58
5Bo JohanssonOK Älme1:04:50+15:2911:37
6Lars GerhardssonAttunda OK1:05:59+16:3811:49
7Jan KarlssonVäxjö OK1:07:46+18:2512:08
8Staffan KällOK Älme1:08:28+19:0712:16
9Tore TjernlundOK Vilse 871:09:11+19:5012:23
10Sverker ErikssonOK Gynge1:09:38+20:1712:28
11Ingemar MånssonRonneby OK1:10:11+20:5012:34
12Ulf MinörLunds OK1:11:47+22:2612:51
13Per-Arne ForsbergTullinge SK1:18:37+29:1614:05
14Benjamin ViebkeMalmö OK1:18:51+29:3014:07
15Henrik GöthbergIFK Mora OK1:27:47+38:2615:43
16Claus MikkelsenHerlufsholm OK2:16:37+1:27:1624:28
Lennart StenssonHelsingborgs SOKej godkänd
Jan AnderssonKalmar OKej godkänd

D60

3 670 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ina LindebergSkåneslättens OL43:3411:52
2Bente KällVäxjö OK44:19+0:4512:04
3Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK44:56+1:2212:14
4Eva TykessonRävetofta OK47:08+3:3412:50
5Lotta LinseforsLunds OK49:40+6:0613:31
6Lena PerssonGamleby OK50:10+6:3613:40

H60

5 110 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan LindbergOK Vilse 8752:0510:11
2Urban ArnessonOK Torfinn1:00:06+8:0111:45
3Roger ThörnOK Vilse 871:04:54+12:4912:42
4Ingemar PerssonGamleby OK1:07:24+15:1913:11
5Per Arne EvaldssonOK Gynge1:08:30+16:2513:24
6Kyrre ThalbergLunds OK1:09:20+17:1513:34
7Stellan MartinssonOK Tyringe1:09:47+17:4213:39
8Mats IngvarssonOK Vilse 871:10:55+18:5013:52
9Lars EklundVäxjö OK1:33:18+41:1318:15
Thomas DagsbergOK Orionej start

D65

3 520 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta SvenssonOK Vilse 8745:5513:02
2Lena SöderbergOK Skogsfalken49:28+3:3314:03
3Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK49:45+3:5014:08
4Gudrun NilssonLunds OK51:09+5:1414:31
5Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK52:01+6:0614:46
6Gunnel MånssonOK Vilse 8753:03+7:0815:04
7Berit SchannongMalmö OK56:45+10:5016:07
8Maj-Britt ByströmRävetofta OK59:45+13:5016:58
9Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK1:00:07+14:1217:04 Ladda ner rutt i gpx-format
10Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL1:01:11+15:1617:22
11Kristin JohanssonKarlskrona SOK1:01:52+15:5717:34
12Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK1:04:53+18:5818:25
13Ingalill NilssonStigmännen Karlshamns OK1:08:15+22:2019:23
14Margareta SjöbergLunds OK1:09:00+23:0519:36
15Åsa StåhlHjärnarps OL1:09:01+23:0619:36
16Kristina FranssonOK Virdarna1:21:21+35:2623:06
17Margareta HeldFK Åsen1:41:09+55:1428:44
Maj-Britt GustafssonHelsingborgs SOKej godkänd

H65

4 810 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agne BengtssonOK Kompassen56:2311:43
2Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK1:02:26+6:0312:58
3Kenth SundgrenSkåneslättens OL1:03:28+7:0513:11
4Olle BohmanHjärnarps OL1:05:59+9:3613:43
5Lennart SmedenmarkRonneby OK1:07:05+10:4213:56
6Kjell LönnHjärnarps OL1:07:49+11:2614:05
7Ronald Mc GrailHjärnarps OL1:08:10+11:4714:10
8Kenneth FagerKarlskrona SOK1:09:30+13:0714:26
9Bo JohanssonOK Vilse 871:10:04+13:4114:34
10Lars PerssonOK Kompassen1:10:13+13:5014:35
11Bengt ElmerssonOK Norrvirdarna1:12:29+16:0615:04
12Jan JönssonMalmö OK1:14:25+18:0215:28
13Christer LjungdahlHjärnarps OL1:15:11+18:4815:37
14Bill SchölinTockarps IK1:15:50+19:2715:45
15Bengt AspvallRonneby OK1:16:32+20:0915:54
16Sven-Olof LarssonEmmaboda Verda OK1:17:12+20:4916:02
17Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK1:17:33+21:1016:07
18Kim FolanderFSK Orientering1:17:44+21:2116:09
19Bo Anders NilssonLunds OK1:19:17+22:5416:28
20Krister NilssonVäxjö OK1:21:40+25:1716:58
21Mats HåkanssonMalmö OK1:21:46+25:2316:59
22Lars JohanssonMalmö OK1:25:34+29:1117:47
23Nils-Erik BondessonFrosta OK1:29:07+32:4418:31
24Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK1:32:47+36:2419:17
25Rolf GustafssonHelsingborgs SOK1:35:36+39:1319:52
26Tommy HeldFK Åsen1:48:12+51:4922:29
27Kaare HanssonMalmö OK1:49:01+52:3822:39
Göran JohnssonSkåneslättens OLej godkänd
Roger BergvikVäxjö OKej start
Sven-Eric EricsonHelsingborgs SOKej start
Connie RoslundHässleholms OKej start

D70

3 150 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta OlssonRonneby OK35:1411:11
2Gullevi SvenssonRonneby OK41:53+6:3913:17
3Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK42:17+7:0313:25
4Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL42:18+7:0413:25
5Ann-Charlotte JensenHässleholms OK42:22+7:0813:26
6Gull SvenssonÖrkelljunga FK45:26+10:1214:25
7Torill SvendsenFrosta OK48:49+13:3515:29
8Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad51:25+16:1116:19
9Ann-Mari PerssonVäxjö OK51:44+16:3016:25
10Berit ByströmOK Virdarna51:56+16:4216:29
11Britt BülowMalmö OK56:02+20:4817:47
12Astrid JohannessonHelsingborgs SOK58:14+23:0018:29
13Elsa SvenssonOK Vilse 8759:57+24:4319:01
14Karin BengtssonOK Kompassen1:00:40+25:2619:15
15Solbritt GustafssonOK Virdarna1:03:01+27:4720:00
16Marianne CarlssonSkåneslättens OL1:08:01+32:4721:35
17Gunilla GrönbladHärlövs IF1:10:49+35:3522:28

H70

3 990 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy OlssonKarlskrona SOK46:2211:37
2Leif SandgrenFrosta OK46:29+0:0711:38
3Nils KarlssonVäxjö AIS48:50+2:2812:14
4Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK50:16+3:5412:35 Ladda ner rutt i gpx-format
5Inge PerssonFK Boken52:54+6:3213:15
6Bengt BergmanLunds OK53:08+6:4613:18
7Erland MartinssonOK Tyringe55:58+9:3614:01
8Ingvar PerssonFK Åsen58:44+12:2214:43
9Anders WetterlingStigmännen Karlshamns OK1:00:37+14:1515:11
10Ebbe MalmMarkaryds FK1:01:16+14:5415:21
11Kjell LindauOK Kompassen1:06:14+19:5216:35
12Leif KarlssonFrosta OK1:07:43+21:2116:58 Ladda ner rutt i gpx-format
13Håkan NilssonMalmö OK1:08:42+22:2017:13
14Björn NordströmHässleholms OK1:10:37+24:1517:41
15Per EngqvistRonneby OK1:11:37+25:1517:56
16Bengt StåhlHjärnarps OL1:11:40+25:1817:57
17Christer GrönbladHärlövs IF1:12:50+26:2818:15
18Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK1:13:54+27:3218:31
19Sven ThelanderssonLunds OK1:17:02+30:4019:18
20Jan HanssonLunds OK1:18:41+32:1919:43
21Erling SamuelssonOK Vilse 871:20:18+33:5620:07
22Gösta LundgrenHjärnarps OL1:23:18+36:5620:52
23Claes-Göran GrenMalmö OK1:33:00+46:3823:18
24Ewert NilssonOK Kompassen1:45:25+59:0326:25
Kent EkdahlEmmaboda Verda OKej godkänd
Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OKej godkänd
Bo BülowMalmö OKej godkänd
Benkt AnderssonFrosta OKej start
Stig LarssonRävetofta OKej start

D75

3 070 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK45:2914:48

H75

3 660 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK42:4111:39
2Roland KarlssonRonneby OK45:03+2:2212:18
3Kjell MånssonKarlskrona SOK45:55+3:1412:32
4Ernie BroströmHalmstad OK49:44+7:0313:35
5Roland OffrellFrosta OK53:07+10:2614:30
6Hagbert PerssonVäxjö OK53:14+10:3314:32
7Anders CarlssonSkåneslättens OL55:14+12:3315:05
8Krister SandbladVäxjö OK57:31+14:5015:42
9Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad59:04+16:2316:08
10Bo SvenssonÖrkelljunga FK1:01:15+18:3416:44
11Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad1:02:14+19:3317:00
12Gunnar PerssonTormestorps IF1:06:20+23:3918:07
13Kenneth LindborgHässleholms OK1:14:50+32:0920:26
14Allan SunnergrenHjärnarps OL1:15:37+32:5620:39
15Ragnar OlssonRonneby OK1:15:38+32:5720:39
16Paul SchannongMalmö OK1:17:27+34:4621:09
17Lars RoosAttunda OK1:29:50+47:0924:32
18Håkan BrostMalmö OK1:31:20+48:3924:57
19Göran ThourVärend GN OL1:44:03+1:01:2228:25
Bertil ErikssonMalmö OKej godkänd
Bengt HanssonOK Löftanej start
Torgny JonssonVäxjö AISej start

D80

2 460 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin LexellOK Torfinn52:0521:10

H80

3 150 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Werner TörnblomVäxjö OK45:5314:33
2Jan-Eric NelkingFK Åsen47:51+1:5815:11
3Stig JohanssonHalmstad OK50:26+4:3316:00
4Torsten HannrupOK Kompassen54:34+8:4117:19
5Bo BengtssonHässleholms OK1:00:09+14:1619:05
6Ingemar TuressonMalmö OK1:04:12+18:1920:22
7Roland EkelöfStigmännen Karlshamns OK1:08:19+22:2621:41
Klas TykessonSkåneslättens OLej start

H85

3 150 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingvar PeterssonHässleholms OK55:0917:30
2Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF58:58+3:4918:43
3Bengt EdvardssonOK Torfinn1:00:18+5:0919:08

H90

2 460 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Curth SvenssonSkåneslättens OL1:48:0143:54

Inskolning

1 960 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Erik AhlOK Norrvirdarnafullföljt
Elijah KnutzRonneby OKfullföljt
Otto LindforsOK Norrvirdarnafullföljt
Sixten LindgårdFK Göingarnafullföljt
Oliver MarkusOK Norrvirdarnafullföljt
Eleonor PihlOK Pan-Kristianstadfullföljt

U1

2 150 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olivia SvenssonFK Åsen29:4413:49
2Marcus FagerVäxjö OK31:39+1:5514:43
3Marcus VoongOK Tyringe39:16+9:3218:15
4Katie KnutzRonneby OK39:44+10:0018:28
5Maja KarlssonAlvesta SOK39:52+10:0818:32
6Albin NilssonOK Gynge41:23+11:3919:14
7Elna JönssonFK Åsen43:18+13:3420:08
8Emma FagerVäxjö OK43:37+13:5320:17
9Max LarssonOK Tyringe56:58+27:1426:29
Alexander BjärbyFrosta OKej godkänd

U2

2 630 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Otto NybergÖrkelljunga FK24:009:07
2Gustav GranqvistFK Göingarna24:43+0:439:23
3Viktor WerkströmStigmännen Karlshamns OK27:08+3:0810:19
4Love KarlssonAlvesta SOK31:06+7:0611:49
5Sonja HolmFK Göingarna32:13+8:1312:14
6Emma WikströmHästveda OK32:35+8:3512:23
7Wilma JönssonÖrkelljunga FK32:40+8:4012:25
8Erik MarkusOK Norrvirdarna32:54+8:5412:30
9Olle SaleskogRonneby OK34:21+10:2113:03
10Klara PalmFK Boken36:28+12:2813:51
11Wiggo JönssonÖrkelljunga FK38:37+14:3714:40
12Tove RosbergVäxjö OK43:02+19:0216:21
13Oskar ElmerfjordLunds OK45:53+21:5317:26
14Axel FalkstrandTormestorps IF45:59+21:5917:29
15Frida AhlOK Norrvirdarna47:20+23:2017:59
16Hilda LindforsOK Norrvirdarna47:23+23:2318:00
17Anton CarlströmFK Boken53:35+29:3520:22
18Carla BirgerssonHärlövs IF55:48+31:4821:13

Öppen motion 1

2 630 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Caroline JönssonÖrkelljunga FK28:5811:00
2Johanna OttossonAlvesta SOK29:42+0:4411:17
3Evanna JohanssonOK Njudung31:34+2:3612:00
4Magnus JönssonÖrkelljunga FK35:14+6:1613:23
5Disa LundbergKarlskrona SOK46:04+17:0617:30
6Mona NeckénOK Älme47:18+18:2017:59
7Linnea EricsonOK Norrvirdarna51:35+22:3719:36
8Lotta PetersénOK Njudung51:45+22:4719:40
8Jessica MartinssonOK Njudung51:45+22:4719:40
10Hanna Jonsson-NordinSkåneslättens OL56:18+27:2021:24

Öppen motion 2

3 290 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Victor KnutzKlubblös39:4312:04
2Tess EkstrandHässleholms OK42:12+2:2912:49
3Johannes FagerVäxjö OK43:59+4:1613:22
4Samuel FagerVäxjö OK46:37+6:5414:10
5Liselott PeterssonOK Älme48:14+8:3114:39
6Anna RosenbergOK Vilse 8755:19+15:3616:48
7Carl ÅkessonOK Orion1:01:53+22:1018:48
8Ottilia ÅkessonOK Orion1:02:29+22:4618:59
9Olof ÅkessonOK Orion1:03:28+23:4519:17
10CHRISTEL AXELSSONOK Norrvirdarna1:30:35+50:5227:31
11CHarlotte VibergOK Norrvirdarna1:30:36+50:5327:32
12Märta ForsbergOK Norrvirdarna1:30:37+50:5427:32

Öppen motion 3

3 150 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Saga BorensvedOK Norrvirdarna35:0711:08
2Patrik MarkusOK Norrvirdarna35:22+0:1511:13
3Anna-Moa LindskogOK Älme35:39+0:3211:19
4Timofej SibilevKarlskrona SOK36:01+0:5411:26
5Carl SvenssonOK Norrvirdarna37:34+2:2711:55
6Jennie SaleskogRonneby OK37:36+2:2911:56
7Maria VernströmRonneby OK39:33+4:2612:33
7Jan VernströmRonneby OK39:33+4:2612:33
9Arne PerssonOK Gynge41:04+5:5713:02
10Roland RosenbergOK Vilse 8741:49+6:4213:16
11Ayan LingIK Hakarpspojkarna41:52+6:4513:17
12Gertie SamuelssonIK Ymer43:35+8:2813:50
13Fredrik WennerströmKlubblös44:08+9:0114:00
14Knut LangeOK Älme45:13+10:0614:21
15Kristina BerlinKarlskrona SOK45:27+10:2014:25
16Agnes BerlinOK Orion49:19+14:1215:39
17Susanne Modig TjärnströmLaholms IF OK50:00+14:5315:52
18Eva JohanssonOK Älme50:09+15:0215:55
19Mikael LindRonneby OK50:36+15:2916:03
20Anja LindRonneby OK50:37+15:3016:04
21Kerstin ÅstedtHärlövs IF50:46+15:3916:06
22Elsa TermenLunds OK53:34+18:2717:00
23Lars-Åke JohanssonIK Ymer57:38+22:3118:17
24Siw BerggrenVäxjö AIS57:40+22:3318:18
25Jan Åke HanssonStigmännen Karlshamns OK58:49+23:4218:40
26Gert BerggrenVäxjö AIS58:57+23:5018:42
27Margareta RingRonneby OK59:29+24:2218:53
28Rosita KarlssonVäxjö AIS1:04:47+29:4020:33
29Christel NilssonOK Älme1:09:30+34:2322:03
30Emma AssarssonAndrarums IF1:11:22+36:1522:39
31Christina NilssonAndrarums IF1:11:28+36:2122:41
32Allan HammarOK Kompassen1:15:16+40:0923:53
33Karin MalmgrenHjärnarps OL1:15:50+40:4324:04
34Mikael NilssonFrosta OK1:22:25+47:1826:09
35MariAnn SvenssonVäxjö AIS1:24:24+49:1726:47
Rolf AnderssonLaholms IF OKej godkänd

Öppen motion 4

4 170 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melissa MillbournOK Skogsfalken49:1111:47
2Carina BerganderEksjö SOK53:31+4:2012:50
3Anna BondesonLunds OK53:38+4:2712:51
4Susanne GöranssonFrosta OK1:08:33+19:2216:26
5Philip NordhFK Göingarna2:07:46+1:18:3530:38

Öppen motion 5

3 590 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders AhlOK Norrvirdarna29:178:09
2Daniel KämpeÖrkelljunga FK37:49+8:3210:32
3Karolina SvenssonFK Åsen43:32+14:1512:07
4Cecilia SvenssonHässleholms OK43:34+14:1712:08
5Ola SvenssonFK Åsen43:47+14:3012:11
6Lars DahlHärlövs IF46:15+16:5812:52
7Jan WessbergHärlövs IF47:05+17:4813:06
8Mia HallabroHässleholms OK47:15+17:5813:09
9CARL NILSSONOK Norrvirdarna48:23+19:0613:28
10Elin RahmOK Norrvirdarna48:24+19:0713:28
11Nora AnderssonOK Norrvirdarna48:25+19:0813:29
12Magdalena Jonsson-NordinSkåneslättens OL49:13+19:5613:42
13Liane GunnarssonÖrkelljunga FK49:51+20:3413:53
14Kerstin DahlHärlövs IF50:02+20:4513:56
15Eva-Lotta JohanssonRonneby OK50:12+20:5513:58
16Anna BorensvedOK Norrvirdarna51:01+21:4414:12
17Maria PetterssonOK Njudung55:37+26:2015:29
18Kerstin WessbergHärlövs IF56:13+26:5615:39
19Lena DanielssonHärlövs IF56:30+27:1315:44
20Alfred WessbergHärlövs IF57:12+27:5515:55
21Simon KringstadOK Norrvirdarna57:38+28:2116:03
22Oscar RagnarssonHjärnarps OL58:22+29:0516:15
23Johanna RagnarssonHjärnarps OL58:24+29:0716:16
24Carina GöranssonYstads OK58:31+29:1416:17
25Helén ÅkessonSkåneslättens OL1:01:55+32:3817:14
26Klara IngelströmOK Gynge1:02:04+32:4717:17
27Maria RagnarssonHjärnarps OL1:03:39+34:2217:43 Ladda ner rutt i gpx-format
28Eva OlssonFrosta OK1:05:12+35:5518:09
29Marianne OffrellFrosta OK1:06:34+37:1718:32
30Kristina PerssonHalmstad OK1:12:29+43:1220:11
31Christina GöranssonOK Pan-Kristianstad1:14:07+44:5020:38
32Lennart MagnussonLaholms IF OK1:16:33+47:1621:19
Gunnar WessbergHärlövs IFej godkänd

Öppen motion 6

6 000 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars SäfströmOK Pan-Kristianstad56:459:27
2Martin JönssonSkåneslättens OL1:06:56+10:1111:09
3Roger SvenssonHässleholms OK1:21:30+24:4513:35
4Henrik AnderssonEmmaboda Verda OK1:25:14+28:2914:12
5Björn ÅkessonSkåneslättens OL1:26:33+29:4814:25
6Per EnerothLunds OK1:27:38+30:5314:36
7Martin CarlströmFK Boken1:46:19+49:3417:43
8Viktor HolmFK Göingarna1:51:00+54:1518:30
9Magnus NilssonHärlövs IF2:00:29+1:03:4420:04

Öppen motion 7

3 350 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingmar OlssonOK Vilse 8734:0210:09
2Jonny JohanssonOK Njudung36:39+2:3710:56
3Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK37:52+3:5011:18
4Jenny VinbladLunds OK38:05+4:0311:22
5Arne SvenssonOK Njudung40:15+6:1312:00
6Willie OlssonRävetofta OK41:24+7:2212:21
7Åke KarlssonAlvesta SOK43:46+9:4413:03
8Daniel LorentzsonStigmännen Karlshamns OK44:24+10:2213:15
9Maria ModigOK Pan-Kristianstad45:15+11:1313:30
10Hanna FagerVäxjö OK46:50+12:4813:58
11Stefan CaleklintKarlskrona SOK47:36+13:3414:12
12Sabina OlssonOK Pan-Kristianstad48:12+14:1014:23
13Kerstin OlssonEslövs FK49:33+15:3114:47
14Pi PerssonOK Orion50:09+16:0714:58
15Per BrattRonneby OK50:36+16:3415:06
16Conny BerggrenVäxjö AIS50:39+16:3715:07
17Jan PerssonYstads OK51:40+17:3815:25
17Mats PeterssonStigmännen Karlshamns OK51:40+17:3815:25
19Lena StrandMarkaryds FK51:53+17:5115:29
20Rebecca SvenssonVärend GN OL52:00+17:5815:31
21Hasse AxelssonStigmännen Karlshamns OK52:37+18:3515:42
22Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OK54:04+20:0216:08
23Bengt I NilssonFrosta OK54:43+20:4116:20
24Arja IngvarssonOK Vilse 8756:04+22:0216:44
25Helen NilssonHärlövs IF56:40+22:3816:54
26Monika LydinOK Kontinent57:04+23:0217:02
27Richard AnderssonLunds OK57:53+23:5117:16
28Waste ByströmOK Virdarna58:33+24:3117:28
29Folke SjöbergLunds OK59:22+25:2017:43
30Eva WildmarkFK Boken1:00:04+26:0217:55
31Mona RosbergVäxjö OK1:01:22+27:2018:19
32Göran FastOK Pan-Kristianstad1:02:20+28:1818:36
33Susanna CaleklintKarlskrona SOK1:03:39+29:3719:00
34Bertil LööfOK Pan-Kristianstad1:03:45+29:4319:01
35Thomas VinbladLunds OK1:03:50+29:4819:03
36Olle RingRonneby OK1:08:12+34:1020:21
37Barbro HåkanssonHärlövs IF1:08:32+34:3020:27
38Inge ÅkessonStigmännen Karlshamns OK1:08:51+34:4920:33
39Rolf NilssonAndrarums IF1:09:18+35:1620:41
40Stina GunnarssonÄrla IF1:09:32+35:3020:45
41Lars OlssonFK Boken1:10:29+36:2721:02
42Eivor MagnussonOK Pan-Kristianstad1:10:45+36:4321:07
43Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK1:12:00+37:5821:29
44Siw BlomqvistOK Vilse 871:12:47+38:4521:43
45Sonja HammarOK Kompassen1:16:46+42:4422:54
46Lillemor BlomqvistOK Vilse 871:16:54+42:5222:57
47Roland AkselssonLunds OK1:17:31+43:2923:08
48Mats RosénHästveda OK1:23:18+49:1624:51
49Johnny MalmgrenHjärnarps OL1:24:36+50:3425:15
50Kristina LandgrenMalmö OK1:27:55+53:5326:14
51Emma LundgrenFalköpings AIK OK1:28:18+54:1626:21
52Torgny ÅstedtHärlövs IF1:29:48+55:4626:48
53Christer LjungquistLunds OK1:32:51+58:4927:42
54Eva LydinRonneby OK1:33:23+59:2127:52
55Marie Ståhl NordströmHjärnarps OL1:34:06+1:00:0428:05
Carin BergmanLunds OKej start

Öppen motion 8

4 750 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan SchagerlindOK Bävern43:469:12
2Stefan DjurstedtEksjö SOK48:49+5:0310:16
3Fredrik JohnssonHärlövs IF52:32+8:4611:03
4Klara AnderssonOK Pan-Kristianstad52:52+9:0611:07
5Christian GlantzAndrarums IF53:28+9:4211:15
6Olof IngemarssonKarlskrona SOK56:11+12:2511:49
7Carina RydlundHässleholms OK58:24+14:3812:17
8Fredrik OlssonEslövs FK59:41+15:5512:33
9Rasmus SvenssonVärend GN OL1:00:28+16:4212:43
10Per PegardOK Gynge1:04:17+20:3113:32
11Susanne KarlssonOK Denseln1:06:33+22:4714:00
12Ola MarkholmSkåneslättens OL1:07:14+23:2814:09
13Lina NeckénOK Älme1:08:24+24:3814:24
14Tobias PerssonOK Tyringe1:10:39+26:5314:52
15Anna ÅsLunds OK1:11:41+27:5515:05
16Jonas FagerVäxjö OK1:13:15+29:2915:25
17Roger NilssonLaholms IF OK1:14:10+30:2415:36
18Mats JonssonSkåneslättens OL1:16:58+33:1216:12
19Jan GradinAndrarums IF1:18:11+34:2516:27
20Bengt BengtssonTormestorps IF1:19:13+35:2716:40
21Anja NylanderHärlövs IF1:21:29+37:4317:09
22Martin NilssonHelsingborgs SOK1:22:43+38:5717:24
23Miklos MolnarLunds OK1:23:17+39:3117:32
24Martina SundbergIFK Enskede1:23:52+40:0617:39
25Anna BjärbyFrosta OK1:34:47+51:0119:57
Pia ÖstangårdGamleby OKej godkänd
Ola KrikströmHjärnarps OLej start

Öppen motion 9

7 590 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen OlssonOK Pan-Kristianstad56:557:29
2Björn KarlssonOK Denseln1:01:09+4:148:03
3Jonas HjertFalköpings AIK OK1:04:24+7:298:29
4Henrik BerlinOK Orion1:06:39+9:448:46
5Magnus ForsbergOK Norrvirdarna1:10:46+13:519:19
6Christer NIkolaussonOK Norrvirdarna1:10:50+13:559:19
7Marcus BillOK Pan-Kristianstad1:12:39+15:449:34
8Axel JemssonOK Norrvirdarna1:14:34+17:399:49
9Robert BertilssonLunds OK1:16:40+19:4510:06
10Björn CarlssonSkåneslättens OL1:17:32+20:3710:12
11Louise LundgrenVäxjö OK1:20:34+23:3910:36
12Andreas BlomqvistHelsingborgs SOK1:22:30+25:3510:52
13Henrik JohanssonOK Pan-Kristianstad1:24:39+27:4411:09
14Jens NordalOK Skogsfalken1:24:54+27:5911:11
15Fredrik StålhandskeSkåneslättens OL1:26:34+29:3911:24
16Björn ZettervallKarlskrona SOK1:29:16+32:2111:45
17Magnus RydlundHässleholms OK1:29:26+32:3111:46
18André BjärbyFrosta OK1:31:24+34:2912:02
19Marina JohanssonOK Njudung1:35:30+38:3512:34
20Jonas NorénHelsingborgs SOK1:43:43+46:4813:39
21Kristina SpångbergLunds OK1:45:01+48:0613:50
22Alf-Erik RagnarssonHjärnarps OL1:55:01+58:0615:09
Håkan JönssonOK Pan-Kristianstadej godkänd

Öppen motion 11

4 750 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingmar EkelövSkåneslättens OL59:3512:32
2Pär SvenssonVärend GN OL1:01:23+1:4812:55
3Susanne AnderssonOK Pan-Kristianstad1:03:16+3:4113:19
4Malin WeidenSkåneslättens OL1:05:25+5:5013:46
5Göran MattssonSkåneslättens OL1:06:25+6:5013:58
6Stefan AdolfssonEslövs FK1:07:32+7:5714:13
7Peter EkströmMalmö OK1:10:49+11:1414:54
8Arne ThellEslövs FK1:11:46+12:1115:06
9Jenny GustafssonLunds OK1:26:02+26:2718:06
10Katarina FastOK Pan-Kristianstad1:38:03+38:2820:38
11Claes LinseforsLunds OK1:43:21+43:4621:45
12Susanne JohannessonRonneby OK1:51:32+51:5723:28
13Tova ErikssonRonneby OK2:06:21+1:06:4626:36
14Anna ErikssonRonneby OK2:06:29+1:06:5426:37
Ingela EkelövSkåneslättens OLej godkänd
Marie MarkholmSkåneslättens OLej godkänd

Öppen motion 12

1 960 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leo LarssonOK Dacke34:3017:36
2Emilia WinqvistFK Göingarna41:29+6:5921:09

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser