Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vinterrace 2017 etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vinterrace 2017 etapp 2
Arrangörsorganisation: OK Gipen
Datum: söndag 15 januari 2017

H-lång

6 500 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy AnderssonVänersborgs SK56:508:44
2Anders YngströmGöteborg-Majorna OK1:02:56+6:069:40
3Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK1:03:01+6:119:41
4Robert EnbomVänersborgs SK1:04:04+7:149:51
5Erik LundStenungsunds OK1:27:57+31:0713:31
6Fredrik OlssonUddevalla OK1:33:28+36:3814:22
7Arne LundStenungsunds OK1:33:47+36:5714:25
8Johan LundStenungsunds OK1:43:37+46:4715:56
Jussi AumoKungälvs OKej start
Anders BjörklundTrollhättans SOKej start
Willy FjällborgStenungsunds OKej start
Mattias KlingbergLjungskile FKej start

D-lång

6 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elvira BjörklundTrollhättans SOK1:05:3110:04
2Malin WidénUddevalla OK1:05:50+0:1910:07
3Emelie SvalinVänersborgs SK1:09:19+3:4810:39
4Maria ErikssonEds SK1:13:16+7:4511:16
5Jeannette AumoKungälvs OK1:16:02+10:3111:41
Eva KarlssonUddevalla OKej godkänd

H-mellan

4 300 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik LillengOK Gipen39:269:10
2Felix PernefalkUddevalla OK39:27+0:019:10
3Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarna39:34+0:089:12
4Stefan JohanssonTrollhättans SOK39:43+0:179:14
5Bengt NorrmanTrollhättans SOK40:11+0:459:20
6Bo KarlssonLjungskile FK42:30+3:049:53
7Ulf BjörkdahlHerrestads AIF42:33+3:079:53
8Lars HogedalVänersborgs SK43:38+4:1210:08
9Thomas BergstrandBrattås CK43:54+4:2810:12
10David AlménTrollhättans SOK44:07+4:4110:15
11Gunnar BejbomUddevalla OK44:16+4:5010:17
12Per IvarssonTrollhättans SOK44:29+5:0310:20
13Hans EkbergTrollhättans SOK44:51+5:2510:25
14Lars LjungbergTrollhättans SOK46:54+7:2810:54
15Olof KarlssonUddevalla OK46:57+7:3110:55
16Tomas AnderssonTrollhättans SOK47:19+7:5311:00
17Lars EkbergTrollhättans SOK47:39+8:1311:04
18Göran SandbergUddevalla IS48:32+9:0611:17
19William WasseniusUddevalla OK48:42+9:1611:19
20Arne AlfredssonUddevalla OK48:43+9:1711:19
21Clyde PerssonLjungskile FK50:08+10:4211:39
22Bo KronOK Flundrehof50:22+10:5611:42
23Jan-Erik PålssonUddevalla IS52:03+12:3712:06
24Ture ErikssonEds SK54:14+14:4812:36
25Claes OlssonOK Gipen54:22+14:5612:38
26Per-Arne JohanssonVänersborgs SK56:16+16:5013:05
27Peter LarssonTrollhättans SOK1:02:45+23:1914:35
28Johnny KarlssonUddevalla OK1:09:18+29:5216:06
29Hans LindqvistTrollhättans SOK1:10:18+30:5216:20
Kent-Erik RosengrenTrollhättans SKej godkänd
Sten WillstrandTrollhättans SKej godkänd
Thomas SteindahlStenungsunds OKej start

D-mellan

4 300 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena ErikssonEds SK44:2910:20
2Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna47:11+2:4210:58
3Nina BejbomUddevalla OK48:02+3:3311:10
4Birgit HanssonHerrestads AIF48:53+4:2411:22
5Isabella AumoKungälvs OK49:55+5:2611:36
6Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna50:03+5:3411:38
7Karin LaurellOK Flundrehof54:18+9:4912:37
8Elin HelmerssonOK Skogsvargarna56:05+11:3613:02
9Gunilla HogedalVänersborgs SK57:16+12:4713:19
10Birgitta StenströmVänersborgs SK57:24+12:5513:20
11Linda OlofssonOK Flundrehof1:02:26+17:5714:31
12Kerstin Haugen LundStenungsunds OK1:09:44+25:1516:13
Katarina EnbomVänersborgs SKej godkänd
Britta SahlinVänersborgs SKej start

H-kort

2 400 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan ErikssonOK Skogsvargarna19:007:55
2Odd WallanderBrattås CK20:24+1:248:30
3Oscar NymanOK Gipen21:56+2:569:08
4Mats HelmerssonOK Skogsvargarna22:02+3:029:10
5Hjalmar OlssonUddevalla OK22:34+3:349:24
6Gabriel HogedalVänersborgs SK24:04+5:0410:01
7Johannes AnderssonVänersborgs SK25:01+6:0110:25
8Håkan HåkanssonKungälvs OK30:57+11:5712:53
9Tor LindénUddevalla OK42:11+23:1117:34
10Jakob KantzerUddevalla OK42:13+23:1317:35
11Rasmus LindénUddevalla OK1:07:34+48:3428:09
12Måns LindénUddevalla OK1:07:35+48:3528:09
Karleric FranssonTrollhättans SOKej godkänd

D-kort

2 400 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christina SüdhoffBrattås CK18:587:54
2Molly BergstrandBrattås CK19:20+0:228:03
3Lovis BergstrandBrattås CK20:21+1:238:28
4Lisa WallanderBrattås CK20:22+1:248:29
5Sara HelmerssonOK Skogsvargarna24:05+5:0710:02
6Linn EnbomVänersborgs SK28:40+9:4211:56
7Andrea EnbomVänersborgs SK28:41+9:4311:57
8Kristina JohanssonVänersborgs SK31:23+12:2513:04
9Ida AnderssonVänersborgs SK34:14+15:1614:15
10Sara AnderssonVänersborgs SK34:16+15:1814:16
11Caroline WessmarkOK Flundrehof41:55+22:5717:27
12Sara HållstenOK Flundrehof41:57+22:5917:28
13Carina SåbyOK Flundrehof42:33+23:3517:43
14Tilda SåbyOK Flundrehof43:08+24:1017:58
15Milia OlofssonOK Flundrehof47:02+28:0419:35

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser