Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Swedish League, #2, sprint (WRE), med Citadellssprinten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, #2, sprint (WRE), med Citadellssprinten
Arrangörsorganisationer: OK Silva / Rävetofta OK
Datum: fredag 13 april 2018

W21 Elit

3 930 m, 68 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karolin OhlssonJärla Orientering16:144:07
2Sara HagströmIFK Göteborg Orientering16:22+0:084:09
3Emma BjessmoIFK Lidingö SOK16:30+0:164:11
4Lilian ForsgrenOK Tisaren16:34+0:204:12
5Josefin TjernlundOK Tisaren16:36+0:224:13
6Lina StrandGöteborg-Majorna OK16:39+0:254:14
7Alva OlssonLinköpings OK16:43+0:294:15
8Linnéa GolsäterEksjö SOK16:49+0:354:16
9Aleksandra HornikPaimion Rasti17:06+0:524:21
10Anna Nilsson SimkovicsUlricehamns OK17:09+0:554:21
11Lena Eliasson-LööfOK Pan-Kristianstad17:11+0:574:22
11Ingjerd MyhreIFK Göteborg Orientering17:11+0:574:22
13Anastasia DzianisavaSävedalens AIK17:12+0:584:22
14Elin MånssonIFK Göteborg Orientering17:16+1:024:23
15Irina NybergAlfta-Ösa OK17:18+1:044:24
16Helena KarlssonIFK Lidingö SOK17:36+1:224:28
17Louise MarkstedtOK Södertörn17:40+1:264:29
18Ellinor TjernlundOK Tisaren17:49+1:354:32
19Anastasiia BorovkovaRehns BK17:50+1:364:32
20Johanna ÖbergOK Linné18:08+1:544:36
21Susen LöschÄrla IF18:11+1:574:37
22Carina PolzerSportunion Klagenfurt18:13+1:594:38
23Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna18:18+2:044:39
23Tilda JohanssonOK Orion18:18+2:044:39
25Agata StankiewiczOK Orion18:20+2:064:39
26Elsa JanssonJärla Orientering18:21+2:074:40
27Runa FremstadGöteborg-Majorna OK18:22+2:084:40
28Josefine KlintbergOK Ravinen18:24+2:104:40
28Kristin OlovssonOK Linné18:24+2:104:40
30Nicole LjungdahlOK Pan-Kristianstad18:31+2:174:42
30Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF18:31+2:174:42
32Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad18:32+2:184:42
33Frida SandbergStora Tuna OK18:36+2:224:43
34Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK18:43+2:294:45
35Andrea SvenssonOK Tisaren18:50+2:364:47
36Rebecka HeinrupTullinge SK18:51+2:374:47
36Emma BergmanOK Pan-Kristianstad18:51+2:374:47
38Filipa RodriguesJärla Orientering18:53+2:394:48
39Emma HelmerssonOK Roxen18:56+2:424:49
40Ewa Gwó?d?OK Orion18:58+2:444:49
41Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebro19:01+2:474:50
42Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering19:06+2:524:51
43Anika GassnerLånghundra IF19:14+3:004:53
44Ekaterina RyazanovaRehns BK19:16+3:024:54
45Sara EskilssonAlfta-Ösa OK19:17+3:034:54
46Moa GustafssonUddevalla OK19:30+3:164:57
47Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad19:36+3:224:59
48Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad19:53+3:395:03
49Magdalena OlssonStora Tuna OK19:56+3:425:04
50Louise LundgrenVäxjö OK19:59+3:455:05
51Sara KindlundOK Tranan20:00+3:465:05
52Galina RibediucHellas Orientering20:04+3:505:06
53Annie LennartssonSkåneslättens OL20:08+3:545:07
54Alicia FribergIF Hagen20:12+3:585:08
55Pim HedbergOK Pan-Kristianstad20:13+3:595:08
56Jolanta KolosinskaGöteborg-Majorna OK20:15+4:015:09
57Hedwig HaasSundsvalls OK20:20+4:065:10
58Sanna SkoogKils OK20:33+4:195:13
59Angelica EngströmSkåneslättens OL20:35+4:215:14
60Sara LundstenSundsvalls OK20:55+4:415:19
61Annika BjörkOK Linné21:03+4:495:21
62Kristin HylanderNyköpings OK21:05+4:515:21
63Filippa JohanssonJönköpings OK21:21+5:075:25
64Amanda JohanssonOK Orion21:31+5:175:28
65Elin PetterssonIFK Göteborg Orientering21:47+5:335:32
66Maria BjörklundStora Tuna OK22:00+5:465:35
67Annika CarlbergSundsvalls OK23:17+7:035:55
68Sarah-Jane BarrableOK Ravinen25:01+8:476:21
Nadiya VolynskaOK Orionej start
Moa PetterssonGöteborg-Majorna OKåterbud
Ursula KadanOK Pan-Kristianstadåterbud

M21 Elit

4 380 m, 69 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil SvenskStora Tuna OK15:353:33
2Gernot KerschbaumerOK Pan-Kristianstad15:48+0:133:36
3Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF15:51+0:163:37
3Martin RegbornHagaby GoIF Örebro15:51+0:163:37
5Ruslan GlebovOK Ravinen15:56+0:213:38
6Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OF15:58+0:233:38
7Max Peter BejmerIFK Göteborg Orientering16:00+0:253:39
8Algirdas BartkeviciusOK Denseln16:12+0:373:41
9Rasmus ElmelidLinköpings OK16:35+1:003:47
9Isac von KrusenstiernaOK Kåre16:35+1:003:47
11Per Harald Löfgren JohansenIFK Mora OK16:41+1:063:48
12Ville JohanssonOK Kolmården16:51+1:163:50
13Johan RunessonTampereen Pyrintö16:53+1:183:51
14Adrien DelenneLinköpings OK17:04+1:293:53
15Arnaud PerrinOK Denseln17:05+1:303:54
16Johan HögstrandIFK Göteborg Orientering17:06+1:313:54
17Olle KaleredStora Tuna OK17:08+1:333:54
18Aleksei AlekseyonokIK Hakarpspojkarna17:13+1:383:55
19Michal OlejnikSödertälje-Nykvarn OF17:15+1:403:56
20Martin AhlbergerGöteborg-Majorna OK17:16+1:413:56
20Krzysztof WolowczykOK Denseln17:16+1:413:56
22Mathias PeterSödertälje-Nykvarn OF17:21+1:463:57
23Denys ShcherbakovRonneby OK17:22+1:473:57
23Anton ForsbergStora Tuna OK17:22+1:473:57
23Filip GrahnHestra IF17:22+1:473:57
26Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna17:24+1:493:58
27Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad17:27+1:523:59
28Rudolfs ZernisÄrla IF17:30+1:553:59
29Niklas AldénOK Linné17:31+1:563:59
30Mathias HallménOK Denseln17:33+1:584:00
30Erik Nilsson SimkovicsUlricehamns OK17:33+1:584:00
32Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF17:35+2:004:00
33Jens RönnolsJärla Orientering17:36+2:014:01
34Oskar AndrénOK Tisaren17:37+2:024:01
35Karl WalheimÄrla IF17:39+2:044:01
36Flavio PoltéraSnättringe SK17:45+2:104:03
37Oskar LundqvistMalungs OK Skogsmårdarna17:48+2:134:03
38Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna17:51+2:164:04
39Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna17:52+2:174:04
40Erik BerzellJärla Orientering17:53+2:184:04
41Arvid NordIK Hakarpspojkarna17:59+2:244:06
42Johan TörnrothHestra IF18:02+2:274:07
43Fredrik EdénIFK Göteborg Orientering18:06+2:314:07
44Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna18:11+2:364:09
45Pontus KarlssonMarkbygdens OK18:12+2:374:09
46Erik AnderssonOK Orion18:13+2:384:09
47Ludvig ErikssonKils OK18:18+2:434:10
48Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF18:21+2:464:11
48Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna18:21+2:464:11
50Jonas GustafssonOK Kåre18:26+2:514:12
51Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF18:29+2:544:13
52Nick BarrableOK Ravinen18:32+2:574:13
53Emil KaleredOK Denseln18:42+3:074:16
54Erik ClassonOK Orinto18:44+3:094:16
55Nikita GurevichOK Södertörn18:45+3:104:16
56Erik FernlundOK Tisaren18:55+3:204:19
57Markus LangStora Tuna OK19:20+3:454:24
58Wing Chung TamOAHK20:15+4:404:37
59Mads K. LarsenFIF Hillerød20:20+4:454:38
60Kin Kwan KwokOAHK20:26+4:514:39
61Raphael MakGöteborg-Majorna OK21:43+6:084:57
Jakob AnderssonOK Linnédiskvalificerad
Luis NogueiraKristiansand OKdiskvalificerad
Jens WängdahlIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Anton SjökvistStora Tuna OKej godkänd
Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Alvaro PrietoAttunda OKej godkänd
Emil ØbroOK Orionej godkänd
Gustav BergmanOK Ravinenej godkänd
Johan SöderlundOK Tyråterbud

H21 Elit 2

39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas MerzGöteborg-Majorna OK13:42
2Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK13:55+0:13
3Sven EngströmLinköpings OK14:16+0:34
4Filip KarlssonIF Hagen14:22+0:40
5Filip WadstenMalungs OK Skogsmårdarna14:25+0:43
6Joao Pedro JaberKarlskrona SOK14:33+0:51
6Simon WikströmOK Pan-Kristianstad14:33+0:51
8Olivier Blanc-TranchantOK Denseln14:39+0:57
9Love BerzellOK Ravinen14:46+1:04
10Simon LundinFinspångs SOK14:48+1:06
11Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna14:49+1:07
12Martin DjerfIK Hakarpspojkarna14:51+1:09
13Heino OllinSävedalens AIK14:55+1:13
14Niklas GustafssonOK Tisaren14:56+1:14
14Aleksander BernaciakOK Orion14:56+1:14
16Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF15:09+1:27
17Niklas OlssonLinköpings OK15:12+1:30
18Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken15:15+1:33
19Piotr PaszynskiUKS Orientus Lodz15:18+1:36
20Erik Barr ZeilonSkåneslättens OL15:23+1:41
21Charlie StoltRehns BK15:27+1:45
22Karl EngesAttunda OK15:30+1:48
23David SundströmSöderhamns OK15:37+1:55
24Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK15:38+1:56
24Márk PorgányiOK Södertörn15:38+1:56
26Philip PerssonGöteborg-Majorna OK15:42+2:00
27Erik BomanGävle OK15:56+2:14
28Tom CampbellOK Kolmården15:59+2:17
29Jesper SjögrenHestra IF16:00+2:18
30Loke AgmarkenHalmstad OK16:17+2:35
31Mikael AnderssonOK Kolmården16:21+2:39
32Simon MarteliusAttunda OK16:45+3:03
33Edvin CarlssonMarkbygdens OK17:24+3:42
34Mattias JohanssonBergnäsets AIK17:31+3:49
35Christoffer AndersénVästerås SOK17:55+4:13
36Oliver MalmkvistJönköpings OK19:01+5:19
Per LindmanFinspångs SOKej godkänd
Roman BondarenkoRehns BKej godkänd
Anton NilssonJärla Orienteringej godkänd
Martin LarssonHestra IFej start
Erik HållströmGävle OKåterbud

D20 Elit

3 410 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre15:024:24
2Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF15:18+0:164:29
3Vilma KarlssonSnättringe SK15:37+0:354:34
4Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL15:42+0:404:36
5Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF15:48+0:464:38
6Ida ØbroOK Orion15:49+0:474:38
7Rebecca WaldenfjordOK Ravinen15:51+0:494:38
8Agnes KrachtFarumTisvilde OK15:52+0:504:39
9Myrra CarlssonOK Orion16:14+1:124:45
10Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna16:21+1:194:47
11Tova OlssonIK Hakarpspojkarna16:24+1:224:48
12Emma PetterssonOK Roxen16:33+1:314:51
13Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad16:48+1:464:55
14Hanna HänströmOK Ravinen16:49+1:474:55
15Hanna KjellinForsa OK16:52+1:504:56
16Lisa JohanssonOK Tranan16:53+1:514:57
17Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna16:55+1:534:57
18Ida KristianssonTrollhättans SOK16:59+1:574:58
19Vilma BlennowFalköpings AIK OK17:04+2:025:00
20Lise TermansenOK Pan Århus17:05+2:035:00
21Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna17:06+2:045:00
22Moa HanssonBredaryds SOK17:08+2:065:01
23Klara DjerfLerums SOK17:09+2:075:01
24Hanna MårtenssonGöteborg-Majorna OK17:10+2:085:02
25Klara AxelssonEksjö SOK17:12+2:105:02
26Sofia WestinVittjärvs IK17:18+2:165:04
27Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad17:27+2:255:07
28Ellen SkoogOK Hammaren17:29+2:275:07
29Emma HagrotTäby OK17:34+2:325:09
30Saga SanderOK Milan17:38+2:365:10
31Amanda KarlssonOK Ravinen17:40+2:385:10
32Elin WihlborgOK Gynge17:45+2:435:12
33Hanna HugossonSundsvalls OK17:49+2:475:13
34Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna18:01+2:595:17
35Lisa BerggrenOK Kolmården18:03+3:015:17
36Jenny WegebroSundsvalls OK18:10+3:085:19
37Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad18:13+3:115:20
38Amelia SkalbergBredaryds SOK18:15+3:135:21
38Fanny SundbladEksjö SOK18:15+3:135:21
40Jonna JungåkerSundsvalls OK18:22+3:205:23
41Tova HermodssonLunds OK18:26+3:245:24
42Ronja JungåkerOK Kåre18:30+3:285:25
43Kristina TedhamreSnättringe SK18:32+3:305:26
44Maria ErikssonEds SK18:43+3:415:29
45Stina NordinSundsvalls OK19:08+4:065:36
46Moa WestbladOK Ravinen20:01+4:595:52
Stina ErikssonJönköpings OKej godkänd
Gabriella S BerganderEksjö SOKej godkänd
Sanna FastEksjö SOKåterbud

H20 Elit

3 780 m, 86 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håvard Sandstad EidsmoFreidig14:073:44
2Henrik JohannessonStora Tuna OK14:11+0:043:45
3Axel GranqvistOK Ravinen14:19+0:123:47
4Simon LarssonOK Hällen14:35+0:283:51
5Andreas UllerKils OK14:40+0:333:52
6Nils Hammaräng GripOK Orion14:42+0:353:53
7Simon ImarkTullinge SK15:00+0:533:58
8Felix AxelssonMarkbygdens OK15:01+0:543:58
9Erik HerneOK Ravinen15:02+0:553:58
10Jannis BonekOK Linné15:10+1:034:00
11Henning SjökvistStora Tuna OK15:15+1:084:02
12Otto StuhlhoferOK Landehof15:17+1:104:02
13Jesper SvenskStora Tuna OK15:18+1:114:02
14Albin AnderssonTullinge SK15:23+1:164:04
15Elias Bäcklund EkvallHalden SK15:25+1:184:04
16Olle HedmanIF Hagen15:28+1:214:05 Ladda ner rutt i gpx-format
17Oskar EdvardssonJärfälla OK15:33+1:264:06
18Mads Møller SkaugOK Pan Århus15:37+1:304:07
19Filip TrofastBredaryds SOK15:38+1:314:08
20Robin SalénBergnäsets AIK15:39+1:324:08
21Oscar JohanssonKarlskrona SOK15:41+1:344:08
22Victor ImarkTullinge SK15:43+1:364:09
23Jonas AnderssonOK Roxen15:44+1:374:09
24Oliwer LundbergFreidig15:48+1:414:10
25Rasmus Møller JessOK Linné15:50+1:434:11
26Emil KarlssonHestra IF15:52+1:454:11
27Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK15:53+1:464:12
28Hugo LillieströmOK Roxen15:54+1:474:12
29Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna15:55+1:484:12
29Oreste GarbaniEksjö SOK15:55+1:484:12
31Viktor SkoogKils OK15:58+1:514:13
32Ludvig EkNyköpings OK15:59+1:524:13
33Olle GrywenzOK Linné16:08+2:014:16
34Arvid ClaessonJönköpings OK16:09+2:024:16
35Emil GrehnOK Rodhen16:15+2:084:17
36Oskar ForsbergTullinge SK16:19+2:124:18
37Mikkel Lyskjær JensenFarumTisvilde OK16:21+2:144:19
38Carl CarlssonNyköpings OK16:25+2:184:20
38Lukas LundgrenVäxjö OK16:25+2:184:20
40Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna16:33+2:264:22
41Niklas CarlssonSundbybergs IK16:36+2:294:23
42Fritjof AxelssonFK Göingarna16:38+2:314:24
42Hugo LindbärgOK Södertörn16:38+2:314:24
44Jonas TofteredIF Rigor16:40+2:334:24
45Isak PrellnerSkåneslättens OL16:48+2:414:26
46Emil PetterssonKarlskrona SOK16:49+2:424:26
46Georg GröllEksjö SOK16:49+2:424:26
48Laurits Bidstrup MøllerOK Pan Århus16:56+2:494:28
49Victor HelgessonHestra IF17:01+2:544:30
49Gustav ÖhgrenOK Kåre17:01+2:544:30
51Alfred LönnVästerås SOK17:04+2:574:30
52Isak HertinIK Hakarpspojkarna17:05+2:584:31
53Lasse Fugmann ThamdrupFarumTisvilde OK17:08+3:014:31
54Benjamin SturekSOK Viljan17:09+3:024:32
55Przemyslaw ZuchmanskiUKS Orientus Lodz17:13+3:064:33
56Andreas JonssonOK Orion17:16+3:094:34
57Tobias KarlssonSnättringe SK17:18+3:114:34
58Fredrik JohanssonOK Nackhe17:19+3:124:34
59Lasse August HelwegFarumTisvilde OK17:30+3:234:37
60Oscar StombergIF Hagen17:32+3:254:38
61Erik WinbladhKarlskrona SOK17:33+3:264:38
62Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna17:36+3:294:39
63Albin LarssonGotlands Bro OK17:50+3:434:43
64Carl HolmbergIF Hagen18:00+3:534:45
65Joel KarnehedOK Roxen18:03+3:564:46
66Olle SörqvistMarkbygdens OK18:04+3:574:46
67David RisbergKils OK18:09+4:024:48
68Johan OlsonIK Uven18:26+4:194:52
69Hampus NyströmIF Hagen18:33+4:264:54
70Oskar EngesAttunda OK18:36+4:294:55
71Hugo DalhammerOK Roxen18:56+4:495:00
72Christopher WilestedtAttunda OK19:00+4:535:01
73Simon DahlbergOK Nolaskogsarna19:01+4:545:01
74Erik OlssonGävle OK19:04+4:575:02
75Mårten OlssonGävle OK19:21+5:145:07
76Henrik HamreforsVästerås SOK19:25+5:185:08
77Jesper VikmanOK Nolaskogsarna19:30+5:235:09
78Harald LarssonBergnäsets AIK19:37+5:305:11
79Georg EklöwOK Södertörn20:02+5:555:17
Adam SegerslättSkåneslättens OLej godkänd
Olof SkoglundKils OKej godkänd
Mathieu PerrinOK Denselnej godkänd
Johan PerssonAttunda OKej godkänd
Simon SchusterIFK Lidingö SOKej godkänd
Axel HalvarssonKarlskrona SOKej godkänd
August MollénOK Denselnej godkänd
Hampus LindmanOK Gränsenej start
Andreas PerssonOK Hammarenej start
Emil BjörnlingerIK Hakarpspojkarnaej start
Viktor WassénHalden SKåterbud

D18 Elit

3 200 m, 76 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF14:204:28
2Ella OlssonGrycksbo IF OK14:32+0:124:32
3Erika Källvik LeufvénÅmåls OK14:43+0:234:35
4Annika SimonsenIK Hakarpspojkarna14:48+0:284:37
5Hedvig Valbjørn GydesenOK Melfar14:51+0:314:38
6Siri SuterEksjö SOK14:58+0:384:40
6Alva SonessonFalköpings AIK OK14:58+0:384:40
8Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK15:01+0:414:41
9Ebba BerglinOK Orion15:12+0:524:45
10Petrina CostermansJärla Orientering15:17+0:574:46
10Lotte Jauhojärvi MarkussenAsker SK15:17+0:574:46
12Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK15:32+1:124:51
13Signe NilssonNyköpings OK15:34+1:144:51
14Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna15:36+1:164:52
15Lotta WeyhenmeyerIF Thor15:43+1:234:54
15Maja MörthLeksands OK15:43+1:234:54
15Tove PetterssonOK Roxen15:43+1:234:54
18Ella SjöbergTullinge SK15:50+1:304:56
19Alicia LundgrenVäxjö OK15:57+1:374:59
20Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna15:58+1:384:59
21Frida VikströmSundsvalls OK16:00+1:405:00
22Mathilde Smedegaard MadsenSøllerød OK16:01+1:415:00
23Tindra HjortFalköpings AIK OK16:05+1:455:01
23Malin KristianssonTrollhättans SOK16:05+1:455:01
25Lovisa LagerHalmstad OK16:06+1:465:01
26Alberte Kaae-NielsenSøllerød OK16:09+1:495:02
27Tilde BacklundOK Södertörn16:17+1:575:05
28Linnea DagsbergOK Orion16:33+2:135:10
29Julia RajanIFK Lidingö SOK16:38+2:185:11
30Vera ChiusoleEksjö SOK16:39+2:195:12
31Ebba HjertbergHestra IF16:40+2:205:12
31Elin SvenssonOK Älme16:40+2:205:12
33Frida HectorSnättringe SK16:44+2:245:13
33Sofia JohanssonOK Skärmen16:44+2:245:13
35Elsa LindeblomHestra IF16:52+2:325:16
36Hilda AxelssonFK Göingarna17:07+2:475:20
37Amanda KarmetunOK Njudung17:08+2:485:21
38Elin LindbladOK Djerf17:12+2:525:22
38Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK17:12+2:525:22
40Ella AnderssonOK Södertörn17:16+2:565:23
40Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK17:16+2:565:23
42Johanna NilssonKungälvs OK17:27+3:075:27
43Linda RennerOK Södertörn17:29+3:095:27
44Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF17:34+3:145:29
45Emilia EngelOK Ravinen17:35+3:155:29
46Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna17:44+3:245:32
46Ellika GrothKungälvs OK17:44+3:245:32
48Lovisa WeidenSkåneslättens OL17:49+3:295:34
49Wilma LarssonOK Tor17:52+3:325:35
50Amanda JanssonOK Djerf17:53+3:335:35
51Ylva SandénOK Södertörn18:04+3:445:38
52Ebba JensenSkåneslättens OL18:19+3:595:43
53Moa KarlssonStorviks IF18:22+4:025:44
54Clara SpikLeksands OK18:25+4:055:45
54Linnea SkalbergBredaryds SOK18:25+4:055:45
56Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb18:35+4:155:48
56Linn LugneKils OK18:35+4:155:48
58Nora AronengHestra IF18:36+4:165:48
59Frida SahlmanLinköpings OK18:38+4:185:49
60Johanna NilssonFK Göingarna18:45+4:255:51
61Claudia  WaltiOK Kolmården18:49+4:295:52
62Alice PalmgrenSundsvalls OK19:09+4:495:59
63Elina HansonKungälvs OK19:32+5:126:06
64Frida ArnessonSkarpnäcks OL20:32+6:126:25
65Clara DahlHärlövs IF20:56+6:366:32
66Elin DahlmarkVästerås SOK20:57+6:376:32
67Lovisa JohanssonKarlskrona SOK21:05+6:456:35
68Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK21:14+6:546:38
69Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK21:54+7:346:50
70Klara WallinderGöteborg-Majorna OK24:34+10:147:40
71Lotten SandénOK Södertörn30:33+16:139:32
72Katarina NorrbyOK Södertörn32:22+18:0210:06
Vera RolfssonSkarpnäcks OLej godkänd
Hanna LagerbergOK Södertörnej godkänd
Ellen WahlbomOK Orionej godkänd
Ellen BlennowFalköpings AIK OKej godkänd
Anna LithellOK Linnéej start
Wilma BerganderEksjö SOKåterbud
Tova ErikssonOK Djerfåterbud
Julia RangertIK Hakarpspojkarnaåterbud
Frida JohanssonOK Djerfåterbud
Isa EnvallIK Hakarpspojkarnaåterbud

H18 Elit

3 540 m, 78 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas Bock BjørnsenOK Pan Århus13:183:45
2Gustav RuneforsVäxjö OK13:39+0:213:51
3Kristoffer TengrothSundbybergs IK13:41+0:233:51
4Samuel PihlströmOK Landehof13:56+0:383:56
5Emil AuseliusBredaryds SOK14:01+0:433:57
6Leo JohanssonOK Kolmården14:05+0:473:58
7Benjamin NäslundSkogslöparna14:23+1:054:03
7Isac EricssonVäxjö OK14:23+1:054:03
9Malte Kjær HemmingsenFarumTisvilde OK14:26+1:084:04
10Jesper LidmarSnättringe SK14:29+1:114:05
11William LundstedtMullsjö SOK14:38+1:204:08
12Axel ElmbladBredaryds SOK14:43+1:254:09
13Anton Werner LøhndorfSøllerød OK14:48+1:304:10
13Joar HertinIK Hakarpspojkarna14:48+1:304:10
15Alfred PetterssonMullsjö SOK14:52+1:344:11
16Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF14:54+1:364:12
17Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna14:57+1:394:13
18Mikkel Holm NielsenOK Pan Århus15:03+1:454:15
18Malthe PoulsenKarlskrona SOK15:03+1:454:15
20Lukas KatvalaKarlskrona SOK15:04+1:464:15
21Arvid UmegårdLånghundra IF15:06+1:484:15
21Jonathan UllerKils OK15:06+1:484:15
23Simon FriskJärla Orientering15:08+1:504:16
24Erik HannrupIF Thor15:10+1:524:17
25Marcus CarlssonIF Hagen15:15+1:574:18
26Victor HanssonJönköpings OK15:17+1:594:19
27Oscar ModigOK Pan-Kristianstad15:18+2:004:19
28Oskar NymanOK Tyr15:19+2:014:19
29Fredrik HamreforsVästerås SOK15:20+2:024:19
30Hugo SetthagenOK Tranan15:22+2:044:20
30Daniel BogrenIF Hagen15:22+2:044:20
32Felix PerssonHaninge SOK15:27+2:094:21
33Carl JosefssonSävedalens AIK15:29+2:114:22
34Lukas OlmKils OK15:30+2:124:22
35Martin LammFrölunda OL15:31+2:134:22
36Hugo StrömMullsjö SOK15:32+2:144:23
36Linus KristianssonTrollhättans SOK15:32+2:144:23
38Emanuel HerberthsonLinköpings OK15:37+2:194:24
39Philip CarlssonNyköpings OK15:41+2:234:25
40Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna15:43+2:254:26
41Noel BraunVäxjö OK15:44+2:264:26
42Simon HardenFK Boken15:47+2:294:27
43Johan CallebergSnättringe SK15:48+2:304:27
44Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb15:49+2:314:28
45Jakob SjöbergGävle OK15:54+2:364:29
46Mattis PerssonEksjö SOK15:55+2:374:29
47Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK15:57+2:394:30
48Axel OlssonIF Hagen15:59+2:414:30
49Anton SilierJärfälla OK16:01+2:434:31
50Emil AxelssonLerums SOK16:02+2:444:31
51Hugo DjurstedtEksjö SOK16:04+2:464:32
51Jonas SoldiniEksjö SOK16:04+2:464:32
53Arvid AronssonGöteborg-Majorna OK16:05+2:474:32
54Albin FalkNyköpings OK16:09+2:514:33
55Tim JohanssonFK Friskus-Varberg16:14+2:564:35
56Jonathan JylltorpLinköpings OK16:20+3:024:36
57Olof LjunggrenLinköpings OK16:29+3:114:39
58Noel WaldenfjordJärfälla OK16:32+3:144:40
59Gustav OlssonOK Orion16:49+3:314:45
60Hugo JakobssonEksjö SOK16:51+3:334:45
61Felix BäckstädeVisborgs OK16:52+3:344:45
62Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK17:04+3:464:49
63Lasse Falck WeberFarumTisvilde OK17:06+3:484:49
64Isac ErikssonOK Nolaskogsarna18:00+4:425:05
65Axel BlomFrölunda OL18:01+4:435:05
66William NilssonNyköpings OK18:03+4:455:05
67Ludvig HolmqvistOK Tor18:06+4:485:06
68Albin TollOK Njudung18:10+4:525:07
69Olle SvangrenGotlands Bro OK18:19+5:015:10
Duncan RobertsonSvaide Roma SOKdiskvalificerad
Morten Örnhagen JørgensenOK Snabdiskvalificerad
Karl PetersénOK Njudungej godkänd
Søren Thrane ØdumIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Viktor SvenskStora Tuna OKej godkänd
Elias Hinge KrogsgaardSilkeborg OKej godkänd
Johannes ÖhgrenOK Kåreej godkänd
Johan LangerakJärfälla OKej godkänd
Elias TidevallSkogsluffarnas OKej godkänd
Albin KronkvistÖrkelljunga FKej start
Allan HedbergLunds OKåterbud
Gunnar EngströmLinköpings OKåterbud
Elias LjungqvistSävedalens AIKåterbud
Arvid WesterbergOK Kolmårdenåterbud

H18 Elit 2

39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle BergstedtMarkbygdens OK12:40
2Per NordholmSävedalens AIK12:44+0:04
3Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK12:53+0:13
4Matviy KhotyaintsevIF Thor12:57+0:17
5Bruno DeredosUKS Orientus Lodz13:07+0:27
5Daniel HellbergLunds OK13:07+0:27
7Gustav BjörklundIFK Mora OK13:10+0:30
8Axel OrrhedeHelsingborgs SOK13:18+0:38
9Rasmus PetterssonOK Djerf13:23+0:43
10Jonas WepferKarlskrona SOK13:26+0:46
11Simon FreylandEksjö SOK13:33+0:53
12Thorsten SvenssonFinspångs SOK13:34+0:54
13Mattias HaneOK Tyr13:38+0:58
14Pascal SchmidOK Linné13:44+1:04
15Jacob MobergHelsingborgs SOK13:50+1:10
16Dominique SchmidOK Linné13:54+1:14
17Grzegorz BartosUKS Orientus Lodz14:02+1:22
18Melker ForsbergKFUM Örebro OK14:11+1:31
19Niklas SvenssonJärfälla OK14:21+1:41
20Arvid RoosOK Linné14:27+1:47
20Isak OlssonStigsökarna14:27+1:47
22Victor BylundIF Thor14:28+1:48
23William SeguraKFUM Örebro OK14:42+2:02
24Elias BergenfurIK Vikings OK14:52+2:12
25Emil JonsellIF Thor14:57+2:17
26Albin KårénSundsvalls OK15:05+2:25
27Sixten TörnqvistVästerås SOK15:07+2:27
28Albin LindgrenVisborgs OK15:15+2:35
29Gustav PermanOK Tyr15:18+2:38
30Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK15:21+2:41
31Linus MalmKFUM Örebro OK15:23+2:43
32Simon GiselssonRonneby OK15:30+2:50
33Tim DalheimerIK Vikings OK15:49+3:09
34Martin SkärlénHaninge SOK16:15+3:35
35Erik ErikssonOK Älgen17:14+4:34
36Alexander SchandlOK Södertörn18:48+6:08
37Isak BerggrenGävle OK19:04+6:24
Petter BergstedtMarkbygdens OKej godkänd
Andreas NäslundVästerås SOKej godkänd
Gustav TräffNAIS Orienteringsklubbej start

D21

3 200 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofie PeterssonHelsingborgs SOK15:584:59
2Emelie EklöfLunds OK17:04+1:065:20
3Karna ThorssonOK Linné18:23+2:255:44
4Emmy HelmerssonHässleholms OK18:33+2:355:47
5Petra EklundLunds OK19:31+3:336:05
6Rebecka HoppeIF Thor20:27+4:296:23
7Eva-Lotta BengtslinLunds OK21:05+5:076:35
8Kristina SpångbergLunds OK21:31+5:336:43
9Anna IsgrenMalmö OK22:43+6:457:05
10Christine FärnlöfLinköpings OK29:16+13:189:08
Andrea WickbomVittjärvs IKej start
Amanda HolmgrenVittjärvs IKej start
Felicia PerssonHelsingborgs SOKej start
Josefin HäggdahlIK Scaniaej start
Isabel SalénIFK Mora OKej start
Evelina WickbomVittjärvs IKej start

H21

3 650 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik JohanssonHelsingborgs SOK15:374:16
2Jonas Falck WeberFarumTisvilde OK15:43+0:064:18
3Moltas ViebkeMalmö OK16:01+0:244:23 Ladda ner rutt i gpx-format
4Joel Börjesson ErikssonStorviks IF17:06+1:294:41
5Anton KarlssonOK Kullingshof17:47+2:104:52
6Jonas HjertFalköpings AIK OK18:27+2:505:03
7Andreas Duc JørgensenFarumTisvilde OK20:59+5:225:44
8Benjamin TrockIK Scania21:10+5:335:47
9Filip HelgstenLunds OK21:37+6:005:55
10Mikkel PedersenIK Scania22:31+6:546:10
11Sebastian Gadd-FärnlöfLinköpings OK25:43+10:067:02
12Leo Karlsson ForsbergOK Vilse 8728:41+13:047:51
Jonathan GunnarssonMalmö OKej godkänd
Jesper MelinGarphyttans IFej start
Marcus UllmanOK Alehofej start

H18

2 850 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias CarlstedtHjärnarps OL17:206:04
2Oliver SchmidtOK Kontinent17:22+0:026:05
3Wilmer LindblomKungälvs OK18:49+1:296:36
Felix FalkGöteborg-Majorna OKej godkänd

D16

1 920 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa SonessonFalköpings AIK OK13:016:46
2Zuzanna GielecUKS Orientus Lodz13:25+0:246:59
3Moa ErikssonTrollhättans SOK13:41+0:407:07
4Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF14:04+1:037:19
5Ebba LindellIF Thor14:32+1:317:34
6Nicolina MobergOK Tyr14:34+1:337:35
7Elin HugossonLunds OK14:36+1:357:36
8Thea BökmanHelsingborgs SOK14:37+1:367:36
9Cornelia IvarssonOK Hammaren14:41+1:407:38
9Selma LarssonLunds OK14:41+1:407:38
11Alva NystedtSkåneslättens OL15:20+2:197:59
12Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb15:21+2:207:59
13Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK15:23+2:228:00
14Thea SvenssonIK Vikings OK15:27+2:268:02
15Elin NilssonAndrarums IF16:18+3:178:29
16Kristina KlingnéusIK Vikings OK16:29+3:288:35
17Tova LevinssonMalmö OK16:48+3:478:45
18Olivia LarssonLunds OK16:49+3:488:45
19Kajsa HeydenLunds OK17:02+4:018:52
Nellie RydlundHässleholms OKej godkänd
Agnes LindblomMalmö OKej godkänd
Mildred PetterssonSödertälje-Nykvarn OFej start
Embla CinthioSkåneslättens OLej start
Amelia BlockUKS Orientus Lodzej start

H16

1 800 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas GabsOK Melfar12:226:52
2Theis MunktvedAllerød OK12:56+0:347:11
3William SturessonLerums SOK13:08+0:467:17
4Ignacy SlomczynskiUKS Orientus Lodz13:19+0:577:23
5Michal NowakUKS Orientus Lodz13:23+1:017:26
6Agust KronkvistÖrkelljunga FK13:34+1:127:32
7Jakob GunnarssonLerums SOK13:37+1:157:33
8Arvid BacktemanLerums SOK13:45+1:237:38
9Gordon GustafsonLunds OK14:33+2:118:05
10Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens OK16:31+4:099:10
11Hans Grønborg NielsenAllerød OK17:42+5:209:50
12Edvin VensrydEslövs FK19:47+7:2510:59
13Fabian AnderssonRonneby OK20:32+8:1011:24
14Erik AlbinssonHjärnarps OL20:55+8:3311:37
15Robin CarlstedtHjärnarps OL32:55+20:3318:17
Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OKej godkänd
Ivar HelmerssonHässleholms OKej start
Loke HedbergLunds OKej start
Arvid BjörkTrollhättans SOKej start

D14

1 760 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva BjörkTrollhättans SOK11:046:17
2Emma EmilssonOK Skogsfalken11:13+0:096:22
3Maja AxelssonLerums SOK12:07+1:036:53
4Lovisa WahlbomLunds OK14:10+3:068:02
5Elsa WibergHelsingborgs SOK14:58+3:548:30
6Johanna OttossonÖrkelljunga FK16:38+5:349:27
7Sofia EdmanHelsingborgs SOK18:32+7:2810:31
8Ida BenattiSkåneslättens OL20:08+9:0411:26
Signe ÖhgrenKarlsbyhedens OKej start

H14

1 760 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus VernströmRonneby OK9:565:38
2Isak AnderssonLunds OK10:53+0:576:11
3Anton KruseKFUM Örebro OK11:19+1:236:25
4Tobias OllozFarumTisvilde OK11:26+1:306:29
5David MorénHjärnarps OL11:49+1:536:42
6Noah KrikströmHjärnarps OL12:04+2:086:51
7Love PerssonMalmö OK12:10+2:146:54
8Victor EricssonHelsingborgs SOK12:31+2:357:06
9Axel BrattOK Orion12:58+3:027:22
10David PerssonHelsingborgs SOK13:30+3:347:40
11Emil AlbinssonOK Skogsfalken13:35+3:397:43
12Gustav FribergHelsingborgs SOK14:41+4:458:20
13Arvid AlbinssonHjärnarps OL14:50+4:548:25
14Alfred KjellénHelsingborgs SOK14:52+4:568:26
15Måns LevinssonMalmö OK15:24+5:288:45
16Hannes DahlbergSkåneslättens OL18:53+8:5710:43

D12

1 200 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna MorénHjärnarps OL10:068:25
2Aprilia CinthioSkåneslättens OL10:17+0:118:34
3Elin AxelssonLerums SOK10:43+0:378:55
4Julia GustafssonKFUM Örebro OK11:20+1:149:26
5Anna BenattiSkåneslättens OL12:00+1:5410:00
6Saga PalmertzHelsingborgs SOK12:35+2:2910:29
7Linnea StéenHelsingborgs SOK13:28+3:2211:13
8My WallenborgLunds OK14:00+3:5411:40
9Wilma JönssonÖrkelljunga FK14:48+4:4212:20
10Ella KruseKFUM Örebro OK16:33+6:2713:47
11Alma KjellénHelsingborgs SOK17:18+7:1214:25
Ebba RanbroHelsingborgs SOKej godkänd
Klara FribergHelsingborgs SOKej start

H12

1 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kurt SjöbergHelsingborgs SOK10:298:44
2Benjamin DavidsonHelsingborgs SOK11:16+0:479:23
3Alfred OlssonLunds OK12:09+1:4010:07
4Erik WihlborgOK Gynge19:30+9:0116:15
Elias PerssonHelsingborgs SOKej godkänd
Erik Grønborg NielsenAllerød OKej godkänd

D10

940 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara CarlstedtHjärnarps OL8:429:15
2Olivia SvenssonFK Åsen9:12+0:309:47
3Agnes PerssonHelsingborgs SOK9:32+0:5010:08
4Edith BergenfurSkattkärrs SOK10:16+1:3410:55

H10

940 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin EmilssonOK Skogsfalken5:526:14
2Atle KulstadSkåneslättens OL6:49+0:577:15
3Elias PalmertzHelsingborgs SOK7:36+1:448:05
4Teodor EdmanHelsingborgs SOK8:49+2:579:22
5Wiggo JönssonÖrkelljunga FK10:44+4:5211:25

D35

2 370 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Astrid Elisabeth RiisHolbæk OK18:557:58
2Veronika PalmertzHelsingborgs SOK21:23+2:289:01
3Marie SvenssonFK Åsen23:35+4:409:57
4Nataliya ThellEslövs FK24:33+5:3810:21
5Hanna Kryh ÖbergMalmö OK25:22+6:2710:42
6Susanna CaleklintKarlskrona SOK28:49+9:5412:09

H35

2 140 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik Kryh ÖbergMalmö OK18:568:50
Sebastian GieseÖrkelljunga FKej start

D40

1 790 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marion BüchliOLG Suhr13:557:46
2Anna JanssonOK Djerf15:41+1:468:45
3Linda RanbroHelsingborgs SOK16:04+2:098:58
4Ann HyvönenSkattkärrs SOK17:39+3:449:51
5Maria HelmerssonHässleholms OK17:45+3:509:54
6Lisa KjellénHelsingborgs SOK18:53+4:5810:32
7Jenny LindblomMalmö OK21:10+7:1511:49
8Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna22:29+8:3412:33

H40

2 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mathias PerssonHelsingborgs SOK17:078:09
2Erik AderstedtKungälvs OK17:19+0:128:14
3Linus MalmstenMalmö OK17:20+0:138:15
4Niklas NilssonHärlövs IF17:32+0:258:20
5Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers17:57+0:508:32
6Mikael PerssonFK Göingarna19:07+2:009:06
7Jonas NorénHelsingborgs SOK19:41+2:349:22
8Stefan CaleklintKarlskrona SOK23:23+6:1611:08
Henrik LindblomMalmö OKej godkänd
Ola KrikströmHjärnarps OLej start
Mikael NilssonLunds OKej start

D45

1 950 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina RydlundHässleholms OK16:038:13
2Ingela LevinssonMalmö OK16:10+0:078:17
3Anna LjungqvistLunds OK16:44+0:418:34
4Åsa EricssonLunds OK16:54+0:518:40
5Angélique Grønborg RasmussenAllerød OK17:58+1:559:12
6Claudia BonekNaturfreunde Wien18:38+2:359:33
7Marie AlbinssonHjärnarps OL19:01+2:589:45
8Jenny Lind ÖhgrenKarlsbyhedens OK19:28+3:259:58
9Lotta MorénHjärnarps OL20:22+4:1910:26
10Emma CarlstedtHjärnarps OL20:27+4:2410:29
11Anna GustafssonKFUM Örebro OK21:20+5:1710:56
12Marie WibergHelsingborgs SOK21:38+5:3511:05
13Anna BjärbyFrosta OK23:09+7:0611:52
Josefine AlbinssonOK Skogsfalkenej godkänd
Susanne WallenborgLunds OKej godkänd
Bettina RotherIK Scaniaej godkänd

H45

2 310 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK16:287:07
2Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK16:46+0:187:15
3Joakim KarmetunOK Njudung16:49+0:217:16
4Magnus WihlborgOK Gynge16:57+0:297:20
5Jonas AxelssonLerums SOK17:15+0:477:28
6Magnus TrofastBredaryds SOK17:16+0:487:28
7Michael LönnHjärnarps OL17:19+0:517:29
8Urban SchmidtOK Kontinent17:21+0:537:30
9Fredrik HugossonLunds OK17:33+1:057:35
10Raul HindovLunds OK17:40+1:127:38
11Tomas VensrydEslövs FK17:51+1:237:43
11Mats GustafssonKFUM Örebro OK17:51+1:237:43
13Mats RanbroHelsingborgs SOK18:04+1:367:49
14Örjan LarssonLunds OK18:05+1:377:49
15Filip SjöforsOK Älme18:11+1:437:52
16Mats BergenfurIK Vikings OK18:23+1:557:57
17Jens SörvikLunds OK18:27+1:597:59
18Thomas NilssonEslövs FK18:33+2:058:01
19David OlssonIF Hagen18:48+2:208:08
20Niels-Peter Vest NielsenAllerød OK19:09+2:418:17
21Magnus CinthioSkåneslättens OL19:49+3:218:34
22Nils HelmerssonHässleholms OK20:06+3:388:42
23Patrik FriskGustavsbergs OK20:16+3:488:46
24Hans BirganderHelsingborgs SOK22:07+5:399:34 Ladda ner rutt i gpx-format
25Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK23:19+6:5110:05
26Lars RybergIK Scania44:06+27:3819:05
Jonas BergenfurSkattkärrs SOKej godkänd
Stefan TräffNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Lennart MorénHjärnarps OLej godkänd

D50

1 450 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Iben MaagSøllerød OK12:358:40
2Marianne PetterssonSödertälje-Nykvarn OF13:22+0:479:13
3Carolina LandinMalmö OK13:49+1:149:31
4Eva SmedegaardSøllerød OK14:36+2:0110:04
4Annika JosefssonKarlskrona SOK14:36+2:0110:04
6Anne MaarupAllerød OK14:37+2:0210:04
7Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK15:18+2:4310:33
8Eva NilssonKungälvs OK15:31+2:5610:42
9Maria Douglas StillingFIF Hillerød15:36+3:0110:45
10Ingrid JohanssonLaholms IF OK16:19+3:4411:15
11Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK16:47+4:1211:34
12Carina AronssonHässleholms OK17:01+4:2611:44
13Dorthe MunktvedAllerød OK18:46+6:1112:56
Gunilla GustafssonOK Orionej start

H50

2 160 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Staffan AhltinMalmö OK14:346:44
2Magnus SteenHelsingborgs SOK14:44+0:106:49
3Tim Falck WeberFarumTisvilde OK14:56+0:226:54
4Peter BonekNaturfreunde Wien15:02+0:286:57
5Michael GraaeSøllerød OK15:05+0:316:58
6Joachim FribergIF Hagen15:15+0:417:03
7Conny ForsbergLånghundra IF15:29+0:557:10
8Anders LillieströmOK Roxen15:51+1:177:20
9Mats CarlssonSundbybergs IK16:10+1:367:29
10Stefan PålssonSkåneslättens OL16:15+1:417:31
11Kennet HorvathHalmstad OK16:19+1:457:33
12Anders EricssonLunds OK16:33+1:597:39
13Magnus JohanssonLånghundra IF16:57+2:237:50
13Stefan ErikssonOK Älgen16:57+2:237:50
15Håkan GrubbMalmö OK17:08+2:347:55
16Arne ThellEslövs FK18:12+3:388:25
17Erik AhlströmHelsingborgs SOK18:19+3:458:28
18Hans NilssonKungälvs OK18:39+4:058:38
19Björn CarlstedtHjärnarps OL21:05+6:319:45
Stefan AdolfssonEslövs FKdiskvalificerad
Lennart CarlsenHelsingborgs SOKej godkänd

D55

1 430 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitte Birck FrederiksenAllerød OK13:009:05
2Annette Falck LarssonVänersborgs SK13:08+0:089:11
3Mette FilskovOK Sorø13:12+0:129:13
4Annette BondeBallerup OK13:22+0:229:20
5Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK13:29+0:299:25
6Anne UddEslövs FK14:15+1:159:57
7Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK15:25+2:2510:46
8Maiken Winum KjærulffOK Sorø15:26+2:2610:47
Siri KlausenBallerup OKej start

H55

2 100 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pesho HedbergLunds OK12:586:10
2Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OK13:29+0:316:25
3Ulf JungstrandOK Skogsfalken13:31+0:336:26
4Jörgen HectorSnättringe SK13:32+0:346:26
5Bengt OlssonEslövs FK13:57+0:596:38
6Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb14:02+1:046:40
7Christer SkoogKils OK14:38+1:406:58
8Bo BörjessonStorviks IF15:19+2:217:17
9Christer BorgGöteborg-Majorna OK15:51+2:537:32
10Ulf SkoglundKils OK16:24+3:267:48
11Stefan TörnqvistVästerås SOK16:34+3:367:53
12Nils-Olof LarssonVänersborgs SK16:35+3:377:53
13Werner KöhlerTullinge SK20:09+7:119:35
14Martin WidmerOLG Suhr20:26+7:289:43

D60

1 430 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ina LindebergSkåneslättens OL12:599:04
2Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad14:12+1:139:55
3Barbro LiljequistHeleneholms IF14:26+1:2710:05
4Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK16:54+3:5511:49
5Eva WildmarkFK Boken17:13+4:1412:02
6Marianne ThorssonIK Trenne Ullared19:33+6:3413:40
7Hanne FrostBallerup OK22:42+9:4315:52
8Solveig GaddHelsingborgs SOK23:40+10:4116:33

H60

1 680 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf PalmérUlricehamns OK11:597:07
2Lasse JohanssonEds SK13:00+1:017:44
3Arne KlintbergEksjö SOK13:16+1:177:53
4Jørgen SkaarupBallerup OK13:27+1:288:00
5Max PrangFredensborg OK14:09+2:108:25
6Karl-Gunnar OlssonLunds OK14:30+2:318:37
7Johan KarlssonTrollhättans SOK14:37+2:388:42
8Patrick AdlercreutzLunds OK14:40+2:418:43
9Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK14:53+2:548:51
10Lars RunessonOK Vivill14:58+2:598:54
11Jan WahlströmSnättringe SK15:04+3:058:58
12Lars Hanghöj PetersenBallerup OK15:12+3:139:02
13Ole JensenTisvilde Hegn OK15:54+3:559:27
14Jan SørensenOK Sorø16:09+4:109:36
15Tor UddEslövs FK16:26+4:279:46
16Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK17:59+6:0010:42
17Lars ErikssonKalmar OK21:07+9:0812:34
18Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK24:16+12:1714:26
Anders GrundbergLunds OKej godkänd

D65

1 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL17:3711:00
2Åsa StåhlHjärnarps OL18:03+0:2611:16
3Gunvor ArbinAnnebergs GIF18:15+0:3811:24
4Inger GlansOK Torfinn20:02+2:2512:31
5Ingrid E StrömRonneby OK20:47+3:1012:59
6Gunnel MånssonOK Vilse 8721:32+3:5513:27

H65

1 590 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven-Inge SvenssonHässleholms OK13:188:21
2Kent KardellLjungskile FK13:27+0:098:27
3Keld JohnsenTisvilde Hegn OK15:01+1:439:26
4Olle BohmanHjärnarps OL15:43+2:259:53
5Håkan Berglund LakeKovlands IF15:58+2:4010:02
6Stig JohanssonHelsingborgs SOK17:51+4:3311:13
7Torbjörn LageHelsingborgs SOK19:41+6:2312:22
8Kaare HanssonMalmö OK22:31+9:1314:09
9Rolf GustafssonHelsingborgs SOK23:29+10:1114:46
10LarsOwe StrömRonneby OK27:00+13:4216:58

D70

1 390 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK14:2910:25
2Vibeke BøgevigSøllerød OK15:17+0:4810:59
3Margareta SjöbergLunds OK16:06+1:3711:34
4Maud MossbergOK Järnbärarna16:35+2:0611:55
5Karin PerssonOK Tyringe17:40+3:1112:42
6Gullevi SvenssonRonneby OK20:39+6:1014:51
7Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK22:35+8:0616:14
Inge JørgensenOK Roskildeej godkänd
Torill SvendsenFrosta OKej godkänd

H70

1 740 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto13:277:43
2Ronald Mc GrailHjärnarps OL13:50+0:237:57
3Håkan NilssonMalmö OK13:53+0:267:58
4Åke PerssonHjärnarps OL14:16+0:498:11
5Lars PerssonOK Kompassen14:45+1:188:28
6Torbjörn WikströmOK Orinto15:27+2:008:52
7Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF15:48+2:219:04
8Roy OvessonHelsingborgs SOK16:12+2:459:18
9Janne LindholmFrosta OK16:51+3:249:41
10Jan PerssonYstads OK16:54+3:279:42
11Lars-Åke SjökvistVärend GN OL17:57+4:3010:18
12Jan BartnikAmager OK20:30+7:0311:46
13Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK20:39+7:1211:52
14Håkan MossbergOK Järnbärarna23:16+9:4913:22
Jörgen FranssonEmmaboda Verda OKej godkänd
Mats HåkanssonMalmö OKej godkänd
Björn AhlnérGöteborg-Majorna OKej godkänd
Karsten RichardtKøge OKej godkänd

D75

1 340 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK14:5811:10
2Birgit PalmFK Boken15:10+0:1211:19
3Maria Foster SchadSkåneslättens OL25:30+10:3219:01

H75

1 400 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inge PerssonFK Boken13:389:44
2Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK13:43+0:059:47
3Ole  SvendsenOK Roskilde15:20+1:4210:57
4Gert BøgevigSøllerød OK16:47+3:0911:59
5Bo ÖhgrenHelsingborgs SOK20:37+6:5914:43
6Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL22:35+8:5716:07
Paul SchannongMalmö OKej godkänd
Roland KarlssonRonneby OKej godkänd

D80

1 340 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Clarie EkOK Pan-Kristianstad21:5016:17
Gun HanssonYstads OKej godkänd

H80

1 340 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad14:5311:06
2Bertil KollénMalmö OK19:52+4:5914:49
3Jan-Eric NelkingFK Åsen20:02+5:0914:57
Bo UllmanOK Pan-Kristianstadej godkänd

H85

1 340 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Bertil JohanssonSkåneslättens OLej godkänd

H90

1 340 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Curth SvenssonSkåneslättens OL37:0027:36

U2

1 240 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hannah TiensuuSkåneslättens OL8:266:48
2Elias Olsson PålssonKlubblös9:50+1:247:55
3Alice Birkholm JohanssonHelsingborgs SOK10:08+1:428:10
4Rasmus KruseKFUM Örebro OK10:15+1:498:15
5Signe DavidsonHelsingborgs SOK10:36+2:108:32
6Lilly BergenfurSkattkärrs SOK10:53+2:278:46
7Ludwig UlanderOK Silva12:32+4:0610:06
8Fillippa UlanderOK Silva14:13+5:4711:27
9Albin GrenmyrKlubblös14:41+6:1511:50
10Melker JanssonFrämmestads IK16:37+8:1113:24
11Julia PalmbladKlubblös17:28+9:0214:05
12Olle SjöbergHelsingborgs SOK17:52+9:2614:24
13Erik TiensuuSkåneslättens OL20:07+11:4116:13
14Isak GrönlundLunds OK33:13+24:4726:47
15Ebba GrönlundLunds OK33:22+24:5626:54

Öppen motion 1

940 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marita OlofssonOK Kompassen13:0013:49
2Johan KrookKlubblös25:59+12:5927:38

Öppen motion 3

1 200 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Caroline JönssonÖrkelljunga FK14:2912:04
2Ea BadenKlubblös14:30+0:0112:05
2Magnus JönssonÖrkelljunga FK14:30+0:0112:05
4Ameli GrenmyrKlubblös14:54+0:2512:25
5Torbjörn DavidssonKlubblös16:48+2:1914:00
6Tette AlströmKlubblös17:28+2:5914:33
7Ida D AlmeidaMalmö OK17:54+3:2514:55
8Anneli ElmelidKlubblös23:50+9:2119:51
9Patricija PrakapaiteBig Foot Orienteers30:27+15:5825:22
10Ebba SjöSkåneslättens OL33:11+18:4227:39
11Amanda PalmbladKlubblös33:47+19:1828:09
12Jackie NyremarkKlubblös37:43+23:1431:25
13Elise NyremarkKlubblös37:44+23:1531:26
14Kenneth VikströmKlubblös37:50+23:2131:31
Jeanette EdmanHelsingborgs SOKej start

Öppen motion 5

1 720 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henning KarlbergSkåneslättens OL12:087:03
2Anna LindqvistOK Stigen13:28+1:207:49
3Melker KarlbergSkåneslättens OL14:20+2:128:20
4Martin BillströmKlubblös14:22+2:148:21
5Julia De AlmeidaMalmö OK15:26+3:188:58
6Anders PerssonHelsingborgs SOK15:49+3:419:11
7Kirsty Mc IntyreOK Tyr16:04+3:569:20
8Anders LevinssonMalmö OK16:13+4:059:25
9Elin TiensuuSkåneslättens OL16:32+4:249:36
10Rima HasselLunds OK19:48+7:4011:30
11Nils PerssonIS Skanne19:53+7:4511:33
12Ulrika LindmarkLunds OK22:06+9:5812:50
13Linnea HerngrenIF Hagen22:08+10:0012:52
14Maj-Britt GustafssonHelsingborgs SOK23:49+11:4113:50
15Laila PerssonIS Skanne25:49+13:4115:00
16Karin MalmgrenHjärnarps OL28:01+15:5316:17
17Ingvar PerssonOK Tyringe28:27+16:1916:32
18Eva PalmbladKlubblös32:52+20:4419:06
19Lars AdolfssonEslövs FK36:26+24:1821:10

Öppen motion 7

2 370 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper LagerbergOK Södertörn15:596:44
2Per-Ola OlssonOK Vilse 8716:18+0:196:52
3Felix AlnervikHelsingborgs SOK16:32+0:336:58
4Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK16:51+0:527:06
5Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK17:10+1:117:14
6Fredrik StåhlHjärnarps OL17:24+1:257:20
7Rasmus GrönlundLunds OK18:00+2:017:35
8Martin SjöbergOK Pan-Kristianstad18:33+2:347:49
9Ulf JohanssonKarlskrona SOK18:54+2:557:58
10Daniel AxelssonMålilla OK19:05+3:068:03
11Andreas BlomqvistHelsingborgs SOK19:29+3:308:13
12Karlsson LinusMålilla OK19:47+3:488:20
13Robert KruseKFUM Örebro OK19:48+3:498:21
14Ludvig SandahlJärla Orientering20:00+4:018:26
14Fredrik OlssonTierps SOK20:00+4:018:26
16Peter SävingerGöteborg-Majorna OK20:13+4:148:31
17Gabriel SteffertOK Tyringe20:15+4:168:32
18David BengtssonFK Åsen20:54+4:558:49
19Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad21:13+5:148:57
20Gustav KlotzMalmö OK21:21+5:229:00 Ladda ner rutt i gpx-format
21Nils EklöwOK Södertörn21:49+5:509:12
22Henrik EkstrandKlubblös22:04+6:059:18
23Daniel EdmanHelsingborgs SOK22:32+6:339:30
24Marie GrönlundLunds OK22:41+6:429:34
25Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK23:01+7:029:42
26Adrian HardenFK Boken23:03+7:049:43
26Mikael SöderströmOK Stigen23:03+7:049:43
28Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad23:10+7:119:46
29Ulf HamreforsVästerås SOK23:32+7:339:55
30Maureen Olsson LoLunds OK23:56+7:5710:05
31Dan SjöholmHalmstad OK24:51+8:5210:29
32Göran FrankEslövs FK25:50+9:5110:54
33Sven GiselssonRonneby OK25:52+9:5310:54
33Lena RunessonOK Vivill25:52+9:5310:54
35Björn GrenmyrKlubblös26:49+10:5011:18
36Kerstin SegerLaholms IF OK27:20+11:2111:31
37William SteffertOK Tyringe27:53+11:5411:45
38Bert OlofssonOK Kompassen28:00+12:0111:48
39Anne-Li AugustssonOK Tyringe28:27+12:2812:00
40Birgitta Kvennoern HagsundKlubblös29:04+13:0512:15
41Ahmed AltaieKlubblös29:56+13:5712:37
42Emma LundgrenFalköpings AIK OK30:42+14:4312:57
43Elena KurashovaFK Åsen31:01+15:0213:05
44Sten Åke KvistIS Kullen34:56+18:5714:44
45Johnny MalmgrenHjärnarps OL39:48+23:4916:47
46Marie Ståhl NordströmHjärnarps OL40:52+24:5317:14
47Göran LiljekvistOK Älme44:25+28:2618:44
Jan NordinSundsvalls OKej godkänd
Agneta Björk LinneKlubblösej godkänd
Leif Arne LinneKlubblösej godkänd
Roger KlotzMalmö OKej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format
Jeanette HenningssonLunds OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser