Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Swedish League, #3, lång (WRE), med Klåverödsdubbeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, #3, lång (WRE), med Klåverödsdubbeln
Arrangörsorganisationer: OK Silva / Rävetofta OK
Datum: lördag 14 april 2018

W21 Elit

13 560 m, 70 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva OlssonLinköpings OK1:32:056:47
2Sara HagströmIFK Göteborg Orientering1:32:56+0:516:51
3Karolin OhlssonJärla Orientering1:33:06+1:016:51
4Lisa RisbyOK Kåre1:33:58+1:536:55
5Elin MånssonIFK Göteborg Orientering1:34:58+2:537:00
6Helena BergmanOK Ravinen1:35:55+3:507:04
7Emma BjessmoIFK Lidingö SOK1:36:25+4:207:06
8Lilian ForsgrenOK Tisaren1:36:52+4:477:08
9Helena KarlssonIFK Lidingö SOK1:37:33+5:287:11
10Josefin TjernlundOK Tisaren1:37:35+5:307:11
11Susen LöschÄrla IF1:38:03+5:587:13
12Aleksandra HornikPaimion Rasti1:39:15+7:107:19
13Johanna ÖbergOK Linné1:39:18+7:137:19
14Linnéa GolsäterEksjö SOK1:41:21+9:167:28
15Irina NybergAlfta-Ösa OK1:41:58+9:537:31
16Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad1:43:17+11:127:37
17Nicole LjungdahlOK Pan-Kristianstad1:43:36+11:317:38
18Kristin Löfgren JohansenIFK Mora OK1:43:46+11:417:39
19Anna BachmanIFK Lidingö SOK1:45:21+13:167:46
20Annika BillstamOK Linné1:45:31+13:267:46
21Kristin OlovssonOK Linné1:46:16+14:117:50
22Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK1:46:20+14:157:50
23Andrea SvenssonOK Tisaren1:46:44+14:397:52
24Aina EdgrenGöteborg-Majorna OK1:48:11+16:067:58
25Anna Nilsson SimkovicsUlricehamns OK1:48:26+16:217:59
26Beata FalkOK Kåre1:49:05+17:008:02
27Emma BergmanOK Pan-Kristianstad1:49:34+17:298:04
28Lovisa PerssonOK Tisaren1:49:38+17:338:05
29Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad1:50:01+17:568:06
30Line CederbergGöteborg-Majorna OK1:50:03+17:588:06
31Marianne HaugIK Hakarpspojkarna1:50:13+18:088:07
32Rebecka HeinrupTullinge SK1:52:01+19:568:15
33Elin HögstrandIFK Göteborg Orientering1:52:30+20:258:17
34Louise MarkstedtOK Södertörn1:53:14+21:098:21
35Carina PolzerSportunion Klagenfurt1:53:20+21:158:21
36Ekaterina RyazanovaRehns BK1:53:42+21:378:23 Ladda ner rutt i gpx-format
37Frida SandbergStora Tuna OK1:54:30+22:258:26
38Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering1:54:39+22:348:27
39Elin PetterssonIFK Göteborg Orientering1:54:40+22:358:27
40Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK1:55:51+23:468:32
41Amanda LeoBredaryds SOK1:56:04+23:598:33
42Magdalena OlssonStora Tuna OK1:56:26+24:218:35
43Tilda JohanssonOK Orion1:57:23+25:188:39
44Kristin HylanderNyköpings OK1:57:34+25:298:40
45Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad1:57:38+25:338:40
46Ewa Gwó?d?OK Orion1:58:46+26:418:45
47Louise LundgrenVäxjö OK1:59:36+27:318:49
48Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebro2:00:22+28:178:52
49Ingjerd MyhreIFK Göteborg Orientering2:01:37+29:328:58
50Anika GassnerLånghundra IF2:01:50+29:458:59
51Sanna SkoogKils OK2:01:55+29:508:59
52Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna2:01:58+29:538:59
53Emma HelmerssonOK Roxen2:02:45+30:409:03
54Annika BjörkOK Linné2:03:07+31:029:04
55Hedwig HaasSundsvalls OK2:03:23+31:189:05
56Lucyna WiktorGöteborg-Majorna OK2:04:00+31:559:08
57Sara KindlundOK Tranan2:04:09+32:049:09
58Filipa RodriguesJärla Orientering2:05:19+33:149:14
59Galina RibediucHellas Orientering2:06:34+34:299:20
60Pim HedbergOK Pan-Kristianstad2:07:40+35:359:24
61Filippa JohanssonJönköpings OK2:08:15+36:109:27
62Alicia FribergIF Hagen2:20:35+48:3010:22
63Caroline LindelöwHärlövs IF2:23:01+50:5610:32
64Angelica EngströmSkåneslättens OL2:35:17+1:03:1211:27
Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Moa GustafssonUddevalla OKej godkänd
Elsa JanssonJärla Orienteringej godkänd
Runa FremstadGöteborg-Majorna OKej godkänd
Anastasiia BorovkovaRehns BKej godkänd
Sara EskilssonAlfta-Ösa OKej godkänd
Kristine BergliaGöteborg-Majorna OKej start
Moa PetterssonGöteborg-Majorna OKej start
Ursula KadanOK Pan-Kristianstadej start

M21 Elit

17 560 m, 72 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav BergmanOK Ravinen1:33:075:18
2Gernot KerschbaumerOK Pan-Kristianstad1:34:29+1:225:22
3Magne DæhliHalden SK1:34:42+1:355:23
4Martin RegbornHagaby GoIF Örebro1:34:55+1:485:24
5Fredrik BakkmanIFK Göteborg Orientering1:35:13+2:065:25
6Max Peter BejmerIFK Göteborg Orientering1:35:39+2:325:26
7Albin RidefeltOK Linné1:35:50+2:435:27
8Olav LundanesPaimion Rasti1:36:42+3:355:30
9Eskil KinnebergIFK Göteborg Orientering1:36:52+3:455:30
10Rassmus AnderssonOK Linné1:37:49+4:425:34
11Denys ShcherbakovRonneby OK1:38:50+5:435:37
12Thomas Natvig ÅrstadHalden SK1:39:05+5:585:38
13Emil SvenskStora Tuna OK1:39:44+6:375:40
14Ruslan GlebovOK Ravinen1:39:50+6:435:41
15Marcus MillegårdSävedalens AIK1:41:33+8:265:46
16Oleksandr KratovKoovee1:41:55+8:485:48
17Johan RunessonTampereen Pyrintö1:42:11+9:045:49
18Filip DahlgrenHagaby GoIF Örebro1:42:14+9:075:49
19Algirdas BartkeviciusOK Denseln1:42:27+9:205:50
20Karl WalheimÄrla IF1:43:20+10:135:53
21Aleksei AlekseyonokIK Hakarpspojkarna1:43:24+10:175:53
22Anton SjökvistStora Tuna OK1:43:28+10:215:53
23Luis NogueiraKristiansand OK1:43:57+10:505:55
24Jens RönnolsJärla Orientering1:45:02+11:555:58
25Olle KaleredStora Tuna OK1:45:10+12:035:59
26Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro1:46:39+13:326:04
27Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:47:06+13:596:05
28Filip GrahnHestra IF1:47:11+14:046:06
29Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad1:47:40+14:336:07
30Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna1:47:52+14:456:08
31Arnaud PerrinOK Denseln1:48:05+14:586:09
32Jonas MerzGöteborg-Majorna OK1:48:09+15:026:09
33Jens WängdahlIFK Göteborg Orientering1:48:36+15:296:11
34Johan TörnrothHestra IF1:49:13+16:066:13
35Niklas AldénOK Linné1:49:14+16:076:13
36Mathias HallménOK Denseln1:49:15+16:086:13
37Jakob AnderssonOK Linné1:49:38+16:316:14
38Oskar DanielsAttunda OK1:49:50+16:436:15
39Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF1:50:26+17:196:17
40Erik Nilsson SimkovicsUlricehamns OK1:51:17+18:106:20
41Mathias PeterSödertälje-Nykvarn OF1:52:06+18:596:23 Ladda ner rutt i gpx-format
42Ken PeetersOK Linné1:53:13+20:066:26
43Anton ForsbergStora Tuna OK1:53:22+20:156:27
44Filip WadstenMalungs OK Skogsmårdarna1:53:28+20:216:27
45Daniel RoosAttunda OK1:53:29+20:226:27
46Erik ClassonOK Orinto1:54:00+20:536:29
47Flavio PoltéraSnättringe SK1:54:07+21:006:29
48Rasmus ElmelidLinköpings OK1:54:29+21:226:31
49Emil ØbroOK Orion1:55:09+22:026:33
50Simon WikströmOK Pan-Kristianstad1:55:29+22:226:34
51Martin DjerfIK Hakarpspojkarna1:55:51+22:446:35
52Filip KarlssonIF Hagen1:56:02+22:556:36
53Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK1:56:08+23:016:36
54Love BerzellOK Ravinen1:56:10+23:036:36
55Ville JohanssonOK Kolmården1:57:07+24:006:40
56Mikolaj DutkowskiRonneby OK1:57:47+24:406:42
57Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna1:58:34+25:276:45
58Leonas MockunasHellas Orientering1:59:08+26:016:47
59Markus LangStora Tuna OK2:03:23+30:167:01
60Simon LundinFinspångs SOK2:05:28+32:217:08
61Oskar LundqvistMalungs OK Skogsmårdarna2:08:52+35:457:20
62Sven EngströmLinköpings OK2:09:07+36:007:21
63Joao Pedro JaberKarlskrona SOK2:15:18+42:117:42
64Ruairi ShortOK Linné2:17:56+44:497:51
Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Jonas GustafssonOK Kåreej godkänd
Ludvig ErikssonKils OKej godkänd
Krzysztof WolowczykOK Denselnej godkänd
Adrien DelenneLinköpings OKej godkänd
Alvaro PrietoAttunda OKej godkänd
Rudolfs ZernisÄrla IFej godkänd
Olivier Blanc-TranchantOK Denselnej godkänd
Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OFej start
Ludvig ÅhlundMalungs OK Skogsmårdarnaåterbud

H21 Elit 2

56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna1:21:02
2Oskar AndrénOK Tisaren1:24:25+3:23
3Heino OllinSävedalens AIK1:24:41+3:39
4Arvid NordIK Hakarpspojkarna1:24:51+3:49
5Erik BerzellJärla Orientering1:26:25+5:23
6Erik AnderssonOK Orion1:26:37+5:35
7Johan AronssonOK Tisaren1:27:04+6:02
8Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF1:27:05+6:03
9Lucas SundbladEksjö SOK1:27:20+6:18
10Anton NilssonJärla Orientering1:28:43+7:41
11Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK1:28:45+7:43
12Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK1:30:17+9:15
13Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna1:30:40+9:38
14Emil KaleredOK Denseln1:31:06+10:04
15Roman BondarenkoRehns BK1:31:09+10:07
16Gustav HindérOK Tisaren1:31:12+10:10
17Axel WrådheAttunda OK1:31:18+10:16
18Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad1:31:54+10:52
19Nikita GurevichOK Södertörn1:32:05+11:03
20Erik FernlundOK Tisaren1:32:08+11:06
21Niklas OlssonLinköpings OK1:32:20+11:18
22Erik BomanGävle OK1:32:37+11:35
23Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF1:32:39+11:37
24Björn HellrupOK Pan-Kristianstad1:33:16+12:14
25Pontus KarlssonMarkbygdens OK1:33:24+12:22
26Mikael AnderssonOK Kolmården1:33:42+12:40
27Johannes KuhlinGöteborg-Majorna OK1:34:51+13:49
28Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK1:35:49+14:47
29Josh BeechEspoon Suunta1:35:51+14:49
30Nick BarrableOK Ravinen1:36:20+15:18
31Philip PerssonGöteborg-Majorna OK1:36:28+15:26
32Piotr PaszynskiUKS Orientus Lodz1:36:39+15:37
33Johannes RidefeltOK Linné1:36:43+15:41
34Benjamin EdlundHestra IF1:37:24+16:22
35Karl EngesAttunda OK1:37:30+16:28
36Márk PorgányiOK Södertörn1:38:02+17:00
37Aleksander BernaciakOK Orion1:38:18+17:16
38David SundströmSöderhamns OK1:40:25+19:23
39Edvin CarlssonMarkbygdens OK1:40:27+19:25
40Adam GeorgssonKarlskrona SOK1:40:38+19:36
41John KumlinIK Ymer1:42:25+21:23
42Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken1:42:58+21:56
43Charlie StoltRehns BK1:43:49+22:47
44Tom CampbellOK Kolmården1:44:52+23:50
45Henrik TostebergLinköpings OK1:48:18+27:16
46Gustaf WennerbergOK Pan-Kristianstad1:53:10+32:08
47Joel KristianssonSkåneslättens OL1:55:57+34:55
48Wing Chung TamOAHK2:26:23+1:05:21
Per LindmanFinspångs SOKej godkänd
Oliver MalmkvistJönköpings OKej godkänd
Jacob ErikssonKFUM Örebro OKej godkänd
Simon MarteliusAttunda OKej godkänd
Christoffer AndersénVästerås SOKej godkänd
Fredrik EdénIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Mikkel Kaae-NielsenSøllerød OKej godkänd
Erik HållströmGävle OKej start
Johan SöderlundOK Tyrej start
Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start

D20 Elit

10 680 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad1:18:387:21
2Ida ØbroOK Orion1:19:50+1:127:28
3Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF1:21:05+2:277:35
4Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL1:21:16+2:387:36
5Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre1:21:22+2:447:37
6Hanna HugossonSundsvalls OK1:21:49+3:117:39
7Agnes KrachtFarumTisvilde OK1:22:11+3:337:41
8Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna1:24:04+5:267:52
9Emma HagrotTäby OK1:24:10+5:327:52
10Moa HanssonBredaryds SOK1:26:32+7:548:06
11Tova OlssonIK Hakarpspojkarna1:26:44+8:068:07
12Klara AxelssonEksjö SOK1:27:21+8:438:10
13Saga SanderOK Milan1:27:23+8:458:10
14Hanna MårtenssonGöteborg-Majorna OK1:27:38+9:008:12
15Hanna HänströmOK Ravinen1:29:17+10:398:21
16Lisa JohanssonOK Tranan1:29:35+10:578:23
17Lisa BerggrenOK Kolmården1:31:08+12:308:31
18Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF1:31:14+12:368:32
19Gabriella S BerganderEksjö SOK1:31:35+12:578:34
20Klara DjerfLerums SOK1:32:16+13:388:38
21Kristina TedhamreSnättringe SK1:33:27+14:498:45
22Jenny WegebroSundsvalls OK1:33:46+15:088:46
23Rebecca WaldenfjordOK Ravinen1:34:09+15:318:48
24Fanny SundbladEksjö SOK1:34:39+16:018:51
25Ida KristianssonTrollhättans SOK1:34:54+16:168:53
26Emma PetterssonOK Roxen1:35:28+16:508:56
27Maria ErikssonEds SK1:35:43+17:058:57
28Jonna JungåkerSundsvalls OK1:36:19+17:419:01
29Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad1:36:30+17:529:02
30Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna1:36:56+18:189:04
31Vilma KarlssonSnättringe SK1:38:10+19:329:11
32Hanna KjellinForsa OK1:39:09+20:319:17
33Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad1:39:17+20:399:17
34Tone AlbrektssonOK Ravinen1:39:55+21:179:21
35Amelia SkalbergBredaryds SOK1:40:00+21:229:21
36Ronja JungåkerOK Kåre1:40:19+21:419:23
37Sofia WestinVittjärvs IK1:40:27+21:499:24
38Alice AronengHestra IF1:45:27+26:499:52
39Klara AnderssonOK Pan-Kristianstad1:46:18+27:409:57
40Elin WihlborgOK Gynge1:46:30+27:529:58
41Ellen SkoogOK Hammaren1:50:32+31:5410:20
42Amanda KarlssonOK Ravinen1:50:35+31:5710:21
43Sofia KlassonHestra IF1:51:17+32:3910:25
44Nevena SimeonovaFIF Hillerød1:52:13+33:3510:30
45Johanna RundqvistOK Nackhe1:52:52+34:1410:34
46Moa WestbladOK Ravinen1:53:10+34:3210:35
47Johanna GuståsLinköpings OK1:53:48+35:1010:39
48Alice HultinOK Löftan1:55:13+36:3510:47
49Stina ErikssonJönköpings OK1:59:43+41:0511:12
Emma DjerfLerums SOKej godkänd
Tova HermodssonLunds OKej godkänd
Alice AxelssonIK Hakarpspojkarnaej start
Vilma BlennowFalköpings AIK OKej start
Sanna FastEksjö SOKej start
Elin GranstedtIK Hakarpspojkarnaej start

H20 Elit

12 490 m, 81 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon ImarkTullinge SK1:11:465:44
2Isac von KrusenstiernaOK Kåre1:12:47+1:015:49
3Andreas UllerKils OK1:13:15+1:295:51
4Elias Bäcklund EkvallHalden SK1:13:47+2:015:54
5Mathieu PerrinOK Denseln1:16:06+4:206:05
6Jesper SvenskStora Tuna OK1:16:58+5:126:09
7Axel GranqvistOK Ravinen1:17:21+5:356:11
8Filip TrofastBredaryds SOK1:18:09+6:236:15
9Simon LarssonOK Hällen1:18:11+6:256:15
10Otto StuhlhoferOK Landehof1:18:27+6:416:16
11Jannis BonekOK Linné1:18:35+6:496:17
12Nils Hammaräng GripOK Orion1:18:54+7:086:19
13Erik HerneOK Ravinen1:19:06+7:206:19
14August MollénOK Denseln1:19:22+7:366:21
15Ludvig EkNyköpings OK1:20:03+8:176:24
16Oscar JohanssonKarlskrona SOK1:20:23+8:376:26
17Oliwer LundbergFreidig1:20:54+9:086:28
18Jonas AnderssonOK Roxen1:20:55+9:096:28
19Oskar EdvardssonJärfälla OK1:21:25+9:396:31
20Niklas CarlssonSundbybergs IK1:21:44+9:586:32
21Lukas LundgrenVäxjö OK1:21:45+9:596:32
22Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna1:22:02+10:166:34
23Henning SjökvistStora Tuna OK1:22:10+10:246:34
24Felix AxelssonMarkbygdens OK1:22:30+10:446:36
25Olle HedmanIF Hagen1:22:39+10:536:37
26Emil LjungemyrOK Kolmården1:23:30+11:446:41
27Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna1:23:34+11:486:41
28Albin AnderssonTullinge SK1:23:48+12:026:42
29Carl CarlssonNyköpings OK1:23:57+12:116:43
30Emil PetterssonKarlskrona SOK1:24:34+12:486:46
31Hugo LillieströmOK Roxen1:24:44+12:586:47
32Axel HalvarssonKarlskrona SOK1:25:27+13:416:50
33Arvid ClaessonJönköpings OK1:26:52+15:066:57
34Johan OlsonIK Uven1:27:37+15:517:00
35Robin SalénBergnäsets AIK1:28:04+16:187:03
36Olof SkoglundKils OK1:28:09+16:237:03
37Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK1:28:52+17:067:06
38Victor HelgessonHestra IF1:28:59+17:137:07
39Mads Møller SkaugOK Pan Århus1:29:40+17:547:10
40Oskar ForsbergTullinge SK1:29:59+18:137:12
41Andreas JonssonOK Orion1:30:06+18:207:12
42Viktor SkoogKils OK1:30:18+18:327:13
43Albin AlsiöIF Hagen1:30:49+19:037:16
44Benjamin SturekSOK Viljan1:31:07+19:217:17
45Johan PerssonAttunda OK1:32:01+20:157:22
46Fritjof AxelssonFK Göingarna1:33:45+21:597:30
47Jonas TofteredIF Rigor1:34:39+22:537:34
48Albin LarssonGotlands Bro OK1:35:17+23:317:37
49Emil KarlssonHestra IF1:35:37+23:517:39
50Victor ImarkTullinge SK1:37:00+25:147:45
51Carl HolmbergIF Hagen1:37:01+25:157:46
52Pontus LindblomOK Roxen1:37:13+25:277:47
53Hampus NyströmIF Hagen1:37:26+25:407:48
54Fredrik JohanssonOK Nackhe1:37:28+25:427:48
55Isak HertinIK Hakarpspojkarna1:38:20+26:347:52
56Olle SörqvistMarkbygdens OK1:38:33+26:477:53
57Tobias KarlssonSnättringe SK1:39:24+27:387:57
58Oscar StombergIF Hagen1:39:35+27:497:58
59Laurits Bidstrup MøllerOK Pan Århus1:40:52+29:068:04
60Hugo LindbärgOK Södertörn1:41:05+29:198:05
61Gustav ÖhgrenOK Kåre1:41:51+30:058:09
62Oskar EngesAttunda OK1:41:58+30:128:09
63Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna1:43:09+31:238:15
64Erik OlssonGävle OK1:43:43+31:578:18
65Hugo DalhammerOK Roxen1:44:13+32:278:20
66Erik WinbladhKarlskrona SOK1:46:02+34:168:29
67Simon DahlbergOK Nolaskogsarna1:46:07+34:218:29
68Przemyslaw ZuchmanskiUKS Orientus Lodz1:46:58+35:128:33
69Mårten OlssonGävle OK1:49:54+38:088:47
70Rune ØstergaardSøllerød OK1:51:41+39:558:56
71Christopher WilestedtAttunda OK1:53:23+41:379:04
72Henrik HamreforsVästerås SOK1:54:16+42:309:08
73Harald LarssonBergnäsets AIK1:55:48+44:029:16
74Alfred LönnVästerås SOK1:56:21+44:359:18
Rasmus Møller JessOK Linnéej godkänd
Jesper VikmanOK Nolaskogsarnaej godkänd
Georg EklöwOK Södertörnej godkänd
Isak PrellnerSkåneslättens OLej godkänd
Lasse August HelwegFarumTisvilde OKej godkänd
Georg GröllEksjö SOKej godkänd
Oreste GarbaniEksjö SOKej godkänd
Andreas PerssonOK Hammarenej start
Viktor WassénHalden SKej start
Simon SchusterIFK Lidingö SOKej start
Mikkel Lyskjær JensenFarumTisvilde OKej start
Emil BjörnlingerIK Hakarpspojkarnaåterbud
Håvard Sandstad EidsmoFreidigåterbud

D18 Elit

9 460 m, 75 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erika Källvik LeufvénÅmåls OK1:08:407:15
2Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF1:09:17+0:377:19
3Ella OlssonGrycksbo IF OK1:09:56+1:167:23
4Tove PetterssonOK Roxen1:10:05+1:257:24
5Ella SjöbergTullinge SK1:10:10+1:307:25
6Emma LingIK Hakarpspojkarna1:10:24+1:447:26
7Siri SuterEksjö SOK1:10:40+2:007:28
8Alva SonessonFalköpings AIK OK1:10:51+2:117:29
9Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna1:12:01+3:217:36
10Annika SimonsenIK Hakarpspojkarna1:12:32+3:527:40
11Frida VikströmSundsvalls OK1:13:30+4:507:46
12Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK1:13:51+5:117:48
12Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna1:13:51+5:117:48
14Hedvig Valbjørn GydesenOK Melfar1:14:10+5:307:50
15Lotta WeyhenmeyerIF Thor1:14:35+5:557:53
16Hanna LagerbergOK Södertörn1:14:55+6:157:55
17Isa EnvallIK Hakarpspojkarna1:15:08+6:287:56
18Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK1:15:29+6:497:58
19Ebba BerglinOK Orion1:17:06+8:268:09
20Alicia LundgrenVäxjö OK1:17:22+8:428:10
21Maja MörthLeksands OK1:17:50+9:108:13
22Petrina CostermansJärla Orientering1:17:59+9:198:14
23Lotte Jauhojärvi MarkussenAsker SK1:18:17+9:378:16
24Ellen BlennowFalköpings AIK OK1:18:29+9:498:17
25Signe NilssonNyköpings OK1:18:32+9:528:18
26Hanna JohannessonRonneby OK1:19:19+10:398:23
27Tilde BacklundOK Södertörn1:19:58+11:188:27
28Tove EkströmLinköpings OK1:20:54+12:148:33
29Moa AlsiöIF Hagen1:22:32+13:528:43
30Julia RajanIFK Lidingö SOK1:23:24+14:448:48
31Amanda KarmetunOK Njudung1:24:36+15:568:56
32Johanna NilssonKungälvs OK1:24:40+16:008:56
33Irmalinn NilssonHärlövs IF1:24:45+16:058:57
34Hilda AxelssonFK Göingarna1:24:46+16:068:57
35Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna1:25:01+16:218:59
36Alberte Kaae-NielsenSøllerød OK1:25:04+16:248:59
37Lovisa WeidenSkåneslättens OL1:26:12+17:329:06
38Julia RangertIK Hakarpspojkarna1:26:38+17:589:09
39Ellen WahlbomOK Orion1:26:50+18:109:10
40Ella AnderssonOK Södertörn1:27:17+18:379:13
41Emilia EngelOK Ravinen1:27:22+18:429:14
42Vera ChiusoleEksjö SOK1:27:54+19:149:17
43Elsa LindeblomHestra IF1:28:05+19:259:18
44Elin LindbladOK Djerf1:28:32+19:529:21
45Tindra HjortFalköpings AIK OK1:29:17+20:379:26
46Maja PorleVäxjö OK1:29:22+20:429:26
47Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna1:29:40+21:009:28
48Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:29:45+21:059:29
49Ebba HjertbergHestra IF1:29:57+21:179:30
50Elin SvenssonOK Älme1:30:41+22:019:35
51Lovisa LagerHalmstad OK1:30:55+22:159:36
52Maja KindlundOK Tranan1:32:03+23:239:43
53Ylva SandénOK Södertörn1:32:21+23:419:45
54Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK1:33:28+24:489:52
55Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK1:33:35+24:559:53
56Mathilde Smedegaard MadsenSøllerød OK1:33:47+25:079:54
57Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK1:33:50+25:109:55
58Vera RolfssonSkarpnäcks OL1:34:07+25:279:56
59Ebba JensenSkåneslättens OL1:36:38+27:5810:12
60Clara SpikLeksands OK1:36:39+27:5910:13
61Amanda JanssonOK Djerf1:36:52+28:1210:14
62Linnea SkalbergBredaryds SOK1:37:14+28:3410:16
63Nora AronengHestra IF1:38:42+30:0210:26
64Wilma LarssonOK Tor1:39:23+30:4310:30
65Ellika GrothKungälvs OK1:39:39+30:5910:32
66Moa KarlssonStorviks IF1:40:20+31:4010:36
67Frida SahlmanLinköpings OK1:40:21+31:4110:36
67Sofia JohanssonOK Skärmen1:40:21+31:4110:36
69Ida HelgessonHestra IF1:41:03+32:2310:40
70Moa HjorthDomnarvets GOIF1:41:43+33:0310:45
71Elina HansonKungälvs OK1:44:23+35:4311:02
72Lovisa JohanssonKarlskrona SOK1:49:23+40:4311:33
73Linn LugneKils OK1:54:06+45:2612:03
Alva SellgrenGöteborg-Majorna OKej godkänd
Malin KristianssonTrollhättans SOKej godkänd
Lotten SandénOK Södertörnej start
Alva LindellIF Thoråterbud
Frida JohanssonOK Djerfåterbud

D18 Elit 2

8 140 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilda MelkstamLerums SOK1:19:319:46
2Lotten KindlundhFK Finn1:21:54+2:2310:03
3Stina JohanssonOK Bävern1:25:50+6:1910:32
4Lovisa BlomgrenSOK Aneby1:29:09+9:3810:57
5Matilda HagstrandLerums SOK1:29:50+10:1911:02
6Isabella AumoKungälvs OK1:31:38+12:0711:15
7Katarina NorrbyOK Södertörn1:33:07+13:3611:26
8Wilma BerganderEksjö SOK1:37:50+18:1912:01
9Maja TenghagenHärlövs IF1:38:52+19:2112:08
10Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb1:39:55+20:2412:16
11Elin DahlmarkVästerås SOK1:40:49+21:1812:23
12Claudia  WaltiOK Kolmården1:41:13+21:4212:26
13Alice PalmgrenSundsvalls OK1:45:51+26:2013:00
Frida ArnessonSkarpnäcks OLej godkänd
Tova ErikssonOK Djerfej start
Anna LithellOK Linnéej start

H18 Elit

10 580 m, 78 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor SvenskStora Tuna OK59:395:38
2Emil AuseliusBredaryds SOK1:02:50+3:115:56
3Gustav RuneforsVäxjö OK1:02:54+3:155:56
4Elias TidevallSkogsluffarnas OK1:04:48+5:096:07
5Samuel PihlströmOK Landehof1:05:41+6:026:12
6Simon FriskJärla Orientering1:06:12+6:336:15
7Jonas SoldiniEksjö SOK1:06:34+6:556:17
8Simon HardenFK Boken1:06:56+7:176:19
9Linus KristianssonTrollhättans SOK1:07:28+7:496:22
10Erik HannrupIF Thor1:07:34+7:556:23
11Joar HertinIK Hakarpspojkarna1:08:00+8:216:25
12Jesper LidmarSnättringe SK1:08:01+8:226:25
13Axel ElmbladBredaryds SOK1:08:23+8:446:27
14Victor HanssonJönköpings OK1:08:29+8:506:28
15Felix PerssonHaninge SOK1:08:37+8:586:29
16Elias Hinge KrogsgaardSilkeborg OK1:08:43+9:046:29
17Kristoffer TengrothSundbybergs IK1:08:47+9:086:30
18Mikkel Holm NielsenOK Pan Århus1:08:57+9:186:31
19Johan LangerakJärfälla OK1:09:13+9:346:32
20Duncan RobertsonSvaide Roma SOK1:09:40+10:016:35
21Filip BengtssonOK Orion1:10:12+10:336:38
22Alfred PetterssonMullsjö SOK1:10:15+10:366:38
23Leo JohanssonOK Kolmården1:10:27+10:486:39
24Oscar ModigOK Pan-Kristianstad1:10:28+10:496:39
25Lukas OlmKils OK1:10:45+11:066:41
26Anton Werner LøhndorfSøllerød OK1:10:53+11:146:41
27Lukas KatvalaKarlskrona SOK1:11:09+11:306:43
28Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF1:11:13+11:346:43
29Axel OlssonIF Hagen1:11:44+12:056:46
30Philip CarlssonNyköpings OK1:12:07+12:286:48
31Oskar NymanOK Tyr1:12:14+12:356:49
32Malte Kjær HemmingsenFarumTisvilde OK1:12:24+12:456:50
33Benjamin NäslundSkogslöparna1:12:33+12:546:51
34Johannes ÖhgrenOK Kåre1:12:38+12:596:51
35Johan CallebergSnättringe SK1:12:40+13:016:52
36William LundstedtMullsjö SOK1:12:56+13:176:53
37Daniel BogrenIF Hagen1:13:52+14:136:58
38Fredrik HamreforsVästerås SOK1:14:33+14:547:02
39Andreas Bock BjørnsenOK Pan Århus1:14:55+15:167:04
40Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna1:15:04+15:257:05
41Albin KronkvistÖrkelljunga FK1:15:30+15:517:08
42Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK1:15:37+15:587:08
42Marcus CarlssonIF Hagen1:15:37+15:587:08
44Hugo JakobssonEksjö SOK1:15:38+15:597:08
45Martin LammFrölunda OL1:16:04+16:257:11
46Emanuel HerberthsonLinköpings OK1:16:45+17:067:15
47Arvid WesterbergOK Kolmården1:16:58+17:197:16
48Mattias KallhaugeSnättringe SK1:17:09+17:307:17
49Gustav OlssonOK Orion1:17:35+17:567:19
50Arvid UmegårdLånghundra IF1:17:42+18:037:20
50Hugo SetthagenOK Tranan1:17:42+18:037:20
52Tim JohanssonFK Friskus-Varberg1:18:11+18:327:23
53Carl JosefssonSävedalens AIK1:18:12+18:337:23
54Albin FalkNyköpings OK1:18:16+18:377:23
55Olof LjunggrenLinköpings OK1:18:26+18:477:24
56Isac EricssonVäxjö OK1:20:05+20:267:34
57Olle BergstedtMarkbygdens OK1:20:08+20:297:34
58Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb1:20:17+20:387:35
59Daniel HellbergLunds OK1:21:25+21:467:41
60Per NordholmSävedalens AIK1:21:34+21:557:42
61Anton SilierJärfälla OK1:22:12+22:337:46
62Mattis PerssonEksjö SOK1:22:13+22:347:46
63Albin TollOK Njudung1:22:25+22:467:47
64Jonas WepferKarlskrona SOK1:22:37+22:587:48
65Matviy KhotyaintsevIF Thor1:22:42+23:037:48
66Lasse Falck WeberFarumTisvilde OK1:23:01+23:227:50
67Hugo DjurstedtEksjö SOK1:24:40+25:018:00
68Jonathan UllerKils OK1:25:28+25:498:04
69Bruno DeredosUKS Orientus Lodz1:26:50+27:118:12
70Rasmus PetterssonOK Djerf1:28:22+28:438:21
71Axel OrrhedeHelsingborgs SOK1:29:24+29:458:26
72Gustav BjörklundIFK Mora OK1:30:05+30:268:30
73Linus LundbergOK Bävern1:30:12+30:338:31
74Isac ErikssonOK Nolaskogsarna1:34:10+34:318:54
75Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK1:38:27+38:489:18
William NilssonNyköpings OKej godkänd
Felix BäckstädeVisborgs OKej godkänd
Malthe PoulsenKarlskrona SOKej godkänd
Gunnar EngströmLinköpings OKej start
Morten Örnhagen JørgensenOK Snabej start
Elias LjungqvistSävedalens AIKåterbud
Jakob SjöbergGävle OKåterbud
Søren Thrane ØdumIFK Göteborg Orienteringåterbud

H18 Elit 2

9 090 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pascal SchmidOK Linné55:556:09
2Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna1:00:04+4:096:36
3Jesper JohanssonOK Löftan1:00:20+4:256:38
4Noel BraunVäxjö OK1:00:28+4:336:39
5Isak HagbergKalmar OK1:02:54+6:596:55
6Jonas GabsOK Melfar1:03:27+7:326:58
7Albin PerssonHalmstad OK1:04:01+8:067:02
8Adrian VartiaOK Löftan1:04:29+8:347:05
9Hugo StrömMullsjö SOK1:05:12+9:177:10
10Simon FreylandEksjö SOK1:05:24+9:297:11
11Adrian SkobeKalmar OK1:07:49+11:547:27
12Emil JonsellIF Thor1:07:59+12:047:28
13Arvid AronssonGöteborg-Majorna OK1:08:00+12:057:28
14Karl PetersénOK Njudung1:08:20+12:257:31
15Jacob SteinthalFIF Hillerød1:08:21+12:267:31
16Jonathan JylltorpLinköpings OK1:08:33+12:387:32
17Andreas NäslundVästerås SOK1:09:27+13:327:38
18Albin WeidenSkåneslättens OL1:10:15+14:207:43
19Melker ForsbergKFUM Örebro OK1:10:42+14:477:46
20Niklas SvenssonJärfälla OK1:11:38+15:437:52
21Victor BylundIF Thor1:12:24+16:297:57
22Mattias HaneOK Tyr1:12:50+16:558:00
23Ludvig HolmqvistOK Tor1:13:49+17:548:07
24Jacob MobergHelsingborgs SOK1:15:03+19:088:15
25Simon OlssonHjärnarps OL1:15:09+19:148:16
26Algot NajvikOK Pan-Kristianstad1:15:13+19:188:16
27Theis MunktvedAllerød OK1:15:31+19:368:18
28Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb1:15:32+19:378:18
29Gustav TräffNAIS Orienteringsklubb1:16:45+20:508:26
30Tim DalheimerIK Vikings OK1:17:09+21:148:29
31Hugo HåkanssonIK Ymer1:17:21+21:268:30
32Thorsten SvenssonFinspångs SOK1:17:38+21:438:32
33Dominique SchmidOK Linné1:17:59+22:048:34
34Olle SvangrenGotlands Bro OK1:18:47+22:528:40
35Petter BergstedtMarkbygdens OK1:19:43+23:488:46
36Linus MalmKFUM Örebro OK1:19:45+23:508:46
37Sixten TörnqvistVästerås SOK1:21:59+26:049:01
38Alexander SchandlOK Södertörn1:22:33+26:389:04
39Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK1:22:50+26:559:06
40Erik ErikssonOK Älgen1:24:00+28:059:14
41Elias BergenfurIK Vikings OK1:25:08+29:139:21
42Martin SkärlénHaninge SOK1:27:18+31:239:36
43William SeguraKFUM Örebro OK1:28:17+32:229:42
44Grzegorz BartosUKS Orientus Lodz1:40:45+44:5011:05
45Albin LindgrenVisborgs OK1:42:08+46:1311:14
46Isak BerggrenGävle OK2:09:42+1:13:4714:16
Arvid RoosOK Linnéej godkänd
Albin KårénSundsvalls OKej godkänd
Gustav PermanOK Tyrej godkänd
Otto BalckTäby OKej start
Allan HedbergLunds OKej start

D21

7 270 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina BergmanOK Skogsfalken52:477:15
2Amanda HolmgrenVittjärvs IK54:33+1:467:30
3Anna WallinGöteborg-Majorna OK54:44+1:577:31
4Julia DahlHelsingborgs SOK55:33+2:467:38
5Kine Hallan SteiwerHalden SK55:46+2:597:40
6Camilla EngstrandIFK Göteborg Orientering56:01+3:147:42
7Evelina WickbomVittjärvs IK57:48+5:017:57
8Isabel SalénIFK Mora OK1:01:01+8:148:23
9Emelie EklöfLunds OK1:01:12+8:258:25
10Jenny BjörkÖrkelljunga FK1:01:19+8:328:26
11Sara LundstenSundsvalls OK1:02:14+9:278:33
12Josephine RegnellVäxjö OK1:03:18+10:318:42
13Louise BorgTrollhättans SOK1:03:25+10:388:43
14Stina GranefeltOK Tyr1:03:32+10:458:44
15Jolanta KolosinskaGöteborg-Majorna OK1:04:05+11:188:48
16Agata StankiewiczOK Orion1:04:30+11:438:52
17Rebecka HoppeIF Thor1:05:36+12:499:01
18Anna ArvidssonKalmar OK1:05:44+12:579:02
19Martina JohanssonHestra IF1:06:31+13:449:08
20Annika CarlbergSundsvalls OK1:07:09+14:229:14
21Hedda Bergqvist-kringstadGöteborg-Majorna OK1:09:37+16:509:34
22Fanny AsketunOK Roxen1:11:22+18:359:48
23Mette StubPI-København1:12:24+19:379:57
24Anna HellnerLunds OK1:13:09+20:2210:03
25Hanna ModinLunds OK1:15:43+22:5610:24
26Andrea WickbomVittjärvs IK1:22:04+29:1711:17
27Elinor LindelöwHärlövs IF1:22:44+29:5711:22
28Anna BondesonLunds OK1:25:05+32:1811:42
29Anna LindmarkSkarpnäcks OL1:28:07+35:2012:07
30Julia SmedenmarkRonneby OK1:40:04+47:1713:45
31Petra EklundLunds OK1:41:33+48:4613:58
32Emma LindbergEslövs FK2:13:15+1:20:2818:19
Maria ArvidssonKalmar OKej godkänd

H21

10 020 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pål SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF1:01:416:09
2Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna1:02:24+0:436:13
3Isak BergmanOK Skogsfalken1:03:04+1:236:17
4Emil FolinoKarlskrona SOK1:03:20+1:396:19
5Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK1:03:40+1:596:21
6Andreas NikolaussonVisborgs OK1:04:01+2:206:23
7Pontus PeterssonOK Orion1:04:33+2:526:26
8Moltas ViebkeMalmö OK1:04:44+3:036:27 Ladda ner rutt i gpx-format
9Jonas Falck WeberFarumTisvilde OK1:05:46+4:056:33
10Jesper SjögrenHestra IF1:07:35+5:546:44
11Mikael PihelOK Tisaren1:09:31+7:506:56
12Martin LarssonHestra IF1:10:12+8:317:00
13Patrik JohanssonHelsingborgs SOK1:12:42+11:017:15
14Patrik JohanssonKexholms SK1:13:33+11:527:20
15Viktor HermanssonOK Stigen1:14:02+12:217:23
16Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OK1:14:08+12:277:23
17Anton KarlssonOK Kullingshof1:15:15+13:347:30
18Marcus BeckiusOK Tyr1:17:19+15:387:42
19Joel Börjesson ErikssonStorviks IF1:17:22+15:417:43
20Rickard IngessonLunds OK1:19:35+17:547:56
21David SvenssonSkåneslättens OL1:25:24+23:438:31
22Ulrik MagnussonHalmstad OK1:27:26+25:458:43
23Erik SchultzLunds OK1:28:47+27:068:51
24Daniel LindbergEslövs FK1:38:38+36:579:50
25Peter SävingerGöteborg-Majorna OK1:59:33+57:5211:55
26Benjamin TrockIK Scania2:13:23+1:11:4213:18
Håkan AnderssonHalmstad OKej godkänd
Marcus UllmanOK Alehofej godkänd
Marcus BerggrenNyköpings OKej start
Philip EdvardssonEksjö SOKej start
Jonas HjertFalköpings AIK OKej start
Simon EngelHässleholms OKej start

D21 Kort

5 220 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida AnderssonFalkenbergs OK59:0111:18
2Maria ElmelidLinköpings OK1:06:07+7:0612:39
3Josefin HäggdahlIK Scania1:50:30+51:2921:10

H21 Kort

7 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim BerglundSävedalens AIK1:01:227:58
Mikkel PedersenIK Scaniaej godkänd

D18

5 140 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK1:07:0013:02
2Paulina JägstedtHalmstad OK1:21:23+14:2315:50

H18

6 650 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl ÅsLunds OK54:048:07
2Felix FalkGöteborg-Majorna OK1:00:56+6:529:09
3Ludvig ZaarVäxjö OK1:02:09+8:059:20
4Oliver SchmidtOK Kontinent1:03:14+9:109:30
5Tobias CarlstedtHjärnarps OL1:12:49+18:4510:56
6Wilmer LindblomKungälvs OK1:38:35+44:3114:49

H17-20 Kort

4 620 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Tobias FarbrotGöteborg-Majorna OKej start

D16

4 600 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sabina AumoKungälvs OK35:507:47
2Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF37:45+1:558:12
3Siri Gautschi SimonsenIK Hakarpspojkarna37:55+2:058:14
4Thea BökmanHelsingborgs SOK38:24+2:348:20
5Elsa SonessonFalköpings AIK OK38:37+2:478:23
6Klara PerssonHalmstad OK40:42+4:528:50
7Moa ErikssonTrollhättans SOK40:50+5:008:52
8Ella SöderbergOK Skogsfalken41:22+5:328:59
9Klara JohanssonVästvärmlands OK41:30+5:409:01
10Ebba LindellIF Thor41:51+6:019:05
11Eira HertinIK Hakarpspojkarna42:25+6:359:13
11Hilma HolmströmHärlövs IF42:25+6:359:13
13Clara SamuelssonOK Vivill43:16+7:269:24
14Zuzanna GielecUKS Orientus Lodz43:53+8:039:32
15Elin HugossonLunds OK43:59+8:099:33
16Filippa SöderbergKalmar OK45:50+10:009:57
17Cornelia IvarssonOK Hammaren46:09+10:1910:01
18Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb46:28+10:3810:06
19Selma LarssonLunds OK46:46+10:5610:10
20Thea SvenssonIK Vikings OK46:50+11:0010:10
21Dicte Højbjerg AndersenFarumTisvilde OK46:53+11:0310:11
22Camille Marie Næstoft JuhlSøllerød OK46:56+11:0610:12
23Agnes LindblomMalmö OK47:12+11:2210:15
24Alva NystedtSkåneslättens OL48:01+12:1110:26
25Nicolina MobergOK Tyr49:00+13:1010:39
26Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK49:11+13:2110:41
27Sofia PalmFK Boken49:54+14:0410:50
28Kajsa HeydenLunds OK50:30+14:4010:58
29Malva JönssonKalmar OK52:13+16:2311:21
30Rebecka PihlströmOK Landehof1:01:26+25:3613:21
31Kristina KlingnéusIK Vikings OK1:11:23+35:3315:31
32Elsa EricssonLunds OK1:36:42+1:00:5221:01
Klara AnderssonOK Orionej start
Tova LevinssonMalmö OKej start
Ebba LindOK Skärmenej start
Amelia BlockUKS Orientus Lodzej start

H16

5 490 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil AxelssonLerums SOK40:557:27
2Lukas BeckerSøllerød OK42:25+1:307:43
3Anton GunnarssonBredaryds SOK42:30+1:357:44
4Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK44:30+3:358:06
5Mathias BuchgreitzSøllerød OK45:08+4:138:13
6Oscar David Broman JensenFarumTisvilde OK46:48+5:538:31
7Edvin SelinFK Göingarna46:56+6:018:32
8Jakob GunnarssonLerums SOK47:24+6:298:38
9Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad47:33+6:388:39
10Isak OlssonStigsökarna48:58+8:038:55
11Agust KronkvistÖrkelljunga FK49:48+8:539:04
12Emil JägstedtHalmstad OK50:12+9:179:08
13Ignacy SlomczynskiUKS Orientus Lodz50:17+9:229:09
14Erik JohanssonFK Boken51:58+11:039:27
15William SturessonLerums SOK52:52+11:579:37
16Lukas Kjær HemmingsenFIF Hillerød53:07+12:129:40
17Felix DrejmoOK Landehof55:43+14:4810:08
18Michal NowakUKS Orientus Lodz56:17+15:2210:15
19Arvid BacktemanLerums SOK56:30+15:3510:17
20Johan VinbladLunds OK56:47+15:5210:20
21Erik LingIK Hakarpspojkarna59:21+18:2610:48
22Arvid BlomsterRonneby OK59:25+18:3010:49
23Nils KörleOK Landehof59:36+18:4110:51
24Asger HolmbergFIF Hillerød1:08:45+27:5012:31
25Melvin NilssonHärlövs IF1:15:10+34:1513:41
26Erik AlbinssonHjärnarps OL1:15:17+34:2213:42
27Zebastian ArfwedsonFrölunda OL1:18:32+37:3714:18
28Tage KinellIFK Göteborg Orientering1:19:23+38:2814:27
29Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens OK1:27:17+46:2215:53
30Fabian AnderssonRonneby OK1:47:11+1:06:1619:31
31Robin CarlstedtHjärnarps OL1:48:04+1:07:0919:41
Malte KristianssonHalmstad OKej godkänd
Hans Grønborg NielsenAllerød OKej godkänd
Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OKej godkänd
Arvid BjörkTrollhättans SOKej start
Ivar HelmerssonHässleholms OKej start
Loke HedbergLunds OKej start

H16 Kort

4 060 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo AuseliusBredaryds SOK59:5814:46
2Ludvig HedströmFalkenbergs OK1:03:45+3:4715:42
3Anton HeldFK Åsen1:09:48+9:5017:11

D14

3 920 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida BengtssonOK Alehof33:138:28
2Alva BjörkTrollhättans SOK36:11+2:589:13
3Lisa SwartzOK Orion36:38+3:259:20
4Hanna AlsiöIF Hagen36:39+3:269:20
5Emmy PalmFK Boken37:39+4:269:36
6Emma EmilssonOK Skogsfalken38:40+5:279:51
7Sandra LingIK Hakarpspojkarna39:26+6:1310:03
8Alice OlvegårdFK Göingarna40:07+6:5410:14
9Maja AxelssonLerums SOK40:42+7:2910:22
10Tuva SelinFK Göingarna41:40+8:2710:37
11Alice PerssonOK Tyringe44:38+11:2511:23
12Viola HolmströmHärlövs IF48:52+15:3912:27
13Emma LarssonKarlskrona SOK52:24+19:1113:22
14Fanny HanssonFalkenbergs OK1:02:13+29:0015:52
15Linnea SkobeKalmar OK1:05:32+32:1916:43
16Elsa WibergHelsingborgs SOK1:07:49+34:3617:18
Linn BjörneldKalmar OKej godkänd
Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Stella RangertIK Hakarpspojkarnaej start
Signe ÖhgrenKarlsbyhedens OKej start

H14

4 000 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus VernströmRonneby OK31:027:45
2Gustav L. HolmbergFIF Hillerød33:45+2:438:26
3Wilmer SelinFK Göingarna34:59+3:578:44
4Anton KruseKFUM Örebro OK35:28+4:268:52
5David MorénHjärnarps OL36:20+5:189:05
6Svante SelinFK Göingarna37:49+6:479:27
7Isak AnderssonLunds OK38:29+7:279:37
8Hugo CedervallÖrkelljunga FK40:13+9:1110:03
9Axel BrattOK Orion40:37+9:3510:09
10Elia KämpeÖrkelljunga FK40:44+9:4210:11
11Edvin ForsbergOK Ravinen42:00+10:5810:30
12Tobias OllozFarumTisvilde OK43:38+12:3610:54
13Lukas HagbergKalmar OK45:12+14:1011:18
14Jakob IngelströmOK Gynge52:57+21:5513:14
15Emil AlbinssonOK Skogsfalken53:15+22:1313:18
16Gustav Kjær HemmingsenFIF Hillerød55:35+24:3313:53
17Erik OlssonFK Åsen58:38+27:3614:39
17Gustav LundqvistHalmstad OK58:38+27:3614:39
19Nils SwartzOK Orion1:00:34+29:3215:08
20Axel NilssonÖrkelljunga FK1:04:53+33:5116:13
21Hannes DahlbergSkåneslättens OL1:08:13+37:1117:03
22Erik RexfeltFalkenbergs OK1:22:06+51:0420:31
23Albin JägstedtHalmstad OK1:28:41+57:3922:10
24Isak ThysellOK Kontinent1:32:10+1:01:0823:02
25Elliot BoyOK Kontinent1:39:51+1:08:4924:57
Arvid AlbinssonHjärnarps OLej godkänd
Måns LevinssonMalmö OKej godkänd
Albin SamuelssonOK Vivillej godkänd
Tobias JohanssonOK Löftanej start
Anton KarlssonFK Finnej start

D14 Kort

3 240 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emelia CarlströmFK Boken40:2612:28
2Sandra Johansson SeguraGöteborg-Majorna OK42:29+2:0313:06
3Elsa RaneboFalkenbergs OK58:33+18:0718:04
4Elin BengtssonFalkenbergs OK1:21:29+41:0325:08

H14 Kort

3 240 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus ForsbergOK Ravinen30:119:18
2Christoffer KärrebergFalkenbergs OK1:17:28+47:1723:54
Villyam JohanssonOK Tyringeej godkänd

D12

3 240 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice JohanssonFK Boken29:359:07
2Hanna MorénHjärnarps OL30:54+1:199:32
3Anna BenattiSkåneslättens OL31:03+1:289:35
4Julia GustafssonKFUM Örebro OK32:33+2:5810:02
5Matilda SöderbergOK Skogsfalken34:11+4:3610:33
6Elin AxelssonLerums SOK34:40+5:0510:41
7Sara BengtssonOK Alehof36:09+6:3411:09
8Saga PalmertzHelsingborgs SOK39:19+9:4412:08
9Frida LindénVäxjö OK40:16+10:4112:25
10Anna-Lisa KinellIFK Göteborg Orientering41:27+11:5212:47
11Teresa SøndergaardOK Roskilde41:29+11:5412:48
12Ella KruseKFUM Örebro OK41:35+12:0012:50
13Mathea YngveOK Kontinent48:00+18:2514:48
14Emma LindénVäxjö OK49:58+20:2315:25
15Ebba RosénLunds OK52:49+23:1416:18
16Linnea StéenHelsingborgs SOK59:09+29:3418:15
Emma PerssonHalmstad OKej godkänd
Linnéa BjärbyFrosta OKej godkänd
Aprilia CinthioSkåneslättens OLej godkänd
Hedda RoosIFK Göteborg Orienteringej start
Lova JönssonKalmar OKej start

H12

3 240 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar AxelssonFK Göingarna24:487:39
2Emil LingIK Hakarpspojkarna26:58+2:108:19
3Mads Christian MaarupAllerød OK28:02+3:148:39
4Atle KulstadSkåneslättens OL30:31+5:439:25
5Benjamin DavidsonHelsingborgs SOK31:11+6:239:37
6Jakob OmelchenkoKarlskrona SOK31:32+6:449:43
7Isak DahlOK Alehof36:00+11:1211:06
8Kurt SjöbergHelsingborgs SOK36:29+11:4111:15
9Elias SamuelssonOK Vivill37:08+12:2011:27
10Alfred OlssonLunds OK37:50+13:0211:40
11Albin GranqvistFK Göingarna39:34+14:4612:12
12Gustav GranqvistFK Göingarna39:43+14:5512:15
13Wille VernströmRonneby OK40:15+15:2712:25
14Gustaf GusedFalkenbergs OK54:07+29:1916:42
15Gabriel EkströmHalmstad OK54:52+30:0416:56
16Frederik HolmbergFIF Hillerød56:19+31:3117:22
17Nils JohanssonVästvärmlands OK57:25+32:3717:43
18Nils PerssonOK Tyringe1:19:21+54:3324:29
19Erik WihlborgOK Gynge1:23:40+58:5225:49

H12 Kort

2 260 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Love EnerothLunds OK23:1010:15
2Carl JohanssonOK Tyringe25:06+1:5611:06
3Leon RybergFalkenbergs OK32:24+9:1414:20

D10

2 260 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara PalmFK Boken24:4810:58
2Olivia SvenssonFK Åsen26:22+1:3411:40
3Sara CarlstedtHjärnarps OL28:46+3:5812:43
4Olivia LindgrenFalkenbergs OK30:12+5:2413:21
5Edith BergenfurSkattkärrs SOK30:26+5:3813:27
6Irene Johansson SeguraGöteborg-Majorna OK36:13+11:2516:01
7Ella Hertz-JensenFalkenbergs OK48:41+23:5321:32
Felicia PerssonHelsingborgs SOKej start

H10

2 260 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin EmilssonOK Skogsfalken15:567:03
2Olof HertinIK Hakarpspojkarna19:53+3:578:47
3Olle SchybergOK Skogsfalken24:23+8:2710:47
4Elias PalmertzHelsingborgs SOK25:41+9:4511:21
5Felix SvenssonJönköpings OK26:02+10:0611:31
6Elis OlssonHelsingborgs SOK26:21+10:2511:39
7Johan GusedFalkenbergs OK26:24+10:2811:40
Alvin LundgrenVäxjö OKej godkänd

D35

5 950 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cecilia BrattOK Orion44:167:26
2Sara Snogerup LinseLunds OK48:16+4:008:06
3Anna LjungqvistLunds OK1:04:20+20:0410:48
4Astrid Elisabeth RiisHolbæk OK1:07:22+23:0611:19
5Eva-Lotta BengtslinLunds OK1:07:42+23:2611:22
6Kristina SpångbergLunds OK1:09:33+25:1711:41
7Maureen Olsson LoLunds OK1:10:15+25:5911:48
8Elin NeckénOK Älme1:11:02+26:4611:56
9Marie SvenssonFK Åsen1:27:03+42:4714:37

H35

8 100 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas HolmqvistHestra IF55:376:51
2Stefan RoosIFK Göteborg Orientering1:01:54+6:177:38
3Johan SchagerlindOK Bävern1:02:42+7:057:44
4Martin SchagerlindTrollhättans SOK1:03:19+7:427:49
5Felix AlnervikHelsingborgs SOK1:03:51+8:147:52
6Fredrik HugossonLunds OK1:05:09+9:328:02
7Pesho HedbergLunds OK1:06:24+10:478:11
8Christian GlantzAndrarums IF1:10:13+14:368:40
9Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OK1:10:37+15:008:43
10Mikael BergstedtMarkbygdens OK1:11:34+15:578:50
11Marcus BillOK Pan-Kristianstad1:12:45+17:088:58
12Emanuel StridMalmö OK1:15:08+19:319:16
13David LarssonLunds OK1:15:53+20:169:22
14Jonas FagerholmHalmstad OK1:20:16+24:399:54
15Raul HindovLunds OK1:24:16+28:3910:24
16Gert PetterssonLunds OK1:40:05+44:2812:21
Jonathan GunnarssonMalmö OKej godkänd

D40

5 050 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma DahlstedtKamrat och IF KIF44:288:48
2Jeannette AumoKungälvs OK47:46+3:189:27
3Marion BüchliOLG Suhr53:20+8:5210:33
4Camilla SelinFK Göingarna54:03+9:3510:42
5Eva DahlOK Alehof54:53+10:2510:52
6Anna JanssonOK Djerf57:44+13:1611:25
7Linda LarssonKarlskrona SOK58:06+13:3811:30
8Karin LindqvistStigmännen Karlshamns OK58:12+13:4411:31
9Ann HyvönenSkattkärrs SOK59:03+14:3511:41
10Maria HelmerssonHässleholms OK1:05:15+20:4712:55
11Helena WestlingHäverödals SK1:06:24+21:5613:08
12Mona LindénVäxjö OK1:14:31+30:0314:45
13Sara JägstedtHalmstad OK1:24:01+39:3316:38
Jenny LindblomMalmö OKej godkänd

H40

7 550 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan GunnarssonFK Göingarna50:026:37
2Linus KajsajunttiKamrat och IF KIF52:58+2:567:00
3Gustav NäsmanHaninge SOK56:05+6:037:25
4Fredrik PerssonHalmstad OK57:09+7:077:34
5Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers59:27+9:257:52
6Niklas NilssonHärlövs IF1:00:29+10:278:00
7Jesper HåkanssonFK Göingarna1:00:59+10:578:04
8Johan AxelssonOK Älme1:04:48+14:468:34
8Erik AderstedtKungälvs OK1:04:48+14:468:34
10Christian JohanssonHelsingborgs SOK1:05:51+15:498:43
11Mikael NilssonLunds OK1:09:32+19:309:12
12Jonas PrellnerSkåneslättens OL1:12:37+22:359:37
13Henrik BengtssonFalkenbergs OK1:16:56+26:5410:11
14Magnus JonassonMalmö OK1:17:20+27:1810:14
15Henrik AnderssonHässleholms OK1:17:23+27:2110:14
16Henrik PetterssonGöteborg-Majorna OK1:18:44+28:4210:25
17Henrik LindblomMalmö OK1:21:01+30:5910:43
18Stefan CaleklintKarlskrona SOK1:27:52+37:5011:38
Daniel AxelssonMålilla OKej godkänd
Jonas NorénHelsingborgs SOKej start
Mathias PerssonHelsingborgs SOKej start
Linus MalmstenMalmö OKej start

D45

4 360 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna EnvallIK Hakarpspojkarna39:008:56
2Ulrika KindlundOK Tranan39:13+0:138:59
3Josefine AlbinssonOK Skogsfalken42:48+3:489:48
4Sussie TistadIFK Lidingö SOK44:23+5:2310:10
5Ulrika HermanssonOK Orion45:50+6:5010:30
6Louise AxelssonFK Göingarna46:54+7:5410:45
7Camilla EngelOK Ravinen47:35+8:3510:54
8Eva HallOK Tor48:02+9:0211:01
9Malin HolmqvistIK Hakarpspojkarna49:50+10:5011:25
10Anna PrellnerSkåneslättens OL55:30+16:3012:43
11Charlotte DrejmoOK Landehof55:43+16:4312:46
12Åsa EnerothLunds OK56:29+17:2912:57
13Jenny Lind ÖhgrenKarlsbyhedens OK57:19+18:1913:08
14Angélique Grønborg RasmussenAllerød OK58:32+19:3213:25
15Åsa EricssonLunds OK1:00:12+21:1213:48
16Lotta MorénHjärnarps OL1:02:14+23:1414:16
17Josefina BerglundFK Boken1:03:07+24:0714:28
18Anna GustafssonKFUM Örebro OK1:03:10+24:1014:29
19Claudia BonekNaturfreunde Wien1:05:50+26:5015:05
20Åsa WilestedtAttunda OK1:06:44+27:4415:18
21Marie AlbinssonHjärnarps OL1:07:52+28:5215:33
22Ingela LevinssonMalmö OK1:10:19+31:1916:07
23Heidi HolmbergFIF Hillerød1:10:22+31:2216:08
24Camilla CarlssonHärlövs IF1:10:47+31:4716:14
25Maria PeterssonHalmstad OK1:13:47+34:4716:55
26Marie WibergHelsingborgs SOK1:14:22+35:2217:03
27Dorthe MunktvedAllerød OK1:15:24+36:2417:17
28Carina ThynellHärlövs IF1:17:01+38:0117:39
29Emma CarlstedtHjärnarps OL1:17:13+38:1317:42
Annika EricssonVäxjö OKej godkänd
Bettina RotherIK Scaniaej godkänd

H45

6 470 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen OlssonOK Pan-Kristianstad41:596:29
2Tomas HallménOK Tisaren43:21+1:226:42
3Yuri OmelchenkoOK Orion44:11+2:126:49
4Fredrik SvenssonJönköpings OK44:17+2:186:50
5Jan LagerHalmstad OK46:16+4:177:09
6Jens Knud MaarupAllerød OK46:37+4:387:12
7Fredrik SturessonOK Alehof47:12+5:137:17
8Mikael PihlOK Pan-Kristianstad48:20+6:217:28
9Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK48:57+6:587:33
10Magnus LarssonKarlskrona SOK48:59+7:007:34
11Conny RaskHjärnarps OL49:00+7:017:34
12Jesper David JensenFarumTisvilde OK49:22+7:237:37
13Michael LönnHjärnarps OL49:26+7:277:38
14Håkan PalmFK Boken49:29+7:307:38
15Per-Markus JönssonKalmar OK51:16+9:177:55
16Jussi AumoKungälvs OK51:18+9:197:55
17Mikael LundqvistHalmstad OK51:22+9:237:56
18Fredrik LindellIF Thor51:31+9:327:57
19Fredrik ÅhmanIFK Umeå52:17+10:188:04
20Mattias GunnarssonBredaryds SOK52:49+10:508:09
21Peter BraunVäxjö OK54:21+12:228:24
22Lars ÖhgrenKarlsbyhedens OK54:38+12:398:26
23Viktor SkobeKalmar OK55:09+13:108:31
24Peter TudénIK Hakarpspojkarna55:53+13:548:38
25Mats GustafssonKFUM Örebro OK56:23+14:248:42
26Mats BergenfurIK Vikings OK56:37+14:388:45
27Stefan KinellIFK Göteborg Orientering56:58+14:598:48
28Joakim KarmetunOK Njudung57:05+15:068:49
29Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK57:16+15:178:51
30Anders SelinFK Göingarna57:32+15:338:53
31Magnus TrofastBredaryds SOK57:44+15:458:55
32Ola SöderbergOK Skogsfalken58:57+16:589:06
33Jonas BergenfurSkattkärrs SOK59:23+17:249:10
34Magnus GranqvistFK Göingarna59:42+17:439:13
35Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK1:00:04+18:059:17
36Filip SjöforsOK Älme1:01:15+19:169:28
37Anders ArfwedsonFrölunda OL1:01:50+19:519:33
38Urban SchmidtOK Kontinent1:01:52+19:539:33
39Nils HelmerssonHässleholms OK1:03:09+21:109:45
40Magnus WihlborgOK Gynge1:05:28+23:2910:07
41Patrik IngelströmOK Gynge1:06:14+24:1510:14
42Jens SörvikLunds OK1:07:01+25:0210:21
43Thomas LåstbomHärlövs IF1:07:21+25:2210:24
44Dan JohanssonFK Boken1:07:25+25:2610:25
45Mats EriksonLunds OK1:07:30+25:3110:25
46Stefan TräffNAIS Orienteringsklubb1:08:17+26:1810:33
47Patrik FriskGustavsbergs OK1:08:32+26:3310:35
48David OlssonIF Hagen1:08:43+26:4410:37
49Mattias JägstedtHalmstad OK1:10:54+28:5510:57
50Magnus CinthioSkåneslättens OL1:11:06+29:0710:59
51Martin JohanssonHalmstad OK1:13:40+31:4111:23
52Örjan LarssonLunds OK1:13:47+31:4811:24
53Henrik WeidenSkåneslättens OL1:18:02+36:0312:03
54Lennart MorénHjärnarps OL1:24:47+42:4813:06
55Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK1:25:08+43:0913:09
56Jonny LindénVäxjö OK1:29:05+47:0613:46
57Torgny HolmströmHärlövs IF1:36:09+54:1014:51
Lars RybergIK Scaniaej godkänd
Mads Nordahl SvendsenOK Roskildeej godkänd
Edo DrenthHelsingborgs SOKej start

D50

4 030 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanne FoghFSK Orientering35:518:53
2Eva PetterssonKarlskrona SOK37:36+1:459:19
3Anna JohanssonJönköpings OK38:02+2:119:26
4Christina SmedbergOK Skogsfalken38:09+2:189:27
5Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK38:24+2:339:31
6Maria KleijnSödertälje-Nykvarn OF39:08+3:179:42
7Anna NordinSundsvalls OK39:44+3:539:51
8Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK39:58+4:079:55
9Christina HalvarssonGöteborg-Majorna OK40:46+4:5510:06
10Ingrid JohanssonLaholms IF OK41:34+5:4310:18
11Marie OlssonÖrkelljunga FK41:45+5:5410:21
12Ing-Marie AronengBredareds IF41:49+5:5810:22
13Iben MaagSøllerød OK41:55+6:0410:24
14Anne MaarupAllerød OK42:13+6:2210:28
15Åsa AlsiöIF Hagen43:25+7:3410:46
16Carina AnderssonFK Friskus-Varberg44:00+8:0910:55
17Annika JosefssonKarlskrona SOK44:41+8:5011:05
18Eva SmedegaardSøllerød OK45:10+9:1911:12
19Sandra SimonsenFIF Hillerød45:15+9:2411:13
20Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK45:31+9:4011:17
20Anna StombergIF Hagen45:31+9:4011:17
22Anneli KarlssonFK Finn45:53+10:0211:23
23Maria Douglas StillingFIF Hillerød46:21+10:3011:30
24Christina BjörkÖrkelljunga FK47:20+11:2911:44
25Kajsa HolmqvistHagaby GoIF Örebro47:57+12:0611:53
26Annika EngelHässleholms OK48:14+12:2311:58
27Pia Käck FritzellGudhems IF48:22+12:3112:00
28Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK48:27+12:3612:01
29Eva-Lena NilssonNyköpings OK49:43+13:5212:20
30Monica RoosAttunda OK50:02+14:1112:24
31Eva NilssonKungälvs OK50:42+14:5112:34
32Bente Kjær HemmingsenFIF Hillerød51:10+15:1912:41
33Annelie JohanssonOK Skärmen52:02+16:1112:54
34Anne LindellKalmar OK52:35+16:4413:02
35Gunilla GustafssonOK Orion55:23+19:3213:44
36Helena KristianssonHässleholms OK56:10+20:1913:56
37Lena BrobergSnättringe SK58:04+22:1314:24
38Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK1:02:55+27:0415:36
39Christin OlssonOK Gynge1:11:22+35:3117:42
Carina GustafssonOK Gyngeej start
Karin SvenskStora Tuna OKej start
Susanne ThomsenTisvilde Hegn OKej start
Christel OlssonFK Åsenej start

H50

5 450 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan OlmKils OK35:436:33
2Magnus JohanssonOK Löftan37:11+1:286:49
3Björn KristianssonTrollhättans SOK37:28+1:456:52
4Håkan KleijnSödertälje-Nykvarn OF37:59+2:166:58
5Stefan PålssonSkåneslättens OL38:03+2:206:58
6Conny ForsbergLånghundra IF38:12+2:297:00
7Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK38:23+2:407:02
8Thomas JohannessonRonneby OK39:17+3:347:12
9Magnus LarssonFK Göingarna39:50+4:077:18
10Tim Falck WeberFarumTisvilde OK40:05+4:227:21
11Per KällvikÅmåls OK41:51+6:087:40
12Tomas WestlundOK Pan-Kristianstad41:58+6:157:42
13Anders LillieströmOK Roxen42:08+6:257:43
14Henrik PetterssonOK Roxen42:12+6:297:44
15Peter BonekNaturfreunde Wien42:19+6:367:45
16Stefan AronengHestra IF42:58+7:157:53
17Henric HöglindOK Pan-Kristianstad43:03+7:207:53
18Joachim FribergIF Hagen43:18+7:357:56
19Håkan AxelssonFK Göingarna43:19+7:367:56
20Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna43:42+7:598:01
21Magnus SteenHelsingborgs SOK44:49+9:068:13
22Niklas EdvardssonFK Göingarna45:43+10:008:23
23Andreas RangertIK Hakarpspojkarna46:05+10:228:27
24Magnus RajanIFK Lidingö SOK47:11+11:288:39
25Anders DalhammerOK Roxen47:16+11:338:40
26Henrik LarssonFK Göingarna47:21+11:388:41
27Magnus OlssonHjärnarps OL48:08+12:258:49
28Pär NymanOK Tyr48:42+12:598:56
29Lars HelgessonHestra IF48:44+13:018:56
30Magnus LarsenFK Boken48:49+13:068:57
31Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad49:28+13:459:04
32Michael HertinIK Hakarpspojkarna49:31+13:489:05
33Kennet HorvathHalmstad OK49:36+13:539:06
34Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb49:57+14:149:09
35Håkan KarlssonFK Finn50:31+14:489:16
36Michael GraaeSøllerød OK51:26+15:439:26
37Magnus JohanssonLånghundra IF52:03+16:209:33
38Mats CarlssonSundbybergs IK52:16+16:339:35
39Thomas CallebergSnättringe SK52:43+17:009:40
40Anders PetterssonKarlskrona SOK54:56+19:1310:04
41Magnus TenghagenHärlövs IF55:32+19:4910:11
42Anders EricssonLunds OK56:00+20:1710:16
43Mats G AnderssonOK Skogshjortarna56:53+21:1010:26
44Peter LandénGustavsbergs OK57:00+21:1710:27
45Mats SöderbergKalmar OK57:16+21:3310:30
46Hans NilssonKungälvs OK58:30+22:4710:44
47Stefan AdolfssonEslövs FK59:53+24:1010:59
48Anders GustafssonFK Friskus-Varberg1:02:47+27:0411:31
49Conny GunnarssonOK Älgen1:08:12+32:2912:30
50Jan JohanssonSkåneslättens OL1:08:47+33:0412:37
51Mats ToftnerOK Kompassen1:17:32+41:4914:13
52Björn CarlstedtHjärnarps OL1:17:47+42:0414:16
Johan BökmanHelsingborgs SOKej godkänd
Per SpikLeksands OKej godkänd
Tomas NilssonHässleholms OKej godkänd
Erik AhlströmHelsingborgs SOKej start

D55

3 900 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger BergLinköpings OK37:169:33
2Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK43:30+6:1411:09
3Anne FarbrotGöteborg-Majorna OK44:40+7:2411:27
4Birgitte Birck FrederiksenAllerød OK44:51+7:3511:30
5Lena SwartzOK Orion47:09+9:5312:05
6Annette Falck LarssonVänersborgs SK47:22+10:0612:08
7Annette BondeBallerup OK50:32+13:1612:57
8Kerstin TjernlundOK Vilse 8751:02+13:4613:05
9Anne UddEslövs FK51:11+13:5513:07
10Ann-Kristin SjöströmLunds OK52:01+14:4513:20
11Annie EdvardsenGöteborg-Majorna OK53:15+15:5913:39
12Jane MelinGöteborg-Majorna OK56:50+19:3414:34
13Yvonne AnderssonHässleholms OK1:00:10+22:5415:25
14Lena HermanssonGöteborg-Majorna OK1:00:46+23:3015:34
15Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK1:00:57+23:4115:37
16Siri KlausenBallerup OK1:06:23+29:0717:01
17Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK1:15:33+38:1719:22
Maritha HenrikssonJönköpings OKej start

H55

5 490 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer SkoogKils OK37:006:44
2Anders BergLinköpings OK37:10+0:106:46
3Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb41:23+4:237:32
4Magnus JosefssonSävedalens AIK41:51+4:517:37
5Peo SvenskStora Tuna OK42:22+5:227:43
6Hans MelinGöteborg-Majorna OK42:59+5:597:49
7Ulf JungstrandOK Skogsfalken43:30+6:307:55
8Bengt OlssonEslövs FK43:46+6:467:58
9Glen HåkanssonVäxjö OK43:49+6:497:58
10Dan NilssonNyköpings OK44:17+7:178:03
11Lars HolmbergIF Hagen45:02+8:028:12
12Göran MånssonStigmännen Karlshamns OK45:32+8:328:17
13Lars SvantessonHjärnarps OL46:11+9:118:24
14Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK48:04+11:048:45
15Bo BörjessonStorviks IF48:14+11:148:47
16Andrew LagoGöteborg-Majorna OK48:43+11:438:52
17Mats BrorssonTockarps IK48:59+11:598:55
18Bengt-Åke BerntssonSkåneslättens OL49:05+12:058:56
19Pär ClaessonSävedalens AIK49:52+12:529:04
20Benjamin ViebkeMalmö OK50:08+13:089:07
21Jörgen HectorSnättringe SK52:29+15:299:33
22Stig LarssonGöteborg-Majorna OK53:16+16:169:42
23Per CarlssonNyköpings OK53:29+16:299:44
24Christer BorgGöteborg-Majorna OK54:02+17:029:50
25Sverker ErikssonOK Gynge54:20+17:209:53
26Nils-Olof LarssonVänersborgs SK55:25+18:2510:05
27Lars HallabroHässleholms OK55:59+18:5910:11
28Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OK56:26+19:2610:16
29Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK56:57+19:5710:22
30Stefan TörnqvistVästerås SOK58:29+21:2910:39
31Ulf SkoglundKils OK1:06:19+29:1912:04
32Werner KöhlerTullinge SK1:15:37+38:3713:46
33Lennart StenssonHelsingborgs SOK1:20:49+43:4914:43
Jan NordinSundsvalls OKej godkänd
Jonas KarlssonMarkbygdens OKej start
Jens HansenFarum OKej start
Elis BengtssonOK Norrvirdarnaej start

D60

3 590 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta LinseforsLunds OK34:369:38
2Bente KällVäxjö OK39:52+5:1611:06
3Lene JensenHSOK.dk43:02+8:2611:59
4Susanne BerglundSävedalens AIK43:45+9:0912:11
5Birgitta OlssonOK Skogsfalken46:49+12:1313:02
6Ingrid LarssonFK Göingarna48:19+13:4313:27
7Marianne ThorssonIK Trenne Ullared53:30+18:5414:54
8Birgitta NilssonStigmännen Karlshamns OK57:12+22:3615:55
9Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad59:17+24:4116:30
10Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK1:06:28+31:5218:30
11Berit RuneforsVäxjö OK1:08:07+33:3118:58
12Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared1:09:33+34:5719:22
13Lena NielsenHelsingborgs SOK1:10:29+35:5319:37

H60

5 200 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sten GustafssonEds SK41:558:03
2Ulf PalmérUlricehamns OK42:07+0:128:05
3Rolf LundHSOK.dk42:44+0:498:13
4Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK44:17+2:228:30
5Thomas GeorgssonOK Nackhe44:36+2:418:34
6Kjell AnderssonMölndal Outdoor IF46:57+5:029:01
7Lasse JohanssonEds SK47:58+6:039:13
7Jørgen SkaarupBallerup OK47:58+6:039:13
9Anders BjörklundSävedalens AIK51:04+9:099:49
10Mats LindqvistSävedalens AIK52:24+10:2910:04
11Johan KarlssonTrollhättans SOK53:00+11:0510:11
12Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK53:12+11:1710:13
13Per NilssonStigmännen Karlshamns OK53:26+11:3110:16
14Torbjörn LöfvingMullsjö SOK53:46+11:5110:20
15Anders SpånérGöteborg-Majorna OK54:42+12:4710:31
16Bengt LarssonFK Göingarna54:48+12:5310:32
17Lars RunessonOK Vivill55:24+13:2910:39
18Gregers JørgensenBallerup OK58:10+16:1511:11
19Johan BerglundSävedalens AIK58:29+16:3411:14
20Bruno StubPI-København58:35+16:4011:15
21Max PrangFredensborg OK1:00:32+18:3711:38
22Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK1:01:27+19:3211:49
23Karl-Gunnar OlssonLunds OK1:02:39+20:4412:02
24Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK1:05:00+23:0512:30
25Lars Hanghöj PetersenBallerup OK1:05:14+23:1912:32
26Tore TjernlundOK Vilse 871:08:10+26:1513:06
27Tor UddEslövs FK1:15:20+33:2514:29
28Lars ErikssonKalmar OK1:22:11+40:1615:48
Thomas DagsbergOK Orionej start
Ingmar OlssonOK Vilse 87ej start
Kyrre ThalbergLunds OKej start

D65

3 550 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK36:2010:14
2Lena GranefeltOK Tyr43:57+7:3712:22
3Gudrun NilssonLunds OK45:42+9:2212:52
4Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK47:45+11:2513:27
5Lena SöderbergOK Skogsfalken47:46+11:2613:27
6Åsa StåhlHjärnarps OL50:02+13:4214:05
7Ingrid E StrömRonneby OK51:16+14:5614:26
8Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK52:29+16:0914:47 Ladda ner rutt i gpx-format
9Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL55:23+19:0315:36
10Gunnel MånssonOK Vilse 8759:35+23:1516:47
11Karin LarssonOK Kompassen1:14:09+37:4920:53

H65

4 470 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ken RagnarssonOK Kompassen41:169:13
2Kent KardellLjungskile FK45:27+4:1110:10
3Håkan WinnbergIK Trenne Ullared46:00+4:4410:17
4Peter EkströmMalmö OK47:03+5:4710:31
5Håkan Berglund LakeKovlands IF49:22+8:0611:02
6Aksel AndersenOK Roskilde49:52+8:3611:09
7Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK54:40+13:2412:13
8Olle BohmanHjärnarps OL54:54+13:3812:16
9Anders Gunnar DahlgrenHagaby GoIF Örebro56:44+15:2812:41
10Sven-Inge SvenssonHässleholms OK57:10+15:5412:47
11Bo Anders NilssonLunds OK57:42+16:2612:54
12Åke DalinLeksands OK57:52+16:3612:56
13Bo JohanssonOK Vilse 8758:02+16:4612:58
14Mats IngvarssonOK Vilse 871:02:25+21:0913:57
15Bengt ElmerssonOK Norrvirdarna1:02:33+21:1713:59
16Lars JohanssonMalmö OK1:04:36+23:2014:27
17Christer AndénSödertälje-Nykvarn OF1:11:21+30:0515:57
18Sven Erik JönssonOK Tyringe1:13:08+31:5216:21
19Kaare HanssonMalmö OK1:16:24+35:0817:05
20Roland DahlmanMalmö OK1:19:34+38:1817:48
21Rolf GustafssonHelsingborgs SOK1:35:14+53:5821:18
Stig JohanssonHelsingborgs SOKej start

D70

2 980 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta BillstamJärfälla OK37:1212:28
2Inge JørgensenOK Roskilde42:27+5:1514:14
3Gullevi SvenssonRonneby OK43:25+6:1314:34
4Vibeke BøgevigSøllerød OK43:39+6:2714:38
5Britt-Mari KarlssonVäxjö OK44:15+7:0314:50
6Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK46:11+8:5915:29
7Karin PerssonOK Tyringe47:54+10:4216:04
8Maud MossbergOK Järnbärarna52:29+15:1717:36
9Margareta SjöbergLunds OK53:22+16:1017:54
10Lena JönssonLaholms IF OK57:30+20:1819:17
11Astrid JohannessonHelsingborgs SOK1:03:57+26:4521:27
12Karin BengtssonOK Kompassen1:04:29+27:1721:38
13Solbritt GustafssonOK Virdarna1:18:46+41:3426:25
14Kristin LindbergLunds OK1:26:34+49:2229:02
Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OKej godkänd
Gunnel BalckIFK Lidingö SOKej start

H70

3 940 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agne BengtssonOK Kompassen37:539:36
2Leif SandgrenFrosta OK39:26+1:3310:00
3Janne BrunstedtOK Roskilde39:28+1:3510:01
4Carl-Henry AnderssonOK Orinto39:30+1:3710:01
5Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK40:30+2:3710:16 Ladda ner rutt i gpx-format
6Lars GranefeltOK Tyr42:29+4:3610:46
7Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF42:53+5:0010:53
8Jonas LarssonOK Kullingshof43:30+5:3711:02
9Håkan NilssonMalmö OK45:05+7:1211:26
10Torbjörn WikströmOK Orinto45:42+7:4911:35
11Lars PerssonOK Kompassen46:07+8:1411:42
12John TripaxOK Roskilde46:10+8:1711:43
13Kent JohanssonÖrkelljunga FK47:50+9:5712:08
14Karsten RichardtKøge OK48:11+10:1812:13
15Tommy OlssonKarlskrona SOK48:46+10:5312:22
16Ingvar PerssonFK Åsen49:40+11:4712:36
17Ronald Mc GrailHjärnarps OL49:46+11:5312:37
18Åke PerssonHjärnarps OL51:10+13:1712:59
19Roy OvessonHelsingborgs SOK51:31+13:3813:04
20Erland MartinssonOK Tyringe52:51+14:5813:24
21Lennart AnderssonOK Orion52:54+15:0113:25
22Lars JonassonJärfälla OK52:57+15:0413:26
23Mats HåkanssonMalmö OK53:32+15:3913:35
24Jan HanssonLunds OK55:17+17:2414:01
25Christer GrönbladHärlövs IF57:22+19:2914:33
26Erling SamuelssonOK Vilse 8758:08+20:1514:45
27Leif KarlssonFrosta OK1:02:00+24:0715:44
28Christer JönssonLunds OK1:06:52+28:5916:58
29Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK1:06:54+29:0116:58
30Lars HenrikssonOK Älme1:06:56+29:0316:59
31Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK1:17:56+40:0319:46
32Göran LarssonOK Kompassen1:18:31+40:3819:55
33Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK1:25:25+47:3221:40
34Nils-Erik BondessonFrosta OK1:27:28+49:3522:11
35Björn AhlnérGöteborg-Majorna OK1:39:38+1:01:4525:17
Tommy HeldFK Åsenej godkänd
Bo SenjeHalmstad OKej godkänd
Bo BülowMalmö OKej godkänd
Nils KarlssonVäxjö AISej start
Håkan MossbergOK Järnbärarnaåterbud

D75

2 940 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helen AndertoftMarkaryds FK40:5913:56
2Ann-Charlotte JensenHässleholms OK50:21+9:2217:07
3Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK53:17+12:1818:07
4Eva EskilssonHässleholms OK54:58+13:5918:41
5Gunilla GrönbladHärlövs IF1:03:00+22:0121:25
6Berit NilssonOK Älme1:09:44+28:4523:43

H75

3 560 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK37:4710:36
2Åke EkstrandHärlövs IF39:04+1:1710:58
3Inge PerssonFK Boken41:53+4:0611:45
4Roland KarlssonRonneby OK42:11+4:2411:50
5Rune BergLunds OK47:13+9:2613:15
6Gösta LindqvistOK Löftan47:56+10:0913:27
7Jørgen JensenHSOK.dk49:09+11:2213:48 Ladda ner rutt i gpx-format
8Arne GustafssonMalmö OK50:08+12:2114:04
9Roland OffrellFrosta OK51:23+13:3614:26
10Kjell MånssonKarlskrona SOK54:11+16:2415:13
11Ole  SvendsenOK Roskilde55:29+17:4215:35
12Ingemar SvenssonLunds OK57:13+19:2616:04
13Bertil OttossonFK Göingarna57:28+19:4116:08
14Gert BøgevigSøllerød OK58:13+20:2616:21
15Håkan BrostMalmö OK59:36+21:4916:44
16Mats JodalGöteborg-Majorna OK1:01:36+23:4917:18
17Tom LindbergLunds OK1:01:49+24:0217:21
18Allan SunnergrenHjärnarps OL1:04:19+26:3218:03
19Paul SchannongMalmö OK1:17:31+39:4421:46
20Kenneth LindborgHässleholms OK1:22:56+45:0923:17
21Flemming LarsenHSOK.dk1:37:05+59:1827:16

D80

2 520 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gun HanssonYstads OK1:17:0130:33
Barbro HugossonLunds OKej godkänd

H80

3 040 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Werner TörnblomVäxjö OK44:2214:35
2Bo UllmanOK Pan-Kristianstad48:50+4:2816:03
3Anders AdlerLinköpings AIK50:39+6:1716:39
4Bernt PeterssonAlvesta SOK53:14+8:5217:30
5Gillis AlmVäxjö OK59:12+14:5019:28
6Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad1:07:28+23:0622:11
7Ingemar TuressonMalmö OK1:09:24+25:0222:49
8Jan-Eric NelkingFK Åsen1:21:44+37:2226:53

H85

2 480 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif ClaessonTormestorps IF56:0022:34
2Ingvar LennerstedtLunds OK1:38:01+42:0139:31
Kjell BjörupLunds OKej godkänd

Inskolning

1 700 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Lukas AlnervikHelsingborgs SOKfullföljt
Filip BengtslinLunds OKfullföljt
Svante BergmanOK Skogsfalkenfullföljt
Greta EkecrantzMalmö OKfullföljt
Casper EngstrandIFK Göteborgfullföljt
Vilmer ForsbergOK Kompassenfullföljt
Melker JanssonFrämmestads IKfullföljt
Solvej JensenKlubblösfullföljt
Lova KlemenssonOK Kompassenfullföljt
Theo LingrenKlubblösfullföljt
Elvira NilssonOK Kompassenfullföljt
Eleonor PihlOK Pan-Kristianstadfullföljt
Johannes RybergEslövs FKfullföljt
Herman SchybergOK Skogsfalkenfullföljt
Noel SvenssonOK Kompassenfullföljt
Linnea MårtensenOK Kompassenej godkänd
Alva MårtenssonOK Kompassenej godkänd

U1

1 890 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Svante KajsajunttiKamrat och IF KIF27:0014:17
2Moa DahlOK Alehof27:17+0:1714:26
3Axel ByströmRävetofta OK28:15+1:1514:56
4Bella ByströmRävetofta OK28:17+1:1714:57
5Smilla KajsajunttiKamrat och IF KIF28:31+1:3115:05
6Lowe PalmertzHelsingborgs SOK28:43+1:4315:11
7Nathanael YngveOK Kontinent28:48+1:4815:14
8Emma OlssonHelsingborgs SOK28:51+1:5115:15
9Astrid EkecrantzMalmö OK29:42+2:4215:42
10Felix AumoKungälvs OK33:07+6:0717:31
11Hugo GranqvistFK Göingarna33:47+6:4717:52
12Aron De AlmeidaMalmö OK33:51+6:5117:54
13Liv PalmertzHelsingborgs SOK36:19+9:1919:12
14Lilly BergenfurSkattkärrs SOK37:13+10:1319:41
15Loke JagetegFalkenbergs OK37:32+10:3219:51
16Leonel Alvarez LönnÖrkelljunga FK38:20+11:2020:16
17Signe JohanssonOK Gynge38:45+11:4520:30
18Miriam OrrhedeHelsingborgs SOK38:49+11:4920:32
19Signe DavidsonHelsingborgs SOK38:53+11:5320:34
20Thea TudénIK Hakarpspojkarna51:59+24:5927:30
Nora LindeSkåneslättens OLej start

U2

2 260 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak KämpeÖrkelljunga FK22:239:54
2Nikolai Alvarez LönnÖrkelljunga FK23:09+0:4610:14
3Alva ErikssonHjärnarps OL24:37+2:1410:53
4Rasmus KruseKFUM Örebro OK25:51+3:2811:26
5David EriksonLunds OK26:28+4:0511:42
6Valter NelkingOK Silva29:13+6:5012:55
7Frida SvendsenOK Roskilde30:59+8:3613:42
8Oskar BlomsterbergEslövs FK31:25+9:0213:54
9Noah OlssonStigsökarna32:10+9:4714:13
10Doris Larsson LindvallHässleholms OK32:25+10:0214:20
11August MagnussonLaholms IF OK32:26+10:0314:21
12Olle ErikssonHjärnarps OL33:02+10:3914:36
13Melvin BillingOK Kompassen33:29+11:0614:48
14Ellen UllmanSkåneslättens OL34:09+11:4615:06
15Anna EriksonLunds OK34:17+11:5415:10
16Rasmus GripFalkenbergs OK34:32+12:0915:16
17Bontu JohnsonHelsingborgs SOK36:06+13:4315:58
18Albin StamfjordFalkenbergs OK37:01+14:3816:22
19Victoria HöglindOK Pan-Kristianstad37:02+14:3916:23
20Ludvig UlanderOK Silva39:06+16:4317:18
21Samuel BernhardtFalkenbergs OK39:48+17:2517:36
22Filippa UlanderOK Silva42:12+19:4918:40
23Alma CarlssonKFUM Örebro OK42:49+20:2618:56
24Ture CarlssonKFUM Örebro OK43:54+21:3119:25
25Amanda SvenssonFalkenbergs OK43:56+21:3319:26
26Ellinor ÅkerlundFK Boken47:35+25:1221:03
27Dominykas PrakapasBig Foot Orienteers52:12+29:4923:05
28Nemi HarderFalkenbergs OK1:00:55+38:3226:57
29Anton CarlströmFK Boken1:03:47+41:2428:13
30Sonia KurashovaFK Åsen1:33:45+1:11:2241:28
Tilde Hertz-JensenFalkenbergs OKej godkänd

Öppen motion 1

2 260 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil TräffNAIS Orienteringsklubb43:5619:26
2Malin LundHästveda OK1:00:44+16:4826:52
3Marlene GranÖrkelljunga FK1:09:31+25:3530:45
4Anton StenEslövs FK1:11:20+27:2431:33
5Jakob StenEslövs FK1:11:24+27:2831:35
6Birgitta PeterssonAlvesta SOK1:20:51+36:5535:46
Per Ola SöderholmOK Kompassenej godkänd

Öppen motion 3

2 950 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin JohanssonRonneby OK30:0210:10
1Ida SchybergOK Skogsfalken30:0210:10
3Helena LindmanOK Gränsen36:30+6:2812:22
4Pontus TörnblomHässleholms OK37:57+7:5512:51
5Marie JohanssonOK Gynge39:37+9:3513:25
6Helen AhlstrandOK Vivill41:15+11:1313:58
7Magnus NilssonOK Kontinent41:20+11:1814:00
8MaIin GripFalkenbergs OK42:28+12:2614:23
9Anna SvenssonFalkenbergs OK42:39+12:3714:27
10Kati NémethStigmännen Karlshamns OK43:41+13:3914:48
11Johan WaernqvistNAIS Orienteringsklubb44:58+14:5615:14
12Marianne  EriksonLunds OK45:50+15:4815:32
13Valter DrejmoOK Landehof46:17+16:1515:41
14Anette HolmströmHärlövs IF47:52+17:5016:13
15Emma SätterlundKFUM Örebro OK49:19+19:1716:43
16Per KreutzOK Tyringe55:02+25:0018:39
17Camilla JohanssonLaholms IF OK55:26+25:2418:47
18Marianne HallbergFK Boken58:29+28:2719:49
19Monica MildSödertälje-Nykvarn OF58:34+28:3219:51
20Madelene TörnblomHässleholms OK58:55+28:5319:58
21Ann  BülowKlubblös59:00+28:5820:00
22Tova BjerleOK Tyringe1:00:02+30:0020:21
23Ida Danielson De AlmeidaMalmö OK1:05:38+35:3622:14
24Ture AugustssonFK Boken1:06:00+35:5822:22
25Sune JohanssonLaholms IF OK1:08:17+38:1523:08
26Margareta JohanssonLaholms IF OK1:08:41+38:3923:16
27Lotta ClaessonNAIS Orienteringsklubb1:13:54+43:5225:03
28Flor Villafuerte de HellbergLunds OK1:16:30+46:2825:55
29Alice ClassonNAIS Orienteringsklubb1:17:22+47:2026:13
30Ulla CarlssonOK Tyringe1:24:50+54:4828:45
31Margareta HeldFK Åsen1:28:31+58:2930:00
32Amelie GrenmyrKlubblös1:28:46+58:4430:05
33Siw PetterssonGöteborg-Majorna OK1:32:44+1:02:4231:26
Sophia BengtssonLaholms IF OKej godkänd
Karla BengtssonLaholms IF OKej godkänd
Viola EckermarkGöteborg-Majorna OKej godkänd
Kerstin MartinssonOK Tyringeej godkänd
Sven-Åke AndertoftMarkaryds FKej godkänd

Öppen motion 5

3 460 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas WelanderÖrkelljunga FK36:3910:35
2Magnus HerberthsonLinköpings OK37:01+0:2210:41
3Gordon GustafsonLunds OK40:24+3:4511:40
4Niklas GustafsonLunds OK40:26+3:4711:41
5Fredrik KörleOK Landehof43:07+6:2812:27
6Robert KruseKFUM Örebro OK44:12+7:3312:46
7Per StenEslövs FK45:03+8:2413:01
8Maria HåkanssonVäxjö OK45:29+8:5013:08
9Kristoffer JagetegFalkenberg Ok45:42+9:0313:12
10Anna LindqvistOK Stigen45:59+9:2013:17
11Claes-Håkan MörthLeksands OK46:08+9:2913:20
12Frank HolmbergFIF Hillerød46:43+10:0413:30
13Sven-Otto JönssonEslövs FK46:44+10:0513:30
14Anna HagbergKalmar OK47:07+10:2813:37
15Petra ErikssonOK Gynge49:32+12:5314:18
16Emma KribladHjärnarps OL51:24+14:4514:51
17Katarina VartiaOK Löftan51:43+15:0414:56
18Karin JohanssonLunds OK52:38+15:5915:12
19Ola SvenssonFK Åsen52:52+16:1315:16
20Martin WidmerOLG Suhr53:19+16:4015:24
21Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK53:25+16:4615:26
22Isak WennbergKlubblös53:34+16:5515:28
23Hanna MellbyMalmö OK55:02+18:2315:54
24Elena KurashovaFK Åsen56:06+19:2716:12
25Moa NilssonEslövs FK57:46+21:0716:41
26Ola SamuelssonOK Vivill58:11+21:3216:48
27Karin DahlgrenHagaby GoIF Örebro58:46+22:0716:59
28Eva-Lotta JohanssonRonneby OK58:57+22:1817:02
29Kerstin OlvegårdFK Göingarna59:19+22:4017:08
30Gunilla MartinssonFalkenbergs OK1:00:20+23:4117:26
31Kajsa FredrikssonKlubblös1:04:10+27:3118:32
32Maria RagnarssonHjärnarps OL1:04:55+28:1618:45
33Anneli BlomgrenSOK Aneby1:05:24+28:4518:54
34Arne PerssonOK Gynge1:06:01+29:2219:04
35Emma WillborgFalkenbergs OK1:08:04+31:2519:40
36Lea PalmEslövs FK1:10:28+33:4920:21
37Lena DanielssonHärlövs IF1:14:33+37:5421:32
38Kristian KribladHjärnarps OL1:16:43+40:0422:10
39Gun-Britt KribladHjärnarps OL1:16:48+40:0922:11
40Kristina PerssonHalmstad OK1:18:21+41:4222:38
41Anna EkhagenSödertälje-Nykvarn OF1:18:30+41:5122:41
42Laila PerssonIS Skanne1:18:40+42:0122:44
43Christina RönngrenKlubblös1:21:54+45:1523:40
44Yngve DebourgKlubblös1:22:47+46:0823:55
45Lennart MagnussonLaholms IF OK1:23:24+46:4524:06
46Barbro NorrestamHelsingborgs SOK1:29:41+53:0225:55
47Rima HasselLunds OK1:31:20+54:4126:23
48Alexander BjärbyFrosta OK1:39:53+1:03:1428:52
49Anna BjärbyFrosta OK1:39:56+1:03:1728:52
50Kajsa TräffNAIS Orienteringsklubb1:54:13+1:17:3433:00
51Birgitta HenrikssonJärla Orientering2:06:49+1:30:1036:39
52Hanna HäljestigKlubblös2:39:12+2:02:3346:00
Kjell NybergIS Kullenej godkänd
Kristina SkoglundSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Maj-Britt GustafssonHelsingborgs SOKej godkänd

Öppen motion 6

6 020 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael SöderströmOK Stigen1:06:4211:04
2Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK1:07:22+0:4011:11
3Fredrik OlssonTierps SOK1:08:13+1:3111:19
4Jakob SvenssonKlubblös1:08:20+1:3811:21
5Bengt JohnsonHelsingborgs SOK1:10:29+3:4711:42
6Anki BlennowFalköpings AIK OK1:11:40+4:5811:54
7Aron ÅstrandKlubblös1:13:31+6:4912:12
8Mikael KuhlinGöteborg-Majorna OK1:13:48+7:0612:15
9Kjell SvenssonOK Älme1:17:41+10:5912:54
10Anders LevinssonMalmö OK1:19:03+12:2113:07
11Martin NilssonHässleholms OK1:19:21+12:3913:10
12Martin CarlströmFK Boken1:27:54+21:1214:36
13Martin NelkingOK Silva1:36:31+29:4916:01
14Sara JohnssonHelsingborgs SOK1:40:01+33:1916:36
15Maria SvenssonLunds OK1:46:27+39:4517:40
16Cecilia HugossonLunds OK1:47:53+41:1117:55
17Tobias PalmEslövs FK1:59:30+52:4819:51 Ladda ner rutt i gpx-format

Öppen motion 7

3 140 m, 97 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy JohanssonVästvärmlands OK27:308:45
2Karl JanssonFrämmestads IK27:45+0:158:50
3Richard BlomFrölunda OL27:46+0:168:50
4Kent BergmanOK Ravinen28:18+0:489:00
5Kenneth KajsajunttiOK Skogsfalken29:39+2:099:26
6Fajer WenerbergOK Klyftamo31:27+3:5710:00
7Andreas Duc JørgensenFarumTisvilde OK31:53+4:2310:09
8Ingela RoosIFK Göteborg Orientering32:19+4:4910:17
9Alva LindellIF Thor32:44+5:1410:25
10Marie HögstrandMarkbygdens OK35:26+7:5611:17
11Staffan OlssonStigsökarna35:41+8:1111:21
12Sebastian Gadd-FärnlöfLinköpings OK36:15+8:4511:32
13Linus KarlssonMålilla OK36:17+8:4711:33
14Annika LeufvénÅmåls OK36:22+8:5211:34
15Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK36:30+9:0011:37
16Eric TofteredIF Rigor36:34+9:0411:38
17Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK36:37+9:0711:39
18Ulf HamreforsVästerås SOK37:49+10:1912:02
19Maria ModigOK Pan-Kristianstad38:00+10:3012:06
20Kjell LönnHjärnarps OL40:22+12:5212:51
21Göran JohanssonOK Tyringe40:28+12:5812:53
22Camilla KruseKFUM Örebro OK40:30+13:0012:53
23Anders HenrikssonIS Skanne40:47+13:1712:59
24Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK40:55+13:2513:01
24Susanne DebourgBredaryds SOK40:55+13:2513:01
26Lina NeckénOK Älme41:00+13:3013:03
27Lotta SundbladEksjö SOK41:03+13:3313:04
27Kristofer TilderkvistOK Älme41:03+13:3313:04
29Matts AnderssonHässleholms OK41:10+13:4013:06
30Enar MagnussonIS Skanne41:16+13:4613:08
31Inge PerssonOckelbo OK41:21+13:5113:10
32Ann BergmanOK Ravinen42:22+14:5213:29
33Anna WikströmHästveda OK43:14+15:4413:46
34Frida PalmFK Boken43:50+16:2013:57
35Johan SwartzOK Orion44:20+16:5014:07
36Per-Erik AndrénOK Tisaren44:47+17:1714:15
37Tommy HautopOK Pan-Kristianstad44:48+17:1814:16
38Wiveka ErnstssonFK Göingarna45:07+17:3714:22
39Lennart MartinssonOK Tyringe45:39+18:0914:32
40Henrik RosénLunds OK46:16+18:4614:44
41Ingmar OlssonKarlskrona SOK46:22+18:5214:45
42Jenny OlssonStigsökarna46:27+18:5714:47
43Myrra CarlssonOK Orion46:29+18:5914:48
44Jessica ElmerssonOK Bävern46:44+19:1414:52
45Bo HermanssonGöteborg-Majorna OK46:47+19:1714:53
46Lena RunessonOK Vivill46:57+19:2714:57
47Kerstin SegerLaholms IF OK48:32+21:0215:27
48Adrian HardenFK Boken49:17+21:4715:41
49Ulf JönssonLaholms IF OK49:19+21:4915:42
50Julia LundHästveda OK49:34+22:0415:47
51Jan PerssonYstads OK49:54+22:2415:53
52Björn GrenmyrKlubblös50:08+22:3815:57
53Johan StåhlKlubblös50:44+23:1416:09
54Elsa GrenmyrKlubblös50:45+23:1516:09
55Kaj NilssonOK Tyringe50:59+23:2916:14
56Lars-Erik HallbergFK Boken51:09+23:3916:17
57Malin FritzellMullsjö SOK51:54+24:2416:31
58Lotta BerntssonSkåneslättens OL52:23+24:5316:40
59Linda DanielssonLerums SOK52:37+25:0716:45
60Susanna CaleklintKarlskrona SOK53:10+25:4016:55
61Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK53:29+25:5917:01
62Arja IngvarssonOK Vilse 8753:43+26:1317:06
63Conny AnderssonRonneby OK53:45+26:1517:07
64Ola NordtorpKlubblös58:12+30:4218:32
65Helen NilssonHärlövs IF58:13+30:4318:32
66Bengt-Åke NilssonOK Torfinn59:06+31:3618:49
67Mikael LindRonneby OK59:22+31:5218:54 Ladda ner rutt i gpx-format
68Monica CarlssonNyköpings OK59:46+32:1619:02
69Folke SjöbergLunds OK59:54+32:2419:04
70Kerstin OlssonEslövs FK1:00:11+32:4119:10
71Anna HertinIK Hakarpspojkarna1:01:54+34:2419:42
72Pi PerssonOK Orion1:02:18+34:4819:50
73Susan StubPI-København1:02:39+35:0919:57
74Barbro MartinssonOK Tyringe1:02:42+35:1219:58
75Kirsten TofteredIF Rigor1:03:04+35:3420:05
76Håkan MossbergOK Järnbärarna1:03:40+36:1020:16
77Anders WydenOLG Säuliamt1:04:50+37:2020:38
78Marie Ståhl NordströmHjärnarps OL1:05:42+38:1220:55
79Rolf HallbergFK Finn1:07:37+40:0721:32
80Kjell LindholmSol Tranås1:08:01+40:3121:39
81Gunbritt FalkmanÖrkelljunga FK1:08:23+40:5321:46
82Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK1:09:35+42:0522:09
83Christina SternerTockarps IK1:09:38+42:0822:10
84Kristina ErikssonDalaportens OL1:10:26+42:5622:25
85Gert OlssonMalmö OK1:11:06+43:3622:38
86Tommy BengtssonHässleholms OK1:12:12+44:4222:59
87Ann-Mari PerssonVäxjö OK1:13:57+46:2723:33
88Barbro NilssonAlvesta SOK1:16:41+49:1124:25
89Ingegärd LundHästveda OK1:17:17+49:4724:36
90Eva RolanderOK Pan-Kristianstad1:18:58+51:2825:08
91Solveig GaddHelsingborgs SOK1:19:40+52:1025:22
92Gunnel WesterÖrkelljunga FK1:24:07+56:3726:47
93Christer LjungquistLunds OK1:24:44+57:1426:59
94Lennart MånssonRingsjö OK1:34:58+1:07:2830:14
95Kristina LandgrenMalmö OK2:12:12+1:44:4242:06
Göran SegerFK Bokenej godkänd
Ann-Katrin AlmquistFK Göingarnaej godkänd
Gerd LindholmSol Tranåsej start

Öppen motion 8

4 620 m, 94 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola MartnerOK Pan-Kristianstad31:386:50
2Per Harald JohanssenIFK Mora OK32:00+0:226:55
3Joakim SvenskStora Tuna OK32:25+0:477:00
4David RisbergKils OK34:10+2:327:23
5Jonas AxelssonLerums SOK36:09+4:317:49
6Per-Ola OlssonOK Vilse 8736:30+4:527:54
7Fredrik JohanssonBredaryds SOK36:42+5:047:56
8David ModigOK Denseln36:44+5:067:57
9Hans JensenFalkenbergs OK37:17+5:398:04
10Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OF37:49+6:118:11
11Olle JosarpOK Tisaren39:04+7:268:27
12Joel KarnehedOK Roxen39:44+8:068:36
13Noel WaldenfjordJärfälla OK40:23+8:458:44
14Niklas JohanssonLunds OK40:56+9:188:51
15Jonas NybergOK Alehof41:03+9:258:53
16Johan HögstrandIFK Göteborg Orientering42:47+11:099:15
17Lars MunktvedAllerød OK43:25+11:479:23
18Ulf NilssonHjärnarps OL43:34+11:569:25
19Magnus EmilssonOK Skogsfalken44:31+12:539:38
20Erik ÅsLunds OK44:49+13:119:42
20Claes AnderssonFalkenbergs OK44:49+13:119:42
22Jacob EnbergHalmstad OK44:57+13:199:43
23Maja PetterssonKarlskrona SOK45:28+13:509:50
24Jan AnderssonGävle OK45:34+13:569:51
25Fredrik StamfjordFalkenbergs OK45:45+14:079:54
26Anna LööfOK Pan-Kristianstad46:17+14:3910:01
27Amanda JohanssonOK Orion46:52+15:1410:08
28Per KristianssonHalmstad OK47:10+15:3210:12
29Anders KarlssonSnättringe SK47:26+15:4810:16
30David BengtssonFK Åsen47:33+15:5510:17
31Per GerdleHalmstad OK47:50+16:1210:21
32Fredrik MagnussonLaholms IF OK48:09+16:3110:25
33Lisa FolinoKarlskrona SOK48:26+16:4810:29
34Björn NilssonHärlövs IF48:40+17:0210:32
35Elias MöllerSkåneslättens OL48:59+17:2110:36
36Ann-Sofie LarssonÖrkelljunga FK50:43+19:0510:58
37Marina JohanssonOK Njudung50:59+19:2111:02
38Johan BlomgrenSOK Aneby51:01+19:2311:02
39Oskar HandmarkKlubblös51:06+19:2811:03
40Simon LarssonOK Kontinent51:14+19:3611:05
41Marie NordSol Tranås52:05+20:2711:16
42Jörgen MünsterSøllerød OK52:39+21:0111:23
43Erik KindlundhFK Finn52:41+21:0311:24
44Victoria AsketunOK Roxen53:06+21:2811:29
45Daniel KämpeÖrkelljunga FK53:07+21:2911:29
46Mats OrrhedeHelsingborgs SOK53:41+22:0311:37
47Jon MobergFK Göingarna53:50+22:1211:39
48Nils EklöwOK Södertörn54:14+22:3611:44
49Sarah MagnussonLinköpings OK54:40+23:0211:49
50Fredrik EkströmHalmstad OK54:49+23:1111:51
51Magnus JohanssonOK Kolmården54:56+23:1811:53
52Linda SvenssonSkåneslättens OL55:20+23:4211:58
53Elin BergOK Ravinen55:25+23:4711:59
54Anna ÅsLunds OK55:31+23:5312:00
55Kristofer DrejmoOK Landehof55:51+24:1312:05
56Eva PerssonVäxjö OK55:55+24:1712:06
57Tommy SamuelssonHalmstad Garnison55:59+24:2112:07
58Filip HelgstenLunds OK56:02+24:2412:07
59Fredrik EnbergHalmstad OK56:23+24:4512:12
60Catarina HardenFK Boken56:35+24:5712:14
61Micael ElmbladBredaryds SOK56:39+25:0112:15
62Melinda YmsénOK Pan-Kristianstad56:41+25:0312:16
63Jörgen GöranssonFK Göingarna56:44+25:0612:16
64Mats BredfeltLunds OK57:09+25:3112:22
65Andreas PihlströmOK Landehof57:34+25:5612:27
66Robert BertilssonLunds OK58:15+26:3712:36
67Lars-Åke ClassonNAIS Orienteringsklubb58:19+26:4112:37
68Emma AlnervikHelsingborgs SOK58:44+27:0612:42
69Linda WesterlundFrosta OK59:03+27:2512:46
70Jenny VinbladLunds OK59:10+27:3212:48
71Peter HeldFK Åsen59:15+27:3712:49
72Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK59:16+27:3812:49
73Ove ThorssonIK Trenne Ullared1:00:08+28:3013:00
74Helena ÅhlinHelsingborgs SOK1:00:24+28:4613:04
74Louise RolanderOK Pan-Kristianstad1:00:24+28:4613:04
76Klara MöllerOK Linné1:01:18+29:4013:16
77Jan NygrenFK Boken1:01:23+29:4513:17
78Linda RennerOK Södertörn1:01:43+30:0513:21
79Åsa JentschKlubblös1:02:00+30:2213:25
80Peter BengtslinLunds OK1:03:08+31:3013:39
81Lovisa NordSol Tranås1:08:48+37:1014:53
82Miklos MolnarLunds OK1:11:40+40:0215:30
83Erik PålssonOK Kontinent1:12:15+40:3715:38
84Anna AnderssonLunds OK1:14:35+42:5716:08
85Stefan NorrestamHelsingborgs SOK1:14:45+43:0716:10
86Mats SjöbergFrosta OK1:18:05+46:2716:54
87Thomas VinbladLunds OK1:19:26+47:4817:11
88Richard AnderssonLunds OK1:19:50+48:1217:16
89Gert OlssonTockarps IK1:21:57+50:1917:44
90Therese EkströmHalmstad OK1:25:00+53:2218:23
91Ulrika LindmarkLunds OK1:25:36+53:5818:31
92Veronika NesverovaLunds OK1:31:35+59:5719:49
93Henrik EklundLunds OK1:48:06+1:16:2823:23
Louise PihlOK Pan-Kristianstadej godkänd

Öppen motion 9

7 600 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David AnderssonIFK Lidingö SOK46:336:07
2Niklas GustafssonOK Tisaren52:09+5:366:51
3Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna53:21+6:487:01
4Michael OlejnikSödertälje-Nykvarn OF55:15+8:427:16
5Henrik ModigOK Pan-Kristianstad55:19+8:467:16
6Mattias JohanssonBergnäsets AIK56:24+9:517:25
7Pontus GustafsonLunds OK57:00+10:277:30
8Fredrik StåhlHjärnarps OL59:56+13:237:53
9Victor ThörnkvistSol Tranås1:00:27+13:547:57
10Jennie AnderssonGöteborg-Majorna OK1:01:40+15:078:06
11Josefine KlintbergOK Ravinen1:01:49+15:168:08
12Vidar AlbinssonHässleholms OK1:02:42+16:098:15
13André BjärbyFrosta OK1:02:54+16:218:16
14Jesper LagerbergOK Södertörn1:03:02+16:298:17
15Peter AnderssonOK Orion1:03:26+16:538:20
16Ronny LiljenbergEslövs FK1:03:50+17:178:23
17Lars CarlssonOK Orion1:04:03+17:308:25
18Viktor StenssonGöteborg-Majorna OK1:04:13+17:408:26
19Andreas BlomqvistHelsingborgs SOK1:04:15+17:428:27
20Daniel ÅhmanKlubblös1:04:49+18:168:31
21Jonas UllerKlubblös1:05:31+18:588:37
22Lukas WittenbecherLunds OK1:06:12+19:398:42
23Magnus SahlmanLinköpings OK1:06:23+19:508:44
23Göran NordSol Tranås1:06:23+19:508:44
25Ola HenrikssonJärla Orientering1:09:45+23:129:10
26Björn AxelssonTullinge SK1:10:45+24:129:18
27Ulf JohanssonKarlskrona SOK1:11:49+25:169:26
28Per-Olof AnderssonOK Tyringe1:13:20+26:479:38
29Mikael LarssonOK Hällen1:13:49+27:169:42
30Jonna ForsVästerås SOK1:13:50+27:179:42
31Hans PerssonAndrarums IF1:16:48+30:1510:06
32Martin HeydenLunds OK1:18:11+31:3810:17
33Julius KindlundhFK Finn1:18:55+32:2210:23
34Markus ThysellOK Kontinent1:19:21+32:4810:26
35Jonny KarlssonOK Denseln1:21:31+34:5810:43
36Göran FastOK Pan-Kristianstad1:22:00+35:2710:47
37Lasse ForsbergOK Ravinen1:24:14+37:4111:05
38Alf-Erik RagnarssonHjärnarps OL1:25:04+38:3111:11
39Kim FolanderFSK Orientering1:29:50+43:1711:49
40Mikael MartinssonFalkenberg Ok1:35:26+48:5312:33
41Martin Hammö WennerholmBredaryds SOK1:50:03+1:03:3014:28
42Kirsty Mc IntyreOK Tyr1:59:18+1:12:4515:41

Öppen motion 10

4 620 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan ÅhmanKlubblös44:049:32
2Jan AsketunOK Roxen45:26+1:229:50
3Arne KlintbergEksjö SOK46:36+2:3210:05
4Frida BerglinKarlskrona SOK47:34+3:3010:17
5Stefan BerglinKarlskrona SOK47:39+3:3510:18
6Karin SvenskStora Tuna OK48:03+3:5910:24
7Peter WilhelmssonKarlskrona SOK48:32+4:2810:30
8Lars-Ivar SvenssonRehns BK50:39+6:3510:57
9Jan KarlssonVäxjö OK51:34+7:3011:09
10Ola AndertoftMarkaryds FK52:54+8:5011:27
11Torgny PetterssonMarkbygdens OK53:29+9:2511:34
12Yngve ErnstssonFK Göingarna59:14+15:1012:49
13Anette SjöbergGävle OK1:01:22+17:1813:16
14Anne JohanssonKarlskrona SOK1:01:37+17:3313:20
15Camilla LarssonOK Hällen1:07:57+23:5314:42
16Per-Olof FernbergIS Skanne1:12:22+28:1815:39
17Katarina FastOK Pan-Kristianstad1:15:21+31:1716:18
18Susanne JohannessonRonneby OK1:22:13+38:0917:47
19Bengt-Göran FrantzStigmännen Karlshamns OK1:25:59+41:5518:36
20Eva OlssonFK Åsen1:34:16+50:1220:24
21Willy OlssonOK Skogsfalken1:38:38+54:3421:20
22Eivor MagnussonOK Pan-Kristianstad1:57:49+1:13:4525:30

Öppen motion 12

1 700 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Max BurströmFK Boken32:0418:51
2Lovisa OlssonEslövs FK44:41+12:3726:17
Benjamin AxelssonHässleholms OKej godkänd
Anna PålssonHässleholms OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser