Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Öppet Skaraborgsmästerskap, natt

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Öppet Skaraborgsmästerskap, natt
Arrangörsorganisation: Tidaholm SOK Sisu
Datum: fredag 29 september 2017

D21

5 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pernilla OlssonSkåneslättens OL44:568:38
2Maria SahlénIF Hagen46:49+1:539:00
3Emma KindbomIF Hagen59:46+14:5011:29
Annika WesthMullsjö SOKej start

H21

6 770 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik ClassonOK Orinto43:246:24
2Tony LarssonIstrums SK43:56+0:326:29
3Niclas TjernlundSkåneslättens OL46:41+3:176:53
4Christoffer JohanssonTrollhättans SOK48:35+5:117:10
5Daniel HåkanssonOK Gränsen54:12+10:488:00
6Karl GellermanIF Hagen56:33+13:098:21
7Erik SkärbergVänersborgs SK1:01:02+17:389:00
8Christoffer AndersénVästerås SOK1:03:00+19:369:18
9Henrik PetterssonGustavsbergs OK1:03:31+20:079:22
10Patrik WallinFalköpings AIK OK1:04:12+20:489:28
Erik WidmarkIF Hagenej start
Emil SvenssonHjärnarps OLej start

H20

6 390 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola HoltbringOK Amne1:03:339:56

H18

5 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl HolmbergIF Hagen36:136:57
2Hampus NyströmIF Hagen37:12+0:597:09
3Olle HedmanIF Hagen46:33+10:208:57
Johan KindbomIF Hagenej start

D16

3 480 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna26:247:35
2Irma SvenssonOK Klyftamo35:26+9:0210:10
Tove ErikssonRyda SKej start

H16

4 160 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan HolmbergIF Hagen35:398:34

D14

3 010 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin KindbomIF Hagen37:4912:33
2Julia WesthMullsjö SOK41:49+4:0013:53

H14

3 010 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton CarlssonIF Hagen19:076:21
2Edvin HenryssonTibro OK19:12+0:056:22

H12

2 370 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas OlssonOK Amne21:289:03
2Wilhelm VictorzonMullsjö SOK23:24+1:569:52
3Hugo TofténSOK Träff24:57+3:2910:31
Kasper VemdalMullsjö SOKutgått
Simon WesthMullsjö SOKej start

D10

2 110 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arek MilevaTidaholm SOK Sisu24:0011:22
Irma WesthMullsjö SOKej start

H10

2 110 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannes HolmbergOK Gränsen22:1010:30
Oliver HammarFalköpings AIK OKej godkänd

H40

5 590 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas FallgrenGudhems IF48:428:42
2Patrick EricsonMullsjö SOK52:05+3:239:19
3Mats HolmbergOK Gränsen53:19+4:379:32
4Tobias Den BraverOK Gränsen1:05:18+16:3611:40
Peter WestlundJönköpings OKej start

D45

3 880 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin AnderssonIF Hagen36:009:16
2Anna StombergIF Hagen40:28+4:2810:25
3Nina GumaeliusTibro OK43:16+7:1611:09
4Kristina PatrikssonOK Klyftamo46:04+10:0411:52
5Anna-Karin RybergOK Klyftamo52:18+16:1813:28

D50

3 480 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria WidmarkIF Hagen35:5710:19
2Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK36:25+0:2810:27
3Sari HåkanssonOK Gränsen38:27+2:3011:02
4Susanne OlssonGudhems IF42:58+7:0112:20

H50

4 680 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter JarlTibro OK35:237:33
2Lasse Karlsson-LodIstrums SK37:19+1:567:58
3Magnus BlennowFalköpings AIK OK38:22+2:598:11
4Peter BrämersonTibro OK39:25+4:028:25
5Bo SvenssonIstrums SK39:38+4:158:28
6Thomas LjungqvistTibro OK45:48+10:259:47
7Magnus NiklassonFalköpings AIK OK48:00+12:3710:15

H55

4 160 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars HolmbergIF Hagen28:566:57
2Jörgen BatzSkarpnäcks OL36:17+7:218:43
3Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna38:17+9:219:12
4Jan-Eric RemängMullsjö SOK47:23+18:2711:23
5Leif SandahlOK Tyr51:15+22:1912:19
6Håkan HåkanssonOK Gränsen1:01:05+32:0914:41
Arne SääfGudhems IFej godkänd
Svante AndrénTibro OKej start
Roy JohanssonOK Skogsvargarnaej start

D60

3 140 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger WesterbergIF Hagen31:5610:10
2Britt-Marie AnderssonOK Amne40:49+8:5312:59
3Marite ÅkerströmSOK Träff45:13+13:1714:24
4Monica AbrahamssonGudhems IF46:10+14:1414:42

H60

3 880 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf PalmérUlricehamns OK28:147:16
2Johan LindgrenIF Hagen31:49+3:358:12
3Owe TörnrothHjobygdens OK32:41+4:278:25
4Sören KarlssonMullsjö SOK42:56+14:4211:03
5Björn PetterssonUlricehamns OK44:15+16:0111:24
6Bo AnderssonFalköpings AIK OK57:45+29:3114:53

D65

2 910 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Kajsa TofténHjobygdens OKutgått

H65

3 480 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy WesterbergIF Hagen30:358:47
2Stig JohanssonFalköpings AIK OK32:50+2:159:26
3Håkan OlssonHjobygdens OK34:19+3:449:51
4Bertil KarlssonHjobygdens OK35:04+4:2910:04
5Sten OlssonOK Klyftamo38:36+8:0111:05
6Lars GrehnMullsjö SOK42:08+11:3312:06
7Ingvar AnderssonOK Amne46:15+15:4013:17
8Bernhard GrenaboHjobygdens OK55:42+25:0716:00
Karl Evert SvenssonIF Hagenej godkänd
Tommy HoltbringOK Amneej godkänd

D70

2 410 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Kristina JohanssonMullsjö SOKej godkänd

H70

3 140 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK32:2410:19
2Bo KlamfeltTibro OK32:56+0:3210:29
3Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo36:03+3:3911:28
4Christer OttossonOK P437:02+4:3811:47
5Lennart HöijeOK Skogsstjärnan41:12+8:4813:07
6Sven Erik SjöholmMullsjö SOK41:26+9:0213:11
7Jan-Olof AnderssonMariestads FK48:34+16:1015:28
8Lars WahlströmIstrums SK56:33+24:0918:00
Bengt ÅkerströmSOK Träffej start

D75

2 410 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anne-Catrine PerssonMariestads FK56:3623:29
2Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK58:06+1:3024:06

H75

2 910 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars LjungbergTrollhättans SOK33:1411:25
2Lennart KarlssonTrollhättans SOK34:32+1:1811:52
3Ronny AnderssonOK Skogshjortarna36:07+2:5312:24
4Kurt FredrixonOK Skogshjortarna36:24+3:1012:30
5Lars JohanssonOK Skogshjortarna36:42+3:2812:36
6Folke DahlénLidköpings VSK39:07+5:5313:26
7Åke NordbergOK Klyftamo44:06+10:5215:09
8Gunnar BrystHjobygdens OK52:59+19:4518:12
9Lars FranssonBottnaryds IF1:03:16+30:0221:44

U1

1 630 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Theo RydénMullsjö SOK14:519:06
2Nils PerssonGudhems IF24:14+9:2314:52
3Hugo FallgrenGudhems IF24:17+9:2614:53
4Elsa FallgrenGudhems IF24:18+9:2714:54

Öppen motion 1

2 110 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sandra JakobssonOK Amne45:1921:28

Öppen motion 3

2 370 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL28:1111:53
2Karin B. AnderssonIF Hagen33:07+4:5613:58
3Lars KarlssonOK Gränsen35:05+6:5414:48
4Ida KarlssonOK Gränsen35:06+6:5514:48
5Hugo GustafssonTibro OK36:20+8:0915:19
6Kiril MilevTidaholm SOK Sisu38:24+10:1316:12

Öppen motion 7

2 910 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena LindmanOK Gränsen27:199:23
2Bengt KlassonOK Orinto28:24+1:059:45
3Tommy RoosFalköpings AIK OK29:05+1:469:59
4Mats TofftenSOK Träff29:37+2:1810:10
5Fritiof AnderssonGudhems IF30:06+2:4710:20
6Jan-Åke EmilssonGudhems IF30:07+2:4810:20
7Lena ArnoldssonMullsjö SOK30:15+2:5610:23
8Monika LarssonSkarpnäcks OL43:05+15:4614:48
9Sune GustavssonTibro OK57:39+30:2019:48
Atakilte BeiyeneOK Gränsenej godkänd

Öppen motion 8

3 880 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas ÅkerströmSOK Träff31:248:05
2Torbjörn LöfvingMullsjö SOK33:37+2:138:39
3Niklas SahlénIF Hagen38:16+6:529:51
4Lars MelanderLidköpings VSK47:19+15:5512:11
5Henrik ArrheniusIF Hagen59:20+27:5615:17

H80

2 410 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingemar HolmbergIF Hagen34:2414:16
2Kjell PerssonMariestads FK38:23+3:5915:55

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser