Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Göingefejden

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Göingefejden
Arrangörsorganisation: FK Göingarna
Datum: söndag 22 april 2018

D21

8 550 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina BergmanOK Skogsfalken1:11:238:20
2Julia DahlHelsingborgs SOK1:15:21+3:588:48
3Sara Snogerup LinseLunds OK1:20:12+8:499:22
4Caroline LindelöwHärlövs IF1:25:07+13:449:57
5Martina JohanssonHestra IF1:27:38+16:1510:14
6Anna HellnerLunds OK1:50:22+38:5912:54
7Kristina SpångbergLunds OK2:00:04+48:4114:02
8Petra EklundLunds OK2:18:21+1:06:5816:10
9Elinor LindelöwHärlövs IF2:23:08+1:11:4516:44
Klara AnderssonOK Pan-Kristianstadej godkänd
Anna BondesonLunds OKej godkänd
Pia OlssonSkåneslättens OLej start
Jenny BjörkÖrkelljunga FKej start

H21

11 270 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak BergmanOK Skogsfalken1:17:496:54
2Fredrik NilssonOK Pan-Kristianstad1:18:41+0:526:58
3Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken1:21:59+4:107:16
4Moltas ViebkeMalmö OK1:27:59+10:107:48 Ladda ner rutt i gpx-format
5Algot NajvikOK Pan-Kristianstad1:28:36+10:477:51
6Lars JohanssonOK Älme1:33:28+15:398:17
7Loke AgmarkenHalmstad OK1:34:25+16:368:22
8Björn KarlssonHalmstad OK1:36:54+19:058:35
9Rickard IngessonLunds OK1:37:58+20:098:41
10Albin PerssonHalmstad OK1:38:34+20:458:44
11Simon OlssonHjärnarps OL1:40:40+22:518:55
12André BjärbyFrosta OK1:51:29+33:409:53
13Ulrik MagnussonHalmstad OK1:53:20+35:3110:03
Lukas WittenbecherLunds OKej godkänd
Erik SchultzLunds OKej start
Adam SegerslättSkåneslättens OLej start

D21 Kort

5 130 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Veronika NesverovaLunds OKej start

D18

4 980 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa RingHalmstad OK1:04:0212:51
2Maja TenghagenHärlövs IF1:04:23+0:2112:55
3Johanna NilssonFK Göingarna1:06:57+2:5513:26

H18

6 770 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias CarlstedtHjärnarps OL1:31:2413:30
Oliver SchmidtOK Kontinentej start

D16

4 620 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara PerssonHalmstad OK38:398:21
2Agnes LindblomMalmö OK38:42+0:038:22
3Sofia PalmFK Boken39:15+0:368:29
4Elin NilssonAndrarums IF41:11+2:328:54
5Thea BökmanHelsingborgs SOK41:27+2:488:58
6Elin HugossonLunds OK41:50+3:119:03
7Nellie RydlundHässleholms OK45:42+7:039:53
8Ella SöderbergOK Skogsfalken46:20+7:4110:01
9Selma LarssonLunds OK47:03+8:2410:11
10Alva NystedtSkåneslättens OL47:11+8:3210:12
11Moa WallenborgLunds OK47:35+8:5610:17
12Kajsa HeydenLunds OK49:19+10:4010:40
13Hilma HolmströmHärlövs IF49:59+11:2010:49
14Olivia LarssonLunds OK50:55+12:1611:01
15Linnea LeijonHärlövs IF58:50+20:1112:44
16Cornelia MöllerOK Kontinent1:07:09+28:3014:32
17Elsa EricssonLunds OK1:30:00+51:2119:28
Agnes KnutssonÖrkelljunga FKej godkänd

H16

5 550 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl ÅsLunds OK42:057:34
2Edvin SelinFK Göingarna43:00+0:557:44
3Agust KronkvistÖrkelljunga FK43:09+1:047:46
4Viggo JohanssonSkåneslättens OL43:16+1:117:47
5Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad45:03+2:588:07
6Arvid LundqvistHalmstad OK46:50+4:458:26
7Albin WeidenSkåneslättens OL50:59+8:549:11
8Erik JohanssonFK Boken53:39+11:349:40
9Johan VinbladLunds OK54:23+12:189:47
10Ivar HelmerssonHässleholms OK55:12+13:079:56
11Erik ThoressonAndrarums IF1:02:29+20:2411:15
12Klas LjungqvistLunds OK1:05:09+23:0411:44
13Loke HedbergLunds OK1:11:52+29:4712:56
14Anton HanssonOK Kontinent1:17:06+35:0113:53
15Stellan GradinAndrarums IF1:17:53+35:4814:01
16Melvin NilssonHärlövs IF1:18:25+36:2014:07
17Erik AlbinssonHjärnarps OL1:18:26+36:2114:07
18Malte KristianssonHalmstad OK1:19:24+37:1914:18
19Pontus ThuressonSkåneslättens OL1:32:14+50:0916:37
20Alfred AhltinMalmö OK1:43:01+1:00:5618:33
21Robin CarlstedtHjärnarps OL1:43:48+1:01:4318:42
Brian AhlmAndrarums IFej godkänd

D16 Kort

4 160 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba NilssonÖrkelljunga FK1:03:0715:10
2Ronja GérardOK Kontinent1:30:51+27:4421:50
Saga SchmidtOK Kontinentej start

D14

4 160 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice OlvegårdFK Göingarna35:348:32
2Tuva SelinFK Göingarna36:21+0:478:44
3Emmy PalmFK Boken39:09+3:359:24
4Joanna PerssonOK Tyringe42:45+7:1110:16
4Viola HolmströmHärlövs IF42:45+7:1110:16
6Linnea RydlundHässleholms OK44:29+8:5510:41
7Elsa WibergHelsingborgs SOK46:49+11:1511:15
8Johanna OttossonÖrkelljunga FK52:40+17:0612:39
9Alva SvenssonFK Åsen53:11+17:3712:47
10Rebecka LindulfSkåneslättens OL55:29+19:5513:20
11Märta HenningssonLunds OK1:20:22+44:4819:19
12Ida BenattiSkåneslättens OL1:21:43+46:0919:38
Linda RingdahlSkåneslättens OLej start
Alice PerssonOK Tyringeej start

H14

4 160 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilmer SelinFK Göingarna29:147:01
2Svante SelinFK Göingarna29:33+0:197:06
3Hugo CedervallÖrkelljunga FK31:35+2:217:35
4David MorénHjärnarps OL33:04+3:507:56
5Elia KämpeÖrkelljunga FK33:25+4:118:01
6Isak AnderssonLunds OK33:41+4:278:05
7Alfred KjellénHelsingborgs SOK35:31+6:178:32
8Noah KrikströmHjärnarps OL36:03+6:498:39
9Love PerssonMalmö OK37:29+8:159:00
10Adam JohanssonSkåneslättens OL39:14+10:009:25
11Viktor AhltinMalmö OK41:13+11:599:54
12Casper TuressonHärlövs IF44:04+14:5010:35
13Jakob IngelströmOK Gynge44:17+15:0310:38
14Olle BorkmarHelsingborgs SOK44:22+15:0810:39
15Edwin FalkstrandTormestorps IF44:53+15:3910:47
16Victor EricssonHelsingborgs SOK45:06+15:5210:50
17Elias NilssonHässleholms OK46:08+16:5411:05
18Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad46:47+17:3311:14
19Axel NilssonÖrkelljunga FK50:15+21:0112:04
20Casper PegardOK Gynge53:49+24:3512:56
21Erik OlssonFK Åsen54:40+25:2613:08
22Ludwig AnderssonAndrarums IF56:47+27:3313:38
23Anton ElmerfjordLunds OK56:50+27:3613:39
24Elliot BoyOK Kontinent56:59+27:4513:41
25Axel TenghagenHärlövs IF1:02:08+32:5414:56
26Isak EdholmÖrkelljunga FK1:03:01+33:4715:08
27Gustav LundqvistHalmstad OK1:04:30+35:1615:30
28Isak ThysellOK Kontinent1:09:10+39:5616:37
29Jakob TerménLunds OK1:21:31+52:1719:35
30Arvid AlbinssonHjärnarps OL1:32:57+1:03:4322:20
Isak LevinFK Åsenej godkänd
David PerssonHelsingborgs SOKej godkänd
William SteffertOK Tyringeej start
Hannes DahlbergSkåneslättens OLej start

D14 Kort

3 090 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia EdmanHelsingborgs SOK42:3513:46
2Emelia CarlströmFK Boken43:10+0:3513:58
3Hanna Jonsson-NordinSkåneslättens OL51:21+8:4616:37
4Maja SörensenOK Kontinent1:06:33+23:5821:32

H14 Kort

3 090 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar WessbergHärlövs IF32:3010:31
2Ville EkstrandHässleholms OK33:38+1:0810:53
3Villyam JohanssonOK Tyringe37:34+5:0412:09

D12

3 090 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara LjungqvistLunds OK24:087:48
2Lina ÅsLunds OK25:46+1:388:20
3Alice JohanssonFK Boken26:34+2:268:35
4Anna BenattiSkåneslättens OL29:01+4:539:23
5Smilla ThomassonFK Göingarna29:03+4:559:24
6Matilda SöderbergOK Skogsfalken32:12+8:0410:25
7Ebba RanbroHelsingborgs SOK33:41+9:3310:54
8Vide HäggströmAndrarums IF39:08+15:0012:39
9Saga PalmertzHelsingborgs SOK40:40+16:3213:09
10Mathea YngveOK Kontinent41:29+17:2113:25
11Linnea StéenHelsingborgs SOK41:58+17:5013:34
12My WallenborgLunds OK42:07+17:5913:37
13Liv LundsgaardOK Kontinent44:57+20:4914:32
14Linnéa BjärbyFrosta OK47:30+23:2215:22
15Klara MöllerOK Kontinent48:09+24:0115:34
16Wilma JönssonÖrkelljunga FK50:19+26:1116:17
17Ebba RosénLunds OK53:24+29:1617:16
18Saga ChristensenSkåneslättens OL55:21+31:1317:54
19Alma KjellénHelsingborgs SOK59:27+35:1919:14
Emma PerssonHalmstad OKej godkänd
Hanna MorénHjärnarps OLej godkänd
Wilda SchmidtOK Kontinentej start
Frida EmilssonFK Åsenej start
Aprilia CinthioSkåneslättens OLej start

H12

3 090 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar AxelssonFK Göingarna22:417:20
2Albin GranqvistFK Göingarna26:45+4:048:39
3Kurt SjöbergHelsingborgs SOK28:30+5:499:13
4Gustav GranqvistFK Göingarna29:34+6:539:34
5Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna30:38+7:579:54
6Hugo HjelmLunds OK32:27+9:4610:30
7Arvid FalkstrandTormestorps IF32:55+10:1410:39
8Edvin SanderSkåneslättens OL33:02+10:2110:41
9Kasper FagerKarlskrona SOK33:57+11:1610:59
10Hugo ThoressonAndrarums IF34:51+12:1011:16
11Jonathan EdholmÖrkelljunga FK37:07+14:2612:00
12Alfred OlssonLunds OK39:01+16:2012:37
13Emil MårtenssonÖrkelljunga FK39:13+16:3212:41
14Otto NybergÖrkelljunga FK40:51+18:1013:13
15Oskar ElmerfjordLunds OK43:48+21:0714:10
16Love EnerothLunds OK44:46+22:0514:29
17Nils PerssonOK Tyringe48:03+25:2215:33
18Emil AnderssonLunds OK50:14+27:3316:15
19Samuel RasmussenOK Kontinent1:12:50+50:0923:34
Carl ÅkessonOK Orionej start
Eskil SoelbergAndrarums IFej start

D12 Kort

3 020 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa TerménLunds OK40:1913:20
2Tove RosbergÖrkelljunga FK43:02+2:4314:14

H12 Kort

3 020 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias PerssonHelsingborgs SOK23:047:38
2Casper SandströmÖrkelljunga FK49:58+26:5416:32
Carl JohanssonOK Tyringeej godkänd
Hampus GyllanderbergHelsingborgs SOKej start

D10

3 020 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felicia PerssonHelsingborgs SOK23:207:43
2Klara PalmFK Boken30:07+6:479:58
3Amelia Victor MendesHjärnarps OL34:39+11:1911:28
4Elvira JacobssonOK Gynge35:07+11:4711:37
5Sara CarlstedtHjärnarps OL37:28+14:0812:24
6Agnes PerssonHelsingborgs SOK41:41+18:2113:48
7Ebba NilssonOK Gynge43:25+20:0514:22
8Alma GieseÖrkelljunga FK44:12+20:5214:38
9Olivia SvenssonFK Åsen55:00+31:4018:12

H10

3 020 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Atle KulstadSkåneslättens OL21:137:01
2Milton GunnarssonÖrkelljunga FK26:17+5:048:42
3Elias PalmertzHelsingborgs SOK28:08+6:559:18
4Teodor EdmanHelsingborgs SOK30:31+9:1810:06
5Elis OlssonHelsingborgs SOK30:32+9:1910:06
6Axel FalkstrandTormestorps IF31:17+10:0410:21
7Valter SanderSkåneslättens OL34:55+13:4211:33
8Alex SöderstjernaHelsingborgs SOK44:43+23:3014:48
9Wiggo JönssonÖrkelljunga FK53:17+32:0417:38
Olof ÅkessonOK Orionej start

D35

5 860 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanne FoghFSK Orientering56:269:37
2Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad59:59+3:3310:14
3Elin NeckénOK Älme1:05:21+8:5511:09
4Maureen Olsson LoLunds OK1:13:43+17:1712:34

H35

8 030 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan SchagerlindOK Bävern59:587:28
2Felix AlnervikHelsingborgs SOK1:06:21+6:238:15
3Pesho HedbergLunds OK1:07:20+7:228:23
4Johan GustafsonLunds OK1:13:40+13:429:10
5Mikael NilssonLunds OK1:16:28+16:309:31
6Christian GlantzAndrarums IF1:16:38+16:409:32
7Ola HäggströmAndrarums IF1:20:29+20:3110:01
8Henrik AnderssonHässleholms OK1:21:21+21:2310:07
Per Erik JönssonOK Torfinnej start

D40

4 980 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda RanbroHelsingborgs SOK54:4911:00
2Louise PihlOK Pan-Kristianstad1:04:07+9:1812:52
3Maria HelmerssonHässleholms OK1:09:02+14:1313:51
4Anna WikströmHästveda OK1:09:53+15:0414:01
5Kajsa BenattiSkåneslättens OL1:14:08+19:1914:53
6Jenny LindblomMalmö OK1:19:37+24:4815:59

H40

7 650 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik ModigOK Pan-Kristianstad56:007:19
2Fredrik PerssonHalmstad OK59:39+3:397:47
3Mathias PerssonHelsingborgs SOK59:53+3:537:49
4Fredrik StåhlHjärnarps OL1:02:01+6:018:06
5Michael HusénOK Pan-Kristianstad1:03:06+7:068:14
6Niklas NilssonHärlövs IF1:08:32+12:328:57
7Johan AxelssonOK Älme1:10:34+14:349:13
8Magnus EmilssonFK Åsen1:12:49+16:499:31
9Johan SanderSkåneslättens OL1:15:03+19:039:48
10Jonas NorénHelsingborgs SOK1:23:29+27:2910:54
11Andréas PalmertzHelsingborgs SOK1:33:33+37:3312:13
12Henrik LindblomMalmö OK1:43:15+47:1513:29
Erik OlssonHelsingborgs SOKej start

D45

4 710 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa ElmerfjordLunds OK44:469:30
2Lotta EnbergHalmstad OK46:35+1:499:53
3Eva PerssonTormestorps IF47:30+2:4410:05
4Anna LjungqvistLunds OK47:56+3:1010:10
5Susanne WallenborgLunds OK48:05+3:1910:12
6Carina RydlundHässleholms OK48:11+3:2510:13
7Malin WeidenSkåneslättens OL56:59+12:1312:05
8Jeanette HenningssonLunds OK59:11+14:2512:33
9Josefina BerglundFK Boken59:27+14:4112:37
10Emma CarlstedtHjärnarps OL1:00:26+15:4012:49
11Carina ThynellHärlövs IF1:00:41+15:5512:53
12Åsa EricssonLunds OK1:00:47+16:0112:54
13Åsa EnerothLunds OK1:00:57+16:1112:56
14Marie AlbinssonHjärnarps OL1:01:55+17:0913:08
15Anneli WihlborgOK Gynge1:02:15+17:2913:12
16Lotta MorénHjärnarps OL1:02:16+17:3013:13
17Mona RosbergÖrkelljunga FK1:15:21+30:3515:59
Camilla CarlssonHärlövs IFej godkänd
Kerstin JensenSkåneslättens OLej godkänd
Ottilia ÅkessonOK Orionej start
Marie WibergHelsingborgs SOKej start
Josefine AlbinssonOK Skogsfalkenej start

H45

6 770 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen OlssonOK Pan-Kristianstad44:546:37
2Håkan PalmFK Boken52:17+7:237:43
3Conny RaskHjärnarps OL52:41+7:477:46
4Mikael LundqvistHalmstad OK53:43+8:497:56
5Mikael PihlOK Pan-Kristianstad55:10+10:168:08
6Ola SöderbergOK Skogsfalken55:11+10:178:09
7Fabian LjungqvistLunds OK59:10+14:168:44
8Jonas HöstHjärnarps OL1:04:41+19:479:33
9Magnus TenghagenHärlövs IF1:04:52+19:589:34
10Magnus RydlundHässleholms OK1:07:42+22:4810:00
11Thomas LåstbomHärlövs IF1:08:33+23:3910:07
12Magnus WallenborgLunds OK1:08:45+23:5110:09
13Raul HindovLunds OK1:09:06+24:1210:12
14David EkstrandHässleholms OK1:09:50+24:5610:18
15Johan JensenSkåneslättens OL1:10:18+25:2410:23
16Örjan LarssonLunds OK1:10:44+25:5010:26
17Dan JohanssonFK Boken1:12:50+27:5610:45
18Fredrik NystedtSkåneslättens OL1:16:39+31:4511:19
19Lennart MorénHjärnarps OL1:19:21+34:2711:43
20Nils HelmerssonHässleholms OK1:20:18+35:2411:51
21Torgny HolmströmHärlövs IF1:25:14+40:2012:35
22Björn MöllerOK Kontinent1:31:55+47:0113:34
23Patrik IngelströmOK Gynge1:34:55+50:0114:01
24Per WikströmHästveda OK1:55:37+1:10:4317:04
25Magnus CinthioSkåneslättens OL2:12:17+1:27:2319:32
Michael LönnHjärnarps OLej start
Urban SchmidtOK Kontinentej start

D50

4 050 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina GustafssonOK Gynge36:469:04
2Marie OlssonÖrkelljunga FK38:45+1:599:34
3Ingrid JohanssonLaholms IF OK41:25+4:3910:13
4Ingela ThoressonAndrarums IF45:09+8:2311:08
5Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK46:31+9:4511:29
6Christel OlssonFK Åsen46:39+9:5311:31
7Gunilla GustafssonOK Orion48:53+12:0712:04
8Christin OlssonOK Gynge58:44+21:5814:30
9Anette ThoressonAndrarums IF58:48+22:0214:31
Helena KristianssonHässleholms OKej start

H50

6 270 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan PålssonSkåneslättens OL47:037:30
2Tomas WestlundOK Pan-Kristianstad49:21+2:187:52
3Magnus LarsenFK Boken54:12+7:098:38
4Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad57:21+10:189:08
5Anders BlomqvistOK Skogsfalken57:26+10:239:09
6Magnus OlssonHjärnarps OL1:01:05+14:029:44
7Stefan AdolfssonEslövs FK1:02:45+15:4210:00
8Kennet HorvathHalmstad OK1:03:10+16:0710:04
9Torbjörn OttossonÖrkelljunga FK1:09:57+22:5411:09
10Anders EricssonLunds OK1:15:18+28:1512:00
11Arne ThellEslövs FK1:19:01+31:5812:36
12Lars ErikssonHjärnarps OL1:22:16+35:1313:07
13Björn CarlstedtHjärnarps OL1:29:26+42:2314:15
14Jan JohanssonSkåneslättens OL1:32:21+45:1814:43
Staffan AhltinMalmö OKej godkänd

D55

3 960 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena OlssonSkåneslättens OL40:5410:19
2Agneta ErforsOK Torfinn44:54+4:0011:20
3Maritha HenrikssonJönköpings OK45:27+4:3311:28
4Anna Thorell-JönssonOK Kontinent48:23+7:2912:13
5Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK49:12+8:1812:25
6Ann-Kristin SjöströmLunds OK51:09+10:1512:55
7Tina HagårdRävetofta OK54:21+13:2713:43
8Christina SegerslättSkåneslättens OL1:00:25+19:3115:15
9Yvonne AnderssonHässleholms OK1:03:12+22:1815:57
10Iréne BengtssonOK Kompassen1:08:18+27:2417:14

H55

5 690 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf JungstrandOK Skogsfalken47:148:18 Ladda ner rutt i gpx-format
2Jan-Olof SvenssonHalmstad OK48:01+0:478:26
3Göran MånssonStigmännen Karlshamns OK50:35+3:218:53
4Mats BrorssonTockarps IK51:10+3:568:59
5Benjamin ViebkeMalmö OK58:16+11:0210:14
6Bo JohanssonOK Älme58:33+11:1910:17
7Lars HallabroHässleholms OK59:16+12:0210:24
8Thomas HenmyrOK Vilse 871:02:08+14:5410:55
9Ingemar MånssonRonneby OK1:06:54+19:4011:45
10Bengt-Åke BerntssonSkåneslättens OL1:10:19+23:0512:21
11Ulf MinörLunds OK1:18:33+31:1913:48
12Sverker ErikssonOK Gynge1:19:07+31:5313:54
13Håkan JönssonOK Kontinent1:37:53+50:3917:12
Bengt OlssonEslövs FKej godkänd
Lennart StenssonHelsingborgs SOKej godkänd

D60

3 790 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta LinseforsLunds OK31:318:18
2Ingela EkelövSkåneslättens OL34:26+2:559:05
3Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstad36:20+4:499:35
4Britt-Marie SvenssonOK Pan-Kristianstad37:29+5:589:53
5Ina LindebergSkåneslättens OL38:11+6:4010:04
6Eva Konring OlesenFIF Hillerød56:06+24:3514:48
7Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared1:03:51+32:2016:50
8Lena NielsenHelsingborgs SOK1:13:47+42:1619:28
Eva WildmarkFK Bokenej godkänd

H60

5 240 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Arne HöögOK Vilse 8748:519:19
2Ingmar OlssonOK Vilse 8758:49+9:5811:13
3Lars MagnussonOK Älme59:29+10:3811:21
4Per NilssonStigmännen Karlshamns OK1:02:01+13:1011:50
5Kyrre ThalbergLunds OK1:09:10+20:1913:11
6Ingmar EkelövSkåneslättens OL1:10:46+21:5513:30
Thomas DagsbergOK Orionej godkänd
Ulf BengtssonOK Kompassenej start
Roger ThörnOK Vilse 87ej start

D65

3 620 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena SöderbergOK Skogsfalken39:4710:59
2Monica KnutssonSävedalens AIK42:59+3:1211:52
3Gudrun NilssonLunds OK44:51+5:0412:23
4Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK45:24+5:3712:32
5Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK46:43+6:5612:54
6Gunnel MånssonOK Vilse 8748:09+8:2213:18
7Åsa StåhlHjärnarps OL48:46+8:5913:28
8Ingrid E StrömRonneby OK52:23+12:3614:28
9Eva TykessonRävetofta OK52:39+12:5214:32
10Kristin JohanssonKarlskrona SOK1:02:43+22:5617:19
11Christina NilssonAndrarums IF1:05:41+25:5418:08
12Karin LarssonOK Kompassen1:12:14+32:2719:57
13Margareta HeldFK Åsen1:50:45+1:10:5830:35

H65

4 560 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven-Inge SvenssonHässleholms OK40:508:57
2Håkan WinnbergIK Trenne Ullared41:57+1:079:11
3Per Arne EvaldssonOK Gynge44:44+3:549:48
4Olle BohmanHjärnarps OL46:49+5:5910:16
5Bengt-Göran MånssonOK Pan-Kristianstad47:51+7:0110:29
6Göran JohnssonSkåneslättens OL50:48+9:5811:08
7Bo JohanssonOK Vilse 8754:27+13:3711:56
8Jan JönssonMalmö OK56:42+15:5212:26
9Emil OlesenFIF Hillerød59:30+18:4013:02
10Sven Erik JönssonOK Tyringe1:04:24+23:3414:07
11Tommy HautopOK Pan-Kristianstad1:04:27+23:3714:08
12Thomas JohanssonStigmännen Karlshamns OK1:06:39+25:4914:36
13Gert OlssonTockarps IK1:07:59+27:0914:54
14Leif MalmHärlövs IF1:12:00+31:1015:47
15Fredy SchwyterOK Gynge1:13:31+32:4116:07
16Kaare HanssonMalmö OK1:24:45+43:5518:35
Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OKej godkänd
Bo Anders NilssonLunds OKej start

D70

3 280 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gullevi SvenssonRonneby OK37:2811:25
2Maj-Britt ByströmRävetofta OK40:53+3:2512:27
3Ulla HåkanssonOK Gynge47:24+9:5614:27
4Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL50:50+13:2215:29
5Lena JönssonLaholms IF OK51:59+14:3115:50
6Berit SchannongMalmö OK53:06+15:3816:11
7Karin BengtssonOK Kompassen54:57+17:2916:45
8Kristin LindbergLunds OK1:02:44+25:1619:07
9Astrid JohannessonHelsingborgs SOK1:05:39+28:1120:00

H70

4 170 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agne BengtssonOK Kompassen36:198:42
2Leif SandgrenFrosta OK38:12+1:539:09
3Lennart AnderssonOK Orion41:52+5:3310:02
4Tommy OlssonKarlskrona SOK43:19+7:0010:23
5Lars PerssonOK Kompassen46:47+10:2811:13
6Christer JönssonLunds OK47:12+10:5311:19
7Christer GrönbladHärlövs IF47:34+11:1511:24
8Håkan NilssonMalmö OK48:01+11:4211:30
9Stig LarssonRävetofta OK49:25+13:0611:51
10Mats HåkanssonMalmö OK49:35+13:1611:53
11Sven RuterOK Älme52:31+16:1212:35
12Lennart MartinssonOK Tyringe52:40+16:2112:37
13Jan HanssonLunds OK54:20+18:0113:01
14Lars HenrikssonOK Älme54:47+18:2813:08
15Gert OlssonSkåneslättens OL56:52+20:3313:38
16Arne JohanssonOK Älme57:21+21:0213:45
17Börje ÅkessonFrosta OK57:34+21:1513:48
18Sven ThelanderssonLunds OK1:02:27+26:0814:58
19Nils-Erik BondessonFrosta OK1:04:07+27:4815:22
20Tommy HeldFK Åsen1:04:33+28:1415:28
21Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK1:06:13+29:5415:52
22Göran LarssonOK Kompassen1:11:22+35:0317:06
23Jan PerssonYstads OK1:14:42+38:2317:54
24Jan FalkSundbybergs IK1:16:24+40:0518:19
Åke PerssonHjärnarps OLej start
Ingvar PerssonFK Åsenej start
Erling SamuelssonOK Vilse 87ej start

D75

3 080 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta OlssonRonneby OK37:0112:01
2Elsa SvenssonOK Vilse 8742:12+5:1113:42
3Gunilla GrönbladHärlövs IF49:02+12:0115:55
4Birgit PalmFK Boken49:05+12:0415:56
5Ann-Charlotte JensenHässleholms OK52:20+15:1916:59
6Eva EskilssonHässleholms OK57:00+19:5918:30
7Gunnel WesterÖrkelljunga FK1:00:22+23:2119:35
8Berit NilssonOK Älme1:02:08+25:0720:10
9Brita DahlbergHässleholms OK1:05:07+28:0621:08

H75

3 630 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland KarlssonRonneby OK37:0110:11
2Åke EkstrandHärlövs IF37:20+0:1910:17
3Inge PerssonFK Boken38:33+1:3210:37
4Sven-Åke GranquistHästveda OK39:42+2:4110:56
5Kjell MånssonKarlskrona SOK41:03+4:0211:18
6Arne GustafssonMalmö OK45:01+8:0012:24
7Nils-Eric EricsonFK Åsen46:43+9:4212:52
8Kjell LindauOK Kompassen46:47+9:4612:53
9Torsten ClaessonOK Älme48:29+11:2813:21
10Tom LindbergLunds OK50:41+13:4013:57
11Nils-Åke NilssonHärlövs IF50:58+13:5714:02
12Håkan BrostMalmö OK51:25+14:2414:09
13Ingemar SvenssonLunds OK53:37+16:3614:46
14Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL54:17+17:1614:57
15Allan SunnergrenHjärnarps OL56:53+19:5215:40
16Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad57:29+20:2815:50
17Bertil OlofssonAndrarums IF1:01:03+24:0216:49
18Paul SchannongMalmö OK1:04:02+27:0117:38
19Kenneth LindborgHässleholms OK1:09:42+32:4119:12
20Ragnar OlssonRonneby OK1:10:37+33:3619:27
21Inge NilssonOK Älme1:25:05+48:0423:26

D80

2 570 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin LexellOK Torfinn53:1420:42
2Gun HanssonYstads OK57:27+4:1322:21
Clarie EkOK Pan-Kristianstadej godkänd

H80

3 160 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Werner TörnblomVäxjö OK42:4413:31
2Rune BengtssonRonneby OK45:59+3:1514:33
3Leif SjögrenOK Orion47:29+4:4515:01
4Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad48:33+5:4915:21
5Gillis AlmVäxjö OK51:40+8:5616:21
6Roland EkelöfStigmännen Karlshamns OK55:53+13:0917:41
7Bengt PeterssonOK Älme56:41+13:5717:56
8Bo BengtssonHässleholms OK57:48+15:0418:17
9Ingemar TuressonMalmö OK1:05:25+22:4120:42
10Jan-Eric NelkingFK Åsen1:21:14+38:3025:42
Gunnar NilssonHärlövs IFej start

H85

3 160 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif ClaessonTormestorps IF45:1214:18
2Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF50:37+5:2516:01
3Ingvar PeterssonHässleholms OK1:02:52+17:4019:53
4Bertil JohanssonSkåneslättens OL1:11:08+25:5622:30
5Ingvar LennerstedtLunds OK1:21:53+36:4125:54
Torsten HannrupOK Kompassenej start

H90

2 570 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Curth SvenssonSkåneslättens OL1:12:3328:13

Inskolning

1 630 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Viktor AnderssonFK Bokenfullföljt
Karl AxelssonOK Älmefullföljt
Alfred GieseÖrkelljunga FKfullföljt
Tim HaraldssonEslövs FKfullföljt
Lina HenningssonLunds OKfullföljt
Li KillanderHästveda OKfullföljt
Lova KillanderHästveda OKfullföljt
Sixten LindgårdFK Göingarnafullföljt
Ida Nygaard MonradFIF Hillerødfullföljt
Liv PalmertzHelsingborgs SOKfullföljt
Lowe PalmertzHelsingborgs SOKfullföljt
Ivan RobertStigmännen Karlshamns OKfullföljt
Sigge RobertStigmännen Karlshamns OKfullföljt
Bill SalomonssonSkåneslättens OLfullföljt
Vincent SteffertOK Tyringefullföljt
Olle SjöbergHelsingborgs SOKej start

U1

2 890 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar LindgårdFK Göingarna31:4510:59
2Harry ViktorssonHästveda OK32:16+0:3111:09
3Axel Persson JeppssonFK Göingarna33:05+1:2011:26
4Tuva ChristensenSkåneslättens OL36:05+4:2012:29
5Zoe BillOK Pan-Kristianstad38:11+6:2613:12
6Hugo GranqvistFK Göingarna39:03+7:1813:30
7Emma OlssonHelsingborgs SOK39:29+7:4413:39
8Elvira ZellmanFK Boken39:57+8:1213:49
9Emma Nygaard MonradFIF Hillerød40:59+9:1414:10
10Elin AnzeliusHästveda OK42:47+11:0214:48
11Kristina Nilsson CondoriHästveda OK42:55+11:1014:51
12Erik AnzeliusHästveda OK44:40+12:5515:27
12Delia CondoriHästveda OK44:40+12:5515:27
14Signe JohanssonOK Gynge49:53+18:0817:15
15Lucas EricssonKlubblös56:22+24:3719:30
Anton SoelbergAndrarums IFej start

U2D

2 980 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna LarssonYstads OK33:1811:10
2Annie KrikströmHjärnarps OL38:25+5:0712:53
3Signe RanbroHelsingborgs SOK39:56+6:3813:24
4Tova-lia FandénHelsingborgs SOK42:01+8:4314:05
5Fifi BegardOK Gynge42:41+9:2314:19
6Elin FinnmanOK Gynge45:05+11:4715:07
7Nellie GustafssonHelsingborgs SOK45:16+11:5815:11
8Viktoria ÅkerlundFK Boken48:14+14:5616:11
9Ellinor ÅkerlundFK Boken50:24+17:0616:54
10Selma RosenfeldStigmännen Karlshamns OK52:02+18:4417:27
11Julia PlanckLunds OK52:35+19:1717:38
12Rasmus NilssonOK Gynge56:07+22:4918:49
13Linn ThuressonSkåneslättens OL1:00:24+27:0620:16
Sonia KurashovaFK Åsenej godkänd

U2H

2 980 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak KämpeÖrkelljunga FK30:2510:12
2Johan JönssonStigmännen Karlshamns OK35:31+5:0611:55
3Nikolai Alvarez LönnÖrkelljunga FK35:53+5:2812:02
4Oskar RanbroHelsingborgs SOK39:55+9:3013:23
5Anton JacobssonOK Gynge42:09+11:4414:08
6Hannes MårtenssonÖrkelljunga FK47:34+17:0915:57
7Hjalmar AnderssonFK Boken48:51+18:2616:23
8Jack SalomonssonSkåneslättens OL51:34+21:0917:18
9Anton CarlströmFK Boken51:45+21:2017:21

Öppen motion 1

2 980 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malte RobertStigmännen Karlshamns OK28:369:35
2Linnea LindulfOK Silva33:29+4:5311:14
3Liv HorvathEslövs FK40:14+11:3813:30
4Julia EdvinssonFK Åsen45:19+16:4315:12
5Marlene GranÖrkelljunga FK53:05+24:2917:48
6Malin Sangberg MinörLunds OK57:24+28:4819:15
7Viktor RongbyHästveda OK1:43:35+1:14:5934:45
8Anders RongbyHästveda OK1:43:36+1:15:0034:45

Öppen motion 2

3 910 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie NilssonOK Gynge44:0811:17
2Vilma KulstadSkåneslättens OL51:19+7:1113:07

Öppen motion 3

3 230 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie JohanssonOK Gynge33:2710:21
2Atle KulstadSkåneslättens OL34:17+0:5010:36
3Anton HeldFK Åsen34:46+1:1910:45
4Emma Nilsson CondoriHästveda OK35:35+2:0811:00
5Annika KämpeÖrkelljunga FK35:37+2:1011:01
6Eva EdholmÖrkelljunga FK35:39+2:1211:02
7Pelle OhlssonKlubblös37:16+3:4911:32
8Pierre RobertStigmännen Karlshamns OK37:57+4:3011:44
9Magdalena NordinOK Silva39:19+5:5212:10
10Oliver HorvathEslövs FK40:17+6:5012:28
11Carl JohannessonKlubblös41:35+8:0812:52
12Anette NilssonTormestorps IF41:57+8:3012:59
13Caroline JönssonÖrkelljunga FK42:47+9:2013:14
14Anna NilssonHästveda OK45:29+12:0214:04
15Marianne HallbergFK Boken45:34+12:0714:06
16Arne PerssonOK Gynge48:08+14:4114:54
17Susanne Modig TjärnströmLaholms IF OK48:30+15:0315:00
18Magnus JönssonÖrkelljunga FK51:54+18:2716:04
19Anna-Lena SöderbergOK Gynge51:55+18:2816:04
20Alice KristenssonMarkaryds FK52:25+18:5816:13
21Ann-christin KristenssonMarkaryds FK52:38+19:1116:17
22Sonja HammarOK Kompassen53:51+20:2416:40
23Johanna EdvinssonFK Åsen57:32+24:0517:48
24Elin EdvinssonFK Åsen57:34+24:0717:49
25Arvid BrännströmHästveda OK57:54+24:2717:55
26Per KräutzOK Tyringe1:00:40+27:1318:46
27MariAnne MånssonRonneby OK1:03:51+30:2419:46
28Christian ErfurthOK Pan-Kristianstad1:07:11+33:4420:47
29Filip NordFK Göingarna1:08:54+35:2721:19
30Siw BerggrenVäxjö AIS1:09:01+35:3421:22
31Gert BerggrenVäxjö AIS1:09:02+35:3521:22
32Marie CarlströmFK Boken1:09:27+36:0021:30
33Karin SvenssonSkåneslättens OL1:09:59+36:3221:40
34Elna RosénLunds OK1:11:12+37:4522:02
35Jan DahlbergHässleholms OK1:11:58+38:3122:16
36Barbro JohanssonKlubblös1:12:08+38:4122:19
37Allan HammarOK Kompassen1:12:28+39:0122:26
38Ture AugustssonFK Boken1:13:53+40:2622:52
39Elias NilssonAndrarums IF1:16:20+42:5323:37
40Lena ErikssonAndrarums IF1:16:42+43:1523:44
41Ellinor RosenbergOK Vilse 871:17:16+43:4923:55
42Roland RosenbergOK Vilse 871:17:33+44:0624:00
43Bertil RongbyHästveda OK1:18:54+45:2724:25
44Katrin RongbyHästveda OK1:19:08+45:4124:29
45Ulla KarlssonOK Tyringe1:21:46+48:1925:18
Veronika EkstrandHässleholms OKej godkänd
LarsOwe StrömRonneby OKej godkänd

Öppen motion 4

4 780 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl GrundbergKlubblös43:349:06
2Melissa MillburnOK Skogsfalken49:57+6:2310:26
3Kati NémethStigmännen Karlshamns OK53:50+10:1611:15
4Aina JeppssonLunds OK57:17+13:4311:59
5Cecilia HugossonLunds OK1:03:53+20:1913:21
6Filip GrimsholmHalmstad OK1:13:00+29:2615:16
7Helena SchützdellerHässleholms OK1:13:25+29:5115:21
8Helen PerssonHässleholms OK1:14:05+30:3115:29
Eva-Lotta JohanssonRonneby OKej godkänd

Öppen motion 5

3 750 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David SällbergFK Åsen32:598:47
2Sandra SällbergFK Åsen36:25+3:269:42
3Tobias LindulfSkåneslättens OL36:56+3:579:50
4Erik JönssonBroSö OK37:42+4:4310:03
5Herbert AdamssonStigmännen Karlshamns OK38:21+5:2210:13
6Anette NilssonOK Gynge41:47+8:4811:08
7Svante LorentzsonStigmännen Karlshamns OK42:07+9:0811:13
8Jesper RundbäckVaggeryds SOK42:59+10:0011:27
9Charlie FhermHästveda OK43:42+10:4311:39
10Ronny FhermHästveda OK43:44+10:4511:39
11Klas BogsjöHelsingborgs SOK46:16+13:1712:20
12Tereza PlanckKlubblös46:17+13:1812:20
13Caroline LindulfSkåneslättens OL46:19+13:2012:21
14Lea PalmEslövs FK49:53+16:5413:18
15Simon LydinOK Kontinent56:38+23:3915:06
16Albin HugossonLunds OK56:39+23:4015:06
17Joakim Green BengtssonOK Kompassen58:17+25:1815:32
18Thomas PerssonOK Tyringe59:01+26:0215:44
19Thomas JohanssonKlubblös59:57+26:5815:59
20Sara TerménLunds OK59:59+27:0015:59
21Mia HallabroHässleholms OK1:02:06+29:0716:33
22Ulrika DanielssonOK Gynge1:03:31+30:3216:56
23Mikael LindRonneby OK1:04:45+31:4617:16 Ladda ner rutt i gpx-format
24Anki HaraldssonStigmännen Karlshamns OK1:05:38+32:3917:30
25Jennie RosénHästveda OK1:06:31+33:3217:44
26Sandra ObersHästveda OK1:12:15+39:1619:16
27Johan ElmerfjordLunds OK1:14:10+41:1119:46
28Lennart MagnussonLaholms IF OK1:17:35+44:3620:41
29Lena DanielssonHärlövs IF1:17:38+44:3920:42
30Klara JohanssonKlubblös1:24:23+51:2422:30
Pamela SvenssonKlubblösej godkänd
Elena KurashovaFK Åsenej godkänd

Öppen motion 6

6 130 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin SjöbergOK Pan-Kristianstad1:02:1310:08
2Jakob FagerKarlskrona SOK1:10:09+7:5611:26
3Kenneth FagerKarlskrona SOK1:14:46+12:3312:11
4Martin NilssonHässleholms OK1:29:33+27:2014:36
5Johan WensäterKlubblös1:45:56+43:4317:16
Tobias PalmEslövs FKej godkänd

Öppen motion 7

3 350 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel LiljedahlOK Pan-Kristianstad25:277:35
2Rikke Nygaard MonradFIF Hillerød28:26+2:598:29
3Jan WessbergHärlövs IF37:22+11:5511:09
4Peter HeldFK Åsen38:34+13:0711:30
5Matilda NilssonOK Gynge39:12+13:4511:42
6Marika HusbySkåneslättens OL40:59+15:3212:14
7Per Inge ErikssonStigmännen Karlshamns OK41:10+15:4312:17
8Niklas EdvinssonFK Åsen42:19+16:5212:37
9Peter AnderssonOK Gynge42:35+17:0812:42
10Matts AnderssonHässleholms OK42:49+17:2212:46
11Frida PalmFK Boken43:06+17:3912:51
12Monica JohanssonHjärnarps OL43:08+17:4112:52
13Maria TuressonHärlövs IF43:37+18:1013:01
14Lars-Erik HallbergFK Boken43:46+18:1913:03 Ladda ner rutt i gpx-format
15Kim PetterssonHästveda OK44:57+19:3013:25
16Bjarne HolmgrenKlubblös45:41+20:1413:38
17Lena StrandMarkaryds FK46:07+20:4013:45
17Göran JohanssonOK Tyringe46:07+20:4013:45
19Björn NordströmHässleholms OK47:47+22:2014:15
20Leif AxelssonSK Graal48:38+23:1114:31
21Torgny OttossonOK Torfinn49:27+24:0014:45
22Anders YngveOK Kontinent49:35+24:0814:48
23Claes LinseforsLunds OK50:40+25:1315:07
24Torill SvendsenFrosta OK51:51+26:2415:28
25Lotta BerntssonSkåneslättens OL53:22+27:5515:55
26Bengt StåhlHjärnarps OL53:35+28:0815:59
27Maritha SchönAndrarums IF53:49+28:2216:03
28Henrik RosénLunds OK53:53+28:2616:05
29Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared55:41+30:1416:37
30Ingvar OlofssonFK Snapphanarna57:09+31:4217:03
31Hubert HugossonOK Gynge57:10+31:4317:03
32Ingvar SchönAndrarums IF58:08+32:4117:21
33Kerstin OlssonEslövs FK58:28+33:0117:27
34Barbro MartinssonOK Tyringe58:41+33:1417:31
35Elinor DelinFK Åsen58:44+33:1717:31
36Sten Åke KvistIS Kullen58:56+33:2917:35
37Roland ErikssonHästveda OK59:48+34:2117:51
38Bengt SalomonssonSkåneslättens OL1:00:26+34:5918:02
39Ingrid OlofssonFK Snapphanarna1:00:46+35:1918:08
40Maria DelinFK Åsen1:00:51+35:2418:09
41Ruben EdvardssonHästveda OK1:03:05+37:3818:49
42Tommy BengtssonHässleholms OK1:03:06+37:3918:50
43Bengt-Åke NilssonOK Torfinn1:03:19+37:5218:54
44Maria RagnarssonHjärnarps OL1:03:31+38:0418:57
45Håkan AnderssonKlubblös1:03:36+38:0918:59
46Thomas VinbladLunds OK1:03:43+38:1619:01
47Kerstin ÅstedtHärlövs IF1:06:53+41:2619:57
48Eva OlssonFK Åsen1:07:08+41:4120:02
49Torgny ÅstedtHärlövs IF1:07:36+42:0920:10
50Marie Ståhl NordströmHjärnarps OL1:08:54+43:2720:34
51Mats RosénHästveda OK1:11:52+46:2521:27
52Eva RolanderOK Pan-Kristianstad1:12:42+47:1521:42
53Clas-Göran GrenMalmö OK1:15:26+49:5922:31
54Rolf NilssonAndrarums IF1:16:13+50:4622:45
55Bertil LööfOK Pan-Kristianstad1:19:37+54:1023:45
56Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL1:22:54+57:2724:44
57Kerstin LarssonOK Pan-Kristianstad1:31:41+1:06:1427:22
Clus MikkelsenHerlufsholm OKej godkänd

Öppen motion 8

4 630 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus BillOK Pan-Kristianstad39:188:29
2Henrik BengtssonFalkenbergs OK41:18+2:008:55
3Mats RanbroHelsingborgs SOK43:32+4:149:24
4Jonas EdvardssonHästveda OK45:28+6:109:49
5Per KristianssonHalmstad OK46:06+6:489:57
6Niklas WelanderÖrkelljunga FK47:05+7:4710:10
7David BengtssonFK Åsen48:49+9:3110:32
8Kristian Kærsgaard HansenOK Sorø50:05+10:4710:49
9Mette FilskovOK Sorø51:35+12:1711:08
10Ebba ThuressonOK Pan-Kristianstad52:33+13:1511:20
11Anne Bloch FrandsenOK Sorø53:02+13:4411:27
12Mats PeterssonStigmännen Karlshamns OK54:01+14:4311:40
13Christina SternerTockarps IK54:39+15:2111:48
14Daniel KämpeÖrkelljunga FK54:51+15:3311:50
15Lotta EkbergÖrkelljunga FK55:16+15:5811:56
16Roger NilssonLaholms IF OK55:49+16:3112:03
17Louise RolanderOK Pan-Kristianstad57:36+18:1812:26
18Anders ÅbergSkåneslättens OL58:28+19:1012:37
19Jan KristenssonMarkaryds FK58:42+19:2412:40
20Simon SvenssonLaholms IF OK59:58+20:4012:57
21Markus ThysellOK Kontinent1:00:14+20:5613:00
22Per EnerothLunds OK1:00:41+21:2313:06
23Maria ModigOK Pan-Kristianstad1:00:45+21:2713:07
24Jenny VinbladLunds OK1:01:21+22:0313:15
25Wiveka LassingKlubblös1:01:25+22:0713:15
26Daniel EdmanHelsingborgs SOK1:02:36+23:1813:31
27Anna ÅsLunds OK1:02:59+23:4113:36
28Miklos MolnarLunds OK1:04:32+25:1413:56
29Jens FrandsenOK Sorø1:04:39+25:2113:57
30Göran LassingKlubblös1:11:26+32:0815:25
31Maria SvenssonLunds OK1:11:56+32:3815:32 Ladda ner rutt i gpx-format
32Mark ObersHästveda OK1:12:11+32:5315:35
33Anna BjärbyFrosta OK1:13:47+34:2915:56
34Liane GunnarssonÖrkelljunga FK1:16:18+37:0016:28
35Richard AnderssonLunds OK1:19:41+40:2317:12
36Sven TörnkvistTormestorps IF1:22:38+43:2017:50
37Berit Ahlmann HansenOK Sorø1:32:06+52:4819:53
38Martin CarlströmFK Boken1:38:56+59:3821:22
39Henrik EklundLunds OK1:39:34+1:00:1621:30
Tom DahlbergSkåneslättens OLej start

Öppen motion 9

7 660 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Ola OlssonOK Vilse 8756:557:25
2Mattias KillanderHästveda OK1:03:49+6:548:19
3Magnus ThuressonSkåneslättens OL1:12:01+15:069:24
4Daniel NilssonHästveda OK1:16:18+19:239:57
5Per GerdleHalmstad OK1:16:48+19:5310:01
6Andreas BlomqvistHelsingborgs SOK1:17:32+20:3710:07
7Jacob EnbergHalmstad OK1:17:57+21:0210:10
8Hans PerssonAndrarums IF1:20:31+23:3610:30
9Jens NordalOK Skogsfalken1:21:01+24:0610:34
10Stefan RosénHästveda OK1:21:55+25:0010:41
11Pierre DanielssonOK Skogsfalken1:22:58+26:0310:49
12Per-Olof AnderssonOK Tyringe1:23:52+26:5710:56
13Alf-Erik RagnarssonHjärnarps OL1:40:56+44:0113:10
14Kim FolanderFSK Orientering1:49:47+52:5214:19
15Per RudqvistHelsingborgs SOK1:52:38+55:4314:42
Peter RasmussenOK Kontinentej godkänd

Öppen motion 11

4 630 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Willie OlssonRävetofta OK52:5911:26
2Anders NilssonHässleholms OK59:10+6:1112:46 Ladda ner rutt i gpx-format
3Christina OlssonSkåneslättens OL1:07:18+14:1914:32
4Per-Olof FernbergIS Skanne1:10:39+17:4015:15
5Bengt-Göran FrantzStigmännen Karlshamns OK1:12:06+19:0715:34
6Håkan ErikssonHästveda OK1:12:11+19:1215:35
7Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK1:16:30+23:3116:31
8Linda HammarquistStigmännen Karlshamns OK1:17:38+24:3916:46
9Monika LydinOK Kontinent1:28:22+35:2319:05
10Sven-Erik PerssonFrosta OK1:37:18+44:1921:00

Öppen motion 12

1 630 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sigge RobértStigmännen Karlshamns OK12:097:27
2Leonel Alvarez LönnÖrkelljunga FK18:13+6:0411:10
3Nora HåkanssonHässleholms OK19:51+7:4212:10
4Linnea SvenssonLunds OK20:35+8:2612:37
5Maja LundbergKlubblös20:42+8:3312:41
6Alfred BengtssonHästveda OK26:44+14:3516:24
7Wille LundströmHästveda OK26:55+14:4616:30
8Alfred SvenssonLunds OK44:13+32:0427:07
8Stina SvenssonLunds OK44:13+32:0427:07

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser