Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Stockholm Indoor Cup, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Stockholm Indoor Cup
Arrangörsorganisation: Stockholms Inomhusorienterare
Datum: lördag 4 februari 2017 - söndag 5 februari 2017

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)

SIC Damer

1 520 m, 64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josefine KlintbergOK Ravinen30:3420:06
2Hanna HänströmOK Ravinen33:18+2:4421:54
3Helen HanstockÖstersunds OK35:23+4:4923:16
4Emma HagrotTäby OK35:46+5:1223:31
5Julia OhlssonOK Linné36:07+5:3323:45
6Emma LindgrenVisborgs OK38:16+7:4225:10
7Sanna SkoogKils OK40:13+9:3926:27
8Anna TidermanSnättringe SK40:49+10:1526:51
9Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF41:12+10:3827:06
10Vilma GotheOK Ravinen41:39+11:0527:24
11Karin ModinBromma-Vällingby SOK43:46+13:1228:47
12Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF45:03+14:2929:38
13Elin NallgårdVästerås SOK45:10+14:3629:42
14Jo StevensonSödertälje-Nykvarn OF45:31+14:5729:56
15Tove BrattgårdIFK Lidingö SOK46:08+15:3430:21
16Jenny WegebroSundsvalls OK46:18+15:4430:27
17Michaela ŠrámkováSOS Jindřichův Hradec46:39+16:0530:41
18Sofia DamneBromma-Vällingby SOK46:57+16:2330:53
19Monica RoosAttunda OK46:59+16:2530:54
20Ida TorbiörnssonJärla Orientering47:48+17:1431:26
21Ella SjöbergTullinge SK49:28+18:5432:32
22Vera BogrenSundbybergs IK49:41+19:0732:41
23Ida ForsénTullinge SK50:31+19:5733:14
24Kristina LarssonOK Österåker50:43+20:0933:21
25Karin FägerlindCentrum OK50:49+20:1533:25
26Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF50:51+20:1733:27
27Lydia MartinssonOK Tyr51:05+20:3133:36
28Charlotte StåhlSundbybergs IK51:33+20:5933:54
29Caroline WestbomOK Österåker52:32+21:5834:33
29Linnéa GranlundTäby OK52:32+21:5834:33
31Mathilda LindeIF Åland53:18+22:4435:03
32Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre53:28+22:5435:10
33Mirja NordinRehns BK53:40+23:0635:18
34Nina IversAttunda OK53:51+23:1735:25
35Louise AlmIF Åland54:33+23:5935:53
36Alva LindellIF Thor55:58+25:2436:49
37Astrid SimonssonSundbybergs IK58:18+27:4438:21
38Hanna KorhonenOK Ravinen58:22+27:4838:23
39Viktoria HedenlundTäby OK1:01:13+30:3940:16
40Maria ColeVäsby OK1:02:02+31:2840:48
41Isabelle SjöbergOK Österåker1:02:36+32:0241:11
42Lisa ÖsterlingOK Södertörn1:02:51+32:1741:20
43Rebecca WinsnesSödertälje-Nykvarn OF1:04:25+33:5142:22
44Daniela RennerOK Södertörn1:05:50+35:1643:18
45Lovisa LarssonTullinge SK1:06:01+35:2743:25
46Evelina BergOK Ravinen1:06:14+35:4043:34
47Gunilla GräfningsGrycksbo IF OK1:07:59+37:2544:43
48Gabriella FriskGustavsbergs OK1:08:53+38:1945:19
49Mikaela WallerströmOK Österåker1:10:42+40:0846:30
50Isa LundqvistJärfälla OK1:11:20+40:4646:55
51Josefine AnderssonTäby OK1:11:50+41:1647:15
52Klara BerglundVästerås SOK1:17:36+47:0251:03
53Tua WigforssArboga OK1:49:46+1:19:121:12:12
Erika CarlingerSkogsluffarnas OKej godkänd
Moa WestbladOK Ravinenej godkänd
Sara JonassonCentrum OKej godkänd
Tove FlodmanOK Hammarenej godkänd
Sarah-Jane BarrableOK Ravinenej godkänd
Åsa WilestedtAttunda OKej godkänd
Alicia FribergFalköpings AIK OKej godkänd
Linnea JohanssonTäby OKej godkänd
Madelene BarbozaAttunda OKej godkänd
Irina NybergHellas Orienteringej godkänd
Filippa GrelzSöders-Tyresöej godkänd
Ronja JungåkerOK Kåreej start
Emmy AlbinssonIFK Mora OKej start
Ebba PegestamOK Ravinenej start
Hanna GustafssonOK Kåreej start
Linnea BörjarsCentrum OKej start
Selma GumaeliusWaxholms OKej start
Malva SteenOK Enenej start

SIC Herrar

1 600 m, 137 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christopher WilestedtAttunda OK27:4317:19
2Erik HerneOK Ravinen29:28+1:4518:25
3Gustav BergmanOK Ravinen30:14+2:3118:53
4Karl EngesAttunda OK31:03+3:2019:24
4Simon HectorSnättringe SK31:03+3:2019:24
6Simon ImarkTullinge SK32:05+4:2220:03
7Benjamin LangerakJärfälla OK32:49+5:0620:30
7Krister KölzowOK Ravinen32:49+5:0620:30
9Hugo FlordalSnättringe SK34:45+7:0221:43
10Fredrik PerssonDomnarvets GOIF35:43+8:0022:19
11Kalle LarssonÄrla IF35:45+8:0222:20
12Fredrik SoneAttunda OK35:53+8:1022:25
13Björn BängtssonCentrum OK36:00+8:1722:30
14Torbjörn KölzowOK Ravinen36:19+8:3622:41
15Alfred LönnVästerås SOK36:28+8:4522:47
16Rasmus MöllerArboga OK36:34+8:5122:51
17Fredrik IngelssonRehns BK36:35+8:5222:51
18Nicolas BarbozaAttunda OK36:51+9:0823:01
19Emil ÅbergOK Kåre37:16+9:3323:17
20Hannes SvahnOK Ravinen37:25+9:4223:23
21Niklas CarlssonSundbybergs IK37:28+9:4523:25
22Carl CarlssonNyköpings OK37:36+9:5323:30
23Nick BarrableOK Ravinen37:38+9:5523:31
24Tobias ForsénTullinge SK37:51+10:0823:39
25Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF37:53+10:1023:40
26Christian LindhSundbybergs IK38:27+10:4424:01
27Brent GodmanGotlands Bro OK38:38+10:5524:08
28Arvid LinderOK Hällen38:42+10:5924:11
28Erik MattssonJärla Orientering38:42+10:5924:11
30Axel WrådheAttunda OK38:52+11:0924:17
31Peter HambäckLånghundra IF38:56+11:1324:20
32Fredrik LevinSvaide Roma SOK39:04+11:2124:25
33Max KlassonOK Ravinen39:07+11:2424:26
34Per ÖbergOK Hällen39:24+11:4124:37
35Magnus LindblomGustavsbergs OK39:34+11:5124:43
36Simon SchusterIFK Lidingö SOK39:58+12:1524:58
37Martin NilssonSnättringe SK40:10+12:2725:06
38Erik NallgårdVästerås SOK40:42+12:5925:26
39Frej HeggSvaide Roma SOK41:07+13:2425:41
40Joakim PerssonHaninge SOK41:23+13:4025:51
41Fredrik JonssonAttunda OK41:27+13:4425:54
42Simon ÖsterlundVästerås SOK41:28+13:4525:55
43Waldemar AnderssonLånghundra IF41:36+13:5326:00
44Cristian FranzénAnkarsrums OK41:53+14:1026:10
45Emil GrehnOK Rodhen41:59+14:1626:14
46Joakim BergBromma-Vällingby SOK42:16+14:3326:25
47Tomas AlbinssonOK Österåker42:57+15:1426:50
48Jerker LysellRehns BK44:07+16:2427:34
49Christoffer NorrmanAttunda OK44:12+16:2927:37
50Henrik FlordalKatrineholms OK44:19+16:3627:41
51Tobias PerssonOK Kompassen44:22+16:3927:43
52Viggo KlassonOK Ravinen44:30+16:4727:48
53David LevinSvaide Roma SOK44:34+16:5127:51
54Gustav NirvinHaninge SOK44:56+17:1328:05
55Fredrik AlzénGustavsbergs OK44:59+17:1628:06
56Erik EdénWaxholms OK45:00+17:1728:07
57Adam HedbergOK Södertörn45:08+17:2528:12
58Johan PerssonAttunda OK45:15+17:3228:16
59Fredrik AnderssonOK Södertörn45:17+17:3428:18
60Filip MagnussonStora Tuna OK45:20+17:3728:20
61Örjan SahlOK Klemmingen45:48+18:0528:37
62Jan DahlbergHaninge SOK46:16+18:3328:55
63Simon DahlbergOK Nolaskogsarna46:31+18:4829:04
64Ulrik IversAttunda OK47:44+20:0129:50
64Anthony Covey-CrumpJesus OK47:44+20:0129:50
66Jan-Olof BogrenSundbybergs IK48:03+20:2030:01
67Simon KappelHaninge SOK48:09+20:2630:05
67Mattias ÅgrenCentrum OK48:09+20:2630:05
69Peter BergmanTullinge SK48:40+20:5730:25
70Ludvig WaktelSvaide Roma SOK48:52+21:0930:32
71Jimmy AnderssonOK Kullingshof49:08+21:2530:42
72Anders JanssonGrycksbo IF OK49:10+21:2730:43
73Ludvig Sandahl Järla Orientering49:20+21:3730:50
74Anders LevinSvaide Roma SOK49:32+21:4930:57
75Erikas GudonisOSK Sakas49:58+22:1531:13
76Simon ÖsterlingOK Södertörn50:18+22:3531:26
77Patrik FriskGustavsbergs OK50:24+22:4131:30
78Stefan Svensson GeliusSnättringe SK50:40+22:5731:40
79Patric De BoussardIFK Enskede50:50+23:0731:46
80Kalle PerssonOK Österåker51:11+23:2831:59
81Stefan NorinSöders-Tyresö51:51+24:0832:24
82Joachim FribergFalköpings AIK OK51:59+24:1632:29
83Simon AnderssonOK Kullingshof52:10+24:2732:36
84Gunnar HedinSöders-Tyresö52:28+24:4532:47
85Alexander AlnessLånghundra IF52:39+24:5632:54
85Mats WarvelinLånghundra IF52:39+24:5632:54
87James TurtonSouth Ribble OC53:05+25:2233:10
88Mattias KallhaugeSnättringe SK53:23+25:4033:21
89Olle SandénOK Södertörn53:36+25:5333:30
90Jakob WedmanVästerbergslagens OL53:56+26:1333:42
91Erik LundhRehns BK55:11+27:2834:29
92Johnny RahlénOK Ravinen56:22+28:3935:13
93Anders HedbergOK Södertörn56:50+29:0735:31
94Ulf MagnussonLeksands OK56:57+29:1435:35
95Peter LandénGustavsbergs OK58:16+30:3336:25
96Göran JonssonSundbybergs IK58:35+30:5236:36
97Tobias AnderssonOK Österåker58:49+31:0636:45
98Martin LindskogOK Ravinen59:56+32:1337:27
99Martin AhlströmIFK Enskede1:00:38+32:5537:53
100Felix TidermanSöders-Tyresö1:00:41+32:5837:55
101Martin SkärlénHaninge SOK1:03:49+36:0639:53
102Stefan TörnqvistVästerås SOK1:04:21+36:3840:13
103Mattias HenrikssonCentrum OK1:05:07+37:2440:41
104Magnus StrömqvistAttunda OK1:06:51+39:0841:46
105Rasmus TäckOK Hammaren1:08:52+41:0943:02
106Mikael NybergHellas Orientering1:12:15+44:3245:09
107David LindgrenVästerås SOK1:14:28+46:4546:32
Axel GranqvistOK Ravinenej godkänd
Henrik HellborgCentrum OKej godkänd
Claes RennerOK Södertörnej godkänd
Per-Ove MelinderTullinge SKej godkänd
Michael ForslundKristinehamns OKej godkänd
Anders WiknerOK Österåkerej godkänd
Kristoffer TengrothSundbybergs IKej godkänd
Sixten TörnqvistVästerås SOKej godkänd
Andreas MagnvallOK Södertörnej godkänd
Johan HofstedtTäby OKej godkänd
Oskar EngesAttunda OKej godkänd
Ronny NordgrenSundbybergs IKej godkänd
Simon BrookEborienteersej godkänd
Joakim BjörkegrenGotlands Bro OKej godkänd
Tobias AbrahamssonSundbybergs IKej godkänd
Jonas GustafssonOK Kåreej godkänd
Magnus RydlundHässleholms OKej godkänd
Erik ZeilonSkåneslättens OLej godkänd
Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OKej godkänd
Victor ImarkTullinge SKej godkänd
Niklas WansölinOK Ravinenej godkänd
Aleksandr ManoilovJärfälla OKej godkänd
Hugo DahlbergHaninge SOKej godkänd
Björn SandénOK Södertörnej godkänd
Jesper LysellRehns BKej godkänd
Anton LifRehns BKej godkänd
Robert ColeVäsby OKej godkänd
Fredrik AhnlénOK Hammarenej godkänd
Håkan PalmOK Klemmingenej godkänd
Kalle BergmanOK Ravinenej godkänd
Johan LindqvistTäby OKej start
Pär L. OlofssonRehns BKej start
Mikael AhlbergVallentuna-Össeby OLej start
Rasmus SteenOK Enenej start
Anton GumaeliusWaxholms OKej start
Mattias OlofssonOK Enenej start

SIC Damer light

1 200 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering18:4215:35
2Marion BüchliOLG Suhr23:05+4:2319:14
3Karin Führ LindqvistSkogsluffarnas OK24:57+6:1520:47
4Tilda BellanderGustavsbergs OK25:30+6:4821:15
5Gittan GeliusSnättringe SK25:44+7:0221:26
6Cecilia AlzénGustavsbergs OK26:31+7:4922:05
7Lena NilssonAttunda OK27:04+8:2222:33
8Ingrid PaulssonSkogsluffarnas OK29:00+10:1824:10
9Ann GranqvistOK Ravinen30:21+11:3925:17
10Kajsa GradinAttunda OK32:58+14:1627:28
11Anna BäckstädeVisborgs OK34:39+15:5728:52
12Cecilia WestströmSundbybergs IK36:23+17:4130:19
13Anna LindellGustavsbergs OK38:25+19:4332:00
Sara OlssonGrycksbo IF OKej start

SIC Herrar light

1 200 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon StålhammarTullinge SK17:2914:34
2Kalle LindqvistSkogsluffarnas OK21:55+4:2618:15
3Mårten ThalénSundbybergs IK24:27+6:5820:22
4Yngve RahlénOK Ravinen24:32+7:0320:26
5Joel LundgrenSkarpnäcks OL25:44+8:1521:26
6Anders KökeritzSundbybergs IK27:21+9:5222:47
7Ansgar SimonssonSundbybergs IK34:34+17:0528:48
8Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK38:19+20:5031:55
9Anthony BarrableRAFO40:48+23:1934:00
Mats SjödinGustavsbergs OKej start

D16

1 230 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Petrina CostermansJärla Orientering25:0320:21
2Nellie RydlundHässleholms OK25:37+0:3420:49
3Kajsa BogrenSundbybergs IK28:45+3:4223:22
4Lovisa HambäckLånghundra IF29:19+4:1623:50
5Matilda LindhSundbybergs IK29:54+4:5124:18
6Nina PerssonHaninge SOK30:08+5:0524:29
7Sofia IversAttunda OK31:37+6:3425:42
8Tilde BacklundOK Södertörn32:35+7:3226:29
9Ida HofstedtTäby OK32:53+7:5026:44
10Ylva SandénOK Södertörn33:08+8:0526:56
11Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna33:31+8:2827:14
12Petronella HedenlundTäby OK35:22+10:1928:45
13Alma KappelVisborgs OK35:23+10:2028:46
14Tilda AnderssonTullinge SK35:57+10:5429:13
15Lova  Aggefors OK Ravinen36:24+11:2129:35
16Alva JonssonLånghundra IF36:56+11:5330:01
17Linda RennerOK Södertörn37:08+12:0530:11
18Linnea PerssonValbo AIF39:30+14:2732:06
19Frida ArnessonSkarpnäcks OL39:47+14:4432:20
20Maja SandvikAttunda OK40:03+15:0032:33
21Marie-Chantal BallnusBromma-Vällingby SOK40:52+15:4933:13
22Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF41:10+16:0733:28
23Emma BellanderGustavsbergs OK41:26+16:2333:41
24Isabella NilssonGustavsbergs OK41:36+16:3333:49
25Tilda GolsäterKorsnäs IF OK41:44+16:4133:55
26Ebba LindellIF Thor41:48+16:4533:59
27Anna NordströmSigtuna OK41:54+16:5134:03
28Katarina NorrbyOK Södertörn42:24+17:2134:28
29Hedda Persson VildirSkarpnäcks OL42:32+17:2934:34
30Cornelia IvarssonOK Hammaren42:36+17:3334:38
31Vilde Jonsson WoldSundbybergs IK43:07+18:0435:03
32Lotten SandénOK Södertörn44:29+19:2636:09
33Alice GardbyTumba-Mälarhöjden OK45:00+19:5736:35
34Lovisa NilssonAttunda OK45:55+20:5237:19
35Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK45:58+20:5537:22
36Emilia EngelOK Ravinen46:00+20:5737:23
37Ella StenilsOK Hällen46:06+21:0337:28
38Tyra DernfalkVästerbergslagens OL47:19+22:1638:28
39Jennifer SvenssonVästerås SOK47:27+22:2438:34
40Alva RyttherVästerbergslagens OL47:39+22:3638:44
41Agnes EdgrenSkarpnäcks OL48:04+23:0139:04
42Karin WedmanVästerbergslagens OL49:23+24:2040:08
43Malin HanssonTäby OK50:56+25:5341:24
44Elin AlpstenOK Södertörn51:28+26:2541:50
45Tilda WigforssArboga OK1:00:27+35:2449:08
46Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OF1:02:45+37:4251:00
47Malin WilhelmssonKorsnäs IF OK1:04:26+39:2352:23
48Johanna PetterssonGustavsbergs OK1:04:48+39:4552:40
49Katja LeicktTullinge SK1:09:04+44:0156:09
50Tilde CarlingerSkogsluffarnas OK1:14:18+49:151:00:24
51Ellen EkströmOK Ravinen1:14:31+49:281:00:34
Anna AronssonHässleholms OKej godkänd
Sanna HedbergOK Södertörnej godkänd
Sofia HagnellSkogsluffarnas OKej start
Elsa NilssonDomnarvets GOIFej start
Sara SundinWaxholms OKej start
Vera RolfssonSkarpnäcks OLej start

H16

1 350 m, 65 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Victor SadaranganiJärla Orientering21:1615:45
2Jonatan StåhlSundbybergs IK21:23+0:0715:50
3Mattias LevinSvaide Roma SOK23:39+2:2317:31
4Erik Lidström LauriSnättringe SK24:01+2:4517:47
5Felix BäckstädeVisborgs OK24:09+2:5317:53
6Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF24:37+3:2118:14
7Karl LundinKatrineholms OK25:13+3:5718:40
8Axel FlordalKatrineholms OK25:33+4:1718:55
9Edvin NilssonGotlands Bro OK26:45+5:2919:48
10Martin RinnbäckOK Ravinen26:57+5:4119:57
11Fredrik HanssonTäby OK27:33+6:1720:24
12Oskar VahlbergOK Österåker27:35+6:1920:25
13Linus AlbinssonIFK Enskede28:18+7:0220:57
14Anton HänströmTäby OK28:39+7:2321:13
14Albin LindgrenVisborgs OK28:39+7:2321:13
16Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK30:09+8:5322:20
17Elias TidevallSkogsluffarnas OK30:16+9:0022:25
18Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb30:34+9:1822:38
19Melvin JakobssonOK Södertörn30:45+9:2922:46
20Adam BrattTullinge SK30:53+9:3722:52
21Pontus AxellIFK Enskede30:58+9:4222:56
22Elias RöstinSöders-Tyresö31:11+9:5523:05
23Olle Pettersson GradinAttunda OK31:19+10:0323:11
24Linus TäckOK Hammaren31:21+10:0523:13
25Melker LundinKatrineholms OK31:36+10:2023:24
26Emil SoneAttunda OK31:39+10:2323:26
27Simon FriskGustavsbergs OK31:57+10:4123:40
28Anton SilierJärfälla OK32:01+10:4523:42
29Jesper LidmarSnättringe SK32:09+10:5323:48
30Albin LindskogOK Ravinen32:14+10:5823:52
31Ludde BlomIFK Enskede32:26+11:1024:01
32Philip CarlssonNyköpings OK32:35+11:1924:08
33Duncan RobertsonSvaide Roma SOK33:02+11:4624:28
34Gustav BjörklundIFK Enskede33:14+11:5824:37
34Ola EklundKatrineholms OK33:14+11:5824:37
36Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö33:48+12:3225:02
37Ludvig SigrandOK Södertörn34:19+13:0325:25
38Alvar MelinHaninge SOK35:56+14:4026:37
39Manne HammarbergJärfälla OK36:06+14:5026:44
40Albin HainkeSnättringe SK36:38+15:2227:08
40Oskar KällmanOK Hällen36:38+15:2227:08
42Carl TiemerSundbybergs IK38:30+17:1428:31
43Johannes BladhTullinge SK39:23+18:0729:10
44Max HoppeWaxholms OK39:34+18:1829:18
45Martin SandqvistVästerås SOK40:06+18:5029:42
46Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby40:36+19:2030:04
47Filip BäckArboga OK41:05+19:4930:25
48Pontus LindgrenVästerås SOK42:20+21:0431:21
49Andreas BorängSnättringe SK42:59+21:4331:50
50Linus HalvorsenSkarpnäcks OL43:50+22:3432:28
51John WolgastSnättringe SK44:51+23:3533:13
52Anders WidlundIFK Lidingö SOK46:50+25:3434:41
53Erik FlodmanOK Hammaren47:14+25:5834:59
54Jacob WolgastSnättringe SK47:41+26:2535:19
55Lucas WinsnesSödertälje-Nykvarn OF48:59+27:4336:17
56Tobias SjöstedtOK Måsen50:38+29:2237:30
57Tiger LandénGustavsbergs OK51:08+29:5237:52
58Arvid KotzSkarpnäcks OL59:06+37:5043:46
59Lukas ÖstmanSkarpnäcks OL59:49+38:3344:18
Jonne LiukkonenSundsvalls OKej godkänd
Nils Forsberg RundströmIFK Enskedeej godkänd
Jakob Gadefors NauHaninge SOKej godkänd
Klas BränströmIFK Enskedeej godkänd
Elias SkottIFK Enskedeej godkänd
Robert Olsson KihlborgIFK Lidingö SOKej godkänd
Hampus WiknerOK Österåkerej start
Vincent WippJärla Orienteringej start
Axel MålargårdTäby OKej start
Niklas SvenssonJärfälla OKej start

D14

1 200 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma EliassonDomnarvets GOIF15:3713:00
2Maja BergqvistKorsnäs IF OK16:05+0:2813:24
3Sigrid CarlssonSundbybergs IK16:25+0:4813:40
4Linnea RydlundHässleholms OK18:32+2:5515:26
5Fredrika NordquistTäby OK18:49+3:1215:40
6Amanda GranqvistOK Ravinen19:50+4:1316:31
7Tilda MårtenssonOK Ravinen20:02+4:2516:41
8Smilla MogensenOK Ravinen20:09+4:3216:47
9Embla KamsvågGustavsbergs OK20:50+5:1317:21
10Hedda RöstinOK Ravinen20:57+5:2017:27
11Åsa SundströmJärla Orientering21:11+5:3417:39
12Elsa LinderOK Hällen21:14+5:3717:41
13Ester AnderssonOK Södertörn21:20+5:4317:46
14Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF21:38+6:0118:01
15Ida ÖsterbergGustavsbergs OK21:51+6:1418:12
16Liv HerneOK Ravinen22:29+6:5218:44
17Cecilia HectorSnättringe SK23:02+7:2519:11
18Wilma LeicktTullinge SK23:21+7:4419:27
19Doris IkoTäby OK23:41+8:0419:44
20Tilde JonssonOK Österåker23:44+8:0719:46
21Elin WolgastSnättringe SK24:01+8:2420:00
22Tove KarlssonJärla Orientering24:06+8:2920:05
23Emma NorinSöders-Tyresö24:28+8:5120:23
24Ronja StåhlSundbybergs IK24:33+8:5620:27
25Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK24:39+9:0220:32
26Kristina LindgrenVästerås SOK24:54+9:1720:45
27Thea NordinKorsnäs IF OK24:58+9:2120:48
28Katja GustafssonTrosabygdens OK25:05+9:2820:54
29Miia RollerJärfälla OK25:23+9:4621:09
30Maja HoppeWaxholms OK25:42+10:0521:25
31Martina MäkeläHaninge SOK26:11+10:3421:49
32Emilia NilssonGustavsbergs OK26:22+10:4521:58
33Tove SjöbergTullinge SK27:02+11:2522:31
34Sanna RinnbäckOK Ravinen28:10+12:3323:28
35Tilde BredermanVäsby OK28:50+13:1324:01
36Alva BladhTullinge SK29:01+13:2424:10
37Annika KällmanOK Hällen29:02+13:2524:11
38Vera CarlssonOK Hällen29:27+13:5024:32
39Tindra JonssonSkarpnäcks OL29:52+14:1524:53
40Sofie ThornellVästerås SOK30:23+14:4625:19
41Natalie GardelinGotlands Bro OK30:37+15:0025:30
42Irma YdeniusTullinge SK30:53+15:1625:44
43Elisabeth LarssonOK Södertörn31:10+15:3325:58
44Ida KlasérKorsnäs IF OK31:34+15:5726:18
45Lisa KarlssonOK Älvsjö-Örby33:56+18:1928:16
46Hanna AnderssonSkogsluffarnas OK37:13+21:3631:00
47Klara BäckstädeVisborgs OK38:06+22:2931:45
48Nora LundinSkogsluffarnas OK39:31+23:5432:55
49Anja NilssonDomnarvets GOIF39:42+24:0533:05
50Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL40:12+24:3533:30
51Märta SödervallTullinge SK43:18+27:4136:05
52Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb43:21+27:4436:07
53Louise ByströmBromma-Vällingby SOK44:04+28:2736:43
54Lisa EdénSödertälje-Nykvarn OF45:06+29:2937:35
55Linn NilssonSöders-Tyresö52:54+37:1744:05
56Moa JohanssonVäsby OK54:03+38:2645:02
57Louise LindellGustavsbergs OK1:00:40+45:0350:33
58Turid WärngårdSkarpnäcks OL1:04:23+48:4653:39
Elin BryggarGrycksbo IF OKej godkänd
Märta SandvikAttunda OKej godkänd
Agnes WallinKorsnäs IF OKej godkänd
Rut Johnsson ThomeliusWaxholms OKej godkänd
Tilda LindholmSkogsluffarnas OKej start
Saga AnderssonTullinge SKej start
Lilo KardJärla Orienteringej start
Sofia SundinWaxholms OKej start
Kerstin ÅbergTumba-Mälarhöjden OKej start

H14

1 200 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus SteneboAttunda OK13:5011:31
2Otto BalckTäby OK15:06+1:1612:35
3Olle KallurOK Ravinen15:51+2:0113:12
4Fredrik AhlbergVallentuna-Össeby OL16:09+2:1913:27
5Joel GolsäterKorsnäs IF OK16:11+2:2113:29
6Hugo KindbornOK Hällen16:58+3:0814:08
7Melker GardbyTumba-Mälarhöjden OK17:00+3:1014:10
8Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK17:33+3:4314:37
9Elis IversAttunda OK17:40+3:5014:43
10Viktor SoneAttunda OK18:50+5:0015:41
11Hampus HatlenTullinge SK19:01+5:1115:50
12Joel ThalénSundbybergs IK19:03+5:1315:52
13Wilhelm BergmanTullinge SK20:39+6:4917:12
14Eskil WidehagSundbybergs IK21:06+7:1617:35
14Wilhelm NordqvistWaxholms OK21:06+7:1617:35
16Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF21:42+7:5218:05
17Viggo JahrOK Österåker22:15+8:2518:32
18Max ÖsterlingOK Södertörn22:41+8:5118:54
19Johan FochsenWaxholms OK23:28+9:3819:33
20Eric HallnerOckelbo OK23:43+9:5319:45
21Lucas AlzénGustavsbergs OK23:57+10:0719:57
22Mattis SandénOK Södertörn24:04+10:1420:03
23Filip WidénHellas Orientering24:08+10:1820:06
24Albin WarvelinLånghundra IF25:39+11:4921:22
25Mattias BorängSnättringe SK27:21+13:3122:47
26Justus ArenanderSkarpnäcks OL27:23+13:3322:49
26Isak GeliusSnättringe SK27:23+13:3322:49
28Ludvig FerdmanTullinge SK27:24+13:3422:50
29Love HörnstenOK Österåker27:29+13:3922:54
30Teo StruckOK Ravinen27:59+14:0923:19
31Erik FranklingIFK Lidingö SOK28:09+14:1923:27
32Hugo LindskogOK Ravinen28:35+14:4523:49
33Martin ErikssonVäsby OK29:13+15:2324:20
34Rasmus LindblomGustavsbergs OK29:29+15:3924:34
35Wilmer NessSödertälje-Nykvarn OF30:19+16:2925:15
36David TörnqvistSnättringe SK32:18+18:2826:55
37Filip LindqvistTäby OK32:52+19:0227:23
38Pontus AbrahamssonSundbybergs IK33:41+19:5128:04
39Mattias HedinSöders-Tyresö34:29+20:3928:44
40Eric BäckArboga OK34:37+20:4728:50
41Folke SvangrenGotlands Bro OK38:06+24:1631:45
42Emil LiljaBromma-Vällingby SOK39:48+25:5833:10
43Robin HyppelOK Österåker42:11+28:2135:09
44Edvard PetterssonGotlands Bro OK42:22+28:3235:18
45Mikael KökeritzSundbybergs IK43:01+29:1135:50
46Felix ArkängTullinge SK43:55+30:0536:35
47Albin GrankvistVäsby OK46:41+32:5138:54
48Ivar GentzJärla Orientering48:42+34:5240:35
Elis Forsberg RundströmIFK Enskedeej godkänd
Emil HelanderTullinge SKej godkänd
Albin JohanssonSkogsluffarnas OKej godkänd
Gustaf HofstedtTäby OKej godkänd
Milo MondiniHellas Orienteringej godkänd
Anton SjödinGustavsbergs OKej godkänd
Robin BjörklundTullinge SKej godkänd
Adrian KronhefferSolna OKej godkänd
Alexander MagnvallOK Södertörnej start
Markus EngdahlTäby OKej start
Andreas AnderssonSkogsluffarnas OKej start
Björn RennerOK Södertörnej start
Oscar AnelandOK Ravinenej start
Axel FribergerJärla Orienteringej start
Axel LindgrenNyköpings OKej start
Andreas HolmqvistNyköpings OKej start
Samuel GamstedtSöders-Tyresöej start

D12

1 010 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja EliassonDomnarvets GOIF15:1115:01
2Malin StrömqvistAttunda OK17:15+2:0417:04
3Alva Lidström LauriSnättringe SK19:36+4:2519:24
4Olivia EngelOK Ravinen21:07+5:5620:54
5Linn De BoussardIFK Enskede21:12+6:0120:59
6Emelie ForslundKristinehamns OK23:18+8:0723:04
7Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF23:33+8:2223:19
8Emma HallendalIFK Enskede24:04+8:5323:49
9Enni LundbergOK Kåre24:14+9:0323:59
10Stina DernfalkVästerbergslagens OL28:17+13:0628:00
11Hanna LundinIFK Enskede31:01+15:5030:42
12Vilma JohanssonOK Hällen32:25+17:1432:05
13Felicia StrindérIFK Enskede33:01+17:5032:41
14Lovisa LindqvistIFK Enskede33:06+17:5532:46
15Tilde MansénSkarpnäcks OL33:36+18:2533:16
16Molly GeliusSnättringe SK34:46+19:3534:25
17Alva Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK35:29+20:1835:07
18Sofie LindellGustavsbergs OK35:55+20:4435:33
19Matilda SjöblomAttunda OK36:55+21:4436:33
20Hilda TrofastTullinge SK39:49+24:3839:25
21Minna KökeritzSundbybergs IK40:16+25:0539:52
22Ella MatthewsTullinge SK41:21+26:1040:56
23Paulina AlzénGustavsbergs OK42:47+27:3642:21
24Britta BörjessonJärla Orientering42:54+27:4342:28
25Emilia BergmanTullinge SK43:39+28:2843:13
26Linda StrömqvistAttunda OK44:02+28:5143:35
27Sara StrömqvistAttunda OK47:29+32:1847:00
28Amanda BäckArboga OK51:26+36:1550:55
29Meja LundinSvaide Roma SOK53:08+37:5752:36
30Kimberly EkenstedtTullinge SK59:16+44:0558:40
31Ebba FlodmanOK Hammaren1:03:16+48:051:02:38
32Moa WesterlundSvaide Roma SOK1:21:35+1:06:241:20:46
Nova MatthewsTullinge SKej godkänd
Ella LindqvistTäby OKej start
Ellen AnelandOK Ravinenej start
Hilda BohmanHellas Orienteringej start
Klara JunegardTullinge SKej start
Saga BeinhoffGustavsbergs OKej start

H12

1 010 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannes MogensenOK Ravinen14:3414:25
2Erik LundquistOK Ravinen17:02+2:2816:51
3Niklas ErlandssonOK Södertörn17:06+2:3216:55
3Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK17:06+2:3216:55
5Marcus BarbozaAttunda OK17:40+3:0617:29
6Arvid MyrbergerTullinge SK18:05+3:3117:54
7Axel BalckTäby OK18:07+3:3317:56
8Svante SandvikAttunda OK18:22+3:4818:11
9Filip HatlenTullinge SK18:29+3:5518:18
10Noa BerglundTäby OK19:00+4:2618:48
11Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK19:06+4:3218:54
12Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK19:28+4:5419:16
13Simon StridhSkogsluffarnas OK19:29+4:5519:17
14Petter FochsenWaxholms OK19:59+5:2519:47
15Hannes LindqvistIFK Enskede20:41+6:0720:28
16Axel WiknerOK Österåker20:53+6:1920:40
17Olof LevinSvaide Roma SOK21:08+6:3420:55
18Elias LjungdellTäby OK21:13+6:3921:00
19Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF21:39+7:0521:26
20Axel TrofastTullinge SK22:45+8:1122:31
21Max ÖsterbergGustavsbergs OK22:57+8:2322:43
22Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL23:01+8:2722:47
23Oliver LiwångIFK Lidingö SOK23:23+8:4923:09
24Erik NorinSöders-Tyresö23:35+9:0123:20
25Jakob NordströmSigtuna OK24:20+9:4624:05
26Gustav MyrbergerTullinge SK25:24+10:5025:08
27Jonathan NilssonGustavsbergs OK26:25+11:5126:09
28Axel Björnberg FärdigNyköpings OK26:47+12:1326:31
29Olof AnderssonOK Södertörn27:02+12:2826:45
30Elliot LjungdellTäby OK27:16+12:4226:59
31Axel GräfningsGrycksbo IF OK28:11+13:3727:54
32Noel Persson-FerreraSkarpnäcks OL28:12+13:3827:55
33Oscar LundquistOK Ravinen29:19+14:4529:01
34Malte AlbinssonOK Österåker30:03+15:2929:45
35Neo CederqvistVisborgs OK32:51+18:1732:31
36Anton DyreliusSnättringe SK35:21+20:4735:00
37Axel LiljaBromma-Vällingby SOK40:50+26:1640:25
38Elias BladhTullinge SK40:51+26:1740:26
39Johannes NorrbyOK Södertörn48:43+34:0948:14
Lukas SjöblomAttunda OKej godkänd
Rasmus ÖbergOK Hällenej godkänd
Axel NordqvistWaxholms OKej godkänd
Carl SandqvistVästerås SOKej godkänd
Melker HalvorsenSkarpnäcks OLej godkänd
Elliot JonssonAttunda OKej start
Arvid SjödinGustavsbergs OKej start
Jens FochsenWaxholms OKej start
Ludvig HagwallJärla Orienteringej start

SIC Gubbar

1 340 m, 65 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin SigrandOK Södertörn23:5817:53
2Krister GumaeliusWaxholms OK27:02+3:0420:10
3Håkan NilssonDomnarvets GOIF27:54+3:5620:49
4Jesper NordinKorsnäs IF OK28:04+4:0620:56
4Fredrik LindellIF Thor28:04+4:0620:56
6Tony UdrisSYO28:20+4:2221:08
7Joakim BacklundTäby OK28:24+4:2621:11
8Jörgen HectorSnättringe SK29:53+5:5522:18
9Pelle ForsbergIFK Enskede30:00+6:0222:23
10Björn LundquistOK Ravinen30:04+6:0622:26
11Henrik BladhTullinge SK30:15+6:1722:34
12Hans LiwångIFK Lidingö SOK30:58+7:0023:06
13Stellan TäckOK Hammaren31:08+7:1023:14
14Christopher LindqvistIFK Enskede31:27+7:2923:28
15Lars KlassonOK Ravinen31:57+7:5923:50
16Per IkoTäby OK32:07+8:0923:58
17Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK32:33+8:3524:17
18Roland PerssonSkarpnäcks OL33:05+9:0724:41
19Stefan NordströmSigtuna OK34:11+10:1325:30
20Johan LidmarSnättringe SK34:47+10:4925:57
21Björn CarlssonOK Hällen34:54+10:5626:02
22Mats GustafssonTrosabygdens OK35:17+11:1926:19
23Sven JohanssonTäby OK35:20+11:2226:22
24Andreas HerneOK Ravinen35:52+11:5426:45
25Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK36:21+12:2327:07
26Åke KappelVisborgs OK36:22+12:2427:08
27Mats JönssonKorsnäs IF OK37:09+13:1127:43
28Steve WhiteheadEborienteers37:33+13:3528:01
29Erik JonssonLånghundra IF38:56+14:5829:03
30Kjell NordqvistWaxholms OK40:30+16:3230:13
31Michael GranqvistOK Ravinen41:20+17:2230:50
32Leif LundinJärla Orientering42:06+18:0831:25
33Henrik TrofastTullinge SK42:13+18:1531:30
34Magnus FlodmanOK Hammaren43:00+19:0232:05
35Krister GolsäterKorsnäs IF OK43:16+19:1832:17
36Torbjörn BergmanSnättringe SK44:05+20:0732:53
36Per WolgastSnättringe SK44:05+20:0732:53
38Per WidénHellas Orientering44:08+20:1032:56
39Göran HanssonTäby OK45:08+21:1033:40
40Bo BörjessonStorviks IF45:28+21:3033:55
41Patrik StenilsOK Hällen45:41+21:4334:05
42Derek GaleDVO45:43+21:4534:07
43Thomas KarlssonOK Älvsjö-Örby46:34+22:3634:45
44Erik DyreliusSnättringe SK47:36+23:3835:31
45Andreas DernfalkVästerbergslagens OL47:56+23:5835:46
46Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OL48:44+24:4636:22
47Nils ErikssonVäsby OK48:50+24:5236:26
48Pessi LiukkonenSundsvalls OK50:47+26:4937:53
49Matts BjörkeSöders-Tyresö53:14+29:1639:43
50John MarshSouthdowns Orienteers55:36+31:3841:29
51Martin WidmerOLG Suhr55:55+31:5741:43
52Jörgen EklundKatrineholms OK57:03+33:0542:34
53Mats JohanssonOK Hällen58:20+34:2243:31
54Christopher DrewEborienteers1:10:50+46:5252:51
Peter WippJärla Orienteringej godkänd
Douglas LundinSkogsluffarnas OKej godkänd
Henrik ByströmBromma-Vällingby SOKej godkänd
Mikael KindbornOK Hällenej godkänd
Paul ChanningSouthampton Orienteering Clubej godkänd
Massimo MondiniHellas Orienteringej godkänd
Folke DahlénLidköpings VSKej godkänd
Patrik LeicktTullinge SKej godkänd
Fredrik Brandhorst-SatzkornJärla Orienteringej godkänd
Peo EkströmOK Ravinenej godkänd
Lars LöthmanJärfälla OKej godkänd
Patrik SteenOK Enenej start

SIC Tanter

1 360 m, 70 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lina MatthewsTullinge SK34:1125:08
2Anna EideforsSundbybergs IK34:52+0:4125:38
3Annica HedbergOK Södertörn35:20+1:0925:58
4Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF36:56+2:4527:09
5Elin AhlströmIFK Enskede37:22+3:1127:28
6Sofia SmittSödertälje-Nykvarn OF37:48+3:3727:47
7Jenny WåhlinDomnarvets GOIF38:30+4:1928:18
8Jenny KällmanOK Hällen39:07+4:5628:45
9Annika OhlssonÄrla IF39:21+5:1028:56
10Carina HallendalIFK Enskede39:44+5:3329:12
11Annika EngelHässleholms OK39:47+5:3629:15
12Sissel WidehagSundbybergs IK40:28+6:1729:45
13Charlotte WiknerOK Österåker40:30+6:1929:46
14Moni WinsnesSödertälje-Nykvarn OF41:06+6:5530:13
15Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK41:45+7:3430:41
16Ann RollerJärfälla OK42:05+7:5430:56
17Stina BorängSnättringe SK42:06+7:5530:57
18Lotta JungåkerKorsnäs IF OK42:17+8:0631:05
19Anna MyrbergerTullinge SK42:20+8:0931:07
20Kristina NorinSöders-Tyresö42:44+8:3331:25
21Johanna SundströmJärla Orientering42:59+8:4831:36
22Sofia JohanssonAttunda OK43:14+9:0331:47
23Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF43:23+9:1231:53
24Josefin LindqvistIFK Enskede43:52+9:4132:15
25Malin LindskogOK Ravinen44:51+10:4032:58
26Åsa EdgrenSkarpnäcks OL47:21+13:1034:48
27Lena GumaeliusWaxholms OK48:10+13:5935:25
28Carina AronssonHässleholms OK48:37+14:2635:44
29Inger GlansOK Torfinn49:01+14:5036:02
30Anna EkSödertälje-Nykvarn OF49:29+15:1836:23
31Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK49:48+15:3736:37
32Anna LevinSvaide Roma SOK49:54+15:4336:41
33Åsa LindhSundbybergs IK50:18+16:0736:59
34Mari-Helen LidströmSnättringe SK50:45+16:3437:18
35Anna  Lundquist OK Ravinen51:08+16:5737:35
36Christel NilssonHaninge SOK51:15+17:0437:41
37Karin SteneboAttunda OK51:55+17:4438:10
38Kristina AnderssonOK Södertörn52:04+17:5338:17
39Anethe MansénSkarpnäcks OL52:23+18:1238:31
40Lisa LeicktTullinge SK52:53+18:4238:53
41Charlotte EngesAttunda OK53:30+19:1939:20
42Lena ErlandssonOK Södertörn53:40+19:2939:27
43Lena HellströmOK Ravinen54:08+19:5739:48
44Jessica StrömqvistAttunda OK54:46+20:3540:16
45Mia GustafssonOK Kåre55:56+21:4541:07
46Eva KappelVisborgs OK56:04+21:5341:13
47Camilla KarlssonOK Älvsjö-Örby57:32+23:2142:18
48Sara ThörnOK Södertörn57:51+23:4042:32
49Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF59:11+25:0043:31
50Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK59:18+25:0743:36
51Carin MondiniHellas Orientering59:41+25:3043:53
52Jenny StruckOK Ravinen1:00:41+26:3044:37
53Malin AlbinssonIFK Enskede1:01:24+27:1345:08
54Elisabeth HectorSnättringe SK1:01:48+27:3745:26
55Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK1:02:38+28:2746:03
56Liz DrewEborienteers1:04:30+30:1947:25
57Ann-Sofie TäckOK Hammaren1:08:20+34:0950:14
58Anette EngströmValbo AIF1:14:16+40:0554:36
59Jen GaleDVO1:15:46+41:3555:42
60Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL1:21:13+47:0259:43
61Hanna WigforssArboga OK1:22:36+48:251:00:44
62Jeanette JonssonOK Österåker2:05:15+1:31:041:32:05
Lotta WedmanVästerbergslagens OLej godkänd
Camilla EngelOK Ravinenej godkänd
Carina RydlundHässleholms OKej godkänd
Karin BjörklundIFK Enskedeej godkänd
Monica HatlenTullinge SKej godkänd
Katarina BorgSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Cecilia EnbäckSöders-Tyresöej godkänd
Priscilla FerreraSkarpnäcks OLej godkänd
Marlene NessSödertälje-Nykvarn OFej start
Kristina AnelandOK Ravinenej start
Nadja DahlströmSnättringe SKej start
Camilla AdlertegOK Enenej start

U2

630 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix AhlströmIFK Enskede11:3718:26
2Milla KlassonOK Ravinen12:33+0:5619:55
3Frode SmittSödertälje-Nykvarn OF13:13+1:3620:58
4Anna FranklingIFK Lidingö SOK13:18+1:4121:06
5Simon AhlströmIFK Enskede13:29+1:5221:24
6Melvin JohanssonOK Hällen13:39+2:0221:40
7Elmer GardbyTumba-Mälarhöjden OK13:58+2:2122:10
8Majken LindqvistSkogsluffarnas OK13:59+2:2222:11
9Truls MansénSkarpnäcks OL14:23+2:4622:49
10Jonah StenilsOK Hällen14:25+2:4822:53
11Emil ÖbergOK Hällen14:48+3:1123:29
12Smilla GreenIFK Enskede14:50+3:1323:32
13Joel BjörklundAttunda OK15:04+3:2723:54
14Botvid SimonssonSundbybergs IK15:07+3:3023:59
15Kerstin ChristieSnättringe SK15:09+3:3224:02
16Emanuel ModinSkarpnäcks OL15:18+3:4124:17
17Ellen FlordalSnättringe SK15:26+3:4924:29
18Castor FlordalKatrineholms OK15:28+3:5124:33
19Katja SmittSödertälje-Nykvarn OF15:33+3:5624:40
20Jakob LundinSkogsluffarnas OK15:36+3:5924:45
21Nico HörnstenOK Österåker15:44+4:0724:58
22Jonna Fribäck 15:48+4:1125:04
23Jodie FribäckHärnösands OK15:51+4:1425:09
24Ella LjungdellTäby OK15:57+4:2025:19
25Per Gustav WedmanVästerbergslagens OL16:33+4:5626:16
26Thea GeliusSnättringe SK17:11+5:3427:16
27Signe AlbinssonOK Österåker17:24+5:4727:37
28Greta SandvikAttunda OK17:46+6:0928:12
29Sven BörjessonJärla Orientering17:54+6:1728:24
30Melker Myrberg HildenborgKlubblös18:18+6:4129:02
31Jakob AtterwallSolna OK18:38+7:0129:34
32Alva VildirSkarpnäcks OL18:49+7:1229:52
33Olle LindebergJärla Orientering19:16+7:3930:34
34Elvin LundbergOK Kåre19:21+7:4430:42
35Paula StruckOK Ravinen19:37+8:0031:08
36Teodor JonssonSkarpnäcks OL19:44+8:0731:19
37Lova JonssonSkarpnäcks OL20:02+8:2531:47
38Edvin Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK20:08+8:3131:57
39Molly GreenIFK Enskede20:26+8:4932:26
40Hampus AlzénGustavsbergs OK20:28+8:5132:29
41Teodor GerholmJärla Orientering20:40+9:0332:48
42Frida LundinJärla Orientering20:43+9:0632:53
43Fanny BergmanTullinge SK22:23+10:4635:31
44Elin AlmgrenSöders-Tyresö24:02+12:2538:08
44Ruben ArenanderSkarpnäcks OL24:02+12:2538:08
46Eskil MyrbergerTullinge SK24:37+13:0039:04
47Iwar Stalås HörnstenOK Österåker25:10+13:3339:56
48Anna Klinkhardt KinnmanOK Österåker25:13+13:3640:01
49Mia SenaneuchKlubblös25:20+13:4340:12
50Thomas SenaneuchKlubblös25:25+13:4840:20
51Sigrid WärngårdSkarpnäcks OL25:51+14:1441:01
52Melker JohanssonAttunda OK26:53+15:1642:40
53Hedda MogensenOK Ravinen27:12+15:3543:10
Axel Linder LinnersjöJärla Orienteringej godkänd
Elin BjörklundTullinge SKej godkänd
Hannah JohanssonKlubblösej godkänd
Erik BalckTäby OKej start
David EideforsSundbybergs IKej start
Wiktor EngesAttunda OKej start
Miriam GustafssonTrosabygdens OKej start
Melker HagwallJärla Orienteringej start
Olof HagwallJärla Orienteringej start
Max LindqvistTäby OKej start
Smilla RuneborgAttunda OKej start
Adina StalåsOK Österåkerej start

SIC Motion lätt

1 010 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin DahlmarkVästerås SOK16:4016:30
2Fredrik DahlmarkVästerås SOK16:57+0:1716:46
3Tobias DahlmarkVästerås SOK17:32+0:5217:21
4Stina VildirSkarpnäcks OL18:33+1:5318:21
5Jerome SenaneuchKlubblös18:43+2:0318:31
6Hugo JaremalmTäby OK19:28+2:4819:16
7Henrik ÖsterbergGustavsbergs OK19:29+2:4919:17
8Anneli ChristieSnättringe SK20:58+4:1820:45
9Miki JaremalmTäby OK21:04+4:2420:51
10Jenny SalemyrBromma-Vällingby SOK21:27+4:4721:14
11Catharina DahlmarkVästerås SOK22:44+6:0422:30
12Sara SalemyrBromma-Vällingby SOK23:36+6:5623:21
13Martin BellanderGustavsbergs OK23:45+7:0523:30
14Malte BellanderGustavsbergs OK23:47+7:0723:32
15Noah JaremalmTäby OK24:14+7:3423:59
16Wendy BroadgateKlubblös24:25+7:4524:10
17Cecilia JanzonOK Måsen25:03+8:2324:48
18Pia BellanderGustavsbergs OK25:41+9:0125:25
19Malena DernfalkVästerbergslagens OL26:14+9:3425:58
20Helena QvistbergVästerås SOK30:19+13:3930:00
21Elin WulffOK Kompassen30:40+14:0030:21
22Ingalill TimgrenOK Österåker31:44+15:0431:25
23Åsa HansonTullinge SK32:54+16:1432:34
24Magdalena Hoffsten-ArkängTullinge SK34:56+18:1634:35
25Heidi BjerkhaugOK Ravinen34:58+18:1834:37
26Ulrika AxellIFK Enskede36:07+19:2735:45
27Annika BryggarGrycksbo IF OK37:54+21:1437:31
28Gunilla SahlOK Klemmingen38:16+21:3637:53
29Ingela ArenanderSkarpnäcks OL46:35+29:5546:07
30Viktor ZackrissonTumba-Mälarhöjden OK49:15+32:3548:45
Karin SandqvistVästerås SOKej godkänd
Arvid WigforssArboga OKej godkänd
Jenny MagnvallOK Södertörnej start
James ChristieSnättringe SKej start

SIC Motion svår

1 350 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon EngelHässleholms OK23:0117:02
2Eric JaremalmTäby OK24:53+1:5218:25
3Peter AnderssonSöders-Tyresö28:16+5:1520:56
4Jennifer Minnhagen 32:44+9:4324:14
5Anders BjörklundIFK Enskede32:53+9:5224:21
6Lisa RönnolsOK Linné33:49+10:4825:02
7Atakilte BeyeneOK Gränsen36:36+13:3527:06
8Petra LjungdellTäby OK37:00+13:5927:24
9Helena LindmanOK Gränsen38:14+15:1328:19
10Dejan IlicOK Paracin38:21+15:2028:24
11Maja EngesAttunda OK38:29+15:2828:30
12Magnus EricsonJärla Orientering39:07+16:0628:58
13Rene BallnusBromma-Vällingby SOK40:25+17:2429:56
14Maria FranklingIFK Lidingö SOK42:59+19:5831:50
15Anna TimnerKatrineholms OK44:20+21:1932:50
16Jonas SjöblomAttunda OK45:17+22:1633:32
17Susanna LindströmNjurunda OK45:28+22:2733:40
18Rolf E. NilssonTullinge SK45:55+22:5434:00
19Kåre AxellIFK Enskede48:46+25:4536:07
20Maria ForsbergTullinge SK51:25+28:2438:05
21Gunilla BergOK Ravinen51:44+28:4338:19
22Nina WallanderJärla Orientering51:55+28:5438:27
23Anton AlverbäckTäby OK52:56+29:5539:12
24Sara RuneborgAttunda OK54:30+31:2940:22
25Anders RyrmanCentrum OK54:50+31:4940:37
26Olof LissmatsOK Södertörn55:13+32:1240:54
27Per WesterlundSkogsluffarnas OK56:15+33:1441:40
28Torbjörn SvenssonTullinge SK57:15+34:1442:24
29Michael WilhelmssonKorsnäs IF OK1:05:53+42:5248:48
Gustaf EricsonJärla Orienteringdiskvalificerad
Lena TörnqvistVästerås SOKej godkänd
Örjan ArkängTullinge SKej godkänd
Per FranklingIFK Lidingö SOKej start
Anders SjöbomNjurunda OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser