Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Landehof augustitävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Landehof augustitävling
Arrangörsorganisation: OK Landehof
Datum: söndag 14 augusti 2011

D21 Elit

4 500 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria MagnussonSävedalens AIK39:598:53
2Emma AnderssonSävedalens AIK40:39+0:409:02
3Sofia SalomonssonVänersborgs SK41:48+1:499:17
4Louise GöthforsGöteborg-Majorna OK43:00+3:019:33
5Jennie RunessonGöteborg-Majorna OK44:34+4:359:54
6Karin ElghSävedalens AIK45:26+5:2710:05
7Susanne NordgrenStigsökarna49:31+9:3211:00
8Kristin SkaarRyda SK49:58+9:5911:06
9Sara SvenssonGöteborg-Majorna OK50:26+10:2711:12
10Frida NeroGöteborg-Majorna OK52:14+12:1511:36
11Lina LarssonVänersborgs SK52:20+12:2111:37
12Lina SamorSävedalens AIK52:35+12:3611:41
13Emelie SvalinVänersborgs SK53:08+13:0911:48
14Laila B HöglundFK Herkules55:19+15:2012:17
15Sara BerganderEksjö SOK1:03:53+23:5414:11

H21 Elit

5 070 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarna35:206:58
2Albert MollénSävedalens AIK35:41+0:217:02
3Christian TingströmGöteborg-Majorna OK35:50+0:307:04
4Martin LarssonIFK Göteborg36:17+0:577:09
5Henrik LaasIFK Göteborg36:51+1:317:16
6Håkan PeterssonIFK Göteborg37:03+1:437:18
7John PerssonIFK Göteborg38:06+2:467:30
8Per-Åke BligårdOK Vilse 8738:28+3:087:35
9Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OK38:45+3:257:38
10Rasmus LeoOK Orion38:53+3:337:40
11Tobias LindellVänersborgs SK39:27+4:077:46
12Fredrik SundströmHestra IF39:58+4:387:52
13Rikard PentonenIFK Göteborg39:59+4:397:53
14Per-Anders EggertsenIFK Göteborg40:17+4:577:56
15Martin HogedalVänersborgs SK40:25+5:057:58
16Mattias HolmstrandIFK Göteborg41:14+5:548:07
17Markus BåthIFK Göteborg41:54+6:348:15
18Fredrik NormanLeksands OK42:33+7:138:23
19Anders HöijeGöteborg-Majorna OK42:58+7:388:28
19Niclas TjernlundOK Vilse 8742:58+7:388:28
21Daniel LarssonVänersborgs SK45:21+10:018:56
22Fredrik JohanssonOK Skogsstjärnan45:43+10:239:01
23Johnny HålsjöVänersborgs SK46:09+10:499:06
24Calle StenbergOK Skogshjortarna47:20+12:009:20
25Karl LarssonOK Skogshjortarna47:22+12:029:20
26Simon LarssonMarkbygdens OK47:46+12:269:25
27Anders HederskogIFK Göteborg48:14+12:549:30
28Anders HedbergGöteborg-Majorna OK48:33+13:139:34
29Henrik LidhageIK Ymer48:35+13:159:34
30Joakim AxelssonTrollhättans SOK48:50+13:309:37
31Patrik NordgrenSävedalens AIK49:31+14:119:45
32Kalle IngvarssonOK Vilse 8754:14+18:5410:41
33Max KarleOK Skogshjortarna54:18+18:5810:42
34Hugh CashellGöteborg-Majorna OK1:02:07+26:4712:15
Viktor StenssonHelsingborgs SOKdiskvalificerad
Johan G HördegårdhIFK Göteborgej start
Niklas OlofssonHelsingborgs SOKej start
Erik HolmbergIK Hakarpspojkarnaej start
Stefan RingOK Löftanej start
Ola MartnerGöteborg-Majorna OKej start
Tomas JohanssonVänersborgs SKej start

D20 Elit

4 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktoria ErnstssonFK Göingarna38:149:33
2Josefin TjernlundOK Vilse 8741:54+3:4010:28
3Frida GustafssonIFK Göteborg44:16+6:0211:04
4Kristin SchybergFjärås AIK47:07+8:5311:46
Anna GustafssonIK Hakarpspojkarnadiskvalificerad

H20 Elit

4 430 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob AnderssonBredaryds SOK32:117:15
2Andreas BerganderEksjö SOK35:36+3:258:02
3Viktor AntonssonEksjö SOK36:38+4:278:16
4Christoffer OhlssonUddevalla OK40:25+8:149:07
5Johan SalomonssonVänersborgs SK41:41+9:309:24
6Joel NilssonIFK Göteborg42:50+10:399:40

D18 Elit

3 590 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin SvenssonNässjö OK35:5510:00
2Linnea WahlgrenSjövalla FK38:08+2:1310:37
3Julia OhlssonUddevalla OK39:00+3:0510:51
4Filippa SpånérSävedalens AIK39:47+3:5211:04
5Anna WallinSjövalla FK46:42+10:4713:00
6Amanda ClaessonSävedalens AIK48:01+12:0613:22
7Matilda StenssonHelsingborgs SOK58:25+22:3016:16
Madeleine AttforsSävedalens AIKdiskvalificerad
Johanna SkogumMarkbygdens OKdiskvalificerad
Sara IvarssonOK Kullingshofdiskvalificerad
Karin ElofssonFjärås AIKej start

H18 Elit

4 100 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton JohanssonOK Orion31:197:38
2Pontus KarlssonMarkbygdens OK36:31+5:128:54
3Linus WahlIK Vista36:57+5:389:00
4Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK37:32+6:139:09
5Henrik AnderssonBredaryds SOK37:36+6:179:10
6Eric HanssonNässjö OK37:37+6:189:10
7Rasmus LarssonOK Alehof39:34+8:159:39
8Victor FlingmarkUddevalla OK39:52+8:339:43
9Anton BlomIK Uven40:15+8:569:49
10Anders OhlssonUddevalla OK41:56+10:3710:13
11Albin PetrénGöteborg-Majorna OK42:27+11:0810:21
12Daniel GustavssonFK Friskus-Varberg44:05+12:4610:45
13Oscar VagmanOK Klemmingen44:25+13:0610:50
14Johan SandlundOK Njudung46:36+15:1711:21
15Gustav MagnussonIF Hagen47:46+16:2711:39
16Albin KarlssonOK Vilse 8749:18+17:5912:01
17Mattis ErnstssonFK Göingarna1:03:32+32:1315:29
18Fredrik KjörkFrölunda OL1:05:01+33:4215:51
Niklas HelmertzFrölunda OLdiskvalificerad
Michael SiemmeisterEksjö SOKej start

D21

3 460 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britta NorénBoxholm-Mjölby OL40:5311:48
2Lina LindqvistFK Herkules49:11+8:1814:12
3Therese AlfredssonUddevalla OK1:09:54+29:0120:12
Sandra AxelssonVänersborgs SKej start

H21

4 530 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas AnderssonIF Rigor37:168:13
2Björn HellrupHelsingborgs SOK37:30+0:148:16
3Andreas MelinGöteborg-Majorna OK40:34+3:188:57
4Erik SkaarRyda SK42:33+5:179:23
5Ulf NorellFrölunda OL43:07+5:519:31
6Andreas ClaessonOK Kullingshof43:18+6:029:33
7Daniel OlssonUddevalla OK43:41+6:259:38
8Roine SchölinLaholms IF OK47:35+10:1910:30
9Joel LarssonSävedalens AIK52:13+14:5711:31
10Mattias PrickUddevalla OK55:03+17:4712:09
11Patrik BlixtTolered-Utby Ol-klubb1:04:47+27:3114:18
12Fredrik AnderssonIF Rigor1:13:13+35:5716:09
13Johan FredrikssonOK Vilse 871:26:10+48:5419:01
Sven LarssonLeksands OKej start

D18

3 430 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Veronica LindgrenOK Skogshjortarna57:3616:47
2Lina HenrikssonSävedalens AIK1:33:05+35:2927:08

H18

3 420 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vidar ErikssonIF Marin Väst40:5711:58

D16

3 450 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa JohanssonFK Friskus-Varberg55:5416:12
2Sophie NilssonIS Kullen56:37+0:4316:24
3Elin KjellssonFalkenbergs OK58:38+2:4416:59

H16

3 450 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob LindbomOK Orion33:019:34
2Emanuel UrdalBoxholm-Mjölby OL35:13+2:1210:12
3David AxelssonFinspångs SOK35:50+2:4910:23
4Filip BarkestedtOK Kullingshof37:23+4:2210:50
5Dag HultbergOK Kolmården38:34+5:3311:10
6Kalle KarlssonGOIF Tjalve40:18+7:1711:40
7Johan SköldLinköpings OK41:25+8:2412:00
8Felix PerssonOK Skogsfalken42:43+9:4212:22
9Zakarias HansonFalkenbergs OK56:48+23:4716:27
10Anton HagströmFalkenbergs OK59:28+26:2717:14
Albert GustavssonFalkenbergs OKej start

H16 Kort

2 990 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip LemanGöteborgs Skidklubb1:51:1637:12

D14

2 990 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nellie HenrikssonTormestorps IF41:2113:49
2Madelene AxelsonHärlövs IF41:22+0:0113:50
3Emelie UddMarkbygdens OK42:09+0:4814:05
4Lovisa TorstenssonEmmaboda Verda OK42:36+1:1514:14
5Elin PoschSol Tranås46:52+5:3115:40
6Amelia SkalbergBredaryds SOK47:54+6:3316:01
7Hanna OlofssonVärend GN OL50:51+9:3017:00
8Kajsa JohanssonJönköpings OK53:33+12:1217:54
9Ebba BengtssonOK Lindena53:47+12:2617:59
10Emelie RoosOK Landehof53:54+12:3318:01
11Anna HenrikssonSävedalens AIK57:48+16:2719:19
12Martina WessmanHalmstad OK1:00:11+18:5020:07
13Tove LindOK Lindena1:17:31+36:1025:55
14Hanna CederholmHalmstad OK1:26:31+45:1028:56
Emma RenbergSävedalens AIKdiskvalificerad
Erika EliassonOK Landehofej start

H14

2 990 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adam BrobergIF Rigor30:0210:02
2Oscar PhilipssonMarkaryds FK35:04+5:0211:43
3Martin SkyggesonOK Nackhe36:14+6:1212:07
4John GordonStigsökarna45:47+15:4515:18
5Simon WikströmHalmstad OK46:26+16:2415:31
6Anton BernevingOK Gipen47:54+17:5216:01
7Martin LundStenungsunds OK56:10+26:0818:47
8Joel GustavssonStigsökarna1:00:29+30:2720:13
Ola LösethFalköpings AIK OKej start
Joel FlakbergIFK Göteborgej start
Karl HammersbergFrölunda OLej start
Anton BobergIF Rigorej start
Johan HöögOK Kullingshofej start
Philip EdvardssonEksjö SOKej start

D14 Kort

2 470 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Silje Marie NordvikAsker SK43:0517:26

H14 Kort

2 470 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattis HallbergIK Uven34:2013:54
2Gustaf HäroldSol Tranås42:22+8:0217:09

D12

2 470 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna22:539:15
2Fanny SundbladEksjö SOK27:00+4:0710:55
3Emelie LorénOK Landehof30:39+7:4612:24
4Isabella LagoGöteborg-Majorna OK31:17+8:2412:39
5Elsa LindeblomIK Omega31:18+8:2512:40
6Vilma SvantessonHjärnarps GH OL31:21+8:2812:41
7Emelie KarlssonOK Landehof32:02+9:0912:58
8Siri BjörklundTrollhättans SOK33:12+10:1913:26
9Selma MoqvistLerums SOK35:12+12:1914:15
10Kristina ThuneIK Uven42:32+19:3917:13
11Ida ErikssonOK Landehof45:13+22:2018:18
12Sofia KlassonHestra IF47:08+24:1519:04
13Ida KristianssonTrollhättans SOK55:05+32:1222:18
14Agnes AspMölndal Outdoor IF56:29+33:3622:52
Evelina HallMölndal Outdoor IFej start
Emelie SvenssonIF Rigorej start
Hanna BoquistIK Uvenej start
Alva SellgrenGöteborg-Majorna OKej start

H12

2 470 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna23:019:19
2Filip JohanssonTrollhättans SOK23:53+0:529:40
3Filip RosjöJönköpings OK28:51+5:5011:40
4Victor HanssonNässjö OK30:02+7:0112:09
5Joel PlumppuBredareds IF30:07+7:0612:11
6Olle SörqvistMarkbygdens OK30:23+7:2212:18
7Tim JohanssonFK Friskus-Varberg32:33+9:3213:10
8Martin LammFrölunda OL34:02+11:0113:46
9Jonatan Wedberg-KilnäsSjövalla FK34:03+11:0213:47
10Alexander RoosOK Landehof34:57+11:5614:08
11Axel ForsmanFK Herkules37:23+14:2215:08
12Erik LundStenungsunds OK46:17+23:1618:44
13Martin LindenOK Landehof1:00:21+37:2024:25
Anders BjörklundTrollhättans SOKej start
Lukas WadstenOK Landehofej start

D12 Kort

2 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna ÅsedalUlricehamns OK25:4212:14
Moa BäckströmIF Rigorej start

D10

2 100 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alma WilhelmssonFalköpings AIK OK15:007:08
2Hilda AxelssonFK Göingarna15:45+0:457:30
3Anna FlakbergIFK Göteborg18:44+3:448:55
4Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK19:08+4:089:06
5Malin KristianssonTrollhättans SOK19:59+4:599:30
6Alicia LundgrenVärend GN OL21:14+6:1410:06
7Lovisa MoqvistLerums SOK21:47+6:4710:22
8Thea FagerströmIFK Göteborg21:55+6:5510:26
9Julia RangertIK Hakarpspojkarna22:35+7:3510:45
10Felicia LorénOK Landehof24:46+9:4611:47
11Tove ErikssonRyda SK28:03+13:0313:21
12Olivia AspIFK Göteborg30:01+15:0114:17
13Fanny NilssonOK Landehof31:10+16:1014:50
14Elin FlakbergIFK Göteborg31:35+16:3515:02
15Emma IvarssonOK Kullingshof35:12+20:1216:45
16Ida EdvardssonEksjö SOK36:33+21:3317:24
17Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK38:07+23:0718:09
Jensine SvenssonFinspångs SOKej start
Tilda ErixonIFK Göteborgej start

H10

2 100 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus KristianssonTrollhättans SOK14:136:46
2Samuel PihlströmOK Landehof14:18+0:056:48
3Jonatan Flink-OrnungOK Skogshjortarna19:53+5:409:28
4Jacob PihelSjövalla FK23:30+9:1711:11
5Edvin BorneFrölunda OL24:58+10:4511:53
6Adam OlssonSjövalla FK27:45+13:3213:12
7Viktor Le ClaireFK Herkules29:59+15:4614:16

D35

3 630 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna SundströmHestra IF41:0211:18
2Carin MagnussonOK Tor53:36+12:3414:45
3Maria LarssonDegerfors OK55:12+14:1015:12
4Maria AspIFK Göteborg56:48+15:4615:38
5Cecilia FlakbergIFK Göteborg59:45+18:4316:27

H35

4 660 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus ZetterlundGöteborg-Majorna OK38:318:15
2Andreas PerssonGöteborg-Majorna OK46:53+8:2210:03
3Erik AderstedtKungälvs OK53:01+14:3011:22
4Klas ÅströmMölndal Outdoor IF54:32+16:0111:42
5Kristian AdolfssonIK Ymer56:12+17:4112:03
6Andreas LjungbergUmeå OK58:45+20:1412:36
7Joachim LindkvistTolered-Utby Ol-klubb1:03:10+24:3913:33
8Kenth EdinBoxholm-Mjölby OL1:13:02+34:3115:40
9Martin UddMarkbygdens OK1:16:15+37:4416:21

D40

3 410 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carin RosjöJönköpings OK39:5011:40
2Louise AxelssonFK Göingarna40:52+1:0211:59
3Ellinor JohanssonOK Alehof41:28+1:3812:09
4Malin LammFrölunda OL43:01+3:1112:36
5Kristina NilssonOK Tranan43:23+3:3312:43
6Lotta J-SundbladEksjö SOK44:22+4:3213:00
7Carina IvarssonOK Kullingshof48:24+8:3414:11
8Ann-Christin BlennowFalköpings AIK OK49:06+9:1614:23
9Annika LarssonFK Göingarna55:03+15:1316:08
Carina OlssonFalköpings AIK OKej start
Gitte KristianssonTrollhättans SOKej start
Annika BäckOK Kullingshofej start
Lena KarlssonOK Alehofej start
Margaretha HöögOK Kullingshofej start

H40

4 210 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas RangertIK Hakarpspojkarna31:327:29
2Björn KristianssonTrollhättans SOK32:03+0:317:36
3Martin SvenssonMarkbygdens OK36:43+5:118:43
4Peter AspIFK Göteborg37:54+6:229:00
5Thomas JosarpFK Friskus-Varberg37:55+6:239:00
6Anders AspMölndal Outdoor IF38:56+7:249:14
6Thomas KarlssonSjövalla FK38:56+7:249:14
8Peter DellmingIFK Göteborg39:25+7:539:21
9Stefan AgmarkenHalmstad OK40:15+8:439:33
10Anders EdvardssonEksjö SOK40:51+9:199:42
11Anders HellgrenFrölunda OL41:30+9:589:51
12Anders ArfwedsonFrölunda OL41:36+10:049:52
13Håkan AxelssonFK Göingarna42:16+10:4410:02
14Patrik LundqvistNybro OK44:03+12:3110:27
15Fredrik PlumppuBredareds IF44:46+13:1410:38
16Johan LindeblomIK Omega45:29+13:5710:48
17Christer JohanssonEksjö SOK52:20+20:4812:25
18Patrik WåhlinOK Skogsfalken1:11:46+40:1417:02
Klas DalbergGöteborg-Majorna OKdiskvalificerad

D45

3 020 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ing-Marie Brander-StrandGöteborg-Majorna OK33:2911:05
2Maria WidmarkIF Hagen41:04+7:3513:35
3Eva PedersenOK Skogshjortarna43:25+9:5614:22
4Anna JohanssonJönköpings OK43:32+10:0314:24
5Petra JohanssonTrollhättans SOK44:17+10:4814:39
6Annika AasaIK Uven44:59+11:3014:53
7Caroline HagströmFalköpings AIK OK45:29+12:0015:03
8Anne SvantessonHjärnarps GH OL47:11+13:4215:37
9Katarina HedbergLerums SOK48:35+15:0616:05
10Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK49:19+15:5016:19
11Agneta Hallberg-HanssonNässjö OK54:18+20:4917:58
12Anne TuressonBredaryds SOK55:48+22:1918:28
13Helene Wengholt JohnssonOK Skogshjortarna56:26+22:5718:41
14Agnetha Le ClaireFK Herkules1:04:16+30:4721:16
15Evelina ErikssonIF Marin Väst1:08:15+34:4622:35
Nina DjerfLerums SOKdiskvalificerad
Agneta BerlinTrollhättans SOKej start
Frida MannfolkUlricehamns OKej start
Agneta NordholmSävedalens AIKej start

H45

4 030 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrik OlssonBrattås CK33:258:17
2Stefan LundOK Orinto34:59+1:348:40
3Sven LundgrenVärend GN OL35:12+1:478:44
4Henrik LarssonFK Göingarna36:04+2:398:56
5Per-Arne WahlgrenSjövalla FK36:16+2:518:59
6Per FlakbergIFK Göteborg38:21+4:569:30
6Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg38:21+4:569:30
8Lars SvantessonHjärnarps GH OL38:46+5:219:37
9Per SanderGöteborg-Majorna OK39:13+5:489:43
10Johan HanssonNässjö OK39:17+5:529:44
11Ulf DanielssonÅmåls OK39:28+6:039:47
12Stefan SvenssonBredaryds SOK40:34+7:0910:03
13Bertil PeterssonIK Ymer40:45+7:2010:06
14Jonas HagströmFalköpings AIK OK41:18+7:5310:14
15Krister RosjöJönköpings OK41:52+8:2710:23
16Magnus BlennowFalköpings AIK OK41:59+8:3410:25
17Kent KlassonHestra IF42:50+9:2510:37
18Pär ClaessonSävedalens AIK43:15+9:5010:43
19Mikael JungbjerGöteborgs Skidklubb44:09+10:4410:57
20Bengt NorrmanTrollhättans SOK44:14+10:4910:58
21Magnus WideFrölunda OL44:26+11:0111:01
22Hans WedbergSjövalla FK45:36+12:1111:18
23Bengt GrewinFrölunda OL45:40+12:1511:19
24Christian JanssonOK Tranan45:57+12:3211:24
25Erik LösethFalköpings AIK OK47:45+14:2011:50
26Richard BlomFrölunda OL48:17+14:5211:58
27Ulf AlmehedFrölunda OL52:02+18:3712:54
28Johan LilljeqvistStigsökarna53:03+19:3813:09
29Leif HagmanIK Uven53:38+20:1313:18
30Patrick DjerfLerums SOK54:33+21:0813:32
31Ulf KarlssonOK Alehof54:47+21:2213:35
32Carl NorinFrölunda OL55:13+21:4813:42
33Håkan ErikssonOK Räven1:00:15+26:5014:57
34Tomas AndreassonFrölunda OL1:03:28+30:0315:44
35Hans LindgrenOK Skogshjortarna1:17:19+43:5419:11
36Hans VokseppOK Skogshjortarna1:20:58+47:3320:05
37Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK1:28:06+54:4121:51
38Christer HenrikssonSävedalens AIK1:29:52+56:2722:17
39Bernt BerndtssonFrölunda OL1:37:31+1:04:0624:11
40Christer SvenssonRonneby OK1:42:05+1:08:4025:19
Magnus OhlssonSjövalla FKdiskvalificerad
Claus JohanssonJönköpings OKdiskvalificerad
Torbjörn KjörkFrölunda OLdiskvalificerad
Roine PetterssonIFK Göteborgej start
Mats G AnderssonOK Skogshjortarnaej start
Jonas OrnungOK Skogshjortarnaej start

D50

3 030 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britta SahlinVänersborgs SK31:5610:32
2Monica KollbergEksjö SOK33:55+1:5911:11
3Kerstin AnderssonRyda SK34:03+2:0711:14
4Ann-Christin NeroRonneby OK34:25+2:2911:21
5Annette Falck-LarssonVänersborgs SK36:37+4:4112:05
6Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK37:32+5:3612:23
7Monica KnutssonSävedalens AIK37:50+5:5412:29
8Eva Rabe-MagnussonIF Hagen39:49+7:5313:08
9Gunilla LarssonBredareds IF39:54+7:5813:10
10Gunilla AxelssonSävedalens AIK40:47+8:5113:27
11Maria AnderssonBredaryds SOK44:14+12:1814:35
12Helena LarssonHestra IF48:23+16:2715:58
13Monika NilssonOK Alehof53:52+21:5617:46
14Monika LjunglideOK Kullingshof53:53+21:5717:46
15Christina NilssonLerums SOK56:54+24:5818:46
16Lisa LarssonSjövalla FK1:15:34+43:3824:56
17Carina WiströmSävedalens AIK1:21:34+49:3826:55
18Karin HelmertzFrölunda OL1:21:47+49:5126:59
Maria OlssonLerums SOKdiskvalificerad
Susanne TruelsenHerlufsholm OKdiskvalificerad
Margareta Skarp RuntegenBoxholm-Mjölby OLej start
Maria BjörklundTrollhättans SOKej start
Wiveka ErnstssonFK Göingarnaej start
Kerstin TjernlundOK Vilse 87ej start

H50

3 680 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jörgen IvarssonHestra IF32:208:47
2Stefan KollbergEksjö SOK32:34+0:148:50
3Tore TjernlundOK Vilse 8735:09+2:499:33
4Kjell AnderssonSävedalens AIK36:06+3:469:48
5Anders SjögrenOK Kullingshof36:10+3:509:49
6Magnus JoelssonSOK 6836:55+4:3510:01
7Thomas AttforsSävedalens AIK38:15+5:5510:23
8Andrew LagoGöteborg-Majorna OK38:33+6:1310:28
9Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK39:00+6:4010:35
10Bo HerderssonMarkbygdens OK39:24+7:0410:42
11Thomas HenmyrOK Vilse 8740:28+8:0810:59
12Lars-Olof SchönHestra IF41:19+8:5911:13
13Stefan SjöblomFrölunda OL41:40+9:2011:19
14Stefan JohanssonTrollhättans SOK44:38+12:1812:07
15Lars NorénGöteborg-Majorna OK44:45+12:2512:09
16Torbjörn SalomonssonVänersborgs SK46:32+14:1212:38
17Nils-Olof LarssonVänersborgs SK46:41+14:2112:41
18Mats CarlssonOK Vilse 8746:51+14:3112:43
19Christer MannfolkUlricehamns OK47:15+14:5512:50
20Jan TruelsenHerlufsholm OK50:17+17:5713:39
21Per-Martin JohanssonIF Rigor58:00+25:4015:45
22Börje PerssonOK Alehof1:00:50+28:3016:31
Lennart StenssonHelsingborgs SOKej start
Stefan O JanssonLerums SOKej start
Björn BorgGöteborg-Majorna OKej start
Lars SöderlundTormestorps IFej start

D55

2 940 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena Rabe JosefssonFjärås AIK43:3314:48
2Solveig HedenblomSjövalla FK45:56+2:2315:37
3Marita LarssonMarkbygdens OK1:00:24+16:5120:32
4Margareta SchölinTockarps IK1:16:02+32:2925:51
Ingela NelsénFalkenbergs OKej start

H55

3 480 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Yngve NorellFrölunda OL33:299:37
2Lennart HålsjöOK Skogshjortarna34:24+0:559:53
3Håkan ForsmanRonneby OK36:00+2:3110:20
4Staffan RuntegenBoxholm-Mjölby OL36:05+2:3610:22
5Hans EkbergTrollhättans SOK39:03+5:3411:13
6Pierre KarlssonOK Alehof40:23+6:5411:36
7Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK40:41+7:1211:41
8Uno MagnussonIF Hagen42:02+8:3312:04
9Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK42:50+9:2112:18
10Arne PerssonMarkbygdens OK44:10+10:4112:41
11Stefan JanslättTolered-Utby Ol-klubb44:58+11:2912:55
12Yngve ErnstssonFK Göingarna46:12+12:4313:16
13Odd OhlssonUddevalla OK48:46+15:1714:00
14Stig-Ove DjurbäckMarkbygdens OK50:54+17:2514:37
15Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL51:12+17:4314:42
16Conny SahlinVänersborgs SK53:00+19:3115:13
17Lars EkbergTrollhättans SOK53:19+19:5015:19
18Lennart SmedenmarkRonneby OK53:52+20:2315:28
19Sven-Åke AnderssonIF Rigor55:27+21:5815:56
20Torbjörn OlssonGöteborg-Majorna OK1:03:54+30:2518:21
21Ingemar CarlssonSävedalens AIK1:14:40+41:1121:27
22Arne AlfredssonUddevalla OK1:21:03+47:3423:17
Bernt AnderssonIF Rigorej start
Bengt JonassonGöteborg-Majorna OKej start
Arne AnderssonBredaryds SOKej start

D60

2 570 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin AxelssonIK Uven38:5615:08
2Maria NorellFrölunda OL39:31+0:3515:22
3Eva BlomströmIK Stern43:12+4:1616:48
4Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK53:28+14:3220:48
5Lotta BörjessonSävedalens AIK54:29+15:3321:11
6Rosa JohanssonIK Uven1:09:05+30:0926:52
Inger Alice EismarkIFK Göteborgdiskvalificerad

H60

3 370 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kent ErikssonLerums SOK39:3611:45
2Toivo PentonenHestra IF39:38+0:0211:45
3Per FredrikssonOK Skogshjortarna39:48+0:1211:48
4Jonas LarssonOK Kullingshof39:54+0:1811:50
5Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OL41:30+1:5412:18
6Olle AdolfssonLerums SOK42:08+2:3212:30
7Bill SchölinTockarps IK43:21+3:4512:51
8Sören SvenssonSjövalla FK43:49+4:1313:00
9Sten BlomströmIK Stern46:02+6:2613:39
10Lennart AnderssonGöteborgs Skidklubb46:56+7:2013:55
11Christer SamuelssonOK Löftan52:32+12:5615:35
12Bertil JohanssonOK Skogshjortarna53:10+13:3415:46
13Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb54:22+14:4616:07
14Sven-Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb54:33+14:5716:11
15Larseric LarssonDegerfors OK59:02+19:2617:31
16Kjell JeppsonIF Rigor1:01:53+22:1718:21
17Arne BigstenFK Herkules1:26:39+47:0325:42
18Lars ÖsterbergSävedalens AIK1:27:32+47:5625:58
Lars-Olof RönnqvistOK Löftandiskvalificerad
Sten HelmertzFrölunda OLdiskvalificerad
Christer HåkanssonFalkenbergs OKej start

D65

2 500 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid HermanssonIK Ymer38:1315:17
2Christina SchedwinIK Stern39:11+0:5815:40
3Birgitta CarlssonOK Orinto41:38+3:2516:39
4Britt RangertIK Ymer43:05+4:5217:14
5Ingrid Rex WallströmIK Uven45:03+6:5018:01
6Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK49:44+11:3119:53
7Ann-Britt JohanssonIK Stern1:02:17+24:0424:54
8Barbro JohanssonSjövalla FK1:02:41+24:2825:04
9Inga GustavssonIK Uven1:08:35+30:2227:26
Lisbeth NilssonFalköpings AIK OKdiskvalificerad
Carola AnderssonOK Löftandiskvalificerad
Rose-Marie JohanssonFK Friskus-Varbergej start

H65

3 020 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sören AnderssonIK Dran33:5111:12
2Roland NilssonFalköpings AIK OK35:23+1:3211:42
3Anders BjörnbergFrölunda OL36:34+2:4312:06
4Lars TuvessonUlricehamns OK37:06+3:1512:17
5Stig-Ove TollIK Stern37:51+4:0012:31
6Kalle JohanssonOK Skogshjortarna38:42+4:5112:48
7Göran BengtssonTockarps IK39:29+5:3813:04
8Olle HermanssonIK Ymer41:39+7:4813:47
9Ingemar LindblomIFK Göteborg43:19+9:2814:20
10Jukka RankanenSjövalla FK44:26+10:3514:42
11Karl-Axel JohanssonIK Uven45:01+11:1014:54
12Anders AxelssonSävedalens AIK45:14+11:2314:58
13Sven Erik SjöholmMullsjö SOK45:57+12:0615:12
14Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK47:42+13:5115:47
15Lennart AlmströmIK Stern47:48+13:5715:49
16Bror PalgrimVänersborgs SK47:56+14:0515:52
17Lennart GustavssonIK Uven51:36+17:4517:05
18Nils KarlssonVäxjö AIS52:52+19:0117:30
19Björn AhlnérGöteborg-Majorna OK1:00:47+26:5620:07
20Hans C JohanssonIK Stern1:01:16+27:2520:17
Sune MentorGöteborg-Majorna OKdiskvalificerad
Christer SandhOK Roxenej start

D70

2 560 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK42:0816:27
2Margareta EmanuelssonFrölunda OL51:23+9:1520:04
3Gunnel BörjessonIK Uven53:45+11:3720:59
4Elvy BörjessonOK Alehof54:56+12:4821:27
5Barbro VallinKungälvs OK59:46+17:3823:20
6Inger HallbergIK Uven1:06:29+24:2125:58
7Gull-Britt GrönbergKungälvs OK1:10:10+28:0227:24
Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubbej start

H70

3 050 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb35:4311:42
2Roland BrandshageSävedalens AIK36:52+1:0912:05
3Andre AlexanderssonKungälvs OK38:53+3:1012:44
4Göran OlofssonFjärås AIK39:46+4:0313:02
5Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK39:47+4:0413:02
6Hans KarlssonOK Orinto40:41+4:5813:20
7Ingemar AlfredssonIK Uven41:15+5:3213:31
8Mats JodalGöteborg-Majorna OK42:30+6:4713:56
9Gert EmanuelssonFrölunda OL48:08+12:2515:46
10Agne ÖstenssonSävedalens AIK49:23+13:4016:11
11Percy CarlssonSävedalens AIK50:06+14:2316:25
12Bengt HanssonOK Löftan1:03:13+27:3020:43
13Birger AronssonBredareds IF1:05:00+29:1721:18
Laszlo VörösLerums SOKej start
Roland AasaIK Uvenej start

D75

2 030 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vera TofteredIF Rigor45:1022:14
2Evelyn Margareta AlexanderssonLerums SOK49:37+4:2724:26
3Inga-Lisa JohanssonFjärås AIK56:12+11:0227:41
4Anna-Lisa BerglundSävedalens AIK58:18+13:0828:43
Anita AnderssonFjärås AIKdiskvalificerad
Marianne HöglundFK Herkulesdiskvalificerad

H75

3 050 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sten JohanssonOK Kullingshof39:5813:06
2Leif HjertqvistIK Stern45:38+5:4014:57
3Åke HogedalKungälvs OK48:58+9:0016:03
4Karl-Erik HolmbergFjärås AIK57:11+17:1318:44
5Carl-Henrik HallbergIK Uven1:00:35+20:3719:51
6Leif EdsandSävedalens AIK1:05:28+25:3021:27
7Sten CarlssonSävedalens AIK1:14:42+34:4424:29

D80

2 030 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa HedströmOK Pan-Kristianstad49:2424:20
2Gunvor HåkanssonMarkbygdens OK52:48+3:2426:00

H80

2 560 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonny BlomqvistGöteborg-Majorna OK39:2015:21
2Bertil JohanssonMarkbygdens OK41:22+2:0216:09
3Olle GottfridssonSOK 6843:03+3:4316:48
4Ture GunnarssonGöteborg-Majorna OK44:47+5:2717:29
5Björn BromanGöteborg-Majorna OK48:46+9:2619:02
6Lars Erik AronsonIF Rigor1:00:38+21:1823:41

H85

2 560 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt BorgGöteborg-Majorna OK1:06:1425:52
2Hugo KrauseTolered-Utby Ol-klubb1:54:32+48:1844:44
Gustav ElvmyrTolered-Utby Ol-klubbdiskvalificerad

Inskolning

1 370 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OKfullföljt
Hjalmar AxelssonFK Göingarnafullföljt
Evelina CullbrandMölndal Outdoor IFfullföljt
Linnéa EdvardssonEksjö SOKfullföljt
Maja GraadIF Rigorfullföljt
Jakob HolmbergUlricehamns OKfullföljt
Emma KarlssonOK Landehoffullföljt
Anna LindénOK Landehoffullföljt
Johan LundStenungsunds OKfullföljt
Viktor LundqvistNybro OKfullföljt
Lovisa NilssonOK Rävenfullföljt
Alvin NordgrenSävedalens AIKfullföljt
Maja NyblomIK Sternfullföljt
Felicia PihelSjövalla FKfullföljt
Elsa PlumppuBredareds IFfullföljt
Einar SörqvistMarkbygdens OKfullföljt
Johan Wall JungbjerGöteborgs Skidklubbfullföljt
Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FKfullföljt
Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FKfullföljt
Alva ÖsterlinSävedalens AIKfullföljt

U1

2 030 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar Wall JungbjerGöteborgs Skidklubb17:298:36
2Stella RangertIK Hakarpspojkarna20:27+2:5810:04
3Ida Kristine NordvikAsker SK21:02+3:3310:21
4Olle RosendahlFK Friskus-Varberg22:15+4:4610:57
5Edvin SundströmHestra IF23:07+5:3811:23
6Filippa FagerströmIFK Göteborg24:14+6:4511:56
7Fritjoff Aderstedt-AlthoffKungälvs OK24:17+6:4811:57
8Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb25:19+7:5012:28
9Victor HanssonOK Löftan26:39+9:1013:07
10Joel HolmbergUlricehamns OK28:03+10:3413:49
11Jakob AspIFK Göteborg28:30+11:0114:02
12Rebecka PihlströmOK Landehof28:50+11:2114:12
13Oskar BjörssonOK Kullingshof29:51+12:2214:42
14Lisa BjörssonOK Kullingshof30:51+13:2215:11
15Carl HendbergHestra IF31:14+13:4515:23
16Ture SäfstenMölndal Outdoor IF32:14+14:4515:52
17Dante RangertKungälvs OK32:17+14:4815:54
18Rasmus HagbergFK Herkules37:51+20:2218:38
19Alfred JohanssonOK Alehof40:13+22:4419:48
Ida RosjöJönköpings OKdiskvalificerad

U2

2 480 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara SäfstenMölndal Outdoor IF31:2012:38
2Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb32:44+1:2413:11
3William SturessonLerums SOK33:05+1:4513:20
4Isabella HallMölndal Outdoor IF34:11+2:5113:47
5Emelie HendbergHestra IF36:24+5:0414:40
6Wilma HendbergHestra IF36:27+5:0714:41
7Elsa AspMölndal Outdoor IF39:28+8:0815:54
8Disa RangertKungälvs OK41:27+10:0716:42
9Linnea BjörssonOK Kullingshof41:28+10:0816:43
10Rebecka LjungSjövalla FK45:23+14:0318:17
11Lydia HakersSävedalens AIK45:48+14:2818:28
12Ines HakersSävedalens AIK46:03+14:4318:34
13Axel CullbrandMölndal Outdoor IF51:08+19:4820:37
14Jennifer StudleyOK Skogshjortarna1:00:10+28:5024:15

Öppen motion 1

2 480 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils AnderssonMarkbygdens OK50:3020:21
2Lisa OttossonOK Landehof52:38+2:0821:13
3Sven HåkanssonMarkbygdens OK53:40+3:1021:38
4Christer SalomonssonKinnaströms SK59:48+9:1824:06
5Willy SvenssonKinnaströms SK59:49+9:1924:07
6Carina SalomonssonKinnaströms SK1:01:06+10:3624:38
7Lilian SvenssonKinnaströms SK1:01:11+10:4124:40
8Ella CarlströmOK Landehof1:26:22+35:5234:49
9Lill AlfredssonUddevalla OK1:31:59+41:2937:05

Öppen motion 3

3 060 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus PedersenOK Skogshjortarna46:5415:19
2Miriam ZetterlundGöteborg-Majorna OK47:27+0:3315:30
3Per-Johan PerssonFjärås AIK48:45+1:5115:55
4Fredrika ErikssonRyda SK49:13+2:1916:05
5Ingrid KrafftHestra IF51:44+4:5016:54
6Frida LundSävedalens AIK54:35+7:4117:50
7Eva Maria RunnbyGöteborg-Majorna OK58:05+11:1118:58
8Paulina LundSävedalens AIK1:00:57+14:0319:55
9Ulla TengnérFK Friskus-Varberg1:01:19+14:2520:02
10Susanne BerganderEksjö SOK1:02:05+15:1120:17
11Annika JohanssonOK Alehof1:03:33+16:3920:46
12Britt AlfredssonIK Uven1:11:05+24:1123:13
13Ulrika ThuneIK Uven1:11:59+25:0523:31
14Joel LundbladEksjö SOK1:13:05+26:1123:53
15Simon NilssonEksjö SOK1:13:07+26:1323:53
16Robert SvenssonKlubblös1:16:10+29:1624:53
17Christina WernerssonOK Orinto1:26:35+39:4128:17
18Bengt Åke SjöströmTolered-Utby Ol-klubb1:28:05+41:1128:47
19Anita ÅsedalUlricehamns OK1:28:57+42:0329:04
20Kerstin ÅhsbergOK Landehof1:29:56+43:0229:23
21Rosita KarlssonVäxjö AIS1:35:09+48:1531:05
22Emma HolmbergKlubblös1:55:07+1:08:1337:37
23Monica SvärdSävedalens AIK2:13:01+1:26:0743:28
Jonna MännerKlubblösdiskvalificerad
Christina HogedalKungälvs OKdiskvalificerad

Öppen motion 5

3 490 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robin HögundFK Herkules41:5812:01
2Mats LjungblomGöteborg-Majorna OK42:16+0:1812:06
3Johan HöglundFK Herkules42:44+0:4612:14
4Johan NilssonUddevalla OK44:28+2:3012:44
5Björn NordvikAsker SK47:46+5:4813:41
6Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg48:41+6:4313:56
7Vidar FunkquistIF Hansa-Hoburg48:58+7:0014:01
8Edvin LjungbergSjövalla FK49:27+7:2914:10
9Karina WahlIK Vista51:03+9:0514:37
10Agnes GranbergSävedalens AIK52:25+10:2715:01
11Anders StrömbäckAnkarsrums OK52:59+11:0115:10
12Lena PihelSjövalla FK53:31+11:3315:20
13Lotta LemanGöteborgs Skidklubb59:03+17:0516:55
14Martin HolgerssonIK Hakarpspojkarna59:15+17:1716:58
15Ingemar KallinSOK 6859:20+17:2217:00
16Jenny RönnqvistOK Löftan59:47+17:4917:07
17Frida RönqvistOK Löftan1:00:02+18:0417:12
18Arvid HammarFrölunda OL1:01:18+19:2017:33
18Daniel TorstenssonGöteborgs Skidklubb1:01:18+19:2017:33
20Gunilla Djuffelt-MartinssonFalkenbergs OK1:02:07+20:0917:47
21Mats OlssonSjövalla FK1:02:38+20:4017:56
22Gunilla HimmelmannSjövalla FK1:03:14+21:1618:07
23Jonas LarssonDegerfors OK1:03:32+21:3418:12
24Linda SidebyGöteborg-Majorna OK1:04:37+22:3918:30
25Agneta LarssonIK Uven1:06:06+24:0818:56
26Lars BarkestedtOK Kullingshof1:06:54+24:5619:10
27Kerstin Haugen-LundStenungsunds OK1:09:12+27:1419:49
28Kristina PetterssonSjövalla FK1:10:13+28:1520:07
29Janis JanovskisKlubblös1:10:17+28:1920:08
30Marita SalomonssonVänersborgs SK1:12:07+30:0920:39
31Jenny LjungbergSjövalla FK1:13:42+31:4421:07
32Stellan HelgessonMarkbygdens OK1:13:44+31:4621:07
33Josefin BernhedSävedalens AIK1:14:25+32:2721:19
34Jörgen HedinFK Herkules1:15:05+33:0721:30
35Carina SturessonLerums SOK1:15:37+33:3921:40
36Lars TorstenssonGöteborgs Skidklubb1:16:17+34:1921:51
37Annika AndreassonFrölunda OL1:16:23+34:2521:53
38Kalle FogelstrandRyda SK1:17:00+35:0222:03
39Ingegerd KallinSOK 681:17:53+35:5522:18
40Thomas KrafftHestra IF1:18:06+36:0822:22
41Jenny JohanssonIFK Göteborg1:19:24+37:2622:45
42Jonatan OdbyKlubblös1:19:49+37:5122:52
43Peter BrobergIF Rigor1:22:40+40:4223:41
44Christer BergSjövalla FK1:24:04+42:0624:05
45Jessica ArfwedsonFrölunda OL1:25:04+43:0624:22
46Elin VokseppOK Skogshjortarna1:25:51+43:5324:35
47Bo CederlöfKlubblös1:26:34+44:3624:48
48Cristina NilssonOK Tranan1:32:22+50:2426:27
49Camilla VargmanIFK Göteborg1:36:22+54:2427:36
50Kerstin LundqvistNybro OK1:36:33+54:3527:39
51Miriam NorénIK Uven1:44:43+1:02:4530:00
52Eva-Lie SaarväliKlubblös1:45:32+1:03:3430:14
53Magnus FredrikssonFrölunda OL1:46:03+1:04:0530:23
Martin MännerKlubblösdiskvalificerad
Nils-Eric TofteredIF Rigordiskvalificerad
Anne-Marie CarlssonSävedalens AIKdiskvalificerad
Filip AnderssonKlubblösdiskvalificerad
Ingrid AnderssonIF Rigordiskvalificerad
Anita JunforsOK Skogshjortarnadiskvalificerad
Karin CederlöfKlubblösdiskvalificerad

ÖM7

3 050 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto27:469:06
2Peter LindSOK Viljan31:09+3:2310:12
3David DjurbäckMarkbygdens OK36:51+9:0512:04
4Håkan BjörklundSjövalla FK37:55+10:0912:25
5Bengt-Rune WallströmIK Uven40:06+12:2013:08
6Thomas BorneFrölunda OL40:18+12:3213:12
7Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OK41:01+13:1513:26
8Malin JohanssonFK Friskus-Varberg42:51+15:0514:02
9Kristina Wall JungbjerGöteborgs Skidklubb43:11+15:2514:09
10Karin GelotteTolered-Utby Ol-klubb44:57+17:1114:44
11Lena OlssonKinnaströms SK45:07+17:2114:47
12Maria HåkanssonVäxjö OK45:26+17:4014:53
13Erika AspMölndal Outdoor IF47:01+19:1515:24
14Johanna SjonsIFK Hedemora OK47:55+20:0915:42
15Johanna RönnqvistOK Löftan48:14+20:2815:48
16Rebecka DjurbäckMarkbygdens OK49:01+21:1516:04
17Ingvar IvarssonOK Kullingshof49:52+22:0616:20
18Karin WahlgrenSjövalla FK50:19+22:3316:29
19Manfred OlejnikSOK Viljan50:42+22:5616:37
20Rune EliassonFalkenbergs OK50:53+23:0716:40
21Håkan JunforsOK Skogshjortarna50:55+23:0916:41
22David SkälgårdKlubblös53:03+25:1717:23
23Camilla BjörklundSjövalla FK54:52+27:0617:59
24Christina GranbergSävedalens AIK56:26+28:4018:30
25Conny WernerssonOK Orinto56:32+28:4618:32
26Marica HäroldSol Tranås58:23+30:3719:08
27Kåre TengnérFK Friskus-Varberg1:01:41+33:5520:13
28Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK1:04:10+36:2421:02
29Katarina BorneFrölunda OL1:07:09+39:2322:00
30Daniel HanssonIK Ymer1:08:52+41:0622:34
31Paul BergvallFK Herkules1:14:04+46:1824:17
32Göran HåkanssonIK Uven1:18:11+50:2525:38
32Lena HåkanssonIK Uven1:18:11+50:2525:38
34Erik JohanssonKlubblös1:19:55+52:0926:12
35Arne LundStenungsunds OK1:21:48+54:0226:49
36Inger GreenSjövalla FK1:32:23+1:04:3730:17
37Elisabeth LundqvistGöteborg-Majorna OK1:41:19+1:13:3333:13
Jesper SjögrenOK Kullingshofdiskvalificerad
Jan LarssonSävedalens AIKdiskvalificerad

Öppen motion 8

3 690 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria HolmstrandIFK Göteborg37:4510:13
2Glen HåkanssonVäxjö OK38:32+0:4710:26
3Stefan GraadIF Rigor41:12+3:2711:09
4Anders JohanssonHestra IF42:08+4:2311:25
5Marie NordSol Tranås45:15+7:3012:15
6Anders ÅdahlMölndal Outdoor IF45:24+7:3912:18
7Per JohanssonKlubblös45:32+7:4712:20
8Lennart EkvallTrollhättans SOK46:28+8:4312:35
9Monica OlssonUddevalla OK49:50+12:0513:30
10Anna SäfstenMölndal Outdoor IF49:56+12:1113:31
11Carina AnderssonFK Friskus-Varberg50:10+12:2513:35
12Lars ErikssonMarkbygdens OK51:30+13:4513:57
13Magnus Wall JungbjerGöteborgs Skidklubb52:08+14:2314:07
14Ingemar BlomIK Uven53:03+15:1814:22
15Stanley MattssonIK Uven53:50+16:0514:35
16Caroline LövhammerIFK Göteborg54:09+16:2414:40
17Magnus HenningssonHestra IF54:22+16:3714:44
18Bo WesterbergTrollhättans SOK55:01+17:1614:54
19Mikael MagnussonMarkbygdens OK55:19+17:3414:59
20Martin JohanssonGöteborg-Majorna OK56:45+19:0015:22
21Håkan B SamorSävedalens AIK57:39+19:5415:37
22Bengt MattssonOK Orinto59:43+21:5816:11
23Stig GustafssonEksjö SOK1:05:08+27:2317:39
24Claes GreenSjövalla FK1:05:41+27:5617:48
25Gunnar PalmqvistBoxholm-Mjölby OL1:06:20+28:3517:58
26Gun LundbergIstrums SK1:06:48+29:0318:06
27Rolf HallbergNässjö OK1:07:30+29:4518:17
28Dick HimmelmannSjövalla FK1:11:41+33:5619:25
29Anneli GordonStigsökarna1:11:46+34:0119:26
30Anders CarlssonGöteborg-Majorna OK1:21:31+43:4622:05
31Kjell RybergIFK Göteborg1:28:40+50:5524:01
32Ulf JohanssonMarkbygdens OK1:29:48+52:0324:20
33Anders MohlinIK Stern1:38:30+1:00:4526:41
' HagbergSjövalla FKdiskvalificerad

Öppen motion 9

4 520 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Markus JohanssonIFK Göteborg33:497:28
2Martin ClaessonIFK Göteborg34:15+0:267:34
3Mattias NilssonVänersborgs SK35:45+1:567:54
4Henrik SjöbergHestra IF39:04+5:158:38
5Andreas HöyeKristiansand OK39:46+5:578:47
6Sven GranforsSävedalens AIK42:15+8:269:20
7Johan AxenborgGöteborg-Majorna OK42:16+8:279:21
8Erik TholénOK Skogshjortarna43:35+9:469:38
9Erik JonssonHestra IF44:00+10:119:44
10Jonas BrånaltFrölunda OL44:28+10:399:50
11Per HolmbergUlricehamns OK44:44+10:559:53
12Jonas WallinVänersborgs SK45:35+11:4610:05
13Magnus HanssonOK Löftan46:46+12:5710:20
14Jimmy PetterssonGöteborg-Majorna OK47:02+13:1310:24
15Per AnderssonOK Orinto48:06+14:1710:38
16Bo HåkanssonIFK Göteborg48:16+14:2710:40
17Erik LindgrenKlubblös49:37+15:4810:58
18Helena LidhageUlricehamns OK50:01+16:1211:03
19David HäggGotlands Bro Orienteringsklubb50:48+16:5911:14
20Per ForsbergIK Ymer51:31+17:4211:23
21Maria HalvarssonFjärås AIK52:35+18:4611:38
22Lars MuntherSävedalens AIK53:27+19:3811:49
23Hanna RangertKungälvs OK53:49+20:0011:54
24Marcus GardeliusGotlands Bro Orienteringsklubb56:05+22:1612:24
25Stefan HammarFrölunda OL56:43+22:5412:32
26Lisa PedersenOK Skogshjortarna56:52+23:0312:34
27Ragnar OlssonTibro OK58:49+25:0013:00
28Anders CullbrandIK Stern58:56+25:0713:02
29Mathias AxelssonVästvärmlands OK59:43+25:5413:12
30Pernilla HedinFK Herkules1:04:29+30:4014:15
31Anders LevinSvaide Roma SOK1:04:35+30:4614:17
32Caroline WilvoisGöteborgs Skidklubb1:04:51+31:0214:20
33Torbjörn HalvarssonFjärås AIK1:06:54+33:0514:48
34Olle PenttinenKlubblös1:07:25+33:3614:54
35Mikael GardelinVisborgs OK1:08:37+34:4815:10
36Cecilia BerganderEksjö SOK1:11:49+38:0015:53
37Filip SjöforsOK Älme1:13:22+39:3316:13
38Cecilia TofteredIF Rigor1:15:59+42:1016:48
39Jan GranIK Uven1:16:08+42:1916:50
40Olle WindeliusFrosta OK1:21:48+47:5918:05
41Urban SörqvistMarkbygdens OK1:23:32+49:4318:28
Erik ÖsterlinSävedalens AIKdiskvalificerad

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser