Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vinterrace, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vinterrace, etapp 3
Arrangörsorganisation: Uddevalla OK
Datum: söndag 22 januari 2017

D-kort

2 690 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christina SüdhoffBrattås CK26:479:57
2Lisa Hafstad WallanderBrattås CK27:03+0:1610:03
3Molly BergstrandBrattås CK27:07+0:2010:04
4Sara HelmerssonOK Skogsvargarna31:38+4:5111:45
5Linn EnbomVänersborgs SK31:42+4:5511:47
6Andrea EnbomVänersborgs SK31:48+5:0111:49
7Therese HernvallKlubblös33:03+6:1612:17
8Lovis BergstrandBrattås CK41:25+14:3815:23
9Alva ZakariassonUddevalla OK43:02+16:1515:59
10Linda OlofssonOK Flundrehof51:56+25:0919:18
11Milia OlofssonOK Flundrehof52:02+25:1519:20
12Tilda SåbyOK Flundrehof53:34+26:4719:54
13Liv LindOK Skärmen55:43+28:5620:42
14Sara HållstenOK Flundrehof58:50+32:0321:52
15Caroline WessmarkOK Flundrehof1:00:03+33:1622:19
16Olivia BjelkeUddevalla OK1:11:23+44:3626:32

H-kort

2 690 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Janne ErikssonEds SK25:539:37
2Johan ErikssonOK Skogsvargarna26:58+1:0510:01
3Odd WallanderBrattås CK27:09+1:1610:05
4Mats HelmerssonOK Skogsvargarna27:20+1:2710:09
5Liam HogedalVänersborgs SK29:22+3:2910:55
6Hjalmar OlssonUddevalla OK29:59+4:0611:08
7Gabriel HogedalVänersborgs SK37:10+11:1713:48
8Joel IsakssonVänersborgs SK37:27+11:3413:55
9Daniel IsakssonVänersborgs SK37:29+11:3613:56
10Sten WillstrandTrollhättans SK40:21+14:2815:00
11Håkan HåkanssonKungälvs OK43:35+17:4216:12
12Filip JemelíkUddevalla OK47:33+21:4017:40
13Jakob KantzerUddevalla OK47:36+21:4317:41
14Tor LindénUddevalla OK47:42+21:4917:43
15Adam IsakssonUddevalla OK47:51+21:5817:47
16Karleric FranssonTrollhättans SOK53:50+27:5720:00
17Erik SüdhoffBrattås CK56:02+30:0920:49
Otto Mellqvist BjelkeUddevalla OKej start
Nore ModénVänersborgs SKej start

D-mellan

4 030 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba LindOK Skärmen41:4510:21
2Birgit HanssonHerrestads AIF52:32+10:4713:02
3Kristina LindOK Skärmen53:06+11:2113:10
4Elin HelmerssonOK Skogsvargarna54:58+13:1313:38
5Agnes GleisnerOK Skärmen56:17+14:3213:57
6Birgitta StenströmVänersborgs SK56:57+15:1214:07
7Ida SüdhoffBrattås CK57:01+15:1614:08
8Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna59:25+17:4014:44
9Jenny OlssonStigsökarna1:02:01+20:1615:23
10Kerstin Haugen LundStenungsunds OK1:07:31+25:4616:45
11Gunilla HogedalVänersborgs SK1:08:56+27:1117:06
Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarnaej godkänd

H-mellan

4 030 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix PernefalkUddevalla OK36:449:06
2Urban LarssonOK Gipen37:36+0:529:19
3Patrik LilleengOK Gipen37:41+0:579:21
4Thomas BergstrandBrattås CK40:44+4:0010:06
5Per IvarssonTrollhättans SOK42:09+5:2510:27
6Håkan LarssonLjungskile FK42:28+5:4410:32
7Bo KarlssonLjungskile FK42:33+5:4910:33
8Lars HogedalVänersborgs SK42:38+5:5410:34
9Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarna43:44+7:0010:51
10Olof KarlssonUddevalla OK44:04+7:2010:56
11Tony GrantzLjungskile FK47:22+10:3811:45
12William WasseniusUddevalla OK47:36+10:5211:48
13Hans EkbergTrollhättans SOK48:01+11:1711:54
14Lars LjungbergTrollhättans SOK48:32+11:4812:02
15Bo KronOK Flundrehof48:41+11:5712:04
16Hans-Erik RingströmHåby IF52:49+16:0513:06
17Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK55:04+18:2013:39
18Claes OlssonOK Gipen56:22+19:3813:59
19Hans LindqvistTrollhättans SOK56:40+19:5614:03
20Jan-Erik PålssonUddevalla IS57:19+20:3514:13
21Allsing CarlssonOK Skogsvargarna58:24+21:4014:29
22Peter LarssonTrollhättans SOK58:49+22:0514:35
23Ture ErikssonEds SK1:27:29+50:4521:42
Ulf BjörkdahlHerrestads AIFej godkänd
Lars EkbergTrollhättans SOKej godkänd
Yngve NilssonOK Gipenej start

D-lång

6 120 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emelie SvalinVänersborgs SK1:00:449:55
2Maria ErikssonEds SK1:13:08+12:2411:56

H-lång

6 120 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pål MagnussonUddevalla IS49:078:01
2Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK51:01+1:548:20
3Jonas ZakariassonUddevalla OK53:01+3:548:39
4Isak OlssonStigsökarna53:08+4:018:40
5Håkan LindénUddevalla OK1:04:55+15:4810:36
6Linus OlssonOK Gipen1:13:29+24:2212:00
7Andreas GleisnerOK Skärmen1:14:08+25:0112:06
8Johan LundStenungsunds OK1:21:19+32:1213:17
9Arne LundStenungsunds OK1:21:20+32:1313:17
Erik HogedalGöteborg-Majorna OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser