Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Viking Memorial - The Timechase

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Viking Memorial - The Timechase
Arrangörsorganisation: Västerås SOK
Datum: lördag 11 mars 2017

Hel

12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hans-Erik SkalbergVästerås SOK23:43
2Oskar NilssonVästerås SOK26:33+2:50
3Martin SandqvistVästerås SOK28:51+5:08
4Anders SahlénVästerås SOK29:13+5:30
5Hampus WestmanVästerås SOK29:32+5:49
6Alfred LönnVästerås SOK29:34+5:51
7Martin NorrbomSala OK29:42+5:59
8John GunnarssonSurahammars SOK29:49+6:06
9Carl NäslundVästerås SOK29:57+6:14
10Svensson RikardVästerås SOK30:11+6:28
11Lars-Erik HaslerSurahammars SOK30:26+6:43
12Erik NallgårdVästerås SOK30:27+6:44
Rasmus MöllerArboga OKej start

Halv

14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Per HermannVästerås SOK23:22
2Jan-Olov BergmanVästerås SOK26:23+3:01
3Dan ÖsterlundVästerås SOK27:07+3:45
4Henrik HamreforsVästerås SOK27:12+3:50
5Jenny SigurdssonVästerås SOK27:38+4:16
6Eva OdeVästerås SOK28:13+4:51
7Sixten TörnqvistVästerås SOK28:19+4:57
8Gunnar MunkteliusSurahammars SOK28:23+5:01
9Henrik HallinSurahammars SOK28:55+5:33
10Anders GunnarssonSurahammars SOK29:10+5:48
11Andreas NäslundVästerås SOK29:29+6:07
12Tomas JonssonVandrarringen29:36+6:14
13Tore NallgårdVästerås SOK29:44+6:22
14Noa SjöstrandVästerås SOK30:16+6:54
Henrik NettelmarkSurahammars SOKej start
Sandra NäslundVästerås SOKej start
Axel TarkpeaVästerås SOKej start
Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOKej start
Klara Åkerman SjöströmVästerås SOKej start
Markus ÖsterlundVästerås SOKej start
Simon ÖsterlundVästerås SOKej start

Kvart

22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Dorothe SpillmannIF Thor27:05
2Anna NorrbomSala OK27:10+0:05
3Gun MillingerVästerås SOK27:22+0:17
4Magnus LarssonVästerås SOK27:23+0:18
5Cecilia VälijeesiöVästerås SOK27:37+0:32
6Ida HallinSurahammars SOK28:11+1:06
7Linus HallinSurahammars SOK28:15+1:10
8Pernilla SahlénVästerås SOK28:35+1:30
9Malena AhlströmVästerås SOK28:51+1:46
10Ludvig HaslerSurahammars SOK28:56+1:51
11Rebecka HaslerSurahammars SOK29:00+1:55
12Anders MillingerVästerås SOK29:06+2:01
13Hanna HermannVästerås SOK29:20+2:15
13Hanna ThulinVästerås SOK29:20+2:15
15Ida LarssonVästerås SOK29:30+2:25
16Elis WiklundVästerås SOK29:39+2:34
17Nova SahlénVästerås SOK29:52+2:47
18Joakim AhlströmVästerås SOK30:08+3:03
19Maja AhlströmVästerås SOK30:10+3:05
20Felicia SahlénVästerås SOK30:42+3:37
21Lars-Erik SjöstrandVästerås SOK30:50+3:45
22Ulf HamreforsVästerås SOK30:52+3:47
Emil AhlströmVästerås SOKej start
Vidar NettelmarkSurahammars SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser