Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Viking Memorial - The Hunt

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Viking Memorial - The Hunt
Arrangörsorganisation: Västerås SOK
Datum: söndag 12 mars 2017

Hel

20 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl NäslundVästerås SOK2:13:276:40
2Alfred LönnVästerås SOK2:19:33+6:066:58
3Hampus WestmanVästerås SOK2:19:56+6:296:59
4Fredrik JohnssonKFUM Örebro OK2:23:29+10:027:10
5Martin NorrbomSala OK2:33:55+20:287:41
6Jonas Jensen-TornehedVästerås SOK2:57:24+43:578:52
Magnus LimbäckVästerås SOKej godkänd
John GunnarssonSurahammars SOKej start
Lars-Erik HaslerSurahammars SOKej start
Jonas LindegrenVästerås SOKej start
Rasmus MöllerArboga OKej start
Erik NallgårdVästerås SOKej start

Halv

14 000 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan AhlströmVästerås SOK1:35:106:47
2Martina WelénKöping-Kolsva OK1:37:28+2:186:57
3Sofi ThorsellVästerås SOK1:45:55+10:457:33
4Tomas JonssonVandrarringen1:46:06+10:567:34
5Stefan BjurstedtSurahammars SOK1:47:04+11:547:38
6Martin OldaeusVästerås SOK1:47:33+12:237:40
7Per SundströmVästerås SOK1:47:46+12:367:41
8Terje LundVästerås SOK1:47:56+12:467:42
9Noa SjöstrandVästerås SOK1:56:08+20:588:17
10Pontus LindgrenVästerås SOK2:01:42+26:328:41
11Jan-Olov BergmanVästerås SOK2:02:03+26:538:43
12Eva OdeVästerås SOK2:04:24+29:148:53
13Eva PalmVästerås SOK2:05:37+30:278:58
14Elisabeth WestmanVästerås SOK2:09:29+34:199:14
15Hans WestmanVästerås SOK2:09:30+34:209:15
16Gunnar MunkteliusSurahammars SOK2:11:55+36:459:25
17Martin SandqvistVästerås SOK2:15:42+40:329:41
18Jenny SigurdssonVästerås SOK2:23:44+48:3410:16
Henrik HamreforsVästerås SOKej godkänd
Sandra NäslundVästerås SOKej godkänd
Per-Olov SjöströmVästerås SOKej start
Sixten TörnqvistVästerås SOKej start
Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOKej start
Klara Åkerman SjöströmVästerås SOKej start

Kvart

9 000 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas AnderssonVästerås SOK1:09:577:46
2Malin WelénKöping-Kolsva OK1:17:05+7:088:33
3Henrik NettelmarkSurahammars SOK1:17:08+7:118:34
4Gustav BromanVästerås SOK1:17:14+7:178:34
5Lars-Erik SjöstrandVästerås SOK1:17:24+7:278:36
6Rickard PerssonVästerås SOK1:17:43+7:468:38
7Anna ZetterbergVästerås SOK1:18:24+8:278:42
8Maja AhlströmVästerås SOK1:19:24+9:278:49
9Joakim AhlströmVästerås SOK1:19:27+9:308:49
10Hanna SundströmVästerås SOK1:19:40+9:438:51
11David LindgrenVästerås SOK1:24:28+14:319:23
12Dorothe SpillmannIF Thor1:24:35+14:389:23
13Malena AhlströmVästerås SOK1:24:49+14:529:25
14Ulf HamreforsVästerås SOK1:25:32+15:359:30
15Lucas AhlströmVästerås SOK1:31:29+21:3210:09
16Anna NorrbomSala OK1:39:44+29:4711:04
17Sixten SlagbrandVästerås SOK1:43:42+33:4511:31
18Marcus ArnoldssonVästerås SOK1:43:44+33:4711:31
19Alva LimbäckVästerås SOK1:48:21+38:2412:02
20Kristina LindgrenVästerås SOK2:04:58+55:0113:53
21Gun MillingerVästerås SOK2:05:16+55:1913:55
22Anders MillingerVästerås SOK2:05:20+55:2313:55
23Lill NallgårdVästerås SOK2:14:52+1:04:5514:59
24Lena TörnqvistVästerås SOK2:14:54+1:04:5714:59
Felicia SahlénVästerås SOKej godkänd
Pernilla SahlénVästerås SOKej godkänd
Emil AhlströmVästerås SOKej start
Ida LarssonVästerås SOKej start
Vidar NettelmarkSurahammars SOKej start
Stefan TörnqvistVästerås SOKej start
Karin ÅkermanVästerås SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser