Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ultralång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ultralång
Arrangörsorganisation: Helsingborgs SOK
Datum: söndag 22 januari 2017

D16

9 130 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes LindblomMalmö OK1:07:517:25
2Sofia PalmFK Boken1:08:03+0:127:27
3Nellie RydlundHässleholms OK1:11:17+3:267:48
4Elin NilssonAndrarums IF1:16:39+8:488:23
5Clara DahlHärlövs IF1:16:58+9:078:25
6Alma LeijonHärlövs IF1:17:16+9:258:27
7Maja TenghagenHärlövs IF1:25:41+17:509:23
8Elin HugossonLunds OK1:32:54+25:0310:10
Hilma HolmströmHärlövs IFej godkänd
Agnes KnutssonÖrkelljunga FKej godkänd
Ebba NilssonÖrkelljunga FKej godkänd
Astrid RuskOK Kontinentej godkänd
Sofia RämmalLunds OKej godkänd
Embla CinthioSkåneslättens OLej start
Rebecca HardenFK Bokenej start
Tea MarkholmSkåneslättens OLej start
Ylva PrellnerSkåneslättens OLej start
Saga SchmidtOK Kontinentej start
Lovisa WeidenSkåneslättens OLej start

H16

10 450 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon OlssonHjärnarps OL1:08:336:33
2Axel OrrhedeHelsingborgs SOK1:08:53+0:206:35
3Jacob MobergHelsingborgs SOK1:10:12+1:396:43
4Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad1:21:08+12:357:45
5Pontus ErikssonHjärnarps OL1:21:21+12:487:47
6Ludvig ZaarLunds OK1:21:22+12:497:47
7Carl ÅsLunds OK1:21:44+13:117:49
8Johan VinbladLunds OK1:47:05+38:3210:14
Allan HedbergLunds OKej start
Markus HolasekOK Kontinentej start
Karl PalmqvistOK Kontinentej start
Oskar SigesgårdFK Göingarnaej start
Jakob ZällHjärnarps OLej start

D14

7 060 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thea BökmanHelsingborgs SOK57:198:07
2Moa WallenborgOK Kontinent1:00:39+3:208:35
3Selma LarssonLunds OK1:06:41+9:229:26
4Linnea RydlundHässleholms OK1:07:19+10:009:32
5Kajsa HeydenLunds OK1:08:02+10:439:38
6Alice OlvegårdFK Göingarna1:13:21+16:0210:23
7Alva NystedtSkåneslättens OL1:24:47+27:2812:00
8Olivia LarssonLunds OK1:24:48+27:2912:00
Rebecca AdlercreutzLunds OKej godkänd
Elsa EricssonLunds OKej godkänd
Hanne HusbySkåneslättens OLej godkänd
Ronja KarlssonHärlövs IFej godkänd
Linnea LeijonHärlövs IFej godkänd
Tova LevinssonMalmö OKej godkänd
Cornelia MöllerOK Kontinentej godkänd
Emmy PalmFK Bokenej godkänd
Alice PerssonOK Tyringeej godkänd
Joanna PerssonOK Tyringeej godkänd
Wilma JohanssonHärlövs IFej start
Nora LevinFK Åsenej start

H14

8 260 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin SelinFK Göingarna54:036:32
2Felix GustafssonLunds OK54:07+0:046:33
3Alfred AhltinMalmö OK58:17+4:147:03
4Albin WeidenSkåneslättens OL1:05:40+11:377:56
5Isak AnderssonLunds OK1:14:02+19:598:57
6Erik AlbinssonHjärnarps OL1:23:00+28:5710:02
6David MorénHjärnarps OL1:23:00+28:5710:02
8Albin HugossonLunds OK1:33:30+39:2711:19
9Stellan GradinAndrarums IF1:33:31+39:2811:19
10Lucas TreldalOK Kontinent1:33:32+39:2911:19
11Victor EricssonHelsingborgs SOK1:33:49+39:4611:21
12Gustav FribergHelsingborgs SOK1:33:57+39:5411:22
13Erik OlssonFK Åsen1:37:12+43:0911:46
14David OlanderLunds OK1:41:04+47:0112:14
Adam JohanssonSkåneslättens OLej godkänd
Isak LevinFK Åsenej godkänd
Jonathan OrrhedeHelsingborgs SOKej godkänd
Anton PerssonHärlövs IFej godkänd
Love PerssonMalmö OKej godkänd
Jacob RothmanHärlövs IFej godkänd
Axel TenghagenHärlövs IFej godkänd
Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstadej start
Loke HedbergLunds OKej start
Ivar HelmerssonHässleholms OKej start
Karl JohannessonFK Åsenej start

Gul

3 300 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kurt SjöbergHelsingborgs SOK32:589:59
2Lotta MagnussonMalmö OK33:36+0:3810:10
3Anna BenattiSkåneslättens OL36:37+3:3911:05
4David PerssonHelsingborgs SOK37:12+4:1411:16
5Albin SegleviHelsingborgs SOK39:51+6:5312:04
6Ida BenattiSkåneslättens OL42:06+9:0812:45
7Jenny LindblomMalmö OK42:07+9:0912:45
8Alma KjellénHelsingborgs SOK45:56+12:5813:55
9Lisa KjellénHelsingborgs SOK48:55+15:5714:49
10Clara EhrnbornAndrarums IF58:10+25:1217:37
11Bontu JohnsonHelsingborgs SOK1:01:39+28:4118:40

Violett 1

10 450 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik JohanssonHelsingborgs SOK1:02:476:00
2Jörgen OlssonOK Pan-Kristianstad1:04:09+1:226:08
3Håkan PalmFK Boken1:06:26+3:396:21
4Staffan AhltinMalmö OK1:07:29+4:426:27
5Pontus GustavssonOK Kontinent1:16:53+14:067:21
6Jonas NorénHelsingborgs SOK1:20:55+18:087:44
7Ulf LinderfalkSkåneslättens OL1:28:43+25:568:29
8Kajsa BenattiSkåneslättens OL1:31:50+29:038:47
9Olof BarrSkåneslättens OL1:42:30+39:439:48
10Kristina SpångbergLunds OK1:48:11+45:2410:21

Violett 2

9 130 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrick AdlercreutzLunds OK1:25:469:23

Orange 1

8 260 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klas BogsjöHelsingborgs SOK1:10:388:33
Mika MorathHelsingborgs SOKej godkänd

Orange 2

7 060 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik PerssonHelsingborgs SOK59:428:27
2Erik AhlströmHelsingborgs SOK1:07:53+8:119:36
3Tor-Eve BengtssonHelsingborgs SOK1:17:30+17:4810:58
4Alfred KjellénHelsingborgs SOK1:20:02+20:2011:20
5Macke SelanderHelsingborgs SOK1:25:20+25:3812:05
6Marie SvenssonFK Åsen1:34:52+35:1013:26
Eva EmanuelssonHelsingborgs SOKej start
Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOKej start
Emeli ZeilonSkåneslättens OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser