Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skinkjakten - Le Grande Finale

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skinkjakten - Le Grande Finale
Arrangörsorganisation: Gotlands Bro OK
Datum: onsdag 14 december 2016

Lång

6 320 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Brent GodmanGotlands Bro OK44:287:02
2Mattias WestfältGotlands Bro OK44:59+0:317:07
3Stefan WahlgrenVisborgs OK46:26+1:587:20
4Duncan RobertsonSvaide Roma SOK46:27+1:597:20
5Edvin NilssonGotlands Bro OK46:32+2:047:21
6Ludvig WaktelSvaide Roma SOK46:49+2:217:24
7Patrik RönnbäckVisborgs OK54:27+9:598:36
8Felix BäckstädeVisborgs OK54:43+10:158:39
9Andreas LiljegrenGotlands Bro OK56:36+12:088:57
10Anna SameliusVisborgs OK1:01:25+16:579:43
11Mattias LevinSvaide Roma SOK1:05:10+20:4210:18
12Anders EklundSvaide Roma SOK1:05:29+21:0110:21
13Olle SvangrenGotlands Bro OK1:26:59+42:3113:45
14Mattias ÖsterdahlVisborgs OK1:43:02+58:3416:18
Albin LindgrenVisborgs OKej godkänd
Pontus GustafssonSvaide Roma SOKej start
Håkan MattssonGotlands Bro OKej start

Mellan

4 590 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf NilssonGotlands Bro OK40:418:51
2Erik NilssonGotlands Bro OK40:42+0:018:52
3Armin SchollerVisborgs OK41:21+0:409:00
4Kjell NilssonGotlands Bro OK43:16+2:359:25
5Ronny LiljegrenGotlands Bro OK43:25+2:449:27
6Peter ÖsterdahlVisborgs OK48:37+7:5610:35
7Folke SvangrenGotlands Bro OK48:40+7:5910:36
8Jerker DrottenmyrVisborgs OK49:30+8:4910:47
9Kjell SkalbergGotlands Bro OK50:19+9:3810:57
10Göran KimellGotlands Bro OK51:07+10:2611:08
11Gunnar HallströmVisborgs OK1:06:01+25:2014:22
12Monika JonssonSvaide Roma SOK1:17:22+36:4116:51
13Anna BäckstädeVisborgs OK1:20:56+40:1517:37
14Rolf MalmrosVisborgs OK1:23:54+43:1318:16
15Stefan ErlandssonGarda OK1:24:01+43:2018:18
16Ann-Britt LevinGarda OK1:25:11+44:3018:33
17Elisabeth KimellGotlands Bro OK1:26:01+45:2018:44
18Ingrid EnekvistVisborgs OK1:29:52+49:1119:34
19Annika ÖsterdahlVisborgs OK1:29:56+49:1519:35
Anki HallströmSvaide Roma SOKej godkänd
Anton NilssonGotlands Bro OKej godkänd
Jonas PetterssonGotlands Bro OKej godkänd
Leif SvangrenGotlands Bro OKej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format
Sven-Åke AsklanderGotlands Bro OKej start
Anders NilssonGotlands Bro OKej start
Ylva SvangrenGotlands Bro OKej start

Kort

2 780 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Adam ÖsterdahlVisborgs OK23:508:34
2Albin Lindh SporreVisborgs OK23:52+0:028:35
3Edvard PetterssonGotlands Bro OK25:23+1:339:07
4David WestfältGotlands Bro OK25:25+1:359:08
5Felice GardelinGotlands Bro OK25:51+2:019:17
6Natalie GardelinGotlands Bro OK25:52+2:029:18
7Beata PetterssonGotlands Bro OK50:22+26:3218:07
8Matilda DrottenmyrVisborgs OK1:06:03+42:1323:45

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser