Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VM-test, medeldistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VM-test, medeldistans
Arrangörsorganisation: Svenska Orienteringsförbundet
Datum: söndag 21 maj 2017

D21

4 780 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma JohanssonDomnarvets GOIF30:256:21
2Helena JanssonOK Ravinen31:21+0:566:33
3Sara HagströmIFK Göteborg33:03+2:386:54
4Helena KarlssonIFK Lidingö SOK33:06+2:416:55
5Lina StrandGöteborg-Majorna OK33:26+3:016:59
6Karolin OhlssonJärla Orientering33:45+3:207:03
7Josefin TjernlundOK Tisaren33:48+3:237:04
7Alva OlssonLinköpings OK33:48+3:237:04
9Lilian ForsgrenOK Tisaren34:26+4:017:12
10Anna BachmanIFK Lidingö SOK34:55+4:307:18
11Lisa RisbyOK Kåre35:10+4:457:21
12Sara EskilssonAlfta-Ösa OK35:31+5:067:25
13Kristin LöfgrenIFK Mora OK37:31+7:067:50
14Nicole LjungdahlOK Pan-Kristianstad38:00+7:357:56
15Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad38:47+8:228:06
16Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad44:46+14:219:21
Tove AlexanderssonStora Tuna OKej start
Elin MånssonIFK Göteborgej start

H21

5 830 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin RegbornHagaby GoIF Örebro30:265:13
2Johan RunessonTampereen Pyrintö30:37+0:115:15
3Gustav BergmanOK Ravinen31:02+0:365:19
4Fredrik BakkmanIFK Göteborg31:05+0:395:19
5Oskar SjöbergOK Linné31:51+1:255:27
6Albin RidefeltOK Linné32:25+1:595:33
7Johan HögstrandIFK Göteborg32:48+2:225:37
8David AnderssonIFK Lidingö SOK32:50+2:245:37
9Anton SjökvistStora Tuna OK33:06+2:405:40
10William LindMalungs OK Skogsmårdarna33:16+2:505:42
11Ola MartnerGöteborg-Majorna OK33:29+3:035:44
12Rassmus AnderssonOK Linné34:09+3:435:51
13Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF34:21+3:555:53
14Emil SvenskStora Tuna OK35:15+4:496:02
15Mats TroengOK Linné35:43+5:176:07
16Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF35:57+5:316:09
17Max Peter BejmerIFK Göteborg36:36+6:106:16
18Erik RostMalungs OK Skogsmårdarna36:49+6:236:18
19Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK37:14+6:486:23
Joakim SvenskStora Tuna OKutgått
Jens RönnolsJärla Orienteringej start
Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstadej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser