Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SkidO, VOF-cup 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SkidO, VOF-cup 3
Arrangörsorganisation: Vännäs OK
Datum: söndag 12 februari 2017

D21

8 190 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elisabeth FriesUmeå OK1:03:377:46
2Cecilia HenfridssonUmeå OK1:12:38+9:018:52
3Kristina FridmanVännäs OK1:33:54+30:1711:27

H21

12 360 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sixten WalheimRobertsfors IK1:04:005:10
2Christian SpoerryUmeå OK1:06:17+2:175:21
3Gustaf SparrevikLerums SOK1:22:44+18:446:41
4Martin PerssonÅrsunda IF1:23:25+19:256:44
5Clas FriesUmeå OK1:27:40+23:407:05
6Albin BjörnuddIFK Umeå1:29:07+25:077:12
7Mats WalheimRobertsfors IK1:29:42+25:427:15
8Andreas LundholmUmeå OK1:29:53+25:537:16
9Stefan KärrlanderUmedalens IF1:44:09+40:098:25
10Erik KärrlanderUmedalens IF2:07:40+1:03:4010:19
Hans-Erik CarlborgIFK Umeåej godkänd

D16

5 850 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ester LaudonVännäs OKej godkänd

D14

4 060 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice LarssonUmeå OK37:129:09

H14

4 060 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar ÅdahlUmeå OK43:4810:47
Isak LundholmUmeå OKej godkänd
Helena HellgrenVännäs OKej godkänd

D12

2 760 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja LundholmUmeå OK24:529:00
2Emmy KärrlanderUmedalens IF28:59+4:0710:30

H12

2 760 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Otto TimbyUmeå OK28:0910:11

Öppen motion 1

2 760 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erika TimbyUmeå OK29:0910:33
2Tuva SirviöUmeå OK33:19+4:1012:04
3Tyra LarssonIFK Umeå33:21+4:1212:05
4Tua RönnlundIFK Umeå33:26+4:1712:06
5Vega LaudonVännäs OK35:38+6:2912:54
6Irma KarlssonVännäs OK1:09:51+40:4225:18
7Siri KarlssonVännäs OK1:10:32+41:2325:33
Eva FridmanVännäs OKej start

Öppen motion 4

5 850 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa DahlbergIFK Umeå41:487:08
2Mattias LindmarkRobertsfors IK46:23+4:357:55
3Berndt StenbergIFK Umeå46:35+4:477:57
4Tjelvar OtterbjörkUmeå OK51:41+9:538:50
5Åsa BäckstrandUmeå OK53:03+11:159:04
6Sara Ahlman ÅdahlUmeå OK55:38+13:509:30
7Annica NylundUmeå OK59:01+17:1310:05
8Karin LarssonUmeå OK59:36+17:4810:11
9Mats KlingvallUmeå OK1:01:25+19:3710:29
10Joar MattsonVännäs OK1:01:47+19:5910:33
11Kristina PetersonIFK Umeå1:02:17+20:2910:38
12Tove NorénVännäs OK1:03:59+22:1110:56
13Klara Hofer-MattssonVännäs OK1:17:25+35:3713:14
Daniel AnderssonUmeå OKej godkänd
Elisabet CarlborgVännäs OKej godkänd

Öppen motion 7

8 190 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin LarssonIFK Umeå57:096:58
2Jonas PetersonIFK Umeå1:05:11+8:027:57
3Jonas GustafssonVännäs OK1:05:47+8:388:01

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser