Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SAKO Ungdomstävling Etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SAKO Ungdomstävling Etapp 1
Arrangörsorganisationer: OK Flundrehof / Trollhättans SK
Datum: tisdag 25 april 2017

Ljungskile FK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Elsa ForsengD10 (19)26:47+10:5613:19
8Vera KlingbergD10 (19)30:27+14:3615:08
19Celia KlingbergD10 (19)57:53+42:0228:47
Gustav BohlinInskolning (32)fullföljt
Ebba ForsengInskolning (32)fullföljt
Amalia NicolajsenInskolning (32)fullföljt
Ludvig NicolajsenInskolning (32)fullföljt
Julian KlingbergU2 (31)fullföljt
Vide KlingbergU2 (31)ej start

OK Flundrehof

38 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Alfred ÅngeforsH14 Kort (1)22:2010:20
2Alice TersingD14 Kort (2)28:02+2:2513:09
2Fredrik ErikssonÖppen Orange/Röd (17)24:56+3:228:30
3Frida ErikssonD12 Kort (5)32:39+1:5615:46
3Evelina RosellD12 Kort (5)32:39+1:5615:46
3Edvin HögnertH10 (8)28:16+12:4213:39
4Isak ThörnbladH14 (6)30:46+11:1010:47
4Måns KoivistoH10 (8)28:24+12:5013:43
4Linda OlofssonÖppen Orange/Röd (17)30:36+9:0210:26
5Daniel ÅngeforsÖppen Orange/Röd (17)31:23+9:4910:42
5Ellen ErikssonD12 (5)21:57+4:0010:09
5Linnea GladhD12 Kort (5)38:51+8:0818:46
7Simon ThörnbladH12 (11)24:53+9:0411:40
10Alina ÅngeforsD10 (19)31:23+15:3215:36
11Maria PaulssonÖppen Orange/Röd (17)37:39+16:0512:50
15Karin ThörnbladÖppen Orange/Röd (17)56:23+34:4919:14
16Tilda ErikssonD10 (19)35:50+19:5917:49
17Milia OlofssonD10 (19)37:56+22:0518:52
Loei HashemiInskolning (32)fullföljt
Ingrid HögnertInskolning (32)fullföljt
Ellen JohanssonInskolning (32)fullföljt
Nora JohanssonInskolning (32)fullföljt
Felix PetterssonInskolning (32)fullföljt
Viggo PetterssonInskolning (32)fullföljt
August SävhageInskolning (32)fullföljt
Victor ErikssonU2 (31)fullföljt
Alvin GladhU2 (31)fullföljt
Carl HallU2 (31)fullföljt
Axel HallstenssonU2 (31)fullföljt
Arvid HögnertU2 (31)fullföljt
Vilgot HögnertU2 (31)fullföljt
Erik JohannessonU2 (31)fullföljt
Mikael KronU2 (31)fullföljt
Filippa RosellU2 (31)fullföljt
William SmithU2 (31)fullföljt
Simon SvenssonU2 (31)fullföljt
Tilda SåbyU2 (31)fullföljt
Alfred TersingU2 (31)fullföljt
Emil ErikssonH14 Kort (1)ej start
Algot TersingH10 (8)ej start

OK Gipen

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Max NymanH12 (11)16:43+0:547:50
6Hugo LindmanH10 (8)30:22+14:4814:40
7Lilly JorehedD10 (19)29:33+13:4214:42
7Eva LindkvistÖppen Orange/Röd (17)34:12+12:3811:40
10Sebastian StoreyH12 (11)39:46+23:5718:40
14Ebba FogsgaardD10 (19)34:00+18:0916:54
18Lola NymanD10 (19)54:54+39:0327:18
Ester FogsgaardInskolning (32)fullföljt
Hanna LarssonInskolning (32)fullföljt
Douglas LindkvistInskolning (32)fullföljt
Hjalmar SturkInskolning (32)fullföljt
Benjamin VinkInskolning (32)fullföljt
Oscar NymanH14 (6)ej godkänd
Christopher AndrénH12 Kortej start
Kevin HylanderH14 Kort (1)ej start
Elliot SiljhageH14 Kort (1)ej start
Gustav SjöbergH10 (8)ej start
Wilma WallD10 (19)ej start
Hampus LindmanU2 (31)ej godkänd
Edwin JanssonInskolning (32)ej start
Harry SjöbergInskolning (32)ej start
Svea WallInskolning (32)ej start

OK Skogsvargarna

26 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Rebecca AhlbergD12 Kort (5)30:4314:50
1Elsa WilhelmssonD12 Kort (5)30:4314:50
2Linnea Solvang StaggD14 (5)24:01+0:038:44
3Elin HelmerssonD16 (4)48:23+12:2912:54
3Mats HelmerssonÖppen Orange/Röd (17)30:01+8:2710:14
4Sara HelmerssonD14 (5)33:14+9:1612:05
4Johan ErikssonH12 (11)18:22+2:338:37
9Peter AnderssonÖppen Orange/Röd (17)34:45+13:1111:51
9Sandra BjernstrandD10 (19)30:31+14:4015:10
10Anders AxelssonÖppen Blå/Svart (23)41:40+10:378:46
10Berkley StaggÖppen Orange/Röd (17)37:17+15:4312:43
11Wilma AnderssonD10 (19)32:26+16:3516:08
13Malin HelmerssonD10 (19)32:54+17:0316:22
14Jonny KällbergÖppen Orange/Röd (17)46:01+24:2715:42
15Felix SandbergÖppen Blå/Svart (23)50:24+19:2110:36
15Frida KällbergD10 (19)34:57+19:0617:23
16Camilla KroonÖppen Orange/Röd (17)1:15:58+54:2425:55
Ida HallqvistInskolning (32)fullföljt
Ella PackalénInskolning (32)fullföljt
Nora PantzarInskolning (32)fullföljt
Axel RammInskolning (32)fullföljt
Melvin RammInskolning (32)fullföljt
Kasper PalmestålU2 (31)fullföljt
Alice Rahm BjernstrandU2 (31)fullföljt
Axel TenggrenU2 (31)fullföljt
Roy JohanssonÖppen Orange/Röd (17)ej godkänd
Nils Karlsson KinbergH10 (8)ej start
Ella MannD10 (19)ej start
Aina Karlsson KinbergD12 Kort (5)ej start
Nils EkmanU2 (31)ej start
Anton HernvallU2 (31)ej start
Viktor HernvallU2 (31)ej start
Emelie MarsU2 (31)ej start
Tilda MarsU2 (31)ej start
Fredrik Stolt ÖstermanU2 (31)ej start
Sarah SumeU2 (31)ej start
Hilda ÖdlundU2 (31)ej start
Vilgot ÖdlundU2 (31)ej start

Stenungsunds OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Arvid EkströmH16 (9)31:32+4:277:29
3Willy FjällborgH16 (9)32:06+5:017:37
6David HolménH16 (9)41:30+14:259:51
17Arne LundÖppen Blå/Svart (23)51:04+20:0110:45
18Erik LundÖppen Blå/Svart (23)52:15+21:1211:00
Nils EkströmInskolning (32)fullföljt
Hilma EkströmD10 (19)ej start

Trollhättans SOK

45 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Magnus VedinÖppen Orange/Röd (17)21:347:21
1Moa ErikssonD16 (4)35:549:34
1Hugo MandingerH16 (9)27:056:25
1Olle MelénH14 (6)19:366:52
1Agnes ErikssonD14 Kort (2)25:3712:01
1Alva BjörkD14 (5)23:588:42
1Nils MelénH10 (8)15:347:31
1Linus KristianssonÖppen Blå/Svart (23)31:036:32
2David AlménH14 (6)20:32+0:567:12
2Ronja AnderssonD16 (4)39:26+3:3210:30
2Elisabeth ErikssonÖppen Gul (3)24:41+5:5110:49
3Viggo AnderssonH12 (11)18:01+2:128:27
3Elsa MartanderD12 (5)21:17+3:209:51
3Elvira BjörklundÖppen Blå/Svart (23)34:10+3:077:11
4Mats KristianssonÖppen Blå/Svart (23)35:25+4:227:27
4Jennifer StigssonD12 (5)21:40+3:4310:01
5Edvin OckbornH12 (11)19:14+3:259:01
6Lena AnderssonÖppen Orange/Röd (17)32:56+11:2211:14
6Jesper SörenssonH12 (11)23:59+8:1011:15
6Ida KristianssonÖppen Blå/Svart (23)37:54+6:517:58
7Linus BacklundH16 (9)48:42+21:3711:34
8Peter LarssonÖppen Orange/Röd (17)34:15+12:4111:41
8Jonas MelénÖppen Blå/Svart (23)39:49+8:468:22
9Olof MartanderÖppen Blå/Svart (23)40:21+9:188:29
12Olivia GustafssonD10 (19)32:27+16:3616:08
12Martina GabrielssonÖppen Orange/Röd (17)37:44+16:1012:52
13Malin KristianssonÖppen Blå/Svart (23)46:52+15:499:52
16Gunilla EdgrenÖppen Blå/Svart (23)50:58+19:5510:43
19Erik BacklundÖppen Blå/Svart (23)53:17+22:1411:13
20Stefan HornebrantÖppen Blå/Svart (23)55:55+24:5211:46
22Gunnel JernstigÖppen Blå/Svart (23)1:03:34+32:3113:22
23Håkan SörenssonÖppen Blå/Svart (23)1:09:25+38:2214:36
Beyonce AnderssonInskolning (32)fullföljt
Karolina KnutsInskolning (32)fullföljt
Zoltan LendvaiInskolning (32)fullföljt
Malte AnderssonU2 (31)fullföljt
Oskar GustafssonU2 (31)fullföljt
Lovisa KristianssonU2 (31)fullföljt
Selma MartanderU2 (31)fullföljt
Melker OckbornU2 (31)fullföljt
Thelma SjunnessonU2 (31)fullföljt
Lina ÖrbergU2 (31)fullföljt
Hilda MartanderD16 (4)ej godkänd
Oskar WesterbergH12 (11)ej godkänd
Robin AnderssonH12 (11)ej start
Alfred LeonH14 (6)ej start
Alfred StenbergH12 (11)ej start
Arvid BjörkH16 (9)ej start
Eskil LeonH12 (11)ej start
Ida ÖrbergInskolning (32)ej godkänd
Selma LeonU2 (31)ej start

Uddevalla OK

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Emma ChristianssonD12 (5)17:578:18
3Hjalmar OlssonH14 (6)30:09+10:3310:34
5Felix PernefalkH16 (9)37:39+10:348:56
6Elina ChristianssonD10 (19)29:04+13:1314:27
7Håkan LindénÖppen Blå/Svart (23)39:40+8:378:21
8William WasseniusH16 (9)52:18+25:1312:25
9Tor LindénH12 (11)33:00+17:1115:29
11Per BladÖppen Blå/Svart (23)43:05+12:029:04
Elias ChristianssonInskolning (32)fullföljt
Filip JemelíkInskolning (32)fullföljt
Olivia BjelkeU2 (31)fullföljt
Klara HanssonU2 (31)fullföljt
Alma OlssonU2 (31)fullföljt
Otto BjelkeU2 (31)ej godkänd
Jakob KantzerU2 (31)ej start

Vänersborgs SK

30 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Linn EnbomD10 (19)15:517:53
1Liam HogedalH12 (11)15:497:25
1Ulrica KartengrenÖppen Gul (3)18:508:15
2Gabriel HogedalH10 (8)18:03+2:298:43
2Ida AnderssonD10 (19)19:59+4:089:56
2Tommy AnderssonÖppen Blå/Svart (23)33:42+2:397:05
2Maja NymanD12 (5)20:15+2:189:22
3gurjeet singhÖppen Gul (3)37:24+18:3416:24
3Andrea EnbomD10 (19)23:21+7:3011:37
3Tova JanssonD14 (5)33:11+9:1312:04
4Jacob ÖstermanH16 (9)37:09+10:048:49
4Olga DrapellaD10 (19)25:41+9:5012:46
5Valter SamuelssonH14 (6)34:44+15:0812:11
5Matilda CederbergD14 (5)34:44+10:4612:37
5Vilgot ÅhlundH10 (8)29:11+13:3714:05
5Jenny NymanÖppen Blå/Svart (23)36:35+5:327:42
7Nore ModénH10 (8)30:41+15:0714:49
8Johannes AnderssonH10 (8)35:28+19:5417:08
8Joel IsakssonH12 (11)28:44+12:5513:29
9Edvin SamuelssonH16 (9)1:01:40+34:3514:38
12Olivia NymanÖppen Blå/Svart (23)44:17+13:149:19
13Tilda KartengrenÖppen Orange/Röd (17)38:40+17:0613:11
14Tomasz DrapellaÖppen Blå/Svart (23)47:59+16:5610:06
21Wilma JanssonÖppen Blå/Svart (23)1:00:37+29:3412:45
Ester Balazs-BaloghInskolning (32)fullföljt
Edvard DalengInskolning (32)fullföljt
Ivar DalengInskolning (32)fullföljt
Sigrid SamuelssonInskolning (32)fullföljt
Alvin RösehagU2 (31)fullföljt
Elvira ÅhlundU2 (31)fullföljt
Edvin LarssonH16 (9)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser