Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kyrkbynatten och Skigo Cup, nattsprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kyrkbynatten och Skigo Cup, nattsprint
Arrangörsorganisation: Gammelstads IF
Datum: lördag 4 februari 2017

D21

3 050 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida NordlundPiteå IF OK21:287:02
2Signe RosendahlOK Renen26:34+5:068:42
3Karolina BerggrenOK Renen50:10+28:4216:26
Elin NordlundPiteå IF OKej start
Kristina TholerudÖvertorneå IFej start

H21

3 050 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils HenrikssonSeskarö IF19:186:19
2Oskar ÖqvistBergnäsets AIK20:39+1:216:46
3Truls LindholmSundsvalls OK22:02+2:447:13
4Anders BennitzOK Renen22:08+2:507:15
5Martin HolmbergBergnäsets AIK27:12+7:548:55

H20

3 050 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik TuuriBergnäsets AIK23:437:46

D16

2 140 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Agnes KarlssonÄlvsby IF OKej start

D14

2 140 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida JohanssonÄlvsby IF OK21:209:58
2Klara KivijärviOK Renen22:04+0:4410:18
Edit KarlssonÄlvsby IF OKej start

D35

3 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agneta HolmgrenBergnäsets AIK35:1711:34
2Karin KarlssonÄlvsby IF OK47:43+12:2615:38

H45

3 050 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per ÖgrenBergnäsets AIK24:588:11
2Krister RosendahlOK Renen31:45+6:4710:24
3Mats DruggeVittjärvs IK33:59+9:0111:08
4Kjell HenrikssonSeskarö IF42:10+17:1213:49
5Roger VestinSK Gränsen43:13+18:1514:10

D55

2 140 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger VennbergOK Renen25:5312:05

H55

2 140 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sture NorénÄlvsby IF OK17:598:24
2Åke GustafssonBergnäsets AIK19:24+1:259:03
3Leif NordlundBergnäsets AIK20:54+2:559:45
4Anders RensgardOK Renen21:59+4:0010:16
5Mikael KivijärviOK Renen22:28+4:2910:29
6Leif PetterssonBergnäsets AIK24:14+6:1511:19
7Fredrik HolmgrenBergnäsets AIK26:04+8:0512:10
Björn SamuelssonOK Renenej godkänd
Håkan TholerudÖvertorneå IFej start

D65

2 140 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Irene DanielssonPiteå IF OK32:2015:06

H65

2 140 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans YlipääSeskarö IF21:3410:04
2Torbjörn LundbergPiteå IF22:16+0:4210:24
3Conny LagerskogArvidsjaurs OK25:38+4:0411:58
Kjell MörtbergBodens BK OSej godkänd

Öppen motion 3

2 140 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna TibbelinOK Renen1:01:3328:45

Öppen motion 7

3 050 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christin JonassonBergnäsets AIK48:4015:57

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser