Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hagaby Nattcup 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hagaby Nattcup 1
Arrangörsorganisation: Hagaby GoIF Örebro
Datum: torsdag 26 januari 2017

Korta

2 030 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonatan GreenAlmby IK32:3816:04
2Stefan GreenAlmby IK32:55+0:1716:12
3Kjell LarssonOK Alferna42:44+10:0621:03

Mellan

2 740 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Weine FredrikssonKFUM Örebro OK24:459:01
2Elin LundkvistOK Tyr25:25+0:409:16
3Therese KorkeakoskiOK Milan26:12+1:279:33
4Per-Åke HullAlmby IK26:27+1:429:39
5Yngve JohanssonHagaby GOIF26:32+1:479:41
6Johannes GreenAlmby IK28:07+3:2210:15
7Jessica NilssonOK Torfinn29:01+4:1610:35
8Sofie BodinAlmby IK30:24+5:3911:05
9Anna LundkvistKils OK30:53+6:0811:16
10Christer TapperAlmby IK31:42+6:5711:34
11Jan GustafssonHagaby GoIF Örebro34:33+9:4812:36
12Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebro35:30+10:4512:57
13Edith FållstenHagaby GoIF Örebro35:31+10:4612:57
14Birgitta GustafssonHagaby GoIF Örebro38:49+14:0414:09
15Arne NordströmHagaby GoIF Örebro49:42+24:5718:08
16Arne YngströmHagaby GOIF49:56+25:1118:13
17Lars KarlssonOK Tisaren1:01:51+37:0622:34
Håkan SvenssonAlmby IKej godkänd
Lennart JaveliusHagaby GOIFej godkänd

Långa

4 760 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob WallenhammarHagaby GoIF Örebro30:166:21
2Johan PerssonHagaby GOIF34:56+4:407:20
3Marcus EkKöping-Kolsva OK35:35+5:197:28
4Mats ErikssonHagaby GoIF Örebro35:46+5:307:30
5Rebecka NylinOK Tisaren35:56+5:407:32
6Thomas EekKöping-Kolsva OK37:40+7:247:54
7Josefin ErlandssonOK Milan37:49+7:337:56
8Lisa WesterbergOK Milan37:51+7:357:57
9William SeguraKFUM Örebro OK38:12+7:568:01
10Kajsa HammarströmOK Hällen41:09+10:538:38
11Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro43:05+12:499:03
12Mats CarlsvärdAlmby IK43:16+13:009:05
13Joakim DahlbergAlmby IK44:33+14:179:21
14Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro45:18+15:029:31
15Lovisa PerssonOK Tisaren45:35+15:199:34
16Bo GustafssonOK Tylöskog46:29+16:139:45
17Maria GustafssonHagaby GoIF Örebro47:02+16:469:52
18Martin LarboIFK Lidingö SOK56:23+26:0711:50
19Evelina EricssonSöders-Tyresö56:46+26:3011:55
20Hans LibergOK Milan57:20+27:0412:02
21Andreas MogrenOK Milan1:01:48+31:3212:58
Karin PerssonHagaby GOIFej godkänd
Michael WennblomHagaby GoIF Örebroej godkänd
Johan AlfredssonOK Tylöskogej godkänd
Roger EngmanHagaby GOIFutgått
Kerstin LarssonHagaby GoIF Örebroej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser