*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Vinterrace 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vinterrace 4
Arrangörsorganisation: Trollhättans SOK
Datum: söndag 29 januari 2017

H-kort

3 170 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liam HogedalVänersborgs SK22:377:08
2Anton ArvidssonBrattås CK22:57+0:207:14
3Janne ErikssonEds SK23:05+0:287:16
4Johan ErikssonOK Skogsvargarna23:17+0:407:20
5Gabriel HogedalVänersborgs SK24:29+1:527:43
6Oscar NymanOK Gipen24:39+2:027:46
7Johannes AnderssonVänersborgs SK24:42+2:057:47
8Lars EkbergTrollhättans SOK24:49+2:127:49
9Hjalmar OlssonUddevalla OK25:09+2:327:56
10Odd WallanderBrattås CK25:51+3:148:09
11Joel IsakssonVänersborgs SK32:48+10:1110:20
12Daniel IsakssonVänersborgs SK32:50+10:1310:21
13Rasmus LindénUddevalla OK34:39+12:0210:55
14Berkley StaggOK Skogsvargarna35:49+13:1211:17
15Filip JemelikUddevalla OK36:08+13:3111:23
16Tor LindénUddevalla OK36:10+13:3311:24
17Jakob KantzerUddevalla OK36:11+13:3411:24
18Gunnar WaernTrollhättans SOK39:26+16:4912:26
19Viktor ZackrissonOK Alehof55:56+33:1917:38
20Måns LindénUddevalla OK59:00+36:2318:36
Gunnar ChristianssonTrollhättans SKej start
Mats HelmerssonOK Skogsvargarnaej start

H-mellan

5 130 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix PernefalkUddevalla OK35:546:59
2Bengt NorrmanTrollhättans SOK35:59+0:057:00
3Stefan JohanssonTrollhättans SOK36:05+0:117:02
4Thomas BergstrandBrattås CK36:41+0:477:09
5Urban LarssonOK Gipen39:20+3:267:40
6Magnus VedinTrollhättans SOK39:22+3:287:40
7Ulf BjörkdahlHerrestads AIF39:32+3:387:42
8Mats LarssonTrollhättans SOK40:55+5:017:58
9Ture ErikssonEds SK41:45+5:518:08
10Olof KarlssonUddevalla OK41:54+6:008:10
11Per-Arne KällénUddevalla OK42:38+6:448:18
12Anders AxelssonOK Skogsvargarna42:42+6:488:19
13Lars HogedalVänersborgs SK42:55+7:018:21
14Bo KronOK Flundrehof44:04+8:108:35
15Lennart EkvallTrollhättans SOK44:21+8:278:38
16Thomas KarlssonFrämmestads IK44:31+8:378:40
17Tomas AnderssonTrollhättans SOK46:15+10:219:00
18Pierre KarlssonOK Alehof47:32+11:389:15
19Per-Arne JohanssonVänersborgs SK51:41+15:4710:04
20Arne AlfredssonUddevalla OK55:19+19:2510:46
21Jan-Erik PålssonUddevalla IS56:28+20:3411:00
22Tobias ErikssonOK Skärmen56:41+20:4711:02
23Peter LarssonTrollhättans SOK58:28+22:3411:23
24Johnny KarlssonUddevalla OK1:10:52+34:5813:48
Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarnaej godkänd
David AlménTrollhättans SOKej start

H-lång

7 040 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias Bäcklund EkvallTrollhättans SOK40:505:48
2Tommy AnderssonVänersborgs SK43:19+2:296:09
3Eskil TryggöTrollhättans SOK44:40+3:506:20
4Daniel OlssonUddevalla OK50:49+9:597:13
5Jan Eg PedersenOK Øst Birkerød51:02+10:127:14
6Robert EnbomVänersborgs SK51:08+10:187:15
7Anders YngströmGöteborg-Majorna OK51:40+10:507:20
8Isak OlssonStigsökarna51:46+10:567:21
9Jussi AumoKungälvs OK54:47+13:577:46
10Jan HanssonStenungsunds OK56:03+15:137:57
11Anders BjörklundTrollhättans SOK57:59+17:098:14
12Anders JohanssonUddevalla OK59:55+19:058:30
13Olof MartanderTrollhättans SOK1:06:22+25:329:25
14Hans BernhardssonOK Skärmen1:28:05+47:1512:30
15Arne LundStenungsunds OK1:31:27+50:3712:59
16Johan LundStenungsunds OK1:49:36+1:08:4615:34
Magnus ArvidssonBrattås CKej godkänd
Erik LundStenungsunds OKej godkänd
Pål MagnussonUddevalla ISej godkänd
Andreas GleisnerOK Skärmenej start
Fredrik OlssonUddevalla OKej start

D-kort

3 170 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malva ArvidssonBrattås CK22:527:12
2Christina SüdhoffBrattås CK23:09+0:177:18
3Molly BergstrandBrattås CK23:13+0:217:19
4Emma ChristianssonUddevalla OK24:30+1:387:43
5Andrea EnbomVänersborgs SK24:31+1:397:44
6Elsa MartanderTrollhättans SOK24:52+2:007:50
7Felicia SandinOK Skärmen24:54+2:027:51
8Lovis BergstrandBrattås CK25:01+2:097:53
9Lisa Hafstad WallanderBrattås CK25:49+2:578:08
10Sara HelmerssonOK Skogsvargarna30:12+7:209:31
11Ida AnderssonVänersborgs SK30:13+7:219:31
12Maja NymanVänersborgs SK30:14+7:229:32
13Linn EnbomVänersborgs SK30:23+7:319:35
14Sara AnderssonVänersborgs SK33:34+10:4210:35
15Jennifer StigssonTrollhättans SOK34:33+11:4110:53
16Elina ChristianssonUddevalla OK34:55+12:0311:00
17Wilma ReinholdssonOK Alehof37:06+14:1411:42
18Anna-Karin ChristianssonTrollhättans SK40:20+17:2812:43
19Sabina AumoKungälvs OK45:02+22:1014:12
20Liv LindOK Skärmen49:58+27:0615:45
21Milia OlofssonOK Flundrehof55:57+33:0517:38
Tilda SåbyOK Flundrehofej start

D-mellan

5 130 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny NymanVänersborgs SK36:027:01
2Ebba LindOK Skärmen38:36+2:347:31
3Elina ReinholdssonOK Alehof41:37+5:358:06
4Ida BengtssonOK Alehof41:42+5:408:07
5Christina BirathStenungsunds OK41:57+5:558:10
6Helena ErikssonEds SK42:19+6:178:14
7Martina StigssonTrollhättans SOK42:44+6:428:19
8Lisa MartanderTrollhättans SOK47:44+11:429:18
9Charlotte ÖstermanVänersborgs SK51:00+14:589:56
10Sofia ÖstermanVänersborgs SK52:28+16:2610:13
11Birgit HanssonHerrestads AIF53:04+17:0210:20
12Jenny OlssonStigsökarna53:13+17:1110:22
13Catharina KarlssonTrollhättans SOK53:39+17:3710:27
14Louise JohanssonStenungsunds OK55:09+19:0710:45
15Kristina LindOK Skärmen55:30+19:2810:49
16Elin HelmerssonOK Skogsvargarna57:57+21:5511:17
17Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna58:00+21:5811:18
18Eva BäcklundTrollhättans SOK59:02+23:0011:30
19Emilia SandinOK Skärmen1:02:26+26:2412:10
20Gunilla HogedalVänersborgs SK1:02:35+26:3312:11
21Alicia LundgrenUddevalla OK1:07:08+31:0613:05
22Birgitta StenströmVänersborgs SK1:09:03+33:0113:27
23Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna1:15:14+39:1214:39
24Katarina BjelkeUddevalla OK1:20:56+44:5415:46
25Therese HernvallUddevalla OK1:20:59+44:5715:47
Katarina EnbomVänersborgs SKej godkänd
Therese DahlströmOK Alehofutgått
Agnes GleisnerOK Skärmenej start
Kerstin Haugen LundStenungsunds OKej start

D-lång

7 040 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin WidénUddevalla OK54:367:45
2Linnea GustafssonUddevalla OK54:39+0:037:45
3Emelie SvalinVänersborgs SK58:44+4:088:20
4Maria ErikssonEds SK59:51+5:158:30
5Jeannette AumoKungälvs OK1:00:32+5:568:35
6Linda ErikssonOK Skärmen1:07:32+12:569:35
7Agneta ErikssonUddevalla OK1:07:51+13:159:38
8Eva KarlssonUddevalla OK1:35:34+40:5813:34

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser