Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KYLK(L)AMPEN 2016-2017 Final

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KYLK(L)AMPEN 2016-2017 Final
Arrangörsorganisation: Sisu Forshaga SK
Datum: onsdag 22 mars 2017

Långa

6 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan SöderlundLeksands OK50:107:43
2Tobias ÖströmOK Tyr52:13+2:038:02
3Olof SkoglundKils OK57:41+7:318:52
4Erik NallgårdVästerås SOK1:03:01+12:519:41

Mellan

5 000 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders LindbergOK Tyr46:329:18
2Magnus NordströmKils OK47:28+0:569:29
3Marcus BeckiusOK Tyr47:44+1:129:32
4Rickard EllströmOK Tyr48:13+1:419:38
5David WästlundOK Tyr51:28+4:5610:17
6Jonas BergenfurSkattkärrs SOK52:29+5:5710:29
7Örjan BeckiusOK Tyr54:58+8:2610:59
8Lars HolmgårdKils OK57:36+11:0411:31
9Mattias PerssonOK Tyr1:01:10+14:3812:14
10Mikael RööhsSkattkärrs SOK1:01:21+14:4912:16
11Erik ErikssonOK Älgen1:03:40+17:0812:44
12Henrik GynnemoLustens OK1:04:00+17:2812:48
13Lars-Ola WesterlundLustens OK1:08:52+22:2013:46
14Mikael NybergSkattkärrs SOK1:09:08+22:3613:49
15Jonas SamuelssonLustens OK1:19:56+33:2415:59
Mats LiljaOK Älgenej godkänd
Erik SimesOK Tyrej godkänd
Stefan ErikssonOK Älgenej godkänd
Martin PetterssonOK Tyrej start

Korta

3 400 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nicolina MobergOK Tyr37:5411:08
2Olov ÖströmOK Tyr37:55+0:0111:09
3Thomas HollowellOK Tyr39:26+1:3211:35
4Nora HolmgårdKils OK40:13+2:1911:49
5Stefan GunnarssonKristinehamns OK40:37+2:4311:56
6Mats VesterbergOK Tyr41:18+3:2412:08
7Mats KensbyOK Tyr41:24+3:3012:10
8Lina RööhsSkattkärrs SOK41:43+3:4912:16
9Anna NordströmKils OK42:57+5:0312:37
10Anna SkoglundKils OK43:01+5:0712:39
11Ann HyvönenSkattkärrs SOK43:54+6:0012:54
12Lars AnderssonOK Tyr44:04+6:1012:57
13Kirsty Mc IntyreOK Tyr48:51+10:5714:22
14Sven-Erik BrodinKristinehamns OK49:57+12:0314:41
15Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK50:51+12:5714:57
16Åke GustavssonOK Älgen50:52+12:5814:57
17Christer GillenäsKristinehamns OK55:51+17:5716:25
18Hans PerssonOK Älgen1:01:49+23:5518:10
19Christer NälemarkOK Djerf1:11:11+33:1720:56
20Karin MoodhOK Tyr1:49:19+1:11:2532:09
Anna Weckner WestlundOK Tyrej godkänd
Lisa AnnersandOK Tyrej godkänd
Börje RåbergOK Tyrej godkänd
Ingrid KensbyOK Tyrej start
Elin LundkvistOK Tyrej start
Stefan WennbergSkattkärrs SOKej start

Lätta

2 700 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tim DalheimerIK Vikings OK29:1910:51
2Arvid ErikssonOK Tyr35:06+5:4712:59
3Johanna HoltetOK Tyr40:53+11:3415:08
4Markus HultsvedOK Tyr42:25+13:0615:42
5Alfred NybergSkattkärrs SOK50:03+20:4418:32
6Ann-Sofie HultsvedOK Tyr51:28+22:0919:03
7Gunnel GillenäsKristinehamns OK51:38+22:1919:07
8Britt GunnarssonKristinehamns OK52:01+22:4219:15
9Ulf SkoglundKils OK57:42+28:2321:22

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser