Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vinternattcup 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vinternattcup 5
Arrangörsorganisation: Järfälla OK
Datum: onsdag 15 februari 2017

Lång Herr

6 050 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar EdvardssonJärfälla OK54:349:01
2David MellinSundbybergs IK1:00:20+5:469:58
3Nils EdvardssonJärfälla OK1:04:12+9:3810:36
4Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:20:33+25:5913:18
Mange SneitzJärfälla OKdiskvalificerad

Mellan Herr

5 875 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Benjamin LangerakJärfälla OK43:417:26
2Ulf HanssonSundbybergs IK44:31+0:507:34
3Manne HammarbergJärfälla OK46:05+2:247:50
4Frank SteinerJärfälla OK47:44+4:038:07
5Erik BovalliusJärfälla OK48:57+5:168:19
6Ronny NordgrenSundbybergs IK52:23+8:428:54
7Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK53:41+10:009:08
8Per NilssonJärfälla OK55:50+12:099:30
9Lars LandströmLånghundra IF55:53+12:129:30
10Andreas GrunderJärfälla OK55:58+12:179:31
11Erik AnderssonOK Österåker57:34+13:539:47
12Albin KvarnefalkJärfälla OK1:00:33+16:5210:18
13Ola BovalliusJärfälla OK1:00:50+17:0910:21
14Henrik LundgrenCentrum OK1:01:57+18:1610:32
15Ugglan Järfälla OK1:02:49+19:0810:41
16Niclas LarssonAttunda OK1:05:37+21:5611:10 Ladda ner rutt i gpx-format
William GrunderJärfälla OKej godkänd
Oskar NilssonJärfälla OKej godkänd
Tobias AbrahamssonSundbybergs IKutgått
Niklas SvenssonJärfälla OKej start
Ola VakantBrommaej start

Mellan Dam

5 875 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa BogrenSundbybergs IK56:299:36
2Agnes LundqvistJärfälla OK1:05:43+9:1411:11
3Lina BerglundJärfälla OK1:12:31+16:0212:20
Magdalena GrunderJärfälla OKej godkänd
Cecilia WestströmSundbybergs IKutgått
Anna vakantSUNDBYBERGej start

Kort Herr

3 225 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonny HanssonBromma-Vällingby SOK31:409:49
2Peter AlbinssonIFK Enskede31:50+0:109:52
3Jan-Olof BogrenSundbybergs IK35:16+3:3610:56
4Lars JonassonJärfälla OK38:15+6:3511:51
5Stefan AbrahamssonSundbybergs IK39:58+8:1812:23
6Hans Andersson StrinningAttunda OK44:46+13:0613:52
7Mikael HedinJärfälla OK44:47+13:0713:53
8Anders WestströmAlvesta SOK55:09+23:2917:06
Per WesterlundSkogsluffarnas OKej start

Kort Dam

3 225 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta BillstamJärfälla OK35:2410:58
2Malin AlbinssonIFK Enskede38:16+2:5211:51
3Anna EideforsSundbybergs IK52:26+17:0216:15
4Tove HammarbergJärfälla OK1:06:01+30:3720:28
Sofia EdvardssonJärfälla OKej start

Gul-Or Herr

1 975 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus GrunderJärfälla OK44:2422:28
Ville Vakant- -ej start

Gul-Or Dam

1 975 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara HertegrenJärfälla OK20:1710:16
Ellinor HambergJärfälla OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser