Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MOL 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MOL 4
Arrangörsorganisation: Visborgs OK
Datum: torsdag 4 maj 2017

Lätt (vit)

2 360 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders PerssonSvaide Roma SOK39:0616:34
Sussanne KorallGotlands Bro OKej godkänd

Lätt kort (gul)

2 870 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa GunnarssonVisborgs OK29:1910:12
2Neo CederqvistVisborgs OK50:16+20:5717:30

lätt lång (gul)

4 750 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus ThomssonGotlands Bro OK48:0610:07
2Emil GunnarssonVisborgs OK59:55+11:4912:36
3Lisa JacobsonVisborgs OK1:25:08+37:0217:55

Medelsvår (orange)

3 310 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna BäckstädeVisborgs OK52:4615:56
2Elvira MellbergSvaide Roma SOK1:04:52+12:0619:35
3Christina MellbergSvaide Roma SOK1:04:53+12:0719:36
4Anna JakobssonGarda OK1:08:01+15:1520:32
5Klara BäckstädeVisborgs OK1:21:51+29:0524:43
6Bille WidellVisby IF Gute SOK1:22:53+30:0725:02

svår kort (blå)

3 310 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
2Johan BergiusVisborgs OK35:45+5:06:5510:48
3Olle GardellVisborgs OK38:24+5:09:3411:36
4Lina AllmungsIF Hansa-Hoburg38:30+5:09:4011:37
5Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg38:55+5:10:0511:45
6Anders NilssonGotlands Bro OK39:40+5:10:5011:59
7Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburg40:03+5:11:1312:05
8Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK41:22+5:12:3212:29
9Christina GustavssonSvaide Roma SOK41:41+5:12:5112:35
10Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg49:26+5:20:3614:56
11Lena NyströmVisborgs OK50:20+5:21:3015:12
12Leo LövdahlVisby IF Gute SOK50:56+5:22:0615:23
13Elisabeth KimellGotlands Bro OK52:10+5:23:2015:45
14Rolf MalmrosVisborgs OK54:33+5:25:4316:28
15Katarina JakobssonGarda OK55:33+5:26:4316:46
16Ing-Marie BergmanVisborgs OK56:26+5:27:3617:02
17Yvonne BengtssonVisborgs OK57:39+5:28:4917:25
18Nils HallgrenVisborgs OK1:03:55+5:35:0519:18
19Ingrid DanielssonVisborgs OK1:05:59+5:37:0919:56
20Hans MellquistVisborgs OK1:24:28+5:55:3825:31
21Sture LarssonVisborgs OK1:54:55+6:26:0534:43
Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburgfullföljt
Stefan PerssonVisborgs OKej godkänd

svår medel (blå)

5 010 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif SvangrenGotlands Bro OK52:1910:26
2Mattias WhiteGarda OK53:00+0:4110:34
3Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK55:43+3:2411:07
4Ylva SvangrenGotlands Bro OK1:02:50+10:3112:32
5Gunnar HallströmVisborgs OK1:05:50+13:3113:08
6Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg1:08:36+16:1713:41
7Tommy UllbergSvaide Roma SOK1:10:25+18:0614:03
8Monika JonssonSvaide Roma SOK1:14:51+22:3214:56
9Rolf AnderssonSvaide Roma SOK1:16:03+23:4415:10
10Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK1:16:27+24:0815:15
11Anki HallströmSvaide Roma SOK1:24:57+32:3816:57
12Karin BengtssonVisborgs OK1:38:37+46:1819:41
Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOKej godkänd
Pernilla MellinSvaide Roma SOKej godkänd

svår lång (blå)

6 040 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Brent GodmanGotlands Bro OK37:456:15
2Felix BäckstädeVisborgs OK42:02+4:176:57
3Mattias WestfältGotlands Bro OK43:51+6:067:15
4Magnus IhreskogGotlands Bro OK47:42+9:577:53
5Patrik RönnbäckVisborgs OK47:58+10:137:56
6Leon HanssonVisborgs OK48:41+10:568:03
7Anders EklundSvaide Roma SOK49:55+12:108:15
8Olle SvangrenGotlands Bro OK50:50+13:058:24
9Niklas GustafssonGarda OK54:08+16:238:57
10Torsten FlemmingVisby IF Gute SOK57:13+19:289:28
11Albin LindgrenVisborgs OK59:56+22:119:55
12Anders HellminVisborgs OK1:14:51+37:0612:23

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser