Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MOL 14

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MOL 14
Arrangörsorganisation: Visborgs OK
Datum: torsdag 3 augusti 2017

Lätt kort

1 880 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Neo CederqvistVisborgs OK20:2510:51
2Elsa WahlgrenVisborgs OK32:43+12:1817:24
3Gustav WahlgrenVisborgs OK32:52+12:2717:28

lätt lång

4 280 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna WallinSvaide Roma SOK31:467:25
2Siwert JonassonÅre OK32:48+1:027:39 Ladda ner rutt i gpx-format

medelsvår

2 650 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara BäckstädeVisborgs OK32:3812:18
2Karin BengtssonVisborgs OK36:19+3:4113:42
3Anne-Marie LundquistGotlands Bro OK53:05+20:2720:01
4Filip PerssonOckelbo OK56:58+24:2021:29
5Ellinor WestbomOckelbo OK57:03+24:2521:31
6Emmy PerssonOckelbo OK57:05+24:2721:32

svår kort

2 860 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas WestbomOckelbo OK24:388:36
2Christina GustavssonSvaide Roma SOK34:26+9:4812:02
3Bo MagnussonVisborgs OK34:31+9:5312:04
4Folke SvangrenGotlands Bro OK37:38+13:0013:09
5Ing-Marie BackOK Södertörn39:14+14:3613:43
6Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF42:57+18:1915:01
7Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg46:22+21:4416:12
8Tommie OlssonVisborgs OK47:18+22:4016:32
9Ing-Marie BergmanVisborgs OK47:55+23:1716:45
10Maj-Britt GardeliusIF Hansa-Hoburg49:00+24:2217:07
11Birgitta ArleboKFUM Örebro OK49:25+24:4717:16
12Carl-Arne MalmbergVallentuna-Össeby OL49:43+25:0517:23
13Lars ArleboKFUM Örebro OK52:24+27:4618:19
14Stefan HellströmVisborgs OK53:08+28:3018:34
15Björn AhrlingSvaide Roma SOK53:50+29:1218:49
16Rolf MalmrosVisborgs OK55:30+30:5219:24
17Pär GustafssonSvaide Roma SOK55:45+31:0719:29
18Gunnar ErikssonGotlands Bro OK57:20+32:4220:02
19Anna BäckstädeVisborgs OK1:04:25+39:4722:31
20Elisabeth KimellGotlands Bro OK1:04:30+39:5222:33
21Ingrid EnekvistVisborgs OK1:07:41+43:0323:39
22Brita AugustssonVisborgs OK1:11:06+46:2824:51
Staffan WestbomOckelbo OKej godkänd

svår medel

3 950 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix BäckstädeVisborgs OK35:359:00
2Stefan WahlgrenVisborgs OK38:36+3:019:46
3Gert LundquistGotlands Bro OK43:01+7:2610:53
4Arne BackOK Södertörn44:15+8:4011:12
5Ylva SvangrenGotlands Bro OK45:24+9:4911:29
6Sofia SchollerVisborgs OK48:24+12:4912:15
7Mattias LevinSvaide Roma SOK53:29+17:5413:32
8Anders LevinSvaide Roma SOK56:03+20:2814:11
9Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg58:48+23:1314:53
10Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK59:02+23:2714:56
11Caroline WestbomOK Österåker1:03:27+27:5216:03
12Anders KallingsVisborgs OK1:04:06+28:3116:13
13Christina WahlgrenGotlands Bro OK1:13:34+37:5918:37

svår lång

5 380 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan MattssonGotlands Bro OK38:557:14
2Oskar ArleboKFUM Örebro OK43:40+4:458:06
3Albert AskengrenBergnäsets AIK56:46+17:5110:33
4Tomas AlbinssonOK Österåker58:05+19:1010:47
5Olle SvangrenGotlands Bro OK1:00:40+21:4511:16
6Per WallinSvaide Roma SOK1:05:23+26:2812:09
7Olle GardellGotlands Bro OK1:09:29+30:3412:54
8Johan JacobssonOK Orion1:11:12+32:1713:14
9Jerker DrottenmyrVisborgs OK1:14:48+35:5313:54
10Monika JonssonSvaide Roma SOK1:24:51+45:5615:46
11Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg1:35:53+56:5817:49
Carin KihlströmTäby OKej godkänd
Albin LindgrenVisborgs OKej godkänd
Pernilla MellinSvaide Roma SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser