Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Pölder OL-cup, avslutning, dag 1, natt

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Pölder OL-cup, avslutning, dag 1, natt
Arrangörsorganisation: OK Njudung
Datum: fredag 28 september 2018

D21

4 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina SvenssonBredaryds SOK38:019:30
2Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK38:14+0:139:33
3Karin HåkanssonOK Gränsen40:57+2:5610:14
4Maria Rosén ThelinJönköpings OK55:04+17:0313:46

H21

5 380 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jacob LindstamOK Ravinen37:026:53
2Martin SchagerlindTrollhättans SOK45:07+8:058:23
3Simon NilssonEksjö SOK45:16+8:148:24
4Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL46:44+9:428:41
5Jakob JakobssonNybro OK48:09+11:078:56
6Albin TengvallBoxholm-Mjölby OL48:11+11:098:57
7Michal BestaJönköpings OK49:10+12:089:08
8Niklas KarlssonVäxjö OK50:18+13:169:20
9Boris NavratilJönköpings OK52:10+15:089:41
10Daniel HåkanssonOK Gränsen54:45+17:4310:10
11Johan KastenssonEksjö SOK1:04:00+26:5811:53

H20

4 280 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel GranqvistOK Ravinen24:325:43
2Oliwer LundbergOK Bävern26:49+2:176:15
3Hugo JakobssonEksjö SOK28:00+3:286:32
4Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF29:31+4:596:53
5Mattis PerssonEksjö SOK30:05+5:337:01
6Gustav RuneforsVäxjö OK30:50+6:187:12
7Gustav OlssonOK Orion31:12+6:407:17
8Linus LundbergOK Bävern34:13+9:417:59
9Rasmus LundbergOK Bävern39:44+15:129:17
10Hugo JohanssonOK Reftele46:05+21:3310:46

D18

3 880 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nora AeglerEksjö SOK41:4610:45
2Sarina ZülligEksjö SOK43:36+1:5011:14
3Stina JohanssonOK Bävern45:46+4:0011:47

H18

4 280 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon SvahnEksjö SOK39:219:11
2Oskar SvahnEksjö SOK43:07+3:4610:04

D16

3 900 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa OlssonTorsås OK31:378:06
2Tilda PalmIK Hakarpspojkarna34:46+3:098:54
3Emma LingIK Hakarpspojkarna35:19+3:429:03
4Martina RizziEksjö SOK36:21+4:449:19
5Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna37:27+5:509:36
6Hanna OlssonIFK Sävsjö38:55+7:189:58
7Thea Nordin AbajiEksjö SOK38:57+7:209:59
8Agnes DjurstedtEksjö SOK40:29+8:5210:22
9Clara SamuelssonOK Vivill42:16+10:3910:50
10Elin RindstigSOK Viljan42:46+11:0910:57
11Filippa SöderbergKalmar OK45:02+13:2511:32
12Tuva LövdahlSOK Viljan48:15+16:3812:22
Ida EskilssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Bella PalmqvistIFK Sävsjöej start
Amanda KarmetunOK Njudungej start
Emma IsidorssonOK Vivillej start

H16

3 930 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton GunnarssonBredaryds SOK23:376:00
2Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna24:17+0:406:10
3Erik ÅkessonVäxjö OK25:35+1:586:30
4Aron ÖstangårdGamleby OK27:04+3:276:53
5Karl PetersénOK Njudung27:37+4:007:01
6Arvid AronssonGöteborg-Majorna OK29:12+5:357:25
7Isak HagbergKalmar OK29:49+6:127:35
8Joel BjörnlingerIK Hakarpspojkarna31:31+7:548:01
9Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna32:21+8:448:13
10Simon FogelströmTorsås OK33:44+10:078:35
11Oscar HultgrenOK Njudung34:08+10:318:41
12Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna35:21+11:448:59
13Hugo EricssonVäxjö OK36:21+12:449:14
14Fabian ValleriusGamleby OK41:36+17:5910:35
15Hugo UnossonKalmar OK42:12+18:3510:44
16Isak LiljeholmGamleby OK46:23+22:4611:48
17Filip JennerstrandOK Njudung46:29+22:5211:49
18Olle ErlandssonSOK Viljan59:43+36:0615:11

D14

3 000 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuva ÖstangårdGamleby OK24:358:11
2Ellen TollOK Njudung25:04+0:298:21
3Tove ValleriusGamleby OK26:55+2:208:58
4Linn BjörneldKalmar OK29:18+4:439:46
5Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna29:20+4:459:46
6Tuva NylundBredaryds SOK30:08+5:3310:02
7Tova RangertIK Hakarpspojkarna30:36+6:0110:12
8Sandra LingIK Hakarpspojkarna31:01+6:2610:20
9Hanna ÖbergGamleby OK31:04+6:2910:21
10Emma RindstigSOK Viljan31:26+6:5110:28
11Enni LindskogOK Älme33:35+9:0011:11
12Maja LindénVäxjö OK35:07+10:3211:42
13Alice HallOK Bävern36:28+11:5312:09
14Vendela SturekSOK Viljan37:07+12:3212:22
Martina NiklassonVäxjö OKej godkänd
Felicia FyhrSOK Anebyej godkänd

H14

3 350 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna22:596:51
2Filip BrolingBredaryds SOK30:02+7:038:57
3Alexander GustafssonOK Njudung33:58+10:5910:08
4Gustav EvebornSOK Viljan34:21+11:2210:15
5Victor HörnquistAnderstorps OK35:53+12:5410:42
6Theo LövdahlSOK Viljan38:31+15:3211:29
7Albin SamuelssonOK Vivill41:16+18:1712:19
8Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna42:51+19:5212:47
9Olle PetersénOK Njudung59:13+36:1417:40
10Emil KreutnerSOK Viljan1:04:33+41:3419:16
Lukas HagbergKalmar OKej godkänd
Hugo HedströmOK Bävernej godkänd
Elias ThunbergOK Vivillej godkänd

D12

3 030 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Minna PalmIK Hakarpspojkarna17:535:54
2Filippa BraunVäxjö OK22:41+4:487:29
3Hilda LindénVäxjö OK23:25+5:327:43
4Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna23:49+5:567:51
5Felicia GustafssonOK Njudung23:50+5:577:51
6Linnéa EdvardssonEksjö SOK25:20+7:278:21
7Julia AbajiEksjö SOK25:31+7:388:25
8Evanna JohanssonOK Njudung32:11+14:1810:37
9Wilma KroksmyrVäxjö OK32:50+14:5710:50
10Amanda GustavssonVäxjö OK33:37+15:4411:05
11Lovisa KroksmyrVäxjö OK34:09+16:1611:16
12Emma LindénVäxjö OK34:31+16:3811:23
13Alva HagelbergEksjö SOK34:58+17:0511:32
14Frida LindénVäxjö OK38:13+20:2012:36
15Miranda NiklassonVäxjö OK40:00+22:0713:12

H12

3 030 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl ÖbergGamleby OK18:236:04
2Wilhelm KarmetunOK Njudung19:10+0:476:19
3Matti JohanssonOK Njudung19:43+1:206:30
4Viggo WulffOK Gränsen21:33+3:107:06
5Isac ElingforsVäxjö OK21:44+3:217:10 Ladda ner rutt i gpx-format
6Walter LöfqvistSOK Viljan22:30+4:077:25
7Ruben QwickEksjö SOK23:30+5:077:45
8Filip GummessonNybro OK23:49+5:267:51
9Elliott RehnGränna-Bygdens OK24:09+5:467:58
10Linus HanssonSOK Viljan24:47+6:248:10
11Arvid JosefssonOK Vivill28:12+9:499:18
12Ville LindskogOK Älme29:28+11:059:43
13Emil LingIK Hakarpspojkarna33:59+15:3611:12
14Felix FrykfeldtIK Hakarpspojkarna38:29+20:0612:42
15Elias HedHultsfreds OK39:01+20:3812:52
16Elias SamuelssonOK Vivill39:55+21:3213:10
17Hannes TigerSOK Aneby40:20+21:5713:18
18Oskar WardOK Vivill54:49+36:2618:05
Hannes HolmbergOK Gränsenej godkänd
Valter RoothVäxjö OKej start
Oskar Andrén SkoglundOK Vivillej start

D35

3 780 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Charlotte JosefssonOK Vivill1:01:1316:11

H35

4 710 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael HallOK Bävern1:12:2615:22

D40

3 830 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin Rahm BjörneldKalmar OK53:0013:50
2Jennie GustavssonVäxjö OK1:00:08+7:0815:42
3Elisabeth HagelbergEksjö SOK1:02:08+9:0816:13
Eva PerssonVäxjö OKej godkänd

H40

4 280 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jon LindskogOK Älme43:3510:10
2Mikael GummessonNybro OK44:00+0:2510:16
3Christian EricssonEksjö Garnisons IF57:32+13:5713:26
Petter ValleriusGamleby OKej godkänd

D45

3 450 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara LarssonOK Bävern39:3011:26
2Angelica BrandqvistTibro OK50:08+10:3814:31
3Anna MattssonOK Norrvirdarna58:57+19:2717:05

H45

4 000 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias GunnarssonBredaryds SOK35:378:54
2Peter BraunVäxjö OK37:44+2:079:26
3Björn KarlssonKexholms SK38:54+3:179:43
4Mikael M KarlssonOK Bävern43:48+8:1110:57
5Olle BjörneldKalmar OK52:46+17:0913:11
6Tobias Den BraverOK Gränsen53:17+17:4013:19
7Tomas PetterssonOK Reftele57:54+22:1714:28
Johan NiklassonVäxjö OKej godkänd
Christer ÖbergGamleby OKej godkänd
Johan AnderssonHultsfreds OKej start
Magnus OlssonTorsås OKej start

D50

3 330 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin FreylandSOK Aneby45:2813:39
Helena AnderssonSOK Anebyej godkänd
Sara HektorJärla Orienteringej start

H50

3 880 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna27:387:07
2Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna32:34+4:568:23
3Mats NylundBredaryds SOK34:22+6:448:51
4Jonas AnderssonOK Norrvirdarna36:17+8:399:21
5Mats HolmbergOK Gränsen37:43+10:059:43
6Anders MolinBoxholm-Mjölby OL38:04+10:269:48
7Jens LindströmTibro OK43:55+16:1711:19
8Per JohanssonOK Reftele44:47+17:0911:32
9Patric MolinBoxholm-Mjölby OL47:00+19:2212:06
10Jimmy NicklassonKexholms SK50:33+22:5513:01
11Mikael ÖrnOK Bävern1:01:43+34:0515:54
12Anders SjöbergOK Reftele1:04:15+36:3716:33
Tomas KarlssonKexholms SKej start

H55

3 780 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna30:168:00
2Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb30:42+0:268:07
3Gunnar KarlssonMålilla OK37:06+6:509:48
4Evert JohanssonOK Bävern40:39+10:2310:45
5Harald MagnussonOK Bävern42:56+12:4011:21
6Magnus IhreskogGotlands Bro OK43:22+13:0611:28
7Sören BremerBoxholm-Mjölby OL44:11+13:5511:41

H60

3 830 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OK34:439:03
2Ulf PalmérUlricehamns OK34:47+0:049:04
3Björn AxemoHultsfreds OK54:05+19:2214:07 Ladda ner rutt i gpx-format
4Rune TuressonOK Bävern1:05:21+30:3817:03
Tore TjernlundOK Vilse 87ej godkänd
Arne KlintbergEksjö SOKej start

D65

3 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK1:00:1319:25

H65

3 450 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle LindqvistVäxjö OK41:2712:00
2Kent GranqvistVästerviks OK48:27+7:0014:02
3Björn PetterssonUlricehamns OK49:41+8:1414:24
4Tommy OlaussonSOK Aneby1:09:56+28:2920:16
Leif CarlssonSOK Viljanej godkänd

D70

2 730 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK43:0215:45
2Gullevi SvenssonRonneby OK55:21+12:1920:16
3Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK58:21+15:1921:22
4Berit ByströmOK Virdarna1:12:01+28:5926:22
5Ann-Mari PerssonVäxjö OK1:18:20+35:1828:41
6Laila ErlandssonMålilla OK1:24:33+41:3130:58

H70

3 330 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK35:2710:38
2Stellan AhnströmForserums SOK43:10+7:4312:57
3Tommy OlssonKarlskrona SOK48:46+13:1914:38
4Johnny GustafssonGamleby OK1:12:56+37:2921:54
Christer SandhOK Roxenej start

H75

3 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland KarlssonRonneby OK49:3616:00
2Anders BuhréNybro OK51:48+2:1216:42
3Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad52:54+3:1817:03
4Erland LingJönköpings OK56:34+6:5818:14
5Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK1:12:30+22:5423:23

H80

2 730 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torild BornetunSkillingaryds FK53:3719:38
2Johan JanssonVäxjö OK1:08:47+15:1025:11
3Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad1:19:23+25:4629:04

U1

2 040 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilgot TyrbergSOK Viljan11:035:25
2Gustaf KarlssonOK Njudung12:28+1:256:06
3Pelle JakobssonEksjö SOK14:24+3:217:03
4Ida HanssonSOK Viljan16:24+5:218:02
5Elias KarlssonOK Bävern16:38+5:358:09
6Rufus HedströmOK Bävern16:40+5:378:10
6Selvin  AnderssonOK Bävern16:40+5:378:10
8Liam RomanBodafors OK16:55+5:528:17
9Agnes LindstrandBodafors OK18:29+7:269:03
10Johan SandströmOK Älme19:10+8:079:23
11Axel TollOK Njudung20:01+8:589:48
12Hilma KarlssonOK Njudung22:15+11:1210:54
13Anton LindstrandBodafors OK22:32+11:2911:02
14Oliver MarkusOK Norrvirdarna24:35+13:3212:03
15Daniel KarlssonOK Njudung25:52+14:4912:40
16Bertil EliassonOK Norrvirdarna26:41+15:3813:04

U2

3 030 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan HanssonSOK Viljan18:356:07
2Alfred LundbomEksjö SOK21:01+2:266:56
3Ebba StenhagNässjö OK22:21+3:467:22
4Maja LaxNässjö OK22:22+3:477:22
5Alfred TyrbergSOK Viljan22:46+4:117:30
6Tilde LennartssonNässjö OK25:01+6:268:15
7Ida SälebyNässjö OK25:08+6:338:17
8Malte LaxNässjö OK27:07+8:328:56
9Linnéa SandströmOK Älme27:17+8:429:00
10Frida AhlOK Norrvirdarna27:21+8:469:01
11Erik AhlOK Norrvirdarna28:21+9:469:21
12Ester LöfqvistSOK Viljan30:29+11:5410:03
13Stina SvenssonVimmerby OK33:11+14:3610:57
14Lea FribergOK Vivill33:50+15:1511:09
15Elma FribergOK Vivill34:01+15:2611:13
16Ellen HedHultsfreds OK34:12+15:3711:17
17Anton KroksmyrVäxjö OK34:26+15:5111:21
18Matilda BjörneldKalmar OK35:10+16:3511:36
19Kevin SvenssonOK Njudung35:42+17:0711:46
20Emilia JakobssonNybro OK40:16+21:4113:17
21Albert AxelssonOK Norrvirdarna50:40+32:0516:43
22Elsa AxelssonOK Norrvirdarna50:49+32:1416:46
Arvid RosanderSOK Anebyej start

Öppen motion 1

3 030 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emmelie TyrbergSOK Viljan22:127:19
2Magnus NilssonEksjö SOK24:32+2:208:05
3Tyra StalebrantGamleby OK30:17+8:059:59
4Elin SvenssonVimmerby OK33:15+11:0310:58
5Hans StodellGamleby OK33:35+11:2311:05
6Tove JakobssonEksjö SOK40:29+18:1713:21

Öppen motion 3

3 030 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alvin JohanssonOK Njudung25:118:18
2Hannes DegermanGamleby OK26:47+1:368:50
3Anja SvenssonGamleby OK31:16+6:0510:19
4Gustaf JohanssonOK Njudung33:20+8:0911:00
5Anna GustavssonKalmar OK35:53+10:4211:50
6Ulf LundbergKalmar OK36:00+10:4911:52
7Helen ÅkessonVäxjö AIS39:51+14:4013:09
8Monika HjellströmGränna-Bygdens OK46:44+21:3315:25
9Anna GöranssonIFK Sävsjö47:15+22:0415:35
10Emrik EvebornSOK Viljan51:38+26:2717:02
11Amalia ErlandssonSOK Viljan51:51+26:4017:06
12Madelene Oscarsson ErlandssonSOK Viljan52:00+26:4917:09
Tina EvebornSOK Viljanej godkänd
Per RoothVäxjö OKej start

Öppen motion 5

3 090 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda SahlinNässjö OK32:4010:34
2Peter SahlinNässjö OK32:56+0:1610:39
3Susanna CaleklintKarlskrona SOK41:49+9:0913:31
4Arne ErlandssonSOK Viljan42:52+10:1213:52
5Hilda PeterssonVäxjö OK50:16+17:3616:16
6Ulf CarlssonVäxjö OK50:19+17:3916:17
7Petra RosénVäxjö OK1:03:14+30:3420:27
Nora SvenssonVimmerby OKej godkänd
Torbjörn SvenssonVimmerby OKej godkänd

Öppen motion 7

3 330 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin NeckénOK Älme34:3110:21
1Johan SchagerlindOK Bävern34:3110:21
3Magnus EricssonVäxjö OK37:49+3:1811:21
4Stefan CaleklintKarlskrona SOK38:18+3:4711:30
5Per-Göran BernMålilla OK44:39+10:0813:24
6Robin ÖhrnOK Bävern44:52+10:2113:28
7Christer AnderssonSOK Aneby48:44+14:1314:38
8Peter JohanssonVäxjö OK50:52+16:2115:16
9Lars KreutnerSOK Viljan59:25+24:5417:50
10Monica HenrikssonEksjö SOK1:00:39+26:0818:12
11Markus HögängVästerviks OK1:09:44+35:1320:56

Öppen motion 8

4 710 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonny LindénVäxjö OK54:2711:33
2Linus KarlssonMålilla OK1:04:20+9:5313:39
3Thorbjörn KvistHässleby SOK1:11:35+17:0815:11
4Ulf IsakssonHässleby SOK1:17:28+23:0116:26
Daniel AxelssonMålilla OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser