Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Midvinterduell etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Midvinterduell etapp 5
Arrangörsorganisationer: Björkfors GOIF / Linköpings OK
Datum: onsdag 22 februari 2017

Attunda OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Oskar DanielsLång herr (14)1:00:486:52
Johannes KnutasMellan herr (16)ej start

Björkfors GOIF

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Ellen LindforsKort dam (4)1:12:21+23:2119:59
3Samuel KleinKort herr (5)1:12:07+21:4919:55
4Arvid SvenssonKort herr (5)1:12:27+22:0920:00
5Albin KjellbergKort herr (5)1:16:45+26:2721:12
5Robert SvenssonMellan herr (16)52:28+5:199:13
11Markus KleinMellan herr (16)1:05:17+18:0811:28
13Martin LindforsMellan herr (16)1:07:13+20:0411:48
Moa KjellbergMellan dam (9)ej godkänd

Boxholm-Mjölby OL

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Anders MonteliusKort herr (5)54:04+3:4614:56
5Maria PetterssonMellan dam (9)59:14+8:5010:24
6Johan KnutssonMellan herr (16)54:09+7:009:31
16Sören BremerMellan herr (16)1:21:18+34:0914:17

Eksjö SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Viktor AntonssonLång herr (14)1:10:30+9:427:58

Hagaby GoIF Örebro

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Johan PerssonLång herr (14)1:17:33+16:458:46

IFK Göteborg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Erica PetterssonLång dam (4)1:37:36+20:2710:52

IK Hakarpspojkarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Elin SvenssonMellan dam (9)52:39+2:159:15

Linköpings OK

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Emmy LindgrenKort dam (4)49:0013:32
1Alva OlssonMellan dam (9)50:248:51
2Johan AllardMellan herr (16)50:03+2:548:47
3Per GuståsMellan herr (16)50:36+3:278:53
4Per CarlborgLång herr (14)1:06:10+5:227:29
5Niklas OlssonLång herr (14)1:06:36+5:487:32
6Maxime BonneauLång herr (14)1:07:07+6:197:35
6Julia Modig TjärnströmMellan dam (9)1:06:21+15:5711:39
7Hanna Modig TjärnströmMellan dam (9)1:06:25+16:0111:40
7Pedro LundqvistMellan herr (16)57:04+9:5510:01
9Jonas RothMellan herr (16)59:20+12:1110:25
14Markus HenrikssonMellan herr (16)1:10:35+23:2612:24
15Leif LindgrenMellan herr (16)1:15:13+28:0413:13
Christian ErikssonLång herr (14)ej godkänd
Hanna RothKort dam (4)ej godkänd

Motala AIF OL

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Victor BergstrandLång herr (14)ej start

Målilla OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Peter AlvarssonLång herr (14)ej godkänd

NAIS Orienteringsklubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Viktor WaernqvistMellan herr (16)1:01:30+14:2110:48

Nyköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Daniel NilssonLång herr (14)1:02:36+1:487:04

Nässjö OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Moa SvenssonMellan dam (9)53:07+2:439:20

OK Denseln

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Mathias HallménLång herr (14)1:08:34+7:467:45

OK Roxen

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Henrik MarmelidMellan herr (16)47:098:17
2Helena HolmKort dam (4)55:11+6:1115:14
4Lova EvebornMellan dam (9)56:07+5:439:51
4Pontus LindblomMellan herr (16)51:25+4:169:02
8Malva EvebornMellan dam (9)1:27:19+36:5515:20
8Malte EvebornMellan herr (16)58:33+11:2410:17
9Nils NedforsLång herr (14)1:14:55+14:078:28
10Mattias ZachrissonLång herr (14)1:15:32+14:448:32
12Patrik EvebornMellan herr (16)1:06:23+19:1411:39

OK Skogsfalken

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Anton WibergLång herr (14)1:06:07+5:197:28

Skogspojkarnas OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Anna WehlinLång dam (4)1:35:01+17:5210:35

Södertälje-Nykvarn OF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Frida Jönsson HellstadiusLång dam (4)1:17:098:36

Tjällmo-Godegårds OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sven GranathKort herr (5)50:1813:53

Ärla IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Lisa AnderssonLång dam (4)1:34:54+17:4510:34
Karl WalheimLång herr (14)ej godkänd
Emelie LarssonMellan dam (9)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser