Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Midvinterduell etapp 6

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Midvinterduell etapp 6
Arrangörsorganisationer: Linköpings OK / OK Eken
Datum: onsdag 8 mars 2017

Attunda OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Oskar DanielsLång herr (13)1:06:31+4:05

Björkfors GOIF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Albin KjellbergKort herr (4)48:45+14:19
4Joakim KjellbergKort herr (4)49:21+14:55
Markus KleinMellan herr (10)ej start

Boxholm-Mjölby OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
6Johan KnutssonMellan herr (10)1:00:22+13:26

Eksjö SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
9Viktor AntonssonLång herr (13)1:14:36+12:10

Hagaby GoIF Örebro

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Johan PerssonMellan herr (10)ej start

IF Thor

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
12Robert PetterssonLång herr (13)1:29:30+27:04

IFK Göteborg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Erica PetterssonLång dam (4)1:24:38

KFUM Örebro OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Erik LindgrenLång herr (13)1:04:06+1:40

Linköpings OK

15 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Mia EronnKort dam (4)34:27
1Ludvig EronnKort herr (4)34:26
1Frida SahlmanMellan dam (3)1:07:42
1Christian ErikssonMellan herr (10)46:56
2Emmy LindgrenKort dam (4)35:33+1:06
2Johan AllardMellan herr (10)48:36+1:40
3Hanna RothKort dam (4)37:50+3:23
4Moritz DöllgastLång herr (13)1:06:59+4:33
5Jonas RothMellan herr (10)1:00:16+13:20
7Andreas AxelssonLång herr (13)1:09:38+7:12
7Pedro LundqvistMellan herr (10)1:01:37+14:41
8Leif LindgrenMellan herr (10)1:04:22+17:26
10Maxime BonneauLång herr (13)1:15:24+12:58
11Per CarlborgLång herr (13)1:17:38+15:12
Niklas OlssonLång herr (13)ej godkänd
Per GuståsMellan herr (10)ej start

Långhundra IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
6Anton SundgrenLång herr (13)1:09:16+6:50

Nyköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
5Daniel NilssonLång herr (13)1:08:51+6:25

OK Roxen

8 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Fanny AsketunLång dam (4)1:24:43+0:05
3Henrik MarmelidMellan herr (10)49:19+2:23
4Helena HolmKort dam (4)54:13+19:46
4Pontus LindblomMellan herr (10)51:01+4:05
9Ola SvärmMellan herr (10)1:07:20+20:24
10Patrik EvebornMellan herr (10)1:07:23+20:27
Lova EvebornMellan dam (3)ej godkänd
Malva EvebornMellan dam (3)ej godkänd

OK Skogsfalken

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
8Anton WibergLång herr (13)1:14:16+11:50

OK Tisaren

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Ellinor ErikssonLång dam (4)1:26:15+1:37

Södertälje-Nykvarn OF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Frida Jönsson HellstadiusLång dam (4)ej godkänd

Tjällmo-Godegårds OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Sven GranathKort herr (4)47:56+13:30
Erik KarlssonMellan herr (10)ej start

Ärla IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Karl WalheimLång herr (13)1:02:26

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser