Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vätterbygden by night

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vätterbygden by night
Arrangörsorganisation: IK Hakarpspojkarna
Datum: torsdag 12 januari 2017

Korta Dam

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna25:23
2Tilda PalmIK Hakarpspojkarna27:39+2:16
3Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna30:51+5:28
4Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna30:56+5:33
5Pia EliassonIK Hakarpspojkarna55:03+29:40
Camilla TinglöfOK Gränsenej godkänd

Korta Herr

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Klas BjörkIK Hakarpspojkarna32:53
2Lennart GustafssonJönköpings OK33:00+0:07
3Bengt OlssonIK Hakarpspojkarna35:05+2:12
4Stig KarlsmoIK Hakarpspojkarna39:00+6:07
5Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarna39:51+6:58
6Gunnar AnderssonIK Vista49:04+16:11
7Hans EliassonIK Hakarpspojkarna55:05+22:12

Mellan Dam

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK50:18
2Tova OlssonIK Hakarpspojkarna52:43+2:25
3Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna52:49+2:31
4Hanna PalmIK Hakarpspojkarna52:56+2:38
5Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna52:57+2:39
6Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna56:50+6:32
7Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna56:52+6:34
8Johanna NilssonKungälvs OK1:00:21+10:03
9Elsa LindeblomHestra IF1:00:22+10:04
10Jenny WallstenOK Orion1:16:32+26:14

Mellan Herr

16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Joar HertinIK Hakarpspojkarna47:29
2Fredrik SvenssonJönköpings OK48:57+1:28
3Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna50:13+2:44
4Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna52:44+5:15
5Mattias OssianssonIK Hakarpspojkarna52:45+5:16
6Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna53:05+5:36
7Ulrik MagnussonHalmstad OK53:08+5:39
8Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna53:23+5:54
9Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna54:21+6:52
10Michael HertinIK Hakarpspojkarna56:10+8:41
11Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna59:11+11:42
12Magnus ClaessonJönköpings OK1:01:11+13:42
13Stefan ErikssonIK Hakarpspojkarna1:05:26+17:57
14Tobias Den BraverOK Gränsen1:12:02+24:33
Anders RyvalliusIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Anders RyvalliusIK Hakarpspojkarnaej godkänd

Långa

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Arvid NordIK Hakarpspojkarna1:00:21
2Joakim KarlssonIK Hakarpspojkarna1:00:27+0:06
3Martin DjerfIK Hakarpspojkarna1:00:42+0:21
4Arvid ClaessonJönköpings OK1:00:47+0:26
5Markus HederskogIK Hakarpspojkarna1:01:18+0:57
6Marcus Karlsson SennevikIK Hakarpspojkarna1:13:36+13:15
7Niklas AlvaeusJönköpings OK1:14:38+14:17
8Bo SöderqvistIK Hakarpspojkarna1:33:16+32:55

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser