Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DOF Nattcup deltävling 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DOF Nattcup deltävling 2
Arrangörsorganisation: Stora Tuna OK
Datum: torsdag 12 januari 2017

Lång Herr 7 km

6 800 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig ÅhlundMalungs OK Skogsmårdarna56:468:20
2Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna57:09+0:238:24
3Viktor SvenskStora Tuna OK59:45+2:598:47
4Jonas GustafssonOK Kåre1:01:13+4:279:00
5Samuel HedlundLånghundra IF1:01:42+4:569:04
6Jonas AnderssonStora Tuna OK1:05:43+8:579:39
7Daniel RoosAttunda OK1:06:57+10:119:50
8Hampus MöllerStora Tuna OK1:12:25+15:3910:38
Niklas LöwegrenStora Tuna OKej godkänd
Fredrik PerssonDomnarvets GOIFej godkänd
Mattias MårtsStora Tuna OKutgått

Lång Dam 7 km

6 825 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma JohanssonDomnarvets GOIF1:15:4311:05

Mellan Herr 5 km

5 325 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna56:1010:32
2Johan EngesLeksands OK57:10+1:0010:44
3Magnus HjorthDomnarvets GOIF1:03:37+7:2711:56
4Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK1:09:25+13:1513:02
5Jesper NordinKorsnäs IF OK1:15:44+19:3414:13
Svante LindgrenKorsnäs IF OKutgått

Mellan Dam 5 km

5 325 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karolina HøjsgaardDomnarvets GOIF57:5810:53
2Lena EliassonDomnarvets GOIF58:29+0:3110:58
3Sara JohanssonDomnarvets GOIF1:07:08+9:1012:36
4Karin ElfvingDomnarvets GOIF1:10:33+12:3513:14
5Moa HjorthDomnarvets GOIF1:27:41+29:4316:27

Kort Herr 3 km

3 175 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats JönssonKorsnäs IF OK45:5414:27
2Erik StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK45:56+0:0214:28
3Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK49:50+3:5615:41
4Ola WiksellStora Tuna OK1:00:01+14:0718:54
5Lars GustafssonOK Kåre1:05:51+19:5720:44
Bengt HanssonSäterbygdens OKej start

Kort Dam 3 km

3 175 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilda GolsäterKorsnäs IF OK45:5814:28
2Thea NordinKorsnäs IF OK46:00+0:0214:29
3Maja BergqvistKorsnäs IF OK46:07+0:0914:31
4Mia GustafssonOK Kåre1:01:55+15:5719:30

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser