Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL Göteborg

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL Göteborg
Arrangörsorganisation: IK Stern
Datum: torsdag 23 februari 2017

Frölunda OL

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Barbro BlomStig (6)37:21+2:4718:29
9Magne HagströmMellan (43)39:13+8:4413:09
9Ann-Christine BorgKort (25)43:17+8:5521:38
10Göran HögbergKort (25)44:26+10:0422:13
16Rolf BlomKort (25)48:57+14:3524:28

Göteborg-Majorna OK

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Christer BorgLång (33)35:388:50
3Gudrun BromanKort (25)35:56+1:3417:58
4Elisabeth LundqvistStig (6)47:24+12:5023:27
4Lars-Erik GaddeMellan (43)36:05+5:3612:06
5Mats StrandhagenLång (33)40:42+5:0410:05
8Kristina JonssonKort (25)43:04+8:4221:32
13Ture GunnarssonKort (25)47:21+12:5923:40
16Kenneth RosénLång (33)52:34+16:5613:02
18Mats KågesonLång (33)54:33+18:5513:32
20Birgitta MägiKort (25)53:03+18:4126:31
21Acke WåhlanderLång (33)58:56+23:1814:37
23Hans KarlssonLång (33)1:00:06+24:2814:54
26Bo LeuchoviusLång (33)1:00:37+24:5915:02
30Björn AhlnérLång (33)1:17:06+41:2819:07
30Inga-Lisa AxenborgMellan (43)50:20+19:5116:53
40Elisabeth RosénMellan (43)59:04+28:3519:49
41Gösta CederinMellan (43)1:02:31+32:0220:58
Lisa HedströmKort (25)ej godkänd

Göteborgs SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Rune JungbjerKort (25)45:02+10:4022:31
17Marianne GrahnKort (25)49:00+14:3824:30

IF Marin Väst

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
31Gösta MalmerLång (33)1:21:44+46:0620:16
37Karin ElfmanMellan (43)57:19+26:5019:14

IF Rigor

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
24Kjell JeppsonLång (33)1:00:23+24:4514:59

IFK Göteborg

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Hans M CarlssonLång (33)57:11+21:3314:11
28Christer WestbergMellan (43)50:02+19:3316:47

IFK Hindås

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Tommy PedersenLång (33)ej godkänd

IK Dran

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Sören AnderssonLång (33)45:32+9:5411:17

IK Stern

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Elisabet SylvanKort (25)49:53+15:3124:56
19Monica DrevesjöKort (25)52:53+18:3126:26
23Magnar ErvikKort (25)1:02:17+27:5531:08
29Anders MohlinLång (33)1:08:20+32:4216:57
Leif GustafssonStig (6)ej godkänd

IK Uven

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Inga GustavssonStig (6)1:03:16+28:4231:19
14Karin AxelssonMellan (43)43:17+12:4814:31
25Lennart GustavssonMellan (43)47:54+17:2516:04

IK Ymer

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Britt RangertMellan (43)46:26+15:5715:34
25Eva AlsinLång (33)1:00:31+24:5315:00
31Gunnel SvenssonMellan (43)50:47+20:1817:02
32Ingrid HermanssonMellan (43)52:16+21:4717:32

KFUM Örebro OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
23Karin CederlöfMellan (43)47:15+16:4615:51
26Bo CederlöfMellan (43)48:57+18:2816:25

Kungälvs OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Gull-Britt GrönbergKort (25)53:48+19:2626:54
27Bengt BerndtssonMellan (43)49:36+19:0716:38
34Bertil QvickMellan (43)53:18+22:4917:53
38Ann-Britt BjörkmanMellan (43)57:28+26:5919:17
39Ulla-Britt OrdasiMellan (43)57:49+27:2019:24
Barbro VallinMellan (43)ej godkänd

Ljungskile FK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Kent KardellMellan (43)30:2910:13
7Sven PerssonKort (25)40:53+6:3120:26
14Bo KarlssonLång (33)49:57+14:1912:23

Markbygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
24Ronny RagnarssonMellan (43)47:35+17:0615:58

OK Alehof

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Lars-Erik SällMellan (43)39:38+9:0913:17
35Bo BengtssonMellan (43)54:19+23:5018:13

OK Gipen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Matts MattssonMellan (43)44:12+13:4314:49
17Kjell PetterssonMellan (43)44:28+13:5914:55

OK Kullingshof

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22Jonas LarssonLång (33)59:29+23:5114:45

OK Landehof

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Inga PerssonKort (25)47:23+13:0123:41
22Lillemor HallinKort (25)57:26+23:0428:43
33Ragnar BewertMellan (43)52:37+22:0817:39

OK Orinto

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Carl-Henry AnderssonLång (33)38:53+3:159:38
13Torbjörn WikströmLång (33)49:05+13:2712:10
18Christer JohanssonMellan (43)44:31+14:0214:56
22Kurt EkbergMellan (43)46:58+16:2915:45
36Conny VernerssonMellan (43)55:24+24:5518:35

OK Skogshjortarna

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Kjell-Åke IsakssonStig (6)34:3417:06
2Claes SöderströmKort (25)34:27+0:0517:13
2Per FredrikssonMellan (43)32:04+1:3510:45
3Kalle JohanssonLång (33)39:53+4:159:53
4Rune LarssonLång (33)40:33+4:5510:03
5Lisbeth JohanssonKort (25)40:21+5:5920:10
5Kent IvarssonMellan (43)37:18+6:4912:31
7Ted LiivrandLång (33)45:32+9:5411:17
8Bertil JohanssonMellan (43)38:04+7:3512:46
10Lars JohanssonLång (33)46:33+10:5511:33
11Harriet AnderssonKort (25)44:53+10:3122:26
11Lars-Olof LannfeltLång (33)46:38+11:0011:34
15Gullveig SöderströmKort (25)48:06+13:4424:03
15Mats EricssonLång (33)51:19+15:4112:44
20Kent CarlgrenMellan (43)45:08+14:3915:08
29Eva IsakssonMellan (43)50:05+19:3616:48
Barbro AnderssonMellan (43)ej godkänd

Sjövalla FK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Gunilla LindkvistKort (25)39:37+5:1519:48
6Barbro JohanssonKort (25)40:38+6:1620:19
19Eva ThörnblomMellan (43)45:04+14:3515:07
Olle LindkvistLång (33)utgått

Stenungsunds OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Kerstin OlaussonStig (6)34:48+0:1417:13
7Bertil HermanssonMellan (43)37:29+7:0012:34

Sävedalens AIK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Anders AxelssonMellan (43)40:00+9:3113:25
13Roland BrandshageMellan (43)42:24+11:5514:13
15Jan LarssonMellan (43)44:08+13:3914:48
17Lars-Göran AxmalmLång (33)54:11+18:3313:26
27Perry LundqvistLång (33)1:01:35+25:5715:16
28Nisse KarlssonLång (33)1:04:35+28:5716:01

Tolered-Utby Ol-klubb

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ann-Kristin LindegårdhKort (25)34:2217:11
3Claes LindegårdhMellan (43)35:30+5:0111:54
6Sven Erik MolanderMellan (43)37:28+6:5912:34
12Jan VulcanLång (33)48:08+12:3011:56
Carl-Gustaf CarlssonKort (25)ej godkänd
Thomas ÅbergLång (33)ej godkänd

Trollhättans SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Per IvarssonLång (33)45:50+10:1211:22

Uddevalla OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Per-Arne KällénLång (33)44:08+8:3010:57
12Johnny KarlssonMellan (43)41:13+10:4413:49

Växjö OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Bo W LarssonLång (33)56:00+20:2213:53

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser