Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nattcup OKS

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nattcup OKS
Arrangörsorganisation: OK Skogsvargarna
Datum: tisdag 17 januari 2017

Långa

6 610 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper SjögrenHestra IF39:516:01
2Simon AnderssonOK Kullingshof40:24+0:336:06
3Tommy AnderssonVänersborgs SK42:04+2:136:21
4Ulrik OlssonBrattås CK44:55+5:046:47
5Jesper StenströmVänersborgs SK45:26+5:356:52
6Martin SchagerlindTrollhättans SOK50:24+10:337:37
7Louise BorgTrollhättans SOK57:46+17:558:44
8Roy JohanssonOK Skogsvargarna1:20:12+40:2112:07
9Lennart TångTrollhättans SOK1:20:15+40:2412:08

Mellan

4 970 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders CarlssonVänersborgs SK35:587:14
2Filippa JohanssonJönköpings OK36:10+0:127:16
3Peter CederbergVänersborgs SK40:13+4:158:05
4Nils-Olof LarssonVänersborgs SK40:15+4:178:05
5Jörgen HallénTrollhättans SOK40:17+4:198:06
6Magnus VedinTrollhättans SOK40:40+4:428:10
7Hans KööhlerTrollhättans SOK50:18+14:2010:07
8Per IvarssonTrollhättans SOK50:37+14:3910:11
9Bo KronOK Flundrehof57:25+21:2711:33
Magnus KarlssonRyda SKej start
Jenny NymanVänersborgs SKej start

Kort

3 100 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas KarlssonFrämmestads IK30:249:48
2Elin HelmerssonOK Skogsvargarna35:31+5:0711:27
3Johan ErikssonOK Skogsvargarna36:48+6:2411:52
4Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna36:50+6:2611:52
5Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna38:18+7:5412:21
6Lars LjungbergTrollhättans SOK46:55+16:3115:08
7Sara HelmerssonOK Skogsvargarna47:14+16:5015:14
8Berkley StaggOK Skogsvargarna47:21+16:5715:16
9Eva BäcklundTrollhättans SOK47:48+17:2415:25
10Maria TryggöTrollhättans SOK47:49+17:2515:25
11Usman AfridiTrollhättans SOK51:52+21:2816:43
Mats HelmerssonOK Skogsvargarnaej godkänd
Martina StigssonTrollhättans SOKej godkänd

Lätt

2 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olivia GustafssonTrollhättans SOK35:3717:48
2Ester Svennungsson- -36:06+0:2918:03
3Sofia GustafssonTrollhättans SOK36:07+0:3018:03
4Malin HelmerssonOK Skogsvargarna36:53+1:1618:26
5Hanna HelmerssonOK Skogsvargarna36:56+1:1918:28
Wilma AnderssonOK Skogsvargarnaej godkänd
Frida KällbergOK Skogsvargarnaej godkänd
Malte AnderssonTrollhättans SOKej start
Viggo AnderssonTrollhättans SOKej start

Nybörjare

950 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kasper PalmestålOK Skogsvargarna15:0815:55
2Fredrik Stolt ÖstermanOK Skogsvargarna16:33+1:2517:25
Nils EkmanOK Skogsvargarnaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser