Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vinterrace etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vinterrace etapp 5
Arrangörsorganisation: Ljungskile FK
Datum: söndag 5 februari 2017

H-lång

6 120 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy AnderssonVänersborgs SK38:036:13
2Mattias NilssonOK Alehof40:31+2:286:37
3Ulrik OlssonBrattås CK41:18+3:156:44
4Jussi AumoKungälvs OK42:46+4:436:59
5Robert EnbomVänersborgs SK42:49+4:466:59
6Anders YngströmGöteborg-Majorna OK46:04+8:017:31
7Per BladLjungskile FK46:07+8:047:32
8Isak OlssonStigsökarna49:12+11:098:02
9Jan HanssonStenungsunds OK49:45+11:428:07
10Erik LundStenungsunds OK1:07:30+29:2711:01
11Arne LundStenungsunds OK1:09:26+31:2311:20
12Fredrik OlssonUddevalla OK1:15:26+37:2312:19
Hans BernhardssonOK Skärmenej godkänd
Axel WasseniusUddevalla OKej godkänd
David AlménTrollhättans SOKej start
Erik HogedalGöteborg-Majorna OKej start
Pål MagnussonUddevalla ISej start

D-lång

6 120 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emelie SvalinVänersborgs SK53:388:45
2Agneta ErikssonUddevalla OK59:04+5:269:39
3Linda ErikssonOK Skärmen1:03:37+9:5910:23
4Christina BirathStenungsunds OK1:09:32+15:5411:21
Maria ErikssonEds SKej start

H-mellan

4 500 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas NilssonOK Gipen37:428:22
2Per-Arne KällénUddevalla OK37:58+0:168:26
3Urban LarssonOK Gipen39:12+1:308:42
4Patik LilleengOK Gipen39:40+1:588:48
5Per IvarssonTrollhättans SOK40:43+3:019:02
6Pierre KarlssonOK Alehof40:52+3:109:04
7Felix PernefalkUddevalla OK42:14+4:329:23
8William WasseniusUddevalla OK46:02+8:2010:13
9Lars HogedalVänersborgs SK47:42+10:0010:36
10Stefan L JohanssonKungälvs OK47:54+10:1210:38
11Hans EkbergTrollhättans SOK48:54+11:1210:52
12Olof KarlssonUddevalla OK50:34+12:5211:14
13Arne AlfredssonUddevalla OK50:36+12:5411:14
14Thomas BergstrandBrattås CK50:55+13:1311:18
15Bertil HermanssonStenungsunds OK56:10+18:2812:28
16Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK1:03:13+25:3114:02
17Johnny KarlssonUddevalla OK1:06:32+28:5014:47
Tobias ErikkssonOK Skärmenutgått
Gunnar BejbomUddevalla OKej start
Ulf BjörkdahlHerrestads AIFej start
Ture ErikssonEds SKej start
Nils-Olof LarssonVänersborgs SKej start

D-mellan

4 500 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny NymanVänersborgs SK36:078:01
2Lena PeterssonOK Alehof45:59+9:5210:13
3Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna46:44+10:3710:23
4Katarina EnbomVänersborgs SK47:07+11:0010:28
5Nina BejbomUddevalla OK47:23+11:1610:31
6Annette Falck LarssonVänersborgs SK48:00+11:5310:40
7Mona OlssonBrattås CK48:27+12:2010:46
8Birgit HanssonHerrestads AIF49:15+13:0810:56
9Agnes GleisnerOK Skärmen51:09+15:0211:22
10Lovis BergstrandBrattås CK51:10+15:0311:22
11Jenny OlssonStigsökarna51:33+15:2611:27
12Eva KarlssonUddevalla OK53:13+17:0611:49
13Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna54:50+18:4312:11
14Birgitta StenströmVänersborgs SK1:02:49+26:4213:57
15Emilia SandinOK Skärmen1:03:22+27:1514:04
16Gunilla HogedalVänersborgs SK1:04:24+28:1714:18
17Monika NilssonOK Alehof1:04:29+28:2214:19
Helena ErikssonEds SKej start
Ebba LindOK Skärmenej start
Kristina LindOK Skärmenej start

H-kort

2 500 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Odd WallanderBrattås CK21:088:27
2Liam HogedalVänersborgs SK21:09+0:018:27
3Johan ErikssonOK Skogsvargarna21:12+0:048:28
4Max NymanOK Gipen25:13+4:0510:05
5Erik SüdhoffBrattås CK27:37+6:2911:02
6Hjalmar OlssonUddevalla OK27:51+6:4311:08
7Oscar NymanOK Gipen28:06+6:5811:14
8Mats HelmerssonOK Skogsvargarna30:29+9:2112:11
9Hans LindqvistTrollhättans SOK31:08+10:0012:27
10Matts MattssonOK Gipen31:32+10:2412:36
11Johannes AnderssonVänersborgs SK38:12+17:0415:16
12Tor LindénUddevalla OK38:37+17:2915:26
13Rasmus LindénUddevalla OK39:20+18:1215:44
14Karleric FranssonTrollhättans SOK46:39+25:3118:39
15Elias ChristianssonUddevalla OK51:50+30:4220:44
16Måns LindénUddevalla OK58:00+36:5223:12
Janne ErikssonEds SKej start
Jakob KantzerUddevalla OKej start

D-kort

2 500 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malva ArvidssonBrattås CK21:148:29
2Linn EnbomVänersborgs SK21:20+0:068:32
3Molly BergstrandBrattås CK22:02+0:488:48
4Jenny ArvidssonBrattås CK22:05+0:518:50
5Emma ChristianssonUddevalla OK26:00+4:4610:24
6Felicia SandinOK Skärmen26:08+4:5410:27
7Sara MattsonOK Gipen27:34+6:2011:01
8Andrea EnbomVänersborgs SK27:39+6:2511:03
9Christina SüdhoffBrattås CK27:41+6:2711:04
10Maja NymanVänersborgs SK28:08+6:5411:15
11Ida AnderssonVänersborgs SK28:21+7:0711:20
12Sara HelmerssonOK Skogsvargarna31:34+10:2012:37
13Sara AnderssonVänersborgs SK38:19+17:0515:19
14Elina ChristianssonUddevalla OK38:43+17:2915:29
15Lola NymanOK Gipen39:02+17:4815:36
16Monica LarssonOK Gipen45:49+24:3518:19
17Liv LindOK Skärmen48:10+26:5619:16
18Caroline WessmarkOK Flundrehof51:04+29:5020:25
19Sara HållstenOK Flundrehof51:06+29:5220:26
20Carina SåbyOK Flundrehof56:14+35:0022:29
21Elsa ForsengLjungskile FK59:41+38:2723:52
22Ebba ForsengLjungskile FK1:00:14+39:0024:05
23Tilda SåbyOK Flundrehof1:03:41+42:2725:28
24Milia OlofssonOK Flundrehof1:03:45+42:3125:30
Lisa Hafstad WallanderBrattås CKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser