Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VinterSerienMTBO

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VinterSerienMTBO
Arrangörsorganisation: Lunds OK
Datum: lördag 21 januari 2017

H18km

18 200 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter Reibert HansenAlleröd OK1:08:103:44
2Henrik OlofssonOK Kompassen1:10:54+2:443:53
3Steven HansenOK Øst Birkerød1:15:39+7:294:09
4Anders BachhausenFIF Hillerød Orientering1:18:53+10:434:20
5Mikael PerssonFK Göingarna1:23:49+15:394:36
6Claus RasmussenOK Roskilde1:26:10+18:004:44
7Laus Seir HansenHSOK1:28:17+20:074:51
8Claus SihmOK Roskilde1:28:33+20:234:51
9Steen Leisner LarsenAlleröd OK1:32:56+24:465:06
10Mats SjöbergFrosta OK1:36:41+28:315:18
11Jan JohansenPI København1:38:28+30:185:24
12Søren LarsenFIF Hillerød Orientering1:39:13+31:035:27
13Jes SteenOK Øst Birkerød1:43:14+35:045:40

D18km

18 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Cæcilie ChristoffersenOK Øst Birkerød1:20:004:23
2Susanne WallenborgOK Kontinent1:21:51+1:514:29
3Linda TufvessonFrosta OK1:34:35+14:355:11
4Tove AndersenOK Øst Birkerød1:44:16+24:165:43

H12km

12 900 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Troels Bent HansenAlleröd OK56:334:23
2Lars HyllestedAlleröd OK1:01:14+4:414:44
3Erik VinbladKarlskrona SOK1:01:21+4:484:45
4Leif E. LarsenTisvilde Hegn Ok1:01:24+4:514:45
5Torkil HansenPI København1:02:26+5:534:50
6Ole JensenTisvilde Hegn Ok1:03:50+7:174:56
7Mats BredfeltLunds OK1:05:04+8:315:02
8Bengt-Göran MånssonOK Pan-Kristianstad1:08:44+12:115:19
9Martin WigrenLunds OK1:09:01+12:285:21
10Martin WendtLunds OK1:10:58+14:255:30
11Per Allan PedersenOK Fros1:15:14+18:415:49
12Jan PerssonYstads OK1:16:52+20:195:57
13John MichelsenAlleröd OK1:22:14+25:416:22
14Anders PetterssonKlubblös1:30:46+34:137:02
Henrik JørgensenAlleröd OKej godkänd
Lars ThorénRonneby OKej godkänd
Ole D. JensenTisvilde Hegn Okutgått
Finn AndresDet skæve hjulej start
Peter BengtslinLunds OKej start
Per SeidelinLyngby OKej start
Max SvenssonOK Pan-Kristianstadej start

D12km

12 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pia OlssonSkåneslättens OL57:244:26
2Christine Reiber HansenAlleröd OK1:02:36+5:124:51
3Katja BrunstedtOK Øst Birkerød1:09:51+12:275:24
4Linda WesterlundFrosta OK1:11:17+13:535:31
5Katja Reibert HansenAlleröd OK1:16:58+19:345:57

H7km

7 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter GrahnKlubblös41:455:57
2Mikael MalinovskyOK Øst Birkerød44:17+2:326:19
3Patrick Reibert HansenAlleröd OK47:25+5:406:46
4Tage  V. AndersenOK Øst Birkerød56:32+14:478:04
5Frans HermodssonLunds OK1:03:27+21:429:03
6Dolfi RotovnikTisvilde Hegn Ok1:16:09+34:2410:52
7Steen OlsenAlleröd OK1:23:54+42:0911:59

D7km

7 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mette Seir HansenHSOK50:287:12
Sanne FiskerLyngby OKutgått

D5km-Lätt

5 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Saga ChristensenSkåneslättens OL41:547:37
2Embla ThorénRonneby OK52:08+10:149:28

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser