Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjust 2-dagars, dag 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tjust 2-dagars, dag 1
Arrangörsorganisation: Ankarsrums OK
Datum: tisdag 3 juli 2018

D21

7 750 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnéa GolsäterEksjö SOK58:167:31
2Elin MånssonIFK Göteborg Orientering58:24+0:087:32
3Rebecka LindbergOK Roslagen1:02:20+4:048:02
4Hanna PalmIK Hakarpspojkarna1:04:38+6:228:20
5Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF1:10:19+12:039:04
6Louise LundgrenVäxjö OK1:12:40+14:249:22
7Karin HåkanssonOK Gränsen1:27:53+29:3711:20
8Anna JohanssonLinköpings OK2:04:21+1:06:0516:02
Elin SvenssonNässjö OKej godkänd
Stina PerssonUmeå OKej start

H21

10 210 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon JakobssonLånghundra IF1:06:156:29
1Per CarlborgLinköpings OK1:06:156:29
3Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna1:06:25+0:106:30
4Heino OllinSävedalens AIK1:06:27+0:126:30
5Daniel NilssonNyköpings OK1:07:30+1:156:36
6Elias Bäcklund EkvallHalden SK1:09:33+3:186:48
7Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna1:09:42+3:276:49
8Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna1:10:06+3:516:51
9Mattias KarlssonVäxjö OK1:13:11+6:567:10
10Krzysztof WolowczykOK Denseln1:13:13+6:587:10
11Erik LennartssonSOK Viljan1:13:39+7:247:12
12Sven EngströmLinköpings OK1:14:17+8:027:16
13Karl EngesAttunda OK1:19:50+13:357:49
14Emil KaleredOK Denseln1:21:40+15:257:59
15Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad1:22:16+16:018:03
16Johan PerssonHagaby GoIF Örebro1:22:20+16:058:03
17Simon RuneforsVäxjö OK1:32:08+25:539:01
18Daniel HåkanssonOK Gränsen1:47:24+41:0910:31
Arvid HenrikssonJärla Orienteringej godkänd
Assar HellströmOK Ravinenutgått
Anton HanssonIK Hakarpspojkarnaej start
Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OFej start
Andreas BerganderEksjö SOKej start
Erik PerssonOppsal Orienteringej start
Linus LandergrenHestra IFej start

D21 Kort

4 870 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna TibbelinVimmerby OK1:44:2121:25
Maria ArvidssonKalmar OKej start

H21 Kort

7 840 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil GunnarssonEksjö SOK1:05:458:23
2Niclas HägglundLinköpings OK1:20:56+15:1110:19

D20

4 870 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sarah PerssonOK Denseln59:2812:12
2Jenny JakobssonGamleby OK1:10:07+10:3914:23

H20

7 840 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas LundgrenVäxjö OK50:346:26
2Felix AxelssonMarkbygdens OK51:41+1:076:35
3August MollénOK Denseln52:16+1:426:40
3Ludvig EkNyköpings OK52:16+1:426:40

D18

4 870 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella PalmIK Hakarpspojkarna49:3910:11
2Alicia LundgrenVäxjö OK52:35+2:5610:47
3Klara HöglundEksjö SOK55:17+5:3811:21
4Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad55:37+5:5811:25
5Tilda AnderssonTullinge SK1:03:34+13:5513:03
Julia MianowskaKalmar OKej godkänd
Anna FlakbergIFK Göteborg Orienteringej start
Julia RajanIFK Lidingö SOKej start

H18

6 260 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joar HertinIK Hakarpspojkarna39:386:19
2Hugo StrömMullsjö SOK41:55+2:176:41
3Gustav OlssonOK Orion43:35+3:576:57
4Emanuel HerberthsonLinköpings OK44:48+5:107:09
5Adrian SkobeKalmar OK46:16+6:387:23
6Carl JosefssonSävedalens AIK46:21+6:437:24
7Hugo DjurstedtEksjö SOK56:28+16:509:01
8Gabriel SturessonLerums SOK57:17+17:399:09
9Mattias ÖsterdahlVisborgs OK58:38+19:009:21
Victor HanssonJönköpings OKej start
Albin TollOK Njudungej start

D16

4 190 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna35:158:24
2Amanda GranqvistOK Ravinen35:29+0:148:28
3Tilda PalmIK Hakarpspojkarna36:18+1:038:39
4Alice EkNyköpings OK36:21+1:068:40
5Lisa OlssonTorsås OK36:51+1:368:47
6Moa WallenborgLunds OK37:02+1:478:50
7Tove SjöbergTullinge SK37:49+2:349:01
8Agnes DjurstedtEksjö SOK37:59+2:449:03
9Elin FlakbergIFK Göteborg Orientering38:08+2:539:06
10Tilda MårtenssonOK Ravinen38:49+3:349:15
11Caroline GuttkeNyköpings OK40:32+5:179:40
12Filippa SöderbergKalmar OK40:35+5:209:41
13Sigrid CarlssonSundbybergs IK40:52+5:379:45
14Kristin HerberthsonLinköpings OK41:02+5:479:47
15Agnes DambergIFK Lidingö SOK41:54+6:399:59
16Thea Nordin AbajiEksjö SOK42:14+6:5910:04
17Elin KjellmanLinköpings OK42:50+7:3510:13
18Åsa SundströmJärla Orientering42:54+7:3910:14
19Stina LindSOK Viljan43:50+8:3510:27
19Smilla MogensenOK Ravinen43:50+8:3510:27
21Disa RangertKungälvs OK44:56+9:4110:43
22Rebecka PihlströmOK Landehof45:54+10:3910:57
23Elsa LinderOK Hällen46:05+10:5010:59
24Alva NystedtSkåneslättens OL46:10+10:5511:01
25Amelie RajanIFK Lidingö SOK47:31+12:1611:20
26Selma LarssonLunds OK48:49+13:3411:39
27Alva BladhTullinge SK49:08+13:5311:43
28Ronja StåhlSundbybergs IK49:10+13:5511:44
29Vilmalee SuwanOK Vilse 8749:25+14:1011:47
30Hedda RöstinOK Ravinen50:34+15:1912:04
31Sara WänströmFinspångs SOK51:57+16:4212:23
32Emilia JohnssonOK Kåre52:24+17:0912:30
33Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK52:55+17:4012:37
34Ella PerssonEksjö SOK54:56+19:4113:06
35Emma WesterlundNyköpings OK55:19+20:0413:12
36Kajsa HeydenLunds OK55:28+20:1313:14
37Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL55:44+20:2913:18
38Aleksandra NitschKalmar OK57:05+21:5013:37
39Olivia LarssonLunds OK57:35+22:2013:44
40Maja HoppeWaxholms OK1:00:29+25:1414:26
41Lisa ThunellIFK Lidingö SOK1:01:33+26:1814:41
42Elsa KarlssonOK Landehof1:02:27+27:1214:54
43Hanna LarssonYstads OK1:03:00+27:4515:02
44Linnea LeijonHärlövs IF1:04:55+29:4015:29
45Ellen OlovssonGamleby OK1:07:04+31:4916:00
46Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb1:07:24+32:0916:05
47Sofia SundinWaxholms OK1:07:27+32:1216:05
48Clea WallnäsSundbybergs IK1:11:31+36:1617:04
49Elsa EricssonLunds OK1:23:25+48:1019:54
Rut Johnsson ThomeliusWaxholms OKej godkänd
Sofia RaskKungälvs OKutgått
Emma EliassonDomnarvets GOIFej start
Eleonora AlinderSjövalla FKej start
Ida HänströmTäby OKej start
Tuva LövdahlSOK Viljanej start
Eira HertinIK Hakarpspojkarnaej start

H16

5 630 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo EricssonVäxjö OK37:256:38
2Albin WeidenSkåneslättens OL37:42+0:176:41
3Aron HellgrenIF Thor40:04+2:397:06
4Fabian ValleriusGamleby OK40:16+2:517:09
5Edvin HellstenNyköpings OK40:37+3:127:12
6Casper SkeppSävedalens AIK41:04+3:397:17
7Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK41:51+4:267:26
8Olle KallurOK Ravinen42:06+4:417:28
9Eskil WidehagSundbybergs IK42:54+5:297:37
10Kasper LagerströmNyköpings OK43:48+6:237:46
11Oscar AnelandOK Ravinen44:13+6:487:51
12David AlménTrollhättans SOK45:16+7:518:02
13Otto BalckTäby OK45:50+8:258:08
14Oscar HultgrenOK Njudung46:17+8:528:13
15Erik BovalliusJärfälla OK47:35+10:108:27
16Anton KastrupSävedalens AIK48:47+11:228:39
17William GrunderJärfälla OK49:55+12:308:51
18Isak HagbergKalmar OK50:16+12:518:55
19Hugo LarssonKarlskrona SOK50:44+13:199:00
20Erik JohanssonFK Boken50:56+13:319:02
21Jakob MobergOK Löftan51:52+14:279:12
22Albin NyqvistOK Landehof53:04+15:399:25
23Axel EvebornSOK Viljan53:49+16:249:33
24Axel BechtelFK Friskus-Varberg54:52+17:279:44
25Wilhelm BergmanTullinge SK55:16+17:519:48
26Axel LindgrenNyköpings OK55:22+17:579:50
27Simon FogelströmTorsås OK55:34+18:099:52
28Bartlomiej OlszewskiKalmar OK55:44+18:199:53
29Wilhelm NordqvistWaxholms OK56:20+18:5510:00
30Olle ErlandssonSOK Viljan1:02:09+24:4411:02
31Johan LundStenungsunds OK1:02:22+24:5711:04
32Olle KallerbäckVäxjö OK1:03:13+25:4811:13
33Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby1:06:51+29:2611:52
34Gustav NorbergOK Hällen1:12:21+34:5612:51
35Tage KinellIFK Göteborg Orientering1:15:36+38:1113:25
36Erik LingIK Hakarpspojkarna1:19:05+41:4014:02
37Melvin NilssonHärlövs IF1:40:06+1:02:4117:46
William SturessonLerums SOKej godkänd
Agust KronkvistÖrkelljunga FKej start
Isak LiljeholmGamleby OKej start

D16 Kort

3 990 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin BorgLinköpings OK1:15:3418:56

D14

3 990 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida BengtssonOK Alehof33:278:23
2Tuva ÖstangårdGamleby OK34:09+0:428:33
3Hanna ÖbergGamleby OK34:13+0:468:34
4Tove ValleriusGamleby OK39:27+6:009:53
5Sofie EttlingSkogspojkarnas OK39:44+6:179:57
6Sandra LingIK Hakarpspojkarna41:48+8:2110:28
7Hanna StalebrantGamleby OK42:41+9:1410:41
8Stella RosengrenTjalve IF Norrköping47:49+14:2211:59
9Ellen TollOK Njudung51:14+17:4712:50
10Lilly HintzMTV Seesen55:18+21:5113:51
11Linnea SkobeKalmar OK55:47+22:2013:58
12Anja SvenssonGamleby OK56:26+22:5914:08
13Klara ZimmermanTjalve IF Norrköping1:05:25+31:5816:23
14Mikaela JohanssonVästerviks OK1:20:57+47:3020:17
Emelie RökenTäby OKej godkänd
Emma LarssonKarlskrona SOKutgått

H14

3 990 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid SkeppSävedalens AIK27:266:52
2Odin EkNyköpings OK35:16+7:508:50
3Johan ÅrbrinkLinköpings OK35:58+8:329:00
4Theo LövdahlSOK Viljan37:40+10:149:26
5Stanislaw WolekKalmar OK40:15+12:4910:05
6Alexander GustafssonOK Njudung42:13+14:4710:34
7Gustav EvebornSOK Viljan48:59+21:3312:16
8Niklas HillströmVimmerby OK59:00+31:3414:47
9Arvid SvenssonBjörkfors GOIF1:11:22+43:5617:53
Olle PetersénOK Njudungej start
Hugo PerssonOK Denselnej start
Albin KjellbergBjörkfors GOIFej start

H14 Kort

2 960 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Caspin SinaiVästerviks OK30:2610:16

D12

2 960 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Minna PalmIK Hakarpspojkarna18:496:21
2Wilma MårtenssonOK Ravinen21:48+2:597:21
3Julia LönnHalmstad OK22:10+3:217:29
4Alice RökenTäby OK23:39+4:507:59
5Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK25:16+6:278:32
6Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK26:04+7:158:48
7Frida LindénVäxjö OK26:08+7:198:49
8Tyra StalebrantGamleby OK27:16+8:279:12
9Agnes ErlandssonVimmerby OK27:53+9:049:25
10Elvira SkobeKalmar OK28:46+9:579:43
11Sara BengtssonOK Alehof29:07+10:189:50
12Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb31:27+12:3810:37
13Anna-Lisa KinellIFK Göteborg Orientering32:49+14:0011:05
14Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping33:18+14:2911:15
15Emma EngströmFinspångs SOK33:24+14:3511:17
16Emma LindénVäxjö OK34:43+15:5411:43
17Maja HertzogGamleby OK35:31+16:4211:59
18Frida SamuelssonBjörkfors GOIF36:53+18:0412:27
19Julia AbajiEksjö SOK37:06+18:1712:32
20Nora Svedin JakobssonLånghundra IF40:02+21:1313:31
21Stina SvenssonVimmerby OK41:59+23:1014:11
22Agnes OlovssonGamleby OK50:06+31:1716:55
Alice EttlingSkogspojkarnas OKej godkänd
Ebba SkullmanLinköpings OKej godkänd
Ida EkholmBjörkfors GOIFej godkänd
Alice DegermanGamleby OKej godkänd
Amalia ErlandssonSOK Viljanej start

H12

2 960 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viggo WulffOK Gränsen19:276:34
2Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OK20:01+0:346:45
3Emil SkeppSävedalens AIK20:32+1:056:56
4Carl ÖbergGamleby OK20:49+1:227:01
5Emil LingIK Hakarpspojkarna21:34+2:077:17
6Emil NilssonGamleby OK22:35+3:087:37
7Gustav HellgrenSkogspojkarnas OK23:27+4:007:55
8Theo ÅrbrinkLinköpings OK24:51+5:248:23
9Melker ÖsterströmHammarkinds OK27:06+7:399:09
10Vidar PihlGamleby OK31:07+11:4010:30
11Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK34:35+15:0811:41
12Simon WaxegårdTorsås OK38:50+19:2313:07
13Vincent DahmTjalve IF Norrköping44:39+25:1215:05
Emil JohanssonGamleby OKej start

D12 Kort

2 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida SävenstrandKFUM Örebro OK18:207:20
2Clara IllnerTjalve IF Norrköping23:03+4:439:13
3Lava-Li SinaiVästerviks OK28:52+10:3211:32
4Märta HolmgrenGamleby OK29:10+10:5011:40
Fanny ValleriusGamleby OKej start

D10

2 500 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilma TrofastJönköpings OK18:527:32
2Sara LönnHalmstad OK19:00+0:087:36
3Malin GöhlFinspångs SOK20:17+1:258:06
4Ida RökenTäby OK29:12+10:2011:40
5Sigrid HolmgrenGamleby OK32:53+14:0113:09
6Anna EnbergLinköpings OK34:30+15:3813:48
7Molly ValleriusGamleby OK35:32+16:4014:12

H10

2 500 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof HertinIK Hakarpspojkarna16:486:43
2Arvid StarkVästerviks OK17:29+0:416:59
3Alvin LundgrenVäxjö OK17:47+0:597:06
4Gustaf KarlssonOK Njudung18:54+2:067:33
5Casper BjörklundGamleby OK21:10+4:228:28
6Oskar HertzogGamleby OK21:38+4:508:39
7Felix SvenssonJönköpings OK24:58+8:109:59
Erik EttlingSkogspojkarnas OKej start

D35

6 260 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria LönnHalmstad OK1:15:4012:05

H35

7 840 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy LindbergOK Roslagen57:187:18
2Rikard PentonenIFK Göteborg Orientering59:11+1:537:32
3Fredrik SturessonOK Alehof1:00:37+3:197:43
4Thomas PerssonOK Denseln1:15:56+18:389:41

D40

5 190 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda NordinEksjö SOK50:049:38
2Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK52:13+2:0910:03
3Linda LarssonKarlskrona SOK1:02:13+12:0911:59
4Anneli ArvidssonVimmerby OK1:04:38+14:3412:27
Anna HenrikssonTorsås OKej start

H40

7 780 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristian AlgersSkogspojkarnas OK49:126:19
2Tomas HenrikssonAttunda OK58:24+9:127:30
3Peter EttlingSkogspojkarnas OK58:55+9:437:34
4Christian EnbergLinköpings OK1:03:56+14:448:13
5Mikael TrofastJönköpings OK1:07:08+17:568:37
6Tord HultbergSOK Viljan1:10:56+21:449:07
7Petter ValleriusGamleby OK1:28:29+39:1711:22
8Richard OlovssonGamleby OK1:28:40+39:2811:23
9Kristian SamuelssonBjörkfors GOIF1:53:35+1:04:2314:35
10Joakim KjellbergBjörkfors GOIF2:11:24+1:22:1216:53
Arne ErlandssonSOK Viljanutgått
Markus KleinBjörkfors GOIFej start

D45

4 400 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika IvarssonLinköpings OK39:038:52
2Marika Nylund EkNyköpings OK39:23+0:208:57
3Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL41:58+2:559:32
4Anna SvenssonSOK Viljan44:29+5:2610:06
5Marina AxelssonMarkbygdens OK44:46+5:4310:10
6Susanna DjurstedtEksjö SOK48:47+9:4411:05
7Susanne LundgrenVäxjö OK51:17+12:1411:39
8Pernilla SvedinLånghundra IF51:36+12:3311:43
9Anna RökenTäby OK54:58+15:5512:29
10Susanne GranGamleby OK57:56+18:5313:09
11Eva EngmanOK Denseln58:31+19:2813:17
12Cecilia FlakbergIFK Göteborg Orientering1:01:50+22:4714:03
Maria LangVästerviks OKej start
Susanne AldénOK Roxenej start

H45

6 440 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik SvenssonJönköpings OK48:197:30
2Stefan KinellIFK Göteborg Orientering52:22+4:038:07
3Tobias BorgerKalmar OK54:27+6:088:27
4Per ErlandssonVimmerby OK54:53+6:348:31
5Tony LövdahlSOK Viljan55:18+6:598:35
6Magnus JohanssonIFK Lidingö SOK56:30+8:118:46
7Magnus LarssonKarlskrona SOK59:45+11:269:16
8Johan WänströmFinspångs SOK59:51+11:329:17
9Viktor SkobeKalmar OK59:55+11:369:18
10Martin JarelandLinköpings OK1:00:09+11:509:20
11Robert NoackOK Linné1:05:28+17:0910:09
12Mikael PerssonGävle OK1:07:05+18:4610:25
13Jimmy PetterssonIFK Göteborg Orientering1:08:36+20:1710:39
14Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL1:12:06+23:4711:11
15Per DambergIFK Lidingö SOK1:26:32+38:1313:26
16Patrik ArvidssonVimmerby OK1:32:23+44:0414:20
17Johan DahmTjalve IF Norrköping1:37:49+49:3015:11
18Johan FlyxénHammarkinds OK1:38:44+50:2515:19
19Magnus NilssonTorsås OK1:59:48+1:11:2918:36
Martin JakobssonHammarkinds OKutgått
Rickard DanielssonVimmerby OKej start

D50

4 060 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yvonne AnderssonTullinge SK36:489:03
2Åsa BergforsSOK Viljan46:48+10:0011:31
3Lena MalmströmTjalve IF Norrköping50:12+13:2412:21
4Anki CederbaumWaxholms OK53:55+17:0713:16
5Gitte EngströmLinköpings OK54:02+17:1413:18
6Anne LindellKalmar OK55:52+19:0413:45
7Inger GuståsLinköpings OK1:05:09+28:2116:02
8Charlotte EngesAttunda OK1:23:29+46:4120:33
9Anna NyqvistKalmar OK1:27:59+51:1121:40
10Anne SvantessonHjärnarps OL1:35:59+59:1123:38
Lotta BorgLinköpings OKej godkänd
Agneta Hallberg HanssonJönköpings OKej start

H50

5 830 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK39:006:41
2Per EkNyköpings OK39:58+0:586:51
3Magnus RajanIFK Lidingö SOK48:16+9:168:16
4Jonas PerssonTorsås OK51:41+12:418:51
5Johan JakobssonLånghundra IF52:00+13:008:55
6Magnus LarsenFK Boken52:27+13:278:59
7Stefan EngströmLinköpings OK53:16+14:169:08
8Michael HertinIK Hakarpspojkarna54:17+15:179:18
9Johan MalmOK Kolmården56:26+17:269:40
10Per MårtenssonOK Ravinen59:19+20:1910:10
11Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK1:00:35+21:3510:23
12Dennis TollOK Njudung1:01:38+22:3810:34
13Magnus PorleVäxjö OK1:01:44+22:4410:35
Anders JohanssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Jonatan BörjessonOK Skogshjortarnaej godkänd
Ola AllvinIK Hakarpspojkarnaej start

D55

4 060 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger BergLinköpings OK37:159:10
2Annette Falck LarssonVänersborgs SK47:54+10:3911:47
3Anne UddEslövs FK49:20+12:0512:09
4Ingrid SvenssonStora Tuna OK49:31+12:1612:11
5Pia VångellLinköpings OK53:20+16:0513:08
6Karina SvenssonVimmerby OK56:33+19:1813:55
7Christina SegerslättSkåneslättens OL57:44+20:2914:13
8Lena RosanderFinspångs SOK59:12+21:5714:34
9Marianne RosgrenOK Njudung59:44+22:2914:42
10Nina BejbomUddevalla OK1:02:58+25:4315:30
11Ingrid JohanssonGamleby OK1:04:20+27:0515:50
12Marita FilipssonMarkaryds FK1:06:34+29:1916:23
13Ann-Sofie FalkVimmerby OK1:11:49+34:3417:41
14Lena HellströmOK Ravinen1:17:29+40:1419:05
15Yvonne JohanssonGamleby OK1:20:31+43:1619:49
16Ann-Katrin JohanssonVästerviks OK1:33:49+56:3423:06
Agneta OlivestamVimmerby OKej godkänd

H55

5 830 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ove LernåKalmar OK49:078:25
2Magnus JosefssonSävedalens AIK49:44+0:378:31
3Pedro LundqvistLinköpings OK51:10+2:038:46
4Per FlakbergIFK Göteborg Orientering52:37+3:309:01
5Lars-Gunnar NilssonEksjö SOK54:46+5:399:23
6Hans WedbergSjövalla FK54:52+5:459:24
7Rikard BorgLinköpings OK1:01:10+12:0310:29
8Nils-Olof LarssonVänersborgs SK1:02:37+13:3010:44
9Magnus IhreskogGotlands Bro OK1:05:58+16:5111:18
10Lennart EkvallTrollhättans SOK1:08:24+19:1711:43
11Leif SandahlOK Tyr1:09:04+19:5711:50
12Rolf E JohanssonVästerviks OK1:09:14+20:0711:52
Tomas AnderssonTrollhättans SOKutgått
Anders BergLinköpings OKej start
Börje AnderssonLinköpings OKej start
Peter Njord-WesterlingHammarkinds OKej start
Ingemar MånssonRonneby OKej start
Mats AronssonBromma-Vällingby SOKej start

D60

3 270 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstad33:4110:18
2Christina OlssonSkåneslättens OL34:15+0:3410:28
3Lena FröbergTjalve IF Norrköping37:59+4:1811:36
4Lena PerssonGamleby OK41:39+7:5812:44
5Karin IvarssonHaninge SOK42:10+8:2912:53
6Anna-Karin ArgusSol Tranås43:56+10:1513:26
7Magdalena Wahlqvist AxiTjalve IF Norrköping48:12+14:3114:44
8Anne-Marie RobertssonMålilla OK52:18+18:3715:59
9Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared53:50+20:0916:27
10Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK57:10+23:2917:28
11Marie SvernestamLinköpings OK58:27+24:4617:52
12Ulla WesterlundTäby OK1:01:46+28:0518:53

H60

5 190 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL43:148:19
2Arne KlintbergEksjö SOK48:50+5:369:24
3Lennart KalénSOK Viljan50:50+7:369:47
4Torbjörn FalkVimmerby OK51:29+8:159:55
5Ulf SundinGöteborg-Majorna OK54:28+11:1410:29
6Pierre KarlssonOK Alehof56:21+13:0710:51
7Sten SegerslättSkåneslättens OL58:31+15:1711:16
8Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL1:01:04+17:5011:45
9Jan-Ola KarlssonOK Njudung1:01:13+17:5911:47
10Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF1:06:41+23:2712:50
11Carl-Gustav NöjdNAIS Orienteringsklubb1:06:42+23:2812:51
12Bo SalomonsonKalmar OK1:08:25+25:1113:10
13Torbjörn SandebäckÅlems OK1:16:40+33:2614:46
14Lars-Olof LarssonTäby OK1:21:11+37:5715:38
15Tor UddEslövs FK1:21:48+38:3415:45
16Hannes CarlssonHammarkinds OK1:31:27+48:1317:37

D65

3 270 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie AldénOK Kolmården36:2711:08
2Agneta NilssonEskilstuna OL38:25+1:5811:44
3Mona ForsbergNyköpings OK40:00+3:3312:13
4Kerstin SvenskOK Hällen40:23+3:5612:20
5Gerd HagströmTjalve IF Norrköping44:10+7:4313:30
6Annastina Högemo KarlssonSOK Aneby45:16+8:4913:50
7Gunilla PetterssonVästerviks OK47:11+10:4414:25
8Evamarie LundahlIF Hagen51:19+14:5215:41
9Kristin JohanssonKarlskrona SOK51:40+15:1315:48
10Kerstin ErikssonBjörkfors GOIF58:25+21:5817:51
11Majvie AnnegårdSOK Viljan1:05:13+28:4619:56
12Catharina JohanssonOK Kolmården1:10:19+33:5221:30
Karin LarssonOK Kompassenej godkänd
Ulla KjellLinköpings OKej start

H65

4 400 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1P-O IvarssonHaninge SOK36:228:15
2Kent GranqvistVästerviks OK37:42+1:208:34
3Leif CarlssonSOK Viljan38:07+1:458:39
4Göran SvensonSOK Viljan40:03+3:419:06
5Christer FolkessonEksjö SOK42:42+6:209:42
6Håkan WinnbergIK Trenne Ullared43:22+7:009:51
7Göran DehlinAnnebergs GIF43:28+7:069:52
8Lars-Åke WallOK Tisaren43:33+7:119:53
9Hans SvensonSOK Viljan44:08+7:4610:01
10Tommy WesterbergIF Hagen45:33+9:1110:21
11Ingemar PerssonGamleby OK47:03+10:4110:41
12Lennart GustafssonJönköpings OK47:10+10:4810:43
13Kent BergendahlNyköpings OK47:14+10:5210:44
13Anders JohanssonSol Tranås47:14+10:5210:44
15Åke ArvidssonHultsfreds OK47:23+11:0110:46
16Gunnar BejbomUddevalla OK47:31+11:0910:47
17Stephan SvenssonLinköpings OK48:42+12:2011:04
18Anders DahlgrenHagaby GoIF Örebro49:25+13:0311:13
19Pelle SkullmanLinköpings OK49:49+13:2711:19
20Peter RasmussenNyköpings OK49:50+13:2811:19
21Ulric SvenssonVimmerby OK50:07+13:4511:23
22Björn PetterssonUlricehamns OK50:59+14:3711:35
23Mats SandewallUmeå OK52:51+16:2912:00
24Sune CarlssonOK Motala55:03+18:4112:30
25Anders ErikssonIF Hagen55:11+18:4912:32
26Bertil KalénSOK Viljan55:32+19:1012:37
27Torgny JohanssonBjörkfors GOIF55:39+19:1712:38
28Ove JohanssonOK Kolmården58:50+22:2813:22
29Yngve PetterssonLinköpings OK59:04+22:4213:25
30Roger BergvikVäxjö OK59:41+23:1913:33
31Lennart SvernestamLinköpings OK1:01:13+24:5113:54
32Stellan HäggbrinkBerga SOK1:01:35+25:1313:59
33Sven-Olof SvenssonBjörkfors GOIF1:01:38+25:1614:00
34Roland FridLinköpings OK1:20:28+44:0618:17
Jan-erik LundqvistOK Ekenej start
Arne BogrenOK Vivillej start

D70

2 820 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inga JohanssonNyköpings OK31:1011:03
2Gerd LindholmSol Tranås40:26+9:1614:20
3Barbro AnderssonOK Skogshjortarna41:46+10:3614:48
4Britt-Marie BjörklundVästerviks OK45:31+14:2116:08
5Ann-Mari PerssonVäxjö OK45:52+14:4216:15
6Inga-Lill PetterssonLinköpings OK47:39+16:2916:53
7Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK49:23+18:1317:30
8Ingalill SvenssonSävedalens AIK51:16+20:0618:10
9Lena SandahlGamleby OK51:50+20:4018:22
10Carina LindmanFinspångs SOK55:16+24:0619:35
11Marianne SellgrenSigtuna OK1:01:58+30:4821:58
12Berit EdengrenNyköpings OK1:09:15+38:0524:33
13Karin TibbelinAttunda OK1:09:28+38:1824:38
14Laila ErlandssonMålilla OK1:10:58+39:4825:09
15Margareta WikströmVäxjö AIS1:18:39+47:2927:53
Kerstin BlomOK Kolmårdenej godkänd
Eivor PetterssonGamleby OKej godkänd
Gunvor FridLinköpings OKej godkänd
Britt-Mari KarlssonVäxjö OKutgått

H70

3 700 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åke EckerbomIFK Sävsjö34:369:21
2Anders SellgrenSigtuna OK35:02+0:269:28
3Claes NidebornStora Tuna OK35:49+1:139:40
4Weine FredrikssonKFUM Örebro OK37:40+3:0410:10
5Christer SandhOK Roxen38:33+3:5710:25
6Torgny PetterssonVästerviks OK40:03+5:2710:49
7Johnny GustafssonGamleby OK40:20+5:4410:54
8Tommy OlssonKarlskrona SOK40:43+6:0711:00
9Roger DanielssonLinköpings OK41:05+6:2911:06
10Sven RuterOK Älme41:49+7:1311:18
11Ulf SvedestamEskilstuna OL42:58+8:2211:36
12Bo TuressonIFK Sävsjö43:55+9:1911:52
13Göran ForsbergNyköpings OK43:56+9:2011:52
14Peter HagströmTjalve IF Norrköping44:51+10:1512:07
15Håkan NilssonMalmö OK46:43+12:0712:37
16Lars LångVimmerby OK48:11+13:3513:01
17Hans SjögrenAlvesta SOK48:13+13:3713:01
18Roland NilssonSOK Viljan49:02+14:2613:15
19Roland AlsénOK Roxen49:15+14:3913:18
20Runar AldénOK Kolmården50:48+16:1213:43
21Jan HanssonLunds OK50:49+16:1313:44
22Göran KarlssonSOK Aneby50:51+16:1513:44
23Gunnar EnbergMålilla OK51:03+16:2713:47
24Bengt HenrikssonVäxjö AIS51:07+16:3113:48
25Jan LarssonSävedalens AIK53:14+18:3814:23
26Lars PetterssonVimmerby OK54:57+20:2114:51
27Lars KarlssonGamleby OK55:22+20:4614:57
28Gert OlssonSkåneslättens OL56:15+21:3915:12
29Kjell LindholmSol Tranås58:44+24:0815:52
30Bo EklundVimmerby OK58:56+24:2015:55
31Janerik AnderssonBjörkfors GOIF1:02:07+27:3116:47
32Göran LarssonOK Kompassen1:03:13+28:3717:05
33Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan1:03:54+29:1817:16
34Lars EkholmBjörkfors GOIF1:04:10+29:3417:20
35Lars HenrikssonOK Älme1:05:49+31:1317:47
36Kenneth LindblomVäxjö OK1:06:04+31:2817:51
37Göran FredrikssonMålilla OK1:06:12+31:3617:53
38Leif CliffordsonSävedalens AIK1:18:06+43:3021:06 Ladda ner rutt i gpx-format
Karl-Erik PetterssonSOK Viljanutgått

D75

2 820 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helen AndertoftMarkaryds FK33:2111:49
2Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK44:41+11:2015:50
3Britten PerssonFinspångs SOK45:14+11:5316:02
4Kerstin BengtssonMotala AIF OL46:27+13:0616:28
5GunBritt SvenssonVästerviks OK48:10+14:4917:04
6Britt PetterssonOK Roxen51:33+18:1218:16
7Berit NilssonOK Älme53:28+20:0718:57
8Ulla NilssonSOK Viljan55:58+22:3719:50
9Wiwi-Anne NilssonNyköpings OK1:01:30+28:0921:48
10Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK1:06:29+33:0823:34
11Eva BergstrandVärend GN OL1:12:19+38:5825:38
12Siv EkelöfVärend GN OL1:15:21+42:0026:43
Britt NybergNybro OKej start

H75

3 460 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars FinbomOK Landehof36:1810:29
2Lars JohanssonOK Skogshjortarna36:19+0:0110:29
3Arne SvenssonOK Njudung39:48+3:3011:30
4Ronny AnderssonOK Skogshjortarna42:36+6:1812:18
5Lennart SturessonVästerviks OK43:54+7:3612:41
6Kjell HolmströmBjörkfors GOIF44:54+8:3612:58
7Arne LarsenVästerviks OK45:12+8:5413:03
8Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK46:44+10:2613:30
9Hans-Åke ChristianssonGamleby OK48:15+11:5713:56
10Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OK48:35+12:1714:02
11Ulf WaldenfjordLinköpings OK51:03+14:4514:45
12Erling EkelöfVärend GN OL51:42+15:2414:56
13Stig JonssonBjörkfors GOIF51:56+15:3815:00
14Alf MattssonOK Kolmården52:16+15:5815:06
15Arne AnderssonOK Motala52:32+16:1415:10
16Sune LindellOK Hällen53:05+16:4715:20
17Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL54:45+18:2715:49
18Stig KarlssonTorsås OK56:19+20:0116:16
19Ove ForsbergTurebergs IF SOK57:11+20:5316:31
20Torgny JonssonVäxjö AIS1:00:10+23:5217:23
21Åke BjörklundVästerviks OK1:00:47+24:2917:34
22Karl-Gerhard RamdeSOK Aneby1:01:38+25:2017:48
23Göran ThourVärend GN OL1:06:53+30:3519:19
24Johnny WallingeOK Kolmården1:34:07+57:4927:12
Arne WallbergOK Ekenej godkänd
Lars JohanssonÅlems OKej godkänd
Nils-Gustav BlomqvistAnnebergs GIFej godkänd
Lars-Inge EklundVimmerby OKej godkänd
Kurt NilssonNyköpings OKej godkänd

H80

2 820 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per LarssonJönköpings OK37:5413:26
2Anders AdlerLinköpings AIK38:06+0:1213:30
3Rune AhlanderJönköpings OK38:11+0:1713:32
4Olof HjortvidVästerviks OK40:12+2:1814:15
5Stig BengtssonMotala AIF OL40:37+2:4314:24
6Holger PerssonOK Eken46:46+8:5216:35
7Otto HolmdahlLinköpings OK49:10+11:1617:26
8Sven JonssonOK Roxen51:06+13:1218:07
9Tore JohanssonSOK Aneby53:55+16:0119:07
10Lars PerssonVäsby OK56:00+18:0619:51
11Heino OtsKalmar OK56:05+18:1119:53
12Bertil StåhlKalmar OK1:34:03+56:0933:21
Sivert AxelssonKalmar OKej godkänd
Sven NilssonTjalve IF Norrköpingej godkänd
Roland SkyttBjörkfors GOIFej start

H85

2 520 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF34:1113:33
Lars MagnussonKristinehamns OKej start

Inskolning

1 680 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Sixten EdmanAnkarsrums OKfullföljt
Maja GlingeAnkarsrums OKfullföljt
Alvar HertzogGamleby OKfullföljt
Alice IvarssonWaxholms OKfullföljt
Elvira IvarssonWaxholms OKfullföljt
Knut KällströmNyköpings OKfullföljt
Robin LönnHalmstad OKfullföljt
Alfred NoackOK Linnéfullföljt
Max NoackOK Linnéfullföljt
Signe PihlGamleby OKfullföljt
Emil SvenssonLinköpings OKfullföljt
Gry ValleriusGamleby OKfullföljt
Vidar ValleriusGamleby OKfullföljt

U1

1 890 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elgot SinaiVästerviks OK17:249:12
2Elvira SvenskTjällmo-Godegårds OK19:00+1:3610:03
3David MatanovicVästerviks OK26:21+8:5713:56
4Signe TillmarOK Eken26:49+9:2514:11
5Alice MatanovicVästerviks OK28:11+10:4714:54
6Gustav WahlgrenVisborgs OK35:28+18:0418:45
7Elsa WahlgrenVisborgs OK35:31+18:0718:47
Holger WänströmFinspångs SOKej godkänd

U2

2 500 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jacob KälvegrenHammarkinds OK21:548:45
2Gustav LjungstorpHammarkinds OK22:01+0:078:48
3Nora StarkVästerviks OK22:45+0:519:06
4Molly ÅgesjöSOK Träff24:54+3:009:57
5Lukas HenrikssonAttunda OK26:26+4:3210:34
6Moa TingströmHammarkinds OK26:34+4:4010:37
7Edwin FlyxénHammarkinds OK26:37+4:4310:38
8Kevin KarlssonHammarkinds OK29:49+7:5511:55
9Karolina JohanssonHammarkinds OK30:03+8:0912:01
10Jack ÅkerbergSOK Viljan32:11+10:1712:52
11Mattias StrandbergGamleby OK32:32+10:3813:00
12Ploug DavidBallerup OK33:36+11:4213:26
13Hanna JohanssonHammarkinds OK37:56+16:0215:10
14Erik JohanssonHammarkinds OK38:10+16:1615:16
15Vera LindbergIFK Göteborg Orientering40:51+18:5716:20
Valdemar SvärdSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Erik EttlingSkogspojkarnas OKej godkänd
Svante LindbergIFK Göteborg Orienteringej godkänd

Öppen motion 1

2 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arne SävenstrandHultsfreds OK35:3214:12
2Brigitte AlsénOK Roxen39:01+3:2915:36
3Kerstin HenrysdotterKalmar OK39:14+3:4215:41
4John-Erik BergstrandVärend GN OL58:44+23:1223:29

Öppen motion 2

3 670 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pernilla ÖsterströmHammarkinds OK30:458:22
2Anne-Marie JohanssonGamleby OK1:49:49+1:19:0429:55

Öppen motion 3

2 960 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ploug IdaBallerup OK26:058:48
2Morgan MiledalOK Njudung29:52+3:4710:05
3Maria PetterssonOK Njudung32:10+6:0510:52
4Staffan GunnarssonEksjö SOK33:17+7:1211:14
5Tove StrandbergGamleby OK33:18+7:1311:15
6Emrik EvebornSOK Viljan35:27+9:2211:58
7Christina EvebornSOK Viljan35:31+9:2611:59
8Marie FranssonUlricehamns OK39:24+13:1913:18
9Anna Wirenlinköpings skidklubb41:12+15:0713:55
10Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK41:44+15:3914:05
11Ann-Marie ArkåsenFalköpings AIK OK42:42+16:3714:25
12Britt AxelssonNybro OK43:09+17:0414:34
13Bodil RuterOK Älme44:09+18:0414:54
14Moa GöhlFinspångs SOK44:37+18:3215:04
15Gunilla SävenstrandHultsfreds OK46:28+20:2315:41
16Görel SvedestamEskilstuna OL47:25+21:2016:01
17Inga-Britt JohanssonHultsfreds OK47:55+21:5016:11
18Madelaine SvenssonVimmerby OK54:45+28:4018:29
19Lennart KarlssonHultsfreds OK54:48+28:4318:30
20Anders RotvikerSOK Viljan55:00+28:5518:34
21Hans-Åke OlssonHultsfreds OK55:25+29:2018:43
22Mats RuneforsVäxjö OK1:00:41+34:3620:30
23Odd AnderssonNynäshamns OK1:06:14+40:0922:22
24Christina SvenssonBjörkfors GOIF1:07:21+41:1622:45
Kjell RosgrenOK Njudungutgått

Öppen motion 4

4 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda WänströmFinspångs SOK56:0713:21
2Malene Kaysen ThomsenOK Snab1:00:33+4:2614:25
3Lena jAKOBSSONGamleby OK1:04:20+8:1315:19
Henrik Hauge ThomsenOK Snabej godkänd

Öppen motion 5

3 690 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert SvenssonBjörkfors GOIF33:589:12
2Jimmy ÅgesjöSOK Träff37:46+3:4810:14
3Karl Martin SvärdSträngnäs-Malmby OL54:06+20:0814:39
4Karin DahlgrenHagaby GoIF Örebro59:27+25:2916:06
5Maria RobertssonÅlems OK1:00:54+26:5616:30
6Christina PetterssonSjövalla FK1:01:22+27:2416:37
7Nora SvenssonVimmerby OK1:03:03+29:0517:05
8Torbjörn SvenssonVimmerby OK1:03:12+29:1417:07
9Johan TibbelinVimmerby OK1:03:26+29:2817:11
10Helen AnderssonBoxholm-Mjölby OL1:04:21+30:2317:26
11Per SvenssonGamleby OK1:05:21+31:2317:42
12Johan StarkVästerviks OK1:06:00+32:0217:53
13Emma HultgrenOK Njudung1:10:31+36:3319:06
14Mikael HellgrenSkogspojkarnas OK1:12:41+38:4319:41
15Martina SinaiVästerviks OK1:16:01+42:0320:36
16Eva DegermanGamleby OK1:20:46+46:4821:53
Jonathan Persson DahlJesus OKej godkänd

Öppen motion 6

5 990 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan WahlgrenVisborgs OK1:04:3510:46
2Marcus JohanssonGamleby OK1:11:56+7:2112:00
3Anders KarlssonBodafors OK1:18:12+13:3713:03
4Albin PetterssonHammarkinds OK1:37:45+33:1016:19
5Anna SkobeKalmar OK2:37:22+1:32:4726:16
Jörgen AskbrinkHammarkinds OKej godkänd

Öppen motion 7

2 990 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma LingIK Hakarpspojkarna23:427:55
2Stefan DjurstedtEksjö SOK25:58+2:168:41
3Christer LindellLinköpings OK32:31+8:4910:52
4Moa ErlandssonVimmerby OK32:43+9:0110:56
5Lars-Erik SpaakEksjö SOK34:08+10:2611:24
6Johan EvebornSOK Viljan34:19+10:3711:28
6Maria GustafssonSävedalens AIK34:19+10:3711:28
8Bo HultgrenOK Njudung35:41+11:5911:56
9Aleksander SamuelssonOK 64 Torpa36:40+12:5812:15
10Jerry SvenssonSOK Viljan37:07+13:2512:24
11Magnus HerberthsonLinköpings OK38:55+15:1313:00
12Noel BraunVäxjö OK39:23+15:4113:10
13Cecilia EnbergLinköpings OK39:36+15:5413:14
14Ole PedersenLinköpings OK40:39+16:5713:35
15Thomas AlmqvistVästerviks OK40:51+17:0913:39
16Kristin KällströmerNyköpings OK41:30+17:4813:52
17Hans SamuelssonOK 64 Torpa43:31+19:4914:33
18Ann BrenanderSOK Viljan44:17+20:3514:48
19Hans EngströmFinspångs SOK47:12+23:3015:47
20Conny BerggrenTjalve IF Norrköping49:31+25:4916:33
21Jasinta RajanIFK Lidingö SOK49:57+26:1516:42
22Pertti HeedOK Orinto50:14+26:3216:48
23Per FröbergTjalve IF Norrköping50:56+27:1417:02
24Helena LindbergIFK Göteborg Orientering51:40+27:5817:16
25Annika BengtssonOK Alehof52:26+28:4417:32
26Lars HolmgrenGamleby OK53:21+29:3917:50
27Gösta LindmanFinspångs SOK53:51+30:0918:00
28Jonas PerssonSOK Viljan56:25+32:4318:52
29Mona LindénVäxjö OK1:01:25+37:4320:32
30Ingela KlintbergEksjö SOK1:03:24+39:4221:12
31Ploug VibekeBallerup OK1:03:33+39:5121:15
32Anders JohanssonNyköpings OK1:05:13+41:3121:48
33Tomas AxiTjalve IF Norrköping1:05:57+42:1522:03
34Annika ÖsterdahlVisborgs OK1:07:43+44:0122:38
35Kenneth ArvidssonAlvesta SOK1:10:47+47:0523:40
36John-Erik ErikssonJönköpings OK1:22:11+58:2927:29
Harriet KarlssonTorsås OKej godkänd
Roger StigssonLinköpings OKej godkänd
Anders LingIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Eva ArvidssonAlvesta SOKej godkänd

Öppen motion 8

4 400 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK38:198:42
2Niclas ArkåsenOK Kåre38:26+0:078:44
3Mathias NilssonGamleby OK44:36+6:1710:08
4Mark UbbinkSävedalens AIK47:12+8:5310:43
5Tomas HolgerssonGamleby OK48:33+10:1411:02
6Christer ÖbergGamleby OK48:41+10:2211:03
7Lisa HahlinOK Denseln49:04+10:4511:09
8Kristian NilssonÖstgöta Helikopter SK & IF50:09+11:5011:23
9Frida KarlssonLinköpings OK50:27+12:0811:27
10Ida-Lee FjelstreniusVästerviks OK52:44+14:2511:59
11Andreas TillmarOK Eken52:55+14:3612:01
12Karl Erik Andreas BjörklundGamleby OK53:59+15:4012:16
13Hans PetterssonLinköpiings skidklubb54:48+16:2912:27
14Harald BrandeTjalve IF Norrköping59:34+21:1513:32
15Lina EttlingSkogspojkarnas OK1:00:31+22:1213:45
16Ann-Sofie OlovssonGamleby OK1:00:44+22:2513:48
17Pia ÖstangårdGamleby OK1:03:35+25:1614:27
18Anders EnströmOK Eken1:04:08+25:4914:34
19Niclas RökenTäby OK1:04:38+26:1914:41
20Hans SöderbergGamleby OK1:04:52+26:3314:44
Magnus EklundVimmerby OKej godkänd

Öppen motion 9

7 780 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Aron ÖstangårdGamleby OK1:01:357:54
2Nicole LjungdahlOK Pan-Kristianstad1:01:50+0:157:56
3Roine PetterssonIFK Göteborg Orientering1:08:33+6:588:48
4Magnus OlssonTorsås OK1:20:35+19:0010:21
5Nicklas EnlundGamleby OK1:30:58+29:2311:41
6Ploug MårtenBallerup OK1:49:47+48:1214:06

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser