Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vinternattcup

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vinternattcup
Arrangörsorganisation: Sundbybergs IK
Datum: onsdag 18 januari 2017

Herr Lång

7 560 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar EdvardssonJärfälla OK52:196:55
2Nils EdvardssonJärfälla OK55:22+3:037:19
3Karl EngesAttunda OK56:39+4:207:29
4Nick BarrableOK Ravinen59:43+7:247:53
5Mårten LundqvistSundbybergs IK1:10:59+18:409:23
6Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:23:02+30:4310:58

Herr Mellan

5 420 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Benjamin LangerakJärfälla OK47:148:42
2Frank SteinerJärfälla OK48:13+0:598:53
3William GrunderJärfälla OK50:29+3:159:18
4Erik BovalliusJärfälla OK50:36+3:229:20
5Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK50:41+3:279:21
6Joakim SkantzeSundbybergs IK51:56+4:429:34
7Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK52:40+5:269:43
8Lars PalmqvistJärfälla OK53:21+6:079:50
9Jan-Olof BogrenSundbybergs IK55:32+8:1810:14
10Göran JonssonSundbybergs IK55:40+8:2610:16
11Ronny NordgrenSundbybergs IK59:54+12:4011:03
12Lars LandströmLånghundra IF1:00:02+12:4811:04
13Ola BovalliusJärfälla OK1:00:42+13:2811:11
14Patrick EricsonMullsjö SOK1:03:51+16:3711:46 Ladda ner rutt i gpx-format
15Jonatan StåhlSundbybergs IK1:04:27+17:1311:53
16Urban StåhlSundbybergs IK1:04:39+17:2511:55
17Nils BabtistBromma-Vällingby SOK1:11:04+23:5013:06
Tobias AbrahamssonSundbybergs IKej godkänd
Stefan SundeliusJärfälla OKej godkänd
Niclas LarssonAttunda OKej start
Pär LundkvistSundbybergs IKej start

Dam Mellan

5 420 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna FalkSundbybergs IK47:598:51
Kajsa BogrenSundbybergs IKej godkänd

Herr Kort

3 770 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans Andersson StrinningAttunda OK41:3511:01
2Jonny HanssonBromma-Vällingby SOK45:12+3:3711:59
3John ÖstlundSundbybergs IK50:24+8:4913:22
4Per WistedtSundbybergs IK52:24+10:4913:53
5Stefan AbrahamssonSundbybergs IK52:26+10:5113:54
6Gunnar ErikssonJärfälla OK1:01:44+20:0916:22
Lars JonassonJärfälla OKej godkänd
Ola HolgerssonBromma-Vällingby SOKej start

Dam Kort

3 770 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia EdvardssonJärfälla OK47:2812:35
2Birgitta BillstamJärfälla OK55:37+8:0914:45
3Maria EdvardssonJärfälla OK1:17:52+30:2420:39
Tuva FalkSundbybergs IKej start

Herr Gul Kort

2 260 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus GrunderJärfälla OK26:3411:45

Dam Gul Kort

2 260 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magdalena GrunderJärfälla OK26:3311:44

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser