Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kylk(l)ampen deltävling 9

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kylk(l)ampen deltävling 9
Arrangörsorganisation: Kristinehamns OK
Datum: onsdag 8 mars 2017

Långa

6 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias ÖströmOK Tyr58:348:52
2Johan SöderlundLeksands OK58:35+0:018:52
3Magnus AlbinssonOK Tyr1:01:11+2:379:16
4Oskar EklöfHagaby GoIF Örebro1:04:21+5:479:45
5Albin SigbyIK Vista1:20:56+22:2212:15

Mellan

4 700 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus NordströmKils OK40:578:42
2Martin PetterssonOK Tyr41:10+0:138:45
3Mikael NybergSkattkärrs SOK45:16+4:199:37
4Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK45:18+4:219:38
5Per FredbergKristinehamns OK47:28+6:3110:05
6Lars HolmgårdKils OK50:24+9:2710:43
7Sixten WestlundOK Tyr50:28+9:3110:44
8Marie SpångmyrLeksands OK50:37+9:4010:46
9Rickard EllströmOK Tyr52:14+11:1711:06
10Jonas BergenfurSkattkärrs SOK52:18+11:2111:07
11Tim DalheimerIK Vikings OK52:26+11:2911:09
12Sofie GustavssonOK Tyr52:28+11:3111:09
13Örjan BeckiusOK Tyr54:33+13:3611:36
14Mikael RööhsSkattkärrs SOK55:53+14:5611:53
15Leif HelgmanOK Tyr1:02:00+21:0313:11
16David WästlundOK Tyr1:03:20+22:2313:28
17Mattias PerssonOK Tyr1:09:49+28:5214:51
18Henrik GynnemoLustens OK1:17:23+36:2616:27
Tobias BeckiusOK Tyrutgått
Erik SimesOK Tyrutgått
Anders LindbergOK Tyrej start

Korta

3 400 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas HollowellOK Tyr39:3511:38
2Stefan GunnarssonKristinehamns OK40:01+0:2611:46
3Åke GustavssonOK Älgen41:07+1:3212:05
4Lina RööhsSkattkärrs SOK41:17+1:4212:08
5Lars AnderssonOK Tyr41:18+1:4312:08
6Bertil JohanssonKristinehamns OK41:20+1:4512:09
7Tone HollowellOK Tyr41:24+1:4912:10
8Christer NälemarkOK Djerf41:31+1:5612:12
9Lisa AnnersandOK Tyr41:49+2:1412:17
10My WestlundOK Tyr44:39+5:0413:07
11Anna Weckner WestlundOK Tyr44:40+5:0513:08
12Ann HyvönenSkattkärrs SOK46:55+7:2013:47
13Sven-Erik BrodinKristinehamns OK48:43+9:0814:19
14Elisabeth ÖströmOK Tyr48:51+9:1614:22
15Hans PerssonOK Älgen48:53+9:1814:22
16Nora HolmgårdKils OK54:10+14:3515:55
17Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK56:02+16:2716:28
18Kirsty Mc IntyreOK Tyr56:30+16:5516:37
19Christer GillenäsKristinehamns OK1:24:25+44:5024:49
Ida HyvönenOK Tyrej godkänd
Elin LundkvistOK Tyrej godkänd
Leif SalinOK Tyrutgått
Karin MoodhOK Tyrej start

Lätta

2 900 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid ErikssonOK Tyr30:1510:25
2Kristin EricssonKristinehamns OK31:50+1:3510:58
3Anne-Marie ErikssonKristinehamns OK31:52+1:3710:59
4Alfred NybergSkattkärrs SOK36:12+5:5712:28
5Markus HultsvedOK Tyr36:49+6:3412:41
6Ann-Sofie HultsvedOK Tyr36:50+6:3512:42
7Lisbeth CelanderKristinehamns OK37:03+6:4812:46
8Britt GunnarssonKristinehamns OK40:48+10:3314:04
9Gunnel GillenäsKristinehamns OK40:52+10:3714:05
10Viveca JernstedtKristinehamns OK45:56+15:4115:50
11Eva TrangiusOK Tyr45:57+15:4215:50
Johanna HoltetOK Tyrej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser