Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nattcup no 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nattcup no 5
Arrangörsorganisation: OK Måsen
Datum: tisdag 24 januari 2017

Kort

3 500 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel LindgrenNyköpings OK38:4411:04
2Valdemar HamiltonNyköpings OK40:28+1:4411:33
3Ian HamiltonNyköpings OK40:30+1:4611:34
4Isak SöderblomNyköpings OK1:01:42+22:5817:37
5Patrick HolmqvistNyköpings OK1:01:43+22:5917:38
Lovis HellstenNyköpings OKej godkänd
Sara HellstenNyköpings OKej godkänd
Odin EkNyköpings OKutgått
Caroline GuttkeNyköpings OKutgått
Filippa GuttkeNyköpings OKutgått
Mikael GuttkeNyköpings OKutgått
Oscar EkenborgNyköpings OKej start
Andreas HolmqvistNyköpings OKej start
Kasper LagerströmNyköpings OKej start
LarssonOK Hällenej start
LarssonOK Hällenej start
Linus SandströmNyköpings OKej start

Mellan

5 500 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin FalkNyköpings OK44:448:08
2William NilssonNyköpings OK44:58+0:148:10
3Edvin HellstenNyköpings OK49:44+5:009:02
4Björn CarlssonOK Hällen56:00+11:1610:10
5Mikael LarssonOK Hällen56:01+11:1710:11
6Signe NilssonNyköpings OK56:31+11:4710:16
7Stefan GustafssonOK Hällen59:36+14:5210:50
7Hugo KindbornOK Hällen59:36+14:5210:50
9Eva-Lena JonssonNyköpings OK59:54+15:1010:53
10Göran KarlssonOK Hällen1:03:49+19:0511:36
11Kent BörjessonOK Måsen1:07:52+23:0812:20
12Karri LindellOK Måsen1:24:51+40:0715:25
13Kurt NensenOK Måsen1:31:29+46:4516:38
Fredrik EkenborgNyköpings OKej godkänd
Johan HammarströmOK Måsenutgått
Stefan WestlinOK Måsenutgått
Alice EkNyköpings OKej start
Tobias SjöstedtOK Måsenej start

Lång

7 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas EngströmOK Hällen52:357:30
2Philip CarlssonNyköpings OK55:15+2:407:53
3Torbjörn SvenskOK Hällen55:53+3:187:59
4Per EkNyköpings OK1:01:23+8:488:46
5Johan HagströmerOK Klemmingen1:01:58+9:238:51
6Mikael KindbornOK Hällen1:05:25+12:509:20
7Arvid LinderOK Hällen1:05:48+13:139:24
8Johanna EngströmOK Hällen1:24:54+32:1912:07
Felix Lindell ÖhmanOK Måsenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser