Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Älvsbyn vårtävling, dag 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Älvsbyn vårtävling, dag 1, medel
Arrangörsorganisation: Älvsby IF OK
Datum: lördag 26 maj 2018

D21

3 160 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Charlotte KungUmeå OK39:4312:34
2Sofia LundbergOK Renen41:10+1:2713:01
3Mirja AnderssonOK Sarven44:57+5:1414:13
4Linda NorénArvidsjaurs OK50:26+10:4315:57

H21

4 450 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael LindmarkSkellefteå OK39:078:47
2Melker PetterssonOK Renen41:03+1:569:13
3Inge SöderqvistOK Renen45:50+6:4310:17
4Edvin LindmarkSkarpnäcks OL47:54+8:4710:45
5Nils HenrikssonBergnäsets AIK48:43+9:3610:56
6Magnus LindmarkIFK Kiruna49:17+10:1011:04
7Mats LuspaIFK Kiruna54:12+15:0512:10
Jonas LundbergOK Renenej godkänd
Johan LundbergArvidsjaurs OKej godkänd

D20

3 160 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia WestinVittjärvs IK31:159:53
2Elsa ChristofferssonOK Renen31:46+0:3110:03
3Elin LundgrenVittjärvs IK37:49+6:3411:58
4Anna AnderssonPiteå IF Orienteringsklubb45:56+14:4114:32
5Rebecca FahlgrenVittjärvs IK52:10+20:5516:30

H20

3 200 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robin SalénBergnäsets AIK22:106:55
2Jonas TofteredIF Rigor27:12+5:028:30
3Andreas KarlssonPiteå IF Orienteringsklubb29:20+7:109:10
4Gabriel LarssonGammelstads IF29:33+7:239:14
5Harald LarssonBergnäsets AIK29:40+7:309:16
6Truls LindholmSundsvalls OK30:49+8:399:37
7Jesper VikmanOK Nolaskogsarna34:17+12:0710:42
8Jakob LindehagPiteå IF Orienteringsklubb34:53+12:4310:54
9Jesper MattiVittjärvs IK47:43+25:3314:54
Albin NorénPiteå IF Orienteringsklubbej godkänd

D18

3 160 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes KarlssonÄlvsby IF OK36:1411:27
2Ida WickbergOK Nolaskogsarna47:43+11:2915:06 Ladda ner rutt i gpx-format
Hanna SvanbergOK Renenej start

D16

3 220 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edit KarlssonÄlvsby IF OK37:2611:37
2Anna AasaÖvertorneå IF39:40+2:1412:19
3Frida JohanssonÄlvsby IF OK55:45+18:1917:18
4Emmie LindbäckOK Renen1:02:45+25:1919:29

H16

3 220 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin LundbergArvidsjaurs OK40:4112:38
2Martin LundströmVittjärvs IK42:04+1:2313:03

D14

3 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa LarssonÄlvsby IF OK27:309:10
2Ella TuressonOK Renen28:25+0:559:28
3Klara KivijärviOK Renen31:48+4:1810:36
4Matilda AasaÖvertorneå IF36:51+9:2112:17
5Tova LindbäckOK Renen41:04+13:3413:41
6Alva EngströmOK Renen45:39+18:0915:13

H14

3 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tim LundbergOK Renen24:348:11
2Oskar IngvarssonOK Renen26:08+1:348:42
3Linus NordinOK Renen32:31+7:5710:50
4Aron BlomqvistVittjärvs IK34:38+10:0411:32
5Albin WollbrandOK Renen46:17+21:4315:25
6Sebastian FranssonOK Renen1:10:34+46:0023:31
Oskar ErikssonOK Renenej start

D12

2 540 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tova HolmbergBergnäsets AIK31:0912:15

H12

2 540 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid IngvarssonOK Renen18:257:15
2Martin LarssonÄlvsby IF OK27:31+9:0610:50
3Vilgot KuokkanenOK Renen30:17+11:5211:55
4Hugo PellaVittjärvs IK31:45+13:2012:30
Melker WollbrandOK Renenej start

D10

1 840 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilma KuokkanenOK Renen26:2314:20
2Irma IngvarssonOK Renen38:36+12:1320:58

H10

1 710 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hannes PellaVittjärvs IK29:1817:08

D40

3 160 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Catrin IngvarssonOK Renen35:0211:05

H40

3 970 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Conny NilimaaIFK Kiruna47:0011:50
2Jan HäggrotOK Renen1:04:31+17:3116:15

D45

2 640 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin WollbrandOK Renen39:2014:53
Agneta LindbäckOK Renenej godkänd

H45

3 970 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus LundgrenI 19 IF42:3910:44
2Krister BerglundVittjärvs IK56:09+13:3014:08
3Rein PellaVittjärvs IK1:04:07+21:2816:09
4Fredrik LundströmOK Renen1:07:36+24:5717:01
5Johan CuperusGCO Gruyère1:19:22+36:4319:59
6Mattias LundgrenVittjärvs IK1:27:07+44:2821:56

D50

2 640 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carin BergenstenVittjärvs IK32:3512:20
2Susanne AnderssonPiteå IF Orienteringsklubb40:33+7:5815:21
Maria SvanbergOK Renenej start

H50

3 160 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan ChristofferssonOK Renen35:1711:09
2Göran KarlssonPiteå IF Orienteringsklubb40:04+4:4712:40
3Anders NordinOK Renen40:23+5:0612:46
4Krister RosendahlOK Renen45:38+10:2114:26
5Anders JohanssonOK Renen1:25:30+50:1327:03

D55

2 640 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anette LundströmVittjärvs IK35:0413:16
2Lena LundstenVittjärvs IK45:28+10:2417:13

H55

3 160 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan-Erik MattiVittjärvs IK32:0910:10
2Ingvar IsakssonSeskarö IF33:14+1:0510:31
3Pär NorénVännäs OK34:03+1:5410:46
4Svante LarssonOK Vargen39:50+7:4112:36
5Ahti AasaÖvertorneå IF44:02+11:5313:56
6Björn LundstenVittjärvs IK46:38+14:2914:45
7Anders AbrahamssonGammelstads IF50:52+18:4316:05
8Mikael SundbergOK Renen58:58+26:4918:39

D60

2 640 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Angela NilssonSkellefteå OK1:08:1325:50

H60

3 160 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roger NorinVittjärvs IK55:3117:34

H65

2 640 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan LindelöfSeskarö IF32:1612:13
2Kjell SandströmBodens Bandyklubb OS34:57+2:4113:14
3Robert SvartholmGammelstads IF43:26+11:1016:27
4Henry PilstålOK Renen1:02:20+30:0423:36
Christer NorénArvidsjaurs OKej start

H70

2 480 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matts EngvallBodens Bandyklubb OS45:4418:26
2Kjell MörtbergBodens Bandyklubb OS49:24+3:4019:55
3Eje AnderssonBodens Bandyklubb OS50:19+4:3520:17
4Christer LundinOK Renen51:09+5:2520:37
5Thor-Erik LindmarkIFK Kiruna57:16+11:3223:05
Clas-Göran LundBodens Bandyklubb OSej start

D75

1 930 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann PerssonPiteå IF Orienteringsklubb37:4819:35

H75

2 480 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland LundqvistLångvikens OK41:0816:35
2Henken ErikssonI 19 IF57:00+15:5222:59
Sven-Ivan GrönlundOK Renenej godkänd

H80

1 930 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Runar MarktinArvidsjaurs OK31:2816:18
2Stig LindskogVisborgs OK35:31+4:0318:24
3Gunnar LindströmOK Renen36:38+5:1018:58

Inskolning

1 710 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Anton LundbergOK Renenfullföljt
Ellen LundbergÄlvsby IF OKfullföljt
Lova SpiralOK Sarvenfullföljt
Manfred LindbergOK Renenej godkänd

U1

1 710 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Knut HolmbergBergnäsets AIK26:3915:35
2Alva IsakssonÄlvsby IF OK27:35+0:5616:07

U2

2 690 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils NyholmÄlvsby IF OK45:3816:57
2Emelia LundbergÄlvsby IF OK47:49+2:1117:46

Öppen motion 3

2 540 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilma VesterlundKlubblös33:2413:08
2Malin UlanderKlubblös42:02+8:3816:32
3Ulrika KeisuVittjärvs IK47:39+14:1518:45
4Barbro LundkvistLångvikens OK1:06:55+33:3126:20

Öppen motion 5

3 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar NyholmÄlvsby IF OK33:4011:13
2Anna LundkvistLångvikens OK35:46+2:0611:55
3Anders BlomqvistVittjärvs IK42:00+8:2014:00
4Linda LundbergOK Renen47:08+13:2815:42
5Maria KarlssonPiteå IF Orienteringsklubb47:40+14:0015:53
6Tovo SpiralOK Sarven48:33+14:5316:11
7Lisa AnderssonOK Sarven49:39+15:5916:33
8Annika BerglundVittjärvs IK1:02:17+28:3720:45
9Andreas LindbergArvidsjaurs OK1:09:32+35:5223:10
10Alfred JonssonÄlvsby IF OK1:14:20+40:4024:46

Öppen motion 7

2 480 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael KivijärviOK Renen45:4418:26
2Anders RensgardOK Renen50:54+5:1020:31
3Fredrik HolmgrenBergnäsets AIK51:44+6:0020:51
Inger VennbergOK Renenej godkänd
Eva  LefflerOK Renenej godkänd

Öppen motion 8

4 450 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter WestinVittjärvs IK44:3410:00
2Anders DahlinOK Sarven47:10+2:3610:35
3Thomas UlanderKlubblös47:13+2:3910:36
4Johannes HortlundKlubblös54:04+9:3012:08
5Martin HolmbergBergnäsets AIK54:47+10:1312:18
6Johan LindbergOK Renen56:53+12:1912:46
7Marcus KarlssonPiteå IF Orienteringsklubb1:01:58+17:2413:55
8Thomas JohanssonOK Renen1:11:41+27:0716:06
9Samuel AasaÖvertorneå IF1:11:44+27:1016:07
10Per-Anders LindgrenSkellefteå OK1:35:36+51:0221:28
11Agneta HolgrenBergnäsets AIK1:40:11+55:3722:30
Lars GrenJokkmokks SKej godkänd
Elias HortlundKlubblösej godkänd
Erik TuuriBergnäsets AIKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser