Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vintercup III

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vintercup III
Arrangörsorganisation: Skogslöparna
Datum: onsdag 18 januari 2017

Klasser: Visa alla | Vit | Gul/Orange | Violett | Blå/Svart

Vit

2 310 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liv PaulerSkogslöparna24:5610:47
2Ida PaulerSkogslöparna27:32+2:3611:55
3Signe ForsbergSkogslöparna33:51+8:5514:39
4Hanna WoxlinSkogslöparna33:52+8:5614:39

Gul/Orange

3 070 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sixten PerssonSkogslöparna27:018:48
2Liam HälldalSkogslöparna27:03+0:028:48
3Nora EngströmOK Nolaskogsarna30:56+3:5510:04
4Nora WesterlundOK Nolaskogsarna30:58+3:5710:05
5Yvonne NäslundSkogslöparna30:59+3:5810:05
6Jonatan HälldalSkogslöparna34:04+7:0311:05
7Filip NordströmSkogslöparna34:17+7:1611:10
8Birgitta StrandbergSkogslöparna40:12+13:1113:05
9Hugo GrönSkogslöparna41:08+14:0713:23
10Marlene HälldalSkogslöparna51:12+24:1116:40
11Mona BlombergSkogslöparna57:31+30:3018:44
12Jörgen WibergSkogslöparna57:34+30:3318:45

Violett

4 940 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter WoxlinSkogslöparna34:427:01
2Mattias PerssonSkogslöparna36:44+2:027:26
3Torgny NäslundSkogslöparna38:51+4:097:51
4Amelie JosefssonSkogslöparna40:27+5:458:11
5Per-Johan JosefssonSkogslöparna41:00+6:188:17
6Monika WesterlundOK Nolaskogsarna44:06+9:248:55
7Clas EngströmOK Nolaskogsarna45:45+11:039:15
8Emelie WibergSkogslöparna46:54+12:129:29
9Thomas NäslundOK Nolaskogsarna47:42+13:009:39
10Ida WikbergOK Nolaskogsarna49:50+15:0810:05
11Leif StrandbergSkogslöparna50:02+15:2010:07
12Eero O NiemiSkogslöparna50:20+15:3810:11
13Emma WibergSkogslöparna51:18+16:3610:23
14Thomas NordströmSkogslöparna52:39+17:5710:39
Åsa PaulerSkogslöparnaej start

Blå/Svart

8 260 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna45:025:27
2Börje PaulerSkogslöparna46:11+1:095:35
3Stefan SjölundSkogslöparna46:49+1:475:40
4Benjamin NäslundSkogslöparna51:43+6:416:15
5Jonas HälldalSkogslöparna52:06+7:046:18
6Arvid StrandbergSkogslöparna53:18+8:166:27
7Fredrik ForsgrenOK Nolaskogsarna56:18+11:166:48
8Isac ErikssonOK Nolaskogsarna57:24+12:226:56
9Emanuel NäslundSkogslöparna1:02:59+17:577:37
Per MagnussonOK Nolaskogsarnafullföljt
Jan NäslundOK Nolaskogsarnautgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr