Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skogis Cup nr 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skogis Cup nr 1
Arrangörsorganisation: Garda OK
Datum: söndag 2 april 2017

Grön

1 420 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
3Stefan IvanellGarda OK21:13+6:57:4014:56
4Anton IvanellGarda OK21:42+6:58:0915:16
5Anna CösterGarda OK21:53+6:58:2015:24
6Edvin IvanellGarda OK22:07+6:58:3415:34
7Axel CösterGarda OK22:26+6:58:5315:47
8Nova ZillenGarda OK26:20+7:02:4718:32
9Minea ZillenGarda OK26:29+7:02:5618:39
10Manne NordinGarda OK27:06+7:03:3319:05
11Ida ThorslundGarda OK30:27+7:06:5421:26
12Vendla IvanellGarda OK30:28+7:06:5521:27
13Valter ThorslundGarda OK36:40+7:13:0725:49
14Nils ThorslundGarda OK36:45+7:13:1225:52
15Lukas EdgrenGotlands Bro OK1:01:15+7:37:4243:08
16Bianka JakobsonGarda OK1:02:27+7:38:5443:58
Harry NordinGarda OKfullföljt
Elsa BergGarda OKfullföljt
Mikael JakobsonGarda OKej godkänd
Sven JakobsonGarda OKej godkänd

Röd

2 610 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingemar PetterssonGarda OK33:0312:39
2Veronika EdgrenGotlands Bro OK33:55+0:5212:59
3Berndt BergGarda OK36:27+3:2413:57
4Olof LevinSvaide Roma SOK37:28+4:2514:21
5Birgitta BergGarda OK43:37+10:3416:42
6Siv JohanssonVisborgs OK51:54+18:5119:53
7Elsa PetterssonGarda OK55:52+22:4921:24
8Lisa PetterssonGarda OK55:53+22:5021:24
9Ronja HermanssonIF Hansa-Hoburg58:50+25:4722:32
Elviria EneqvistGarda OKej godkänd
Katja EneqvistGarda OKej godkänd

Blå

4 280 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik BergGarda OK33:437:52
2Stefan MolinSvaide Roma SOK39:31+5:489:13
3Ylva SvangrenGotlands Bro OK40:06+6:239:22
4Pernilla MellinSvaide Roma SOK43:52+10:0910:14
5Anna BäckstädeVisborgs OK44:13+10:3010:19
6Karin BengtssonVisborgs OK44:54+11:1110:29
7Arvid TörnfeltGarda OK51:51+18:0812:06
8Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg53:04+19:2112:23
9Stefan ErlandssonGarda OK53:05+19:2212:24
10Ing-Marie BergmanVisborgs OK1:00:03+26:2014:01
11Elisabeth KimellGotlands Bro OK1:03:00+29:1714:43
12Roland JohanssonVisborgs OK1:04:36+30:5315:05
13Klara BäckstädeVisborgs OK1:11:29+37:4616:42
14Rolf MalmrosVisborgs OK1:12:05+38:2216:50
15Björn AhrlingSvaide Roma SOK1:21:04+47:2118:56
16Lena JacobssonVisborgs OK1:26:01+52:1820:05
Madeleine BergGarda OKej godkänd

Svart

4 720 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders NikolaussonVisborgs OK27:395:51
2Felix BäckstädeVisborgs OK31:14+3:356:37
3Leon HanssonVisborgs OK32:46+5:076:56
4Niklas GustafssonGarda OK35:41+8:027:33
5Leif SvangrenGotlands Bro OK36:32+8:537:44
6Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK37:22+9:437:55
7Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK38:24+10:458:08
8Mattias LevinSvaide Roma SOK40:24+12:458:33
9Gunnar HallströmVisborgs OK42:23+14:448:58
10Mattias PetterssonGarda OK44:00+16:219:19
11Anders LevinSvaide Roma SOK44:35+16:569:26
12Per LindskogGotlands Bro OK44:50+17:119:29
13Paula JakobssonGarda OK45:10+17:319:34
14Magnus ThomssonGotlands Bro OK48:39+21:0010:18
15Bo MagnussonVisborgs OK52:51+25:1211:11
16Ann-Britt LevinGarda OK56:02+28:2311:52
17Anki HallströmSvaide Roma SOK57:48+30:0912:14

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser