Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Norrcupen 170411

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Norrcupen 170411
Arrangörsorganisation: Forsa OK
Datum: tisdag 11 april 2017

Ö1 DAM

1 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen MikaelssonForsa OK23:4913:13
2Malin LindbergForsa OK1:07:07+43:1837:17

Ö3 DAM

9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Terese TerentForsa OK22:09
2Marie ZetterbergHudiksvalls OK30:31+8:22
3Tove WesthForsa OK32:38+10:29
4Annika SjöblomForsa OK34:13+12:04
5Lisette BomanKlubblös37:42+15:33
6Amanda EngbergForsa OK40:24+18:15
7Ulla MohlinLjusdals OK41:34+19:25
8Anna GranåsForsa OK46:15+24:06
9Ella GranåsForsa OK46:18+24:09

Ö3 HERR

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik JonssonOK Dellen23:13
2Walter KazmierczakHudiksvalls IF26:04+2:51
3Michael KazmierczakHudiksvalls OK26:27+3:14
4Wilmer WennbergHudiksvalls OK26:35+3:22
5Max ZetterbergHudiksvalls OK27:35+4:22
6Bengt VikstenHudiksvalls IF37:46+14:33

Ö5 DAM

12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jessica ZetterbergHudiksvalls OK30:42
2Åsa TerentForsa OK40:43+10:01
3Eva SkyttnerLjusdals OK42:33+11:51
4Linnea NilssonForsa OK46:25+15:43
5Ann-Marie LarssonForsa OK46:45+16:03
6Christina BlomHudiksvalls OK52:00+21:18
7Ulrika KarlssonForsa OK53:45+23:03
8Kajsa WinderLjusdals OK56:02+25:20
9Rebecka HäggblomForsa OK56:59+26:17
10Kerstin HöggblomForsa OK57:09+26:27
11Gun KrohnHudiksvalls OK58:37+27:55
12Karin AnderssonLjusdals OK1:00:05+29:23

Ö5 HERR

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle LångbergHudiksvalls OK27:49
2Hjalmar WennbergHudiksvalls OK34:11+6:22
3Ibrahim KhalilForsa OK42:53+15:04
4Lars-Åke SvenssonForsa OK47:53+20:04
5Robin EngbergForsa OK52:29+24:40
6Jörgen JohanssonForsa OK53:46+25:57
7Rauli PetäjämaaForsa OK57:02+29:13

Ö7 DAM

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin GustavssonForsa OK36:07
2Christina WestmanHudiksvalls OK42:55+6:48
Saga DässmanHudiksvalls OKej godkänd

Ö7 HERR

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif PerssonLjusdals OK41:47
2Anders NorbergHudiksvalls OK43:36+1:49
3Lennart WinbergHudiksvalls OK43:56+2:09
4Evert BergströmHudiksvalls OK45:49+4:02
5Björnar OlssonForsa OK46:36+4:49
6Rolf KrohnHudiksvalls OK46:58+5:11

Ö8 DAM

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin JohanssonForsa OK34:36
2Catherine WennbergHudiksvalls OK43:53+9:17
3Annika StaafForsa OK44:17+9:41
4Karin ForsgrenForsa OK53:55+19:19
5Anki Teike AnderssonForsa OK58:28+23:52
6Karin DelinAlfta-Ösa OK59:39+25:03
7Marianne ÅsåkerHudiksvalls OK1:17:26+42:50

Ö8 HERR

17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan GunnarssonHudiksvalls OK35:03
2Wille LångbergHudiksvalls OK36:07+1:04
3Peter SkyttnerLjusdals OK36:31+1:28
4Jonas LångbergHudiksvalls OK39:20+4:17
5Leif BylarsForsa OK39:25+4:22
6Jan ZetterbergHudiksvalls OK42:53+7:50
7Jan-Erik SkyttnerLjusdals OK44:26+9:23
8Marcus DolkForsa OK45:33+10:30
9Tommy ÖstLjusdals OK46:36+11:33
10Rune JonssonLjusdals OK46:56+11:53
11Bertil AnderssonLjusdals OK48:03+13:00
12Tord JonssonOK Derllen48:18+13:15
13Dan ThorsellForsa OK51:31+16:28
14Thorbjörn JohnssonForsa OK55:06+20:03
15Benjamin TerentForsa OK59:30+24:27
Ivan SöderqvistLjusdals OKej godkänd
Jimmy JohanssonForsa OKej godkänd

Ö9 DAM

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrica Swärd BütikoferLjusdals OK42:30

Ö9 HERR

11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik TrolinForsa OK32:56
2Anders TrolinForsa OK33:25+0:29
3Anders LindbergForsa OK34:25+1:29
4Gunnar ForsgrenForsa OK43:31+10:35
5Fredrik JuhlinForsa OK44:09+11:13
6Erik AnderssonVallsta SK46:15+13:19
7Magnus EngbergLjusdals OK46:20+13:24
8Magnus JohanssonLjusdals OK52:19+19:23
9Sveke JonssonOK Dellen58:05+25:09
10Nicklas ÖstLjusdals OK1:04:36+31:40
11jonny berghForsa OK1:10:45+37:49

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser