Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skogis Cup nr 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skogis Cup nr 4
Arrangörsorganisation: Garda OK
Datum: söndag 28 maj 2017

Grön

1 780 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven  JacobssonGarda OKfullföljt
2Loke EkenstålGarda OK16:22+16:229:11
3Linnea KimmelBro ok18:36+18:3610:26
4Jacob TynnvallBro ok19:47+19:4711:06
5Bianca JakobssonGarda OK27:44+27:4415:34
6Valter TorslundGarda OK29:32+29:3216:35
7Hjalmar TorslundGarda OK29:39+29:3916:39
8Nils TorslundGarda OK29:55+29:5516:48
9Alvar KnutasSvaide Roma SOK45:22+45:2225:29
10Lovisa KnuttasSvaide Roma SOK45:25+45:2525:30
Emil BjörksvedGotlands Bro OKej godkänd

Gul

2 530 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
2Maria JacobbssonGarda OK25:05+1:04:469:54
3Ann-Louise BjörksvedGotlands Bro OK26:07+1:05:4810:19
4Jannia HansellGotlands Bro OK28:30+1:08:1111:15
5Johan BjörksvedGotlands Bro OK31:39+1:11:2012:30
6Birgitta BergGarda OK35:49+1:15:3014:09
7Freja EkenstålGarda OK37:53+1:17:3414:58
8Pelka HanlidGarda OK1:23:28+2:03:0932:59
9Ingela HanlidGarda OK1:23:32+2:03:1333:01
Anna JakobssonGarda OKfullföljt
Gunilla EkbergGarda OKej godkänd

Röd

3 770 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marita AxelssonOK Ravinen38:0410:05
2Erik BergGarda OK45:04+7:0011:57
3Bo MagnussonVisborgs OK45:15+7:1112:00
4Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburg46:07+8:0312:13
5Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK46:48+8:4412:24
6Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK47:05+9:0112:29
7Lena SundqvistTullinge SK49:29+11:2513:07
8Lena NyströmVisborgs OK54:57+16:5314:34
9Paula JakobssonGarda OK57:06+19:0215:08
10Katarina JakobssonGarda OK1:01:14+23:1016:14
11Berndt BergGarda OK1:02:17+24:1316:31
12Ingrid EnekvistVisborgs OK1:03:12+25:0816:45
13Aina ÖsterdahlVisborgs OK1:04:11+26:0717:01
14Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg1:04:42+26:3817:09
15Ing-Marie BergmanVisborgs OK1:09:06+31:0218:19
16Alice BergiusVisborgs OK1:09:15+31:1118:22
17Rolf MalmrosVisborgs OK1:09:18+31:1418:22
18Anna-Karin BergiusVisborgs OK1:09:25+31:2118:24
19Brita AugustssonVisborgs OK1:12:30+34:2619:13
20Anna LevinSvaide Roma SOK1:17:06+39:0220:27
Elisabeth KimellGotlands Bro OKej godkänd
Gunnel FranssonVisborgs OKej godkänd
Karin BengtssonVisborgs OKej godkänd

Blå

5 320 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran KimellGotlands Bro OK46:188:42
2Pontus GustafssonSvaide Roma SOK47:59+1:419:01
3Olle GardellBro ok48:04+1:469:02
4Folke SvangrenGotlands Bro OK58:15+11:5710:56
5Ylva SvangrenGotlands Bro OK59:03+12:4511:05
6Johan BergiusVisborgs OK59:04+12:4611:06
7Stefan MolinSvaide Roma SOK1:01:54+15:3611:38
8Peter AxelssonOK Ravinen1:02:02+15:4411:39
9Anki HallströmSvaide Roma SOK1:06:05+19:4712:25
10Mattias WhiteGarda OK1:07:01+20:4312:35
11Anders LevinSvaide Roma SOK1:09:22+23:0413:02
12Tommy UllbergSvaide Roma SOK1:10:52+24:3413:19
13Sofia SchollerVisborgs OK1:11:17+24:5913:23
14Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK1:12:35+26:1713:38
15Anders HellminVisborgs OK1:15:23+29:0514:10
16Carin KihlströmTäby OK1:19:39+33:2114:58
17Gunnar HallströmVisborgs OK1:21:39+35:2115:20
Stefan ErlandssonGarda OKej godkänd
Leif SvangrenGotlands Bro OKej godkänd

Svart

7 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle SvangrenGotlands Bro OK1:13:0910:09
2Anders EklundSvaide Roma SOK1:13:19+0:1010:10
3Olof PerssonSvaide Roma SOK1:14:57+1:4810:24
4Hans SundqvistTullinge SK1:16:17+3:0810:35
5Stefan PerssonVisborgs OK1:17:52+4:4310:48
6Niklas GustafssonGarda OK1:26:38+13:2912:01

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser