*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Skogis Cup nr 6

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skogis Cup nr 6
Arrangörsorganisation: Garda OK
Datum: söndag 16 juli 2017

Grön

1 460 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felice GardelinBro ok10:277:09
2Loke EkensthålGarda OK15:12+4:4510:24
3Sven JakobsonGarda OK23:02+12:3515:46
4Helena JakobsonGarda OK23:03+12:3615:47
5Jakob TynnvallBro ok26:04+15:3717:51
6Elsa BergGarda OK38:49+28:2226:35
7Erik BergGarda OK38:51+28:2426:36
Emil BergGarda OKej godkänd

Gul

2 820 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilda LindholmSkogsluffarnas OK19:386:57
2Freja EkensthålGarda OK31:24+11:4611:08
3Kristina LindholmSkogsluffarnas OK32:58+13:2011:41
4Gunilla EkbergGarda OK35:48+16:1012:41
5Ulrika GeberKlubblös48:59+29:2117:22
6Yvonne RighardKlubblös52:24+32:4618:34
7Klara BäckstädeVisborgs OK52:56+33:1818:46
8Felice GardelinGotlands Bro OK52:57+33:1918:46
Felix ÖhmanSkogslöparnaej godkänd

Röd

3 200 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran KimellGotlands Bro OK29:129:07
2Tom WickströmGarda OK38:47+9:3512:07
3Tommy UllbergSvaide Roma SOK39:37+10:2512:22
4Stefan PerssonSödertälje IF40:21+11:0912:36
5Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK40:47+11:3512:44
6Tobias WestrinTimrå SOK41:39+12:2713:00
7Emelie JakobssonGarda OK45:49+16:3714:19
8Katarina JakobssonGarda OK47:36+18:2414:52
9Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK52:28+23:1616:23
10Lena NyströmVisborgs OK53:34+24:2216:44
11Peter EkbergGarda OK54:01+24:4916:52
12Ing-Marie BergmanVisborgs OK57:23+28:1117:55
13Pär GustafssonSvaide Roma SOK58:10+28:5818:10
13Ingemar PetterssonGarda OK58:10+28:5818:10
15Anna TörnfeltGarda OK1:01:31+32:1919:13
16Rolf MalmrosVisborgs OK1:01:39+32:2719:15
17Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg1:02:00+32:4819:22
18Arvid TörnfeltGarda OK1:03:35+34:2319:52
19Ingrid EnekvistVisborgs OK1:03:46+34:3419:55
20Marie ThörnvikCentrum OK1:08:01+38:4921:15
21Marie NordströmSkogslöparna1:08:13+39:0121:19
22Johnny LindholmOK Ravinen1:08:28+39:1621:23
23Jenny ÖhmanSkogslöparna1:11:13+42:0122:15
24Elisabeth KimellGotlands Bro OK1:13:08+43:5622:51
25Viktor ÖhmanSkogslöparna1:20:39+51:2725:12
25Clara NordströmSkogslöparna1:20:39+51:2725:12
27Gunnel BalckIFK Enskede1:21:01+51:4925:19
Stig ThörnvikCentrum OKej godkänd
Natalie GardelinGotlands Bro OKej godkänd

Blå

5 360 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias PetterssonGarda OK54:2310:08
2Felix BäckstädeVisborgs OK54:25+0:0210:09
3Mattias WhiteGarda OK57:43+3:2010:46
4Tomas NordströmSkogslöparna1:01:45+7:2211:31
5Per MolinSödertälje-Nykvarn OF1:05:15+10:5212:10
6Johan JacobssonOK Orion1:06:11+11:4812:20
7Carin KihlströmTäby OK1:09:42+15:1913:00
8Kristofer ÖhmanSkogslöparna1:10:20+15:5713:07
9Peter AxelssonOK Ravinen1:11:25+17:0213:19
10Carl-Erik BerglöwFagersta OK1:24:51+30:2815:49
11Kari TallqvistTimrå SOK1:25:01+30:3815:51
12Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK1:26:49+32:2616:11
13Monika JonssonSvaide Roma SOK1:37:01+42:3818:06
14Stefan MolinSvaide Roma SOK1:40:40+46:1718:46
Mia HillerhagIFK Lidingö SOKej godkänd
Johanna JonssonIK Gandvikej godkänd
Stefan ErlandssonGarda OKej godkänd

Svart

6 770 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik LindgrenOK Linné53:217:52
2Stefan WahlgrenVisborgs OK55:34+2:138:12
3Daniel AnderssonIK Gandvik1:04:58+11:379:35
4Per LindgrenIK Hakarpspojkarna1:10:30+17:0910:24

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser