Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skogis Cup nr 9

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skogis Cup nr 9
Arrangörsorganisation: Garda OK
Datum: söndag 15 oktober 2017

Grön

2 580 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael JakobssonGarda OK1:46:4841:23
Bianca JakobssonGarda OKej godkänd
Maria BodlundGarda OKej godkänd

Gul

2 860 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny BergGarda OK36:2412:43
2Maria TorestadKlubblös57:40+21:1620:09
3Katrin EmdenKlubblös57:45+21:2120:11
4Elsa PetterssonGarda OK1:06:51+30:2723:22
5Nina JakobssonGarda OK1:06:55+30:3123:23
6Roger JakobssonGarda OK1:07:23+30:5923:33
7Lisa PetterssonGarda OK1:07:26+31:0223:34

Röd

3 780 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik BergGarda OK31:598:27
2Armin SchollerVisborgs OK33:23+1:248:49
3Ylva SvangrenGotlands Bro OK40:13+8:1410:38
4Erland GardellGotlands Bro OK41:35+9:3611:00
5Julius IsingTrosabygdens OK47:29+15:3012:33
6Paula JakobssonGarda OK48:08+16:0912:44
7Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg49:05+17:0612:59
8Katarina JakobssonGarda OK49:13+17:1413:01
9Karin BengtssonVisborgs OK50:28+18:2913:21
10Lena NyströmVisborgs OK52:44+20:4513:57
11Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK53:39+21:4014:11
12Rolf MalmrosVisborgs OK55:05+23:0614:34
13Ing-Marie BergmanVisborgs OK55:38+23:3914:43
14Ingrid EnekvistVisborgs OK59:09+27:1015:38
15Elisabeth KimellGotlands Bro OK59:31+27:3215:44
16Gunnel FranssonVisborgs OK1:03:45+31:4616:51
17Anna-Karin BergiusVisborgs OK1:10:31+38:3218:39
18Roland JohanssonVisborgs OK1:24:02+52:0322:13
19Berndt BergGarda OK1:25:01+53:0222:29
20Birgitta BergGarda OK1:30:31+58:3223:56
Mona HalldinTrosabygdens OKej godkänd
Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburgej godkänd

Blå

5 490 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas GustafssonGarda OK53:429:46
2Göran KimellGotlands Bro OK54:49+1:079:59
3Stefan PerssonVisborgs OK1:02:39+8:5711:24
4Leif SvangrenGotlands Bro OK1:04:40+10:5811:46
5Magnus ThomssonGotlands Bro OK1:18:21+24:3914:16
6Tommy UllbergSvaide Roma SOK1:20:35+26:5314:40
7Rolf AnderssonSvaide Roma SOK1:21:11+27:2914:47
8Johan BergiusVisborgs OK1:35:57+42:1517:28
Hans SylvanJärfälla OKej godkänd
Åsa GunnarssonVisborgs OKej godkänd

Svart

7 070 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leon HanssonVisborgs OK50:477:10
2Olof PerssonSvaide Roma SOK57:00+6:138:03
3Mårten KorallGotlands Bro OK1:10:00+19:139:54
4Olle SvangrenGotlands Bro OK1:12:24+21:3710:14
5Anders HellminVisborgs OK1:57:25+1:06:3816:36
Kurt LillroGarda OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser