*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Skogis Cup nr 10

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skogis Cup nr 10
Arrangörsorganisation: Garda OK
Datum: söndag 29 oktober 2017

Grön

2 340 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Neo CederqvistVisborgs OK19:338:21
2Elviria EneqvistGarda OK32:08+12:3513:43
3Katja EneqvistGarda OK32:10+12:3713:44
4Nina JakobssonGarda OK44:08+24:3518:51
5Roger  Jakodsson Garda OK44:09+24:3618:52
6Sven JakobssonGarda OK55:56+36:2323:54
7Lovis KnutasSvaide Roma SOK1:04:48+45:1527:41
Bianca JakobssonGarda OKej godkänd
Alvar KnutasSvaide Roma SOKej godkänd

Gul

3 240 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran  HultHansa Hoburg32:049:53
2Arvid TörnfeltGarda OK36:43+4:3911:19
3Anna BäckstädeVisborgs OK43:17+11:1313:21
4Leif JohanssonGarda OK46:13+14:0914:15
5Birgitta BergGarda OK48:14+16:1014:53
6Anna TörnfeltGarda OK49:07+17:0315:09
7Marianne  LindgrenSvajde Roma 52:21+20:1716:09
8Göran BerntssonGarda OK1:27:44+55:4027:04

Röd

3 700 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik BergGarda OK33:329:03
2Paula JakobssonGarda OK44:52+11:2012:07
3Per LindskogGotlands Bro OK47:07+13:3512:44
4Katarina JakobssonGarda OK49:15+15:4313:18
5Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg49:20+15:4813:20
6Ing-Marie BergmanVisborgs OK52:17+18:4514:07
7Lena NyströmVisborgs OK55:08+21:3614:54
8Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK1:00:45+27:1316:25
9Rolf MalmrosVisborgs OK1:02:45+29:1316:57
10Ann-Sofi LindskogGotlands Bro OK1:06:46+33:1418:02
11Gunnel FranssonVisborgs OK1:10:02+36:3018:55

Blå

4 870 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan JacobssonOK Orion52:0910:42
2Anders GezeliusOK Ravinen56:01+3:5211:30
3Tommy UllbergSvaide Roma SOK1:00:23+8:1412:23
4Gunnar HallströmVisborgs OK1:03:25+11:1613:01
5Rolf AnderssonSvaide Roma SOK1:09:44+17:3514:19
6Ann-Britt LevinGarda OK1:18:51+26:4216:11
7Anki HallströmSvaide Roma SOK1:22:58+30:4917:02
8Karin BengtssonVisborgs OK1:25:00+32:5117:27

Svart

6 680 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix BäckstädeVisborgs OK47:037:02
2Olof PerssonSvaide Roma SOK50:29+3:267:33
3Niklas GustafssonGarda OK58:16+11:138:43
4Mattias WhiteGarda OK1:12:50+25:4710:54

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser