Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MOL 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MOL 3
Arrangörsorganisation: Garda OK
Datum: torsdag 27 april 2017

Öppen motion 1

1 820 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof LevinSvaide Roma SOK17:049:22
2Martin HasselgrenGarda OK23:39+6:3512:59
3Anders PerssonSvaide Roma SOK30:24+13:2016:42
4Elviria EneqvistGarda OK36:53+19:4920:15
Katja EneqvistGarda OKej godkänd

Öppen motion 3

4 070 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bo MagnussonVisborgs OK53:0713:03
2Karin SeigerlundSvaide Roma SOK1:12:16+19:0917:45
Ebbe BergGarda OKej godkänd

Öppen motion 6

2 990 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva KappelVisborgs OK42:3114:13
2Leif JohanssonGarda OK47:09+4:3815:46
3Alma KappelVisborgs OK48:59+6:2816:22
3Ebba-Lisa FlygarTullinge SK48:59+6:2816:22
5Gunnel FranssonVisborgs OK56:24+13:5318:51
6Lena JacobssonVisborgs OK1:03:07+20:3621:06
7Annika ÖsterdahlVisborgs OK1:11:41+29:1023:58
8Klara BäckstädeVisborgs OK1:11:51+29:2024:01
Ulf MelinGarda OKej godkänd
Herman FunkquistIF Hansa-Hoburgej godkänd
Henning NiklassonIF Hansa-Hoburgej godkänd
Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburgej godkänd
Emil GunnarssonVisborgs OKej godkänd

Öppen motion 7

3 840 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders NilssonGotlands Bro OK41:1410:44
2Ing-Marie BackOK Södertörn41:27+0:1310:47
3Tom WickströmGarda OK43:49+2:3511:24
4Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg46:08+4:5412:00
5Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburg48:25+7:1112:36
6Pernilla MellinSvaide Roma SOK51:20+10:0613:22
7Lena NyströmVisborgs OK53:26+12:1213:54
8Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK53:56+12:4214:02
9Peter ÖsterdahlVisborgs OK55:39+14:2514:29
10Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg55:54+14:4014:33
11Bo SandahlGotlands Bro OK57:06+15:5214:52
12Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg57:54+16:4015:04
13Peter EkbergGarda OK58:15+17:0115:10
14Ingemar PetterssonGarda OK59:59+18:4515:37
15Anki HallströmSvaide Roma SOK1:01:12+19:5815:56
16Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg1:01:45+20:3116:04
17Anna BäckstädeVisborgs OK1:09:16+28:0218:02
18Brita AugustssonVisborgs OK1:23:25+42:1121:43
19Folke LindgrenVisborgs OK1:28:11+46:5722:57
20Christina MellbergSvaide Roma SOK1:34:39+53:2524:38
21Ludvig MellbergSvaide Roma SOK1:35:57+54:4324:59
Paula JakobssonGarda OKej godkänd
Robert GustafssonVisborgs OKej godkänd
Felix BäckstädeVisborgs OKej godkänd
Johan BergiusVisborgs OKej godkänd
Edvin NilssonGotlands Bro OKej godkänd
Folke SvangrenGotlands Bro OKej godkänd
Mattias ÖsterdahlVisborgs OKej godkänd
Duncan RobertsonSvaide Roma SOKej godkänd
Mattias LevinSvaide Roma SOKej godkänd
Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburgej godkänd
Karin BengtssonVisborgs OKej godkänd

Öppen motion 8

4 960 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas GustafssonGarda OK42:248:32
2Lina AllmungsIF Hansa-Hoburg48:20+5:569:44
3Åke KappelVisborgs OK54:51+12:2711:03
4Kurt LillroGarda OK56:59+14:3511:29
5Stefan PerssonVisborgs OK57:06+14:4211:30
6Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK58:27+16:0311:47
7Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK1:00:32+18:0812:12
8Ann-Britt LevinGarda OK1:01:08+18:4412:19
9Torbjörn SköldeforsSvaide Roma SOK1:05:53+23:2913:16
10Tommy UllbergSvaide Roma SOK1:07:19+24:5513:34
11Monika JonssonSvaide Roma SOK1:14:46+32:2215:04
12Anders LevinSvaide Roma SOK1:20:06+37:4216:08
13Katarina JakobssonGarda OK1:35:16+52:5219:12
Andreas NikolaussonVisborgs OKej godkänd
Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOKej godkänd

Öppen motion 9

7 560 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ronny LiljegrenGotlands Bro OK55:427:22
2Anders EklundSvaide Roma SOK1:09:07+13:259:08
Brent GodmanGotlands Bro OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser