Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hälsinglands 3-dagars etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hälsinglands 3-dagars etapp 2
Arrangörsorganisation: Forsa OK
Datum: tisdag 4 juli 2017

Ö1 Herr

1 980 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip ZetterbergHudiksvalls OK25:1012:42
2Edvin NyrénHudiksvalls OK44:24+19:1422:25
3Axel JonssonHudiksvalls OK44:28+19:1822:27

Ö3 Herr

2 830 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Göran AnderssonRehns BK44:1815:39
2Walter KazmierczakHudiksvalls OK55:51+11:3319:44

Ö5 Herr

3 540 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan-Gunnar SwärdForsa OK45:2412:49
2Christer EngmanForsa OK46:32+1:0813:08
3Holme WestinSöderhamns OK47:37+2:1313:27
4Bo WestinSöderhamns OK48:39+3:1513:44
5Robert BlomSöderhamns OK48:56+3:3213:49
6Wilmer WennbergHudiksvalls OK52:05+6:4114:42
7Stefan GunnarssonHudiksvalls OK52:12+6:4814:44
8Kenneth JanssonHudiksvalls OK1:01:52+16:2817:28
9Evert BergströmHudiksvalls OK1:03:06+17:4217:49
10Jonas LindgrenHudiksvalls OK1:07:20+21:5619:01
11Max ZetterbergHudiksvalls OK1:07:23+21:5919:02

Ö7 Herr

4 800 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin AnderssonSegersta OK44:429:18
2Sven Bergström TrolinForsa OK47:49+3:079:57
3Jonas LångbergHudiksvalls OK48:49+4:0710:10
4Jens WickbergForsa OK52:11+7:2910:52
5Anders OvegrenLjusdals OK52:18+7:3610:53
6Lars-Ivar SvenssonRehns BK52:27+7:4510:55
7Ingvar SöderqvistSöderhamns OK54:23+9:4111:19
8Leif BylarsForsa OK55:10+10:2811:29
9Per-Anders HanssonSöderhamns OK55:53+11:1111:38
10Anders AnderssonSegersta OK56:27+11:4511:45
11Torbjön JonssonForsa OK56:54+12:1211:51
12Sveke JonssonOK Dellen57:18+12:3611:56
13Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK57:35+12:5311:59
14Olle LångbergHudiksvalls OK58:20+13:3812:09
15Ivan SöderqvistLjusdals OK58:49+14:0712:15
16Nisse JohanssonRehns BK1:01:59+17:1712:54
17Jonas BjörsLjusdals OK1:02:19+17:3712:58
18Tommy ÖstLjusdals OK1:03:12+18:3013:10
19Dan ThorsellForsa OK1:03:37+18:5513:15
20Magnus EngbergLjusdals OK1:08:11+23:2914:12
21John BerglundAlfta-Ösa OK1:20:35+35:5316:47
Rolf KrohnHudiksvalls OKej godkänd

Ö9 Herr

6 990 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik JuhlinForsa OK1:08:519:50
2Kalle LarssonForsa OK1:09:08+0:179:53
3Magnus WilhelmssonForsa OK1:13:52+5:0110:34
4Wille LångbergHudiksvalls OK1:13:58+5:0710:34
5Joris HochstetterUSV Jena1:14:17+5:2610:37
6Lars HolmgårdKils OK1:16:15+7:2410:54
7Gunnar ForsgrenForsa OK1:19:41+10:5011:23

Ö1 Dam

1 980 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ylva ForslinForsa OK28:5214:34
2Siri ForslinForsa OK28:58+0:0614:37
3Irma JonssonHudiksvalls OK40:46+11:5420:35
4Varja ReleforsForsa OK41:44+12:5221:04

Ö3 Dam

2 830 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gun SvenssonRehns BK41:4914:46
2Mari HöglinHarstad OL48:37+6:4817:10
3Elin JonssonHudiksvalls OK52:42+10:5318:37
4Ulla MohlinLjusdals OK1:18:44+36:5527:49

Ö5 Dam

3 540 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin TrolinForsa OK38:2610:51
2Anki Teike AnderssonForsa OK48:15+9:4913:37
3Mia ForslinForsa OK48:21+9:5513:39
4Marie FröjdRehns BK50:57+12:3114:23
5Kajsa WinderLjusdals OK1:01:27+23:0117:21
6Jessica ZetterbergHudiksvalls OK1:01:52+23:2617:28
7Anna-Karin EklundSöderhamns OK1:02:48+24:2217:44
8Birgitta WinbladRehns BK1:03:24+24:5817:54
9Linnea NilssonForsa OK1:06:16+27:5018:43
10Ann-Marie LarssonHudiksvall1:06:37+28:1118:49
11Christina BlomHudiksvalls OK1:18:46+40:2022:15
12Helena HöglinHarstad OL1:34:14+55:4826:37

Ö7 Dam

4 800 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna KjellinForsa OK42:378:52
2Annika OttenbäckSegersta OK53:40+11:0311:10
3Åsa ErikssonForsa OK56:26+13:4911:45
4Emelie JonassonForsa OK56:44+14:0711:49
5Frida AnderssonSegersta OK1:00:23+17:4612:34
6Trine AlsosHarstad OL1:02:00+19:2312:55
7Christina WestmanHudiksvalls OK1:29:58+47:2118:44
Elin JohanssonForsa OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser