Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjustalliansens Vintercup 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tjustalliansens Vintercup 5
Arrangörsorganisation: Västerviks OK
Datum: söndag 12 februari 2017

Mini

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1David MatanovicVästerviks OK29:40
Alice MatanovicVästerviks OKej start
Molly ValleriusGamleby OKej start

Kort

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Eva DegermanGamleby OK42:55
2Alice DegermanGamleby OK54:01+11:06

Mellan

14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tuva ÖstangårdGamleby OK40:45
2Jonas SvenssonAnkarsrums OK40:53+0:08
3Camilla MatanovicVästerviks OK41:27+0:42
4Christoffer GlingeAnkarsrums OK42:01+1:16
5Pia ÖstangårdGamleby OK42:08+1:23
6Lena JakobssonGamleby OK45:01+4:16
7Anders SvenssonAnkarsrums OK45:12+4:27
8Hannes DegermanGamleby OK45:49+5:04
9GunBritt SvenssonVästerviks OK47:52+7:07
10Carl ÖbergGamleby OK48:00+7:15
11Ellen OlovssonGamleby OK52:11+11:26
12Åke BjörklundVästerviks OK55:01+14:16
13Sylvester RydénGamleby OK56:54+16:09
14Britt-Marie BjörklundVästerviks OK57:13+16:28
Ann-Katrin JohanssonVästerviks OKej start
Lovisa JohanssonVästerviks OKej start
Mikaela JohanssonVästerviks OKej start
Margareta SvenssonAnkarsrums OKej start

X-tra allt

14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Aron ÖstangårdGamleby OK34:40
2Isak LiljeholmGamleby OK37:53+3:13
3Jenny JakobssonGamleby OK42:49+8:09
4Sara EckerlidVästerviks OK43:55+9:15
5Tove ValleriusGamleby OK44:02+9:22
6Johnny GustafssonGamleby OK45:40+11:00
7Thomas AlmqvistVästerviks OK45:57+11:17
8Susanne GranGamleby OK47:17+12:37
9Lennart SturessonVästerviks OK53:31+18:51
10Hanna ÖbergGamleby OK55:01+20:21
11Hanna StalebrantGamleby OK55:02+20:22
12Lena PerssonGamleby OK55:37+20:57
Jan EckerlidVästerviks OKej godkänd
Hans SöderbergGamleby OKej godkänd
Maria LangVästerviks OKej start
Fabian ValleriusGamleby OKej start
Oliver ValleriusGamleby OKej start

Lång

9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Robin JakobssonGamleby OK54:17
2Rolf E JohanssonVästerviks OK1:02:12+7:55
3Petter ValleriusGamleby OK1:02:51+8:34
4Richard OlovssonGamleby OK1:05:11+10:54
5Anna JohanssonAnkarsrums OK1:11:16+16:59
6Christer ÖbergGamleby OK1:11:18+17:01
7Robert LarssonGamleby OK1:12:38+18:21
8Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK1:19:38+25:21
9Ingemar PerssonGamleby OK1:21:08+26:51

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser