Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KM-natt

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KM-natt
Arrangörsorganisation: Kungälvs OK
Datum: fredag 17 mars 2017

D21

4 980 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna NilssonKungälvs OK53:0110:38
2Lisa BörnstedtKungälvs OK1:15:46+22:4515:12
3Elina HanssonKungälvs OK1:16:18+23:1715:19
4Luba NilssonKungälvs OK1:35:51+42:5019:14
Hanna RangertKungälvs OKej start

H21

5 970 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rickard NorlinKungälvs OK46:537:51
2Erik AderstedtKungälvs OK1:03:49+16:5610:41
3Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK1:09:17+22:2411:36 Ladda ner rutt i gpx-format
4Marcus UllmanOK Alehof1:09:35+22:4211:39
5Jan HanssonStenungsunds OK1:12:57+26:0412:13
6Johan BlickOK Alehof1:19:25+32:3213:18
7Jan GranängKungälvs OK1:21:24+34:3113:38
Marcus WetterKungälvs OKej godkänd
Daniel HägerstrandKungälvs OKej start

D16

3 760 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK46:0412:15
2Ellika GrothKungälvs OK51:57+5:5313:48

D14

2 990 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Disa RangertKungälvs OK59:1919:50
Molly GranängKungälvs OKej godkänd

H14

3 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK49:1814:05
2Lukas GrothKungälvs OK51:09+1:5114:36

H12

2 230 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK25:5711:38
2Alwin EinarssonKungälvs OK57:09+31:1225:37

H10

1 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus GranängKungälvs OK27:2416:07

D45

4 250 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mie ÖstlingKungälvs OK1:10:4716:39
2Christina BirathStenungsunds OK1:10:56+0:0916:41
Cecilia GrothKungälvs OKej start

H45

4 350 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Lars ÖstlingKungälvs OKej start

D60

3 130 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK1:11:4722:56
Barbro VallinKungälvs OKej godkänd

H60

3 490 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart BörjessonStenungsunds OK1:07:1719:16
2Ingemar GidenstamKungälvs OK1:55:09+47:5232:59
3Christer WestbergIFK Göteborg2:02:58+55:4135:14
Håkan HåkanssonKungälvs OKutgått

Öppen motion 7

3 120 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olivia UllmanOK Alehof45:5214:42
1Magnus UllmanOK Alehof45:5214:42
Hampus JohanssonOK Alehofej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser