Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommarserien 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarserien 2
Arrangörsorganisation: Njurunda OK
Datum: torsdag 1 juni 2017

Bana 1 vit

2 240 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sanna DahlqvistKovlands IF22:249:59
2Teresia YtterbomKovlands IF26:37+4:1311:52
3Tyra HellsbergNjurunda OK33:33+11:0914:58
Elin BergforsVK Uvarnautgått

Bana 2 gul

2 700 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik KardellNjurunda OK37:4713:59
2Ida BergforsVK Uvarna45:32+7:4516:51
3Linus YtterbomKovlands IF46:00+8:1317:02
4Alfred DahlinKovlands IF46:11+8:2417:06 Ladda ner rutt i gpx-format
5Luise HeermannNjurunda OK46:51+9:0417:21
6Linda GårdingNjurunda OK51:56+14:0919:14
7Annika DahlqvistNjurunda OK1:21:24+43:3730:08
8Göran DahlqvistNjurunda OK1:21:30+43:4330:11
Josefin KihlbergNjurunda OKej godkänd

Bana 3 röd

3 980 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael ErikssonVK Uvarna42:4410:44
2Anders BjörklundNjurunda OK50:53+8:0912:47 Ladda ner rutt i gpx-format
3Sven Erik SundinSelånger SOK52:23+9:3913:09
4Erik BergforsVK Uvarna54:23+11:3913:39
5Björn AbelssonSundsvalls OK54:28+11:4413:41
6Mikael TjärnbergKovlands IF56:51+14:0714:17
7Alva DahlinKovlands IF57:43+14:5914:30 Ladda ner rutt i gpx-format
8Roland SalomonssonVittjärvs IK1:00:22+17:3815:10
9Viggo ÖstlundKovlands IF1:04:28+21:4416:11
10Anna-Karin ÖstlundKovlands IF1:05:57+23:1316:34
11Ann BjörklundNjurunda OK1:07:30+24:4616:57
12Lina PonténSelånger SOK1:12:34+29:5018:13
13Harri NäätänenKovlands IF1:17:51+35:0719:33
14Christina WibronNjurunda OK1:20:20+37:3620:11
15Fredrik DahlinKovlands IF1:21:52+39:0820:34 Ladda ner rutt i gpx-format
16Ingvar BorgNjurunda OK1:23:40+40:5621:01
17Lars-Eric GustafssonNjurunda OK1:39:38+56:5425:02
Anita SundlingNjurunda OKej godkänd

Bana 4 svart

5 260 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Madeleine Tjernberg DahlinKovlands IF49:079:20
2Richard LindströmNjurunda OK56:38+7:3110:46
3Niklas MartinNjurunda OK1:00:21+11:1411:28
4Jörgen BlästaNjurunda OK1:08:47+19:4013:04
5Fredrik PonténSelånger SOK1:12:09+23:0213:43
6Leif SundlingNjurunda OK1:28:01+38:5416:43
7Johan LindénSelånger SOK1:33:33+44:2617:47
8Sofia LindénSelånger SOK1:33:41+44:3417:48

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser